Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το ρώτησα απο συνήθεια καθως σε παλιότερα μοντέλα που έψαχνα (π.χ. 4x) υπηρχαν θέματα. Ψαχνοντας περισσότερο για το lite βλέπω οτι σε κινεζικα αναφερεται η 800 αλλά και στο σκρουτζ αναφέρεται (στα περισσότερα καταστήματα) η global,οποτε η απορία λύθηκε. Η αμφίβολία δηλαδή ηταν μηπως εφερναν κινεζικη χωρίς 800αρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι όπως το έγραψες πάλι αφήνονται περιθώρια παρερμηνείας οπότε επέτρεψέ μου να κάνω μία επανάληψη:

 

Υπάρχει μόνο μία έκδοση του Mi A2 lite, που είναι global και έχει όλες τις μπάντες που μας ενδιαφέρουν. Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις Mi A2 lite από οπουδήποτε (ακόμα και μέσα στη κίνα) και να μην είναι η global έκδοση. Το μόνο που διαφέρει είναι η μνήμη/εσωτερικός χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και την ώρα που το αγόραζα, δεν ξέρω αν έκανα καλά και δεν πήρα το redmi 5 plus το οποίο το είχα αγοράσει για λογαριασμό άλλου, όπως και αυτό

 

Το κινητό θα πάει σε κοπέλα που δεν θέλει πολλά πολλά, για αυτό και δεν πήρα το note 5, παρότι τα βρήκα όλα στα 151€

 

Στην αρχή ξενέρωσα λίγο με το λιτό android one, όπως είπα, για κοπέλα....

Επίσης δεν μου άρεσε η selfie cam γιατί δεν είναι ευρυγώνια

Εκεί όμως σταματούν τα αρνητικά

Το κινητό είναι αισθητά μικρότερο, έχει το ίδιο μέγεθος με το mi5s μου, με πολύ μεγαλύτερη οθόνη από αυτό

Το μόνο ότι είναι παχύτερο από το redmi 5 plus, από βάρος τα ίδια

 

Εκεί όμως που με έκανε να σκεφτώ ότι μάλλον έκανα καλά και επέλεξα αυτό, είναι ότι πάει σφαίρα, αισθητά πιο γρήγορο από το redmi 5 plus, και αυτό στην πορεία όταν θα δουλεύει Fb και browsing, θα φανεί ακόμα περισσότερο

 

Για το γραφικό περιβάλλον, ένας poco Launcher ίσως επιλεχτεί

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει αν υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς το δαχτυλικό αποτύπωμα στην φωτογραφική για να βγάζεις φωτογραφίες;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει αν υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς το δαχτυλικό αποτύπωμα στην φωτογραφική για να βγάζεις φωτογραφίες;
Νομίζω σε όλα τα xiaomi γίνεται αυτό. Υπάρχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε όλα τα xiaomi γίνεται αυτό. Υπάρχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Και γω έτσι ήξερα και τσέκαρα το redmi note 5 που έχει οικείο μου πρόσωπο. Ενώ στο redmi note 5 έχει επιλογή στις πρόσθετες ρυθμίσεις κάμερας να βάλεις κλείστρο με δαχτυλικό , στο a2 lite δεν έχει. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το εχω αγορασει σημερα και ειναι φοβερο με καθαρο android οτι πρεπει και 4000 μπαταρια με αυτονομια για δυο μερες οτι πρεπει ειναι φοβερος συνδιασμος το stock android με την μπαταρια που εχει.

 

idUEVNK.jpg

 

KqtFmb6.jpg

 

bgqZoXV.jpg

 

Q74nfld.jpg

 

zS9blZx.jpg

 

wAGGRwc.jpg

 

jueSEK9.jpg

 

Αν θελουμε να περασουμε την MUI ROM την αυθεντικη της xiaomi μπορουμε ή οχι ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο, όχι δεν γίνεται να βάλεις miui.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα Οκ τοτε το radio fm γνωριζουμε πως ενεργοποιηται ειτε με ροοτ και πως γινεται ροοτ ειτε χωρις ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ceyhan.sets&rdid=com.ceyhan.sets

