Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και για μενα πολυ σημαντικο το ραδιο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή βάζουμε μια εφαρμογή ράδιο από το play κι είμαστε ΟΚ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore δε νομίζω να υπάρχει εφαρμογή που να μην χρειάζεται internet. Λύση, απ´ότι κατάλαβα, υπάρχει, σύμφωνα με αυτό:

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/help/activate-radio-fm-t3826168

Link to comment
Share on other sites

yπαρχουν εφαρμογες για FM radio.

 

οπως καταλαβα χρειαζεται root.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

yπαρχουν εφαρμογες για FM radio.

 

οπως καταλαβα χρειαζεται root.

Δε χρειάζεται root. Απλά πληκτρολογείς *#*#64663#*#* για να μπεις στο test menu, επιλέγεις την τελευταία επιλογή (FmRadio), βάζεις ακουστικά και ακούς ραδιόφωνο (μόλις το δοκίμασα). Ελπίζω να φτιαχτεί κάποιο app για να μη κάνεις όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για το Α2;

Το δοκίμασα και δεν μου βγάζει επιλογή για FM radio ...

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το Α2 βασίζεται στο Mi 6X το οποίο δεν έχει ραδιόφωνο....

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από ευρωπαϊκή αποθήκη με 2 χρόνια εγγύηση

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi-a2-lite-4gb-64gb-smartphone-762.html?utm_source=John

με το κουπόνι XIAOMIA2L στα 204,99€ το 4/64

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο banggood το 4 - 32 στα 158 ευρω. θα σας πω εντυπωσεις μολις παραλαβω:)

 

Βαγγέλη περιμένουμε εντυπώσεις . Έχω το xiaomi note5 Κ έχει κάποια bugs αλλά τα παλεύω το συγκεκριμένο το θέλω όμως για μια φίλη μου Κ θέλω να της προτείνω μια συσκευή χωρίς πολλά προβλήματα γιατί δεν το κατέχει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ για το γαμπρό μου. Του πρότεινα το note 5 αλλά του φάνηκε μεγάλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ για το γαμπρό μου. Του πρότεινα το note 5 αλλά του φάνηκε μεγάλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γι αυτον ακριβως τον λογο το πηρα. και μενα μου φανηκε πολυ μεγαλο στο χερι το νοτε 5.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο banggood το 4 - 32 στα 158 ευρω. θα σας πω εντυπωσεις μολις παραλαβω:)

 

Πολύ καλή τιμή! Τα κουπόνια για το banggood που τα βρίσκετε;

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Λέει ακόμα ότι για όποιον ενδιαφέρεται Ραδιόφωνο δεν έχει. Στο ( kimovil)
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον @talavera που ποσταρε πιο πίσω και έχει το κινητό το δοκίμασε και έχει. Απλώς δεν έχει προεγκατεσημενη εφαρμογή και πρέπει να πληκτρολογείτε *#*#64663#*#* για να μπεις στο developer menu και το ενεργοποιείς. Θα είναι σπάσιμο μέχρι να βάλουν κάποια εφαρμογή αλλά τι να κάνεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από το mi a1 που είναι πρακτικά το ίδιο τηλέφωνο αλλά με άλλη οθόνη και ότι στο επίσημο site δεν λέει ότι υποστηρίζει ραδιόφωνο όπως ούτε λέει και για το Α1, εφαρμογή για το ραδιόφωνο δε πιστεύω ότι θα μπει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι με το συγκεκριμένο τρόπο που αναφέρθηκε πιο πάνω ακούς ράδιο.Εχω εδώ και 2 μέρες το 4/64.Απο bangood στα165.Ειναι νωρίς ακόμη πάντως πάσχει στις νυχτερινές φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι με το συγκεκριμένο τρόπο που αναφέρθηκε πιο πάνω ακούς ράδιο.Εχω εδώ και 2 μέρες το 4/64.Απο bangood στα165.Ειναι νωρίς ακόμη πάντως πάσχει στις νυχτερινές φωτογραφίες

 

Καλορίζικο φίλε αν σου είναι εύκολο μετά από κάποιες μέρες χρήση γράψε τις εντυπώσεις σου και κυρίως αν το λογισμικό του παίζει χωρίς bugs φορτώνοντας εφαρμογές fb Viber message κτλ .

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε αν σου είναι εύκολο μετά από κάποιες μέρες χρήση γράψε τις εντυπώσεις σου και κυρίως αν το λογισμικό του παίζει χωρίς bugs φορτώνοντας εφαρμογές fb Viber message κτλ .

 

Επίσης αν μπορείς πες μας αν με την gcam είδες βελτίωση, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή! Τα κουπόνια για το banggood που τα βρίσκετε;

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι.

 

στο kimovil φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη γιατί δεν πας στο 4 / 64 με 157ευρω από το ίδιο μαγαζί με κουπόνι?

https://ibb.co/inj5L9

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...