Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω αν το έχει ακόμα. Την είχε αυτή την επιλογή μέχρι την έκδοση 7.1.1. Αν κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεων και κρατήσεις πατημένο το γραναζακι των ρυθμίσεων για 10s περίπου θα σου εμφανίσει μια έξτρα επιλογή στις ρυθμίσεις. System UI tuner
το έκανα αλλά δεν φαίνεται ποσοστό δυστυχώς. οκ τα γκρούπ των επαφών τα βρήκα

 

 

δύσκολο χωρίς double tap......

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επιβεβαιώνω οτι το ποσοστό μπαταρίας δεν εμφανίζεται εντός της μπαταρίας, αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων ελαφρά ώστε να το δεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζετε ότι είναι και πολύ βολικό. Το έχω ενεργοποιήσει σε ένα Moto G4 play και δε φαίνεται. Πρέπει να φέρεις την οθόνη στη μούρη σου για να το δεις. Είναι πολύ μικροί η αριθμοί

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

ένα θέμα, δεν βλέπει την κάρτα μνήμης πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Έκανες ένα format τη κάρτα μέσω ενός pc πρώτα;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος . Έψαχνα κάτι καλό , φθηνό με μεγάλη μπαταρία οπότε κατέληξα εδώ. Τώρα για τα τελευταία σχόλια σας , να πω πως μου λύθηκαν οι απορίες , αλλα αυτό το double tap σοβαρά δεν απενεργοποιείται ? Και έχω φάει τόση ώρα να το ψάχνω μέχρι που διάβασα ....

Υπάρχει κάπου η επιλογή