Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα όντως το έχει 4/64 157 αλλά σε pre-order. Εγώ το παρήγγειλα πριν πέντε μέρες στα 170.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαγγέλη γιατί δεν πας στο 4 / 64 με 157ευρω από το ίδιο μαγαζί με κουπόνι?

https://ibb.co/inj5L9

 

το εχω παραγγειλει ηδη φιλε μου στα 158 ευρω πριν λιγες μερες......το 4χ32. τωρα βγηκαν αυτες οι προσφορες:(

απλα οταν λεει 157 ευρω βαλε και 4 μεταφορικα βαλε και 5 ασφαλεια αποστολης οποτε πας στο 166 περιπου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λίγο στα προχειρα.Προερχομαι από lemax 2.Πολυ πιο συμμαζεμενο αρκετά καλή οθόνη νομίζω καλύτερη μπαταρία.Η αλήθεια είναι ότι δεν μου δωθηκε η ευκαιρία να τραβήξω φωτο(ούτε 10).Πάντως η νυχτερινή είναι χμμ...και η selfie(δεν είναι ασφαλες δείγμα τράβηξα 1) μάλλον για κλωτσιές.Η πίσω είναι πολύ καλή ίσως και καλύτερη του lemax.Lags έχω διαπιστώσει 2 φορές και μια τυχαία επανεκκίνηση αλλά σε extreme θερμοκρασίες εξωτερικες.Δαχτυλικο αποτύπωμα απροβληματιστο άριστη απόκριση.Παιχνιδια δεν έπαιξα κανένα.Facebook messenger viber όλα κανονικά χωρίς προβλημα.Δεν δοκίμασα gcam αλλά θα το κάνω από Δευτέρα που θα έχω λασκα από την δουλειά.Η selfie εννοώ πάντα βραδυνή λήψη μην παρεξηγηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα παραλαβω το κινητο! Θα του πιω το αιμα, και υστερα θα γραψω εντυπωσεις!

Εν αναμονη λοιπον!:)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό σε όλα του...

Το πήρα χθες 4/64 σφαίρα...

Δεν με βόλεψε όμως με τίποτα το Android one...

Και προερχόμενος από mate μου είναι "μικρό"... :(

 

Μου είναι κάτι τελείως διαφορετικό σε αυτό που έχω μάθει (σαν να στήσιμο)

 

Ούτε σιμ δεν έβαλα...

 

Όντως το ράδιο δουλεύει!!

 

Όποιος θέλει το έχω βάλει στις αγγελίες...

 

Στάλθηκε από το SM-T335 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!! Χθες το πρωί αγόρασα κι εγώ το τηλέφωνο από Ελλάδα. Πολύ καλή συσκευή και πρώτη φορά που αγοράζω κινέζικο. Προέρχομαι από nexus 6 που πραγματικά το αγαπώ αυτό το κινητό.

Μια απορία όμως και συγνώμη αν είναι χαζή, τη gcam πως την βάζουμε στο κινητό;

Το τηλέφωνο πρεπει να έχει καλή φωτογραφική αλλά να χάνετε στο χάος των ρυθμίσεων της εφαρμογής που έχει για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητου μια μερα, βρήκα 2 bugs , έχω ξεκλειδώσει bootloader, εγκατάσταση magisk και gcam, το ένα είναι πως είτε με foto gcam είτε με την μαμα κάμερα όταν πας μετα να ανοιξεις τις φωτο να τις δεις το τηλεφωνο κανει επανακίνηση , επίσης οταν βάλεις το ξυπνητήρι στο μαμα ρολόι χτυπαει μια φορα κ κανει επανακίνηση, με αλλη εφαρμογη (ξυπνητήρι) που εγκατάστησα δουλεύει άψογα. Αν κάποιος έχει λύση για τα παραπάνω περιμένουμε να μας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται σα κάτι περίεργο να συμβαίνει στη συσκευή σου. Θα σου πρότεινα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δεις αν συνεχίζει.
Link to comment
Share on other sites

πληρη οθονη μπορουμε να βαλουμε στο κινητο;δεν βλεπω σχετικη επιλογη στις ρυθμισεις.επισης το notch μπορει να μην φαινεται;
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε στο νήμα του Α1 ότι με αυτή την εφαρμογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί το ραδιόφωνο λίγο πιο εύχρηστα απ' ότι από με το developer menu (δε κλείνει όταν πατάς το home button, δουλεύει η ένταση). Δεν την έχω δοκιμάσει (δε χρησιμοποιώ ραδιόφωνο) αλλά κατά πάσα πιθανότητα δουλεύει και στο Α2 lite αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητου μια μερα, βρήκα 2 bugs , έχω ξεκλειδώσει bootloader, εγκατάσταση magisk και gcam, το ένα είναι πως είτε με foto gcam είτε με την μαμα κάμερα όταν πας μετα να ανοιξεις τις φωτο να τις δεις το τηλεφωνο κανει επανακίνηση , επίσης οταν βάλεις το ξυπνητήρι στο μαμα ρολόι χτυπαει μια φορα κ κανει επανακίνηση, με αλλη εφαρμογη (ξυπνητήρι) που εγκατάστησα δουλεύει άψογα. Αν κάποιος έχει λύση για τα παραπάνω περιμένουμε να μας ενημερώσει.
Για αρχή ρίξε ξανά firmware επάνω, δες; ν φρεσκοφλασαρισμενο πάει καλά) αν όλα καλά με fresh flash τοτε κατι στράβωσε με το magisk(κάποιο module) αν όχι καλά τότε εγγηησουλα (αν υπάρχει)
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του εν λόγω κινητού εδώ και 2 ώρες.. Πρώτες εντυπώσεις άριστες!