ANDROID 8

QMMI-51.FM RADIO

 

για να έχετε ραδιο

Να σαι καλα φιλε μ δουλευει θαυμασια. Εικονιδειο στο dekstop πως το βγαζουμε ή δεν γινεται ακομη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ποιοτικά είναι πολύ καλή , αυτονομία πραγματικά 2 μέρες με βαριά χρήση, οθόνη της προκοπής ,μπάντες σχεδόν αν όχι όλες , κάμερα είναι καλή η εφαρμογή που έχει δεν είναι για πλήρες αξιοποίηση της κάμερας ήχος δυνατός και με καλή ποιότητα, από τιμή θα μπορούσε άνετα να κοστίζει τα διπλά όπως κάνουν άλλες εταιρίες,στα θετικά θα βάλω ότι παίρνει και κάρτα αποθήκευσης συν της δύο σιμ, επίσης αν πάτε στις ρυθμίσεις-λογαριασμοι-χρηστες μέσα εκεί έχει για να προσθέσετε πληροφορίες που είναι χρήσιμες σε περίπτωση ανάγκης , ομάδα αίματος άτομα για να ειδοποιήσει αν υπάρχει πρόβλημα με κλείδωμρνη οθόνη κλείνοντας έρχεται σε λίγο και το Android P
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλες η εκδόσεις πού είναι μόνο μια, Android one program, που σημαίνει καθαρό λειτουργικό όπως το δείνει η Google χωρίς καμία απολύτως προσθήκη από τον κατασκευαστή το Oreo δεν έχει εφαρμογή για ραδιόφωνο το Ρ έχει . Δηλαδή στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει και την εφαρμογή για ραδιόφωνο
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις το παρέλαβα και εγώ.

το led notification σε ποιο σημείο είναι? γιατί βγάζει ένα άσπρο σαν led αριστερά κάτω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις το παρέλαβα και εγώ.

το led notification σε ποιο σημείο είναι? γιατί βγάζει ένα άσπρο σαν led αριστερά κάτω

 

Αυτό είναι!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι!

 

οκ, όλα τα περίμενα αλλά σε τέτοιο σημείο να είναι το led notification, πρώτη φορά :lol:

το επίπεδο μπαταρίας από που ενεργοποιείτε?

Ευχαριστώ

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

οκ, όλα τα περίμενα αλλά σε τέτοιο σημείο να είναι το led notification, πρώτη φορά :lol:

το επίπεδο μπαταρίας από που ενεργοποιείτε?

Ευχαριστώ

 

Το ποσοστό της μπαταρίας δεν το δείχνει στην μπάρα ειδοποιήσεων! Αν θες να φαίνεται βαλε εφαρμογή απο το play store.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μ δουλευει θαυμασια. Εικονιδειο στο dekstop πως το βγαζουμε ή δεν γινεται ακομη ;

Καλησπέρα πως το έκανες να δουλέψει πήγα και εγώ στην σειρά 51 είδα που λέει FM αλλά δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω... Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ του MI A2 LITE σε έκδοση 4g 32G γαλάζιο χρώμα...

Νομίζω ένα από τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ.

Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης sd ;

Έχετε να προτείνετε κάποια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως το έκανες να δουλέψει πήγα και εγώ στην σειρά 51 είδα που λέει FM αλλά δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω... Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ του MI A2 LITE σε έκδοση 4g 32G γαλάζιο χρώμα...

Νομίζω ένα από τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ.

Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης sd ;

Έχετε να προτείνετε κάποια?

 

 

έχεις συνδεδεμένα ακουστικά? γιατί αλλιώς δεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως το έκανες να δουλέψει πήγα και εγώ στην σειρά 51 είδα που λέει FM αλλά δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω... Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ του MI A2 LITE σε έκδοση 4g 32G γαλάζιο χρώμα...

Νομίζω ένα από τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ.

Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης sd ;

Έχετε να προτείνετε κάποια?

Καλησπερα συνδεσε τα ακουστηκα μετα πατας το Pass και μετα αναζητας σταθμους fm.

Για καρτα sd δεν ξερω αν μπαινει δεν αναγραφεται καπου ή εγω δεν προσεξα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...