 

Πολύ καλή οθόνη, ιδανικό για μένα μέγεθος (προερχόμενος από το NOTE 4X), πάαααρα πολύ καλή φωτογραφική σε καλό φως και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική ερώτηση για όσους το πηραν απο Ελλάδα η 800αρα παιζει κανονικα? Επισης παιζει να το φερει η infoquest επισημα? Προς το παρόν το a2 βλέπω μόνο.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ceyhan.sets&rdid=com.ceyhan.sets

ANDROID 8

QMMI-51.FM RADIO

 

για να έχετε ραδιο

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κλασσική ερώτηση για όσους το πηραν απο Ελλάδα η 800αρα παιζει κανονικα? Επισης παιζει να το φερει η infoquest επισημα? Προς το παρόν το a2 βλέπω μόνο.

Εαν είναι global version τότε 800αρα οκ!

Για το 2ο που ρωτάς δεν γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλος την εντυπωση οτι ειναι αργο κ κολλαει; το miui στο 4x παει πιο γρηγορα κ μου κανει εντυπωση. πολυ κακο για στοκ!
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλος την εντυπωση οτι ειναι αργο κ κολλαει; το miui στο 4x παει πιο γρηγορα κ μου κανει εντυπωση. πολυ κακο για στοκ!

 

Αν και είναι stock android και έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το redmi 5 plus (που είχα), μου φαίνεται το redmi 5 plus να ήταν γρηγορότερο!

Οχι όμως οτι θεωρείται αργό! Και σε εμένα δεν κολλάει (μέχρι στιγμής)!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι global version τότε 800αρα οκ!

Για το 2ο που ρωτάς δεν γνωρίζω!

 

η απαντηση της infoquest για το lite ηταν να παρακολουθω τα ποσταρίσματα στο FB και τη σελιδα τους,για τις νεες συσκευες.οπως επισης και ενα αινιγματικο πως "στην Ελλάδα διαθέτει όλα τα προϊόντα για τα οποία εγγυάται την καλή λειτουργία και την σωστή εμπειρία χρήσης". Δεν βλεπω ξεκαθαρη προθεση να το φερουν ακομα τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση της infoquest για το lite ηταν να παρακολουθω τα ποσταρίσματα στο FB και τη σελιδα τους,για τις νεες συσκευες.οπως επισης και ενα αινιγματικο πως "στην Ελλάδα διαθέτει όλα τα προϊόντα για τα οποία εγγυάται την καλή λειτουργία και την σωστή εμπειρία χρήσης". Δεν βλεπω ξεκαθαρη προθεση να το φερουν ακομα τουλαχιστον...

Δηλαδή τα υπόλοιπα προϊόντα που δεν φέρνει είναι μαπα;

Και αν ποτέ τους χρειαστώ σε θέμα service, τότε να δω τι σωστή αντιπροσωπεία είναι.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω δεν το πολυκαταλαβα τι εννοουν.Ισως να εχει να κανει με τις μπαντες αυτο που γραφουν,αν και το lite δεν φαινεται να εχει τετοιο θεμα αφου υπαρχει global version. Παντως η παραινεση σχετικα με τη συσκευη να παρακολουθω τις σελιδες τους ισως σφηνει περιθωριο να το φερουν,αλλα προφανως δεν υπαρχει ξεκαθαρο χρονοδιαγραμμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσον αφορα το service,φανταζομαι οτι δεν αλλαζει κατι,servιce αναλαμβανουν και για αλλες μαρκες, και υποστηριζουν μεχρι και τα iphone επισημα, ο,τι κανουν σε ολα θα κανουν και στα xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω δεν το πολυκαταλαβα τι εννοουν.Ισως να εχει να κανει με τις μπαντες αυτο που γραφουν,αν και το lite δεν φαινεται να εχει τετοιο θεμα αφου υπαρχει global version. Παντως η παραινεση σχετικα με τη συσκευη να παρακολουθω τις σελιδες τους ισως σφηνει περιθωριο να το φερουν,αλλα προφανως δεν υπαρχει ξεκαθαρο χρονοδιαγραμμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσον αφορα το service,φανταζομαι οτι δεν αλλαζει κατι,servιce αναλαμβανουν και για αλλες μαρκες, και υποστηριζουν μεχρι και τα iphone επισημα, ο,τι κανουν σε ολα θα κανουν και στα xiaomi...

Ολα τα xiaomi lite λόγω android one είναι global version και υποστηρίζουν την 800αρα!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε πρόβλημα με την εγγύηση, η info δίνει 2 χρόνια σε σχέση με σκρουτζομάγαζα , κινεζομαγαζα το παίρνετε από Κίνα ή σκρουτζ. Το συγκεκριμένο κινητό το πήρα από banggood στα 140€ για το γαμπρό μου ο οποίος ήθελε ένα ποιο μαζεμένο τηλέφωνο. Όντως το τηλέφωνο όσο το είχα στα χέρια μου άρεσε πολύ. Μαζεμένο με μεγάλη μπαταρία, audio jack, ραδιόφωνο,stock Android.Ο snap 625 το τρέχει μια χαρά είναι και οικονομικός. Η κάμερα για αυτή την κατηγορία χρημάτων είναι οκ. Τώρα δεν ξέρω γιατί ορισμένοι ρωτάνε αν έχει την 800 άρα . Το mi a2 lite βγαίνει μόνο global version επομένως έχει τη b20 κανονικά. Το αντίστοιχο xiaomi 6 pro είναι το ίδιο τηλέφωνο με λειτουργικό miui και χωρίς 800 άρα και απευθύνεται στη αγορά της Κίνας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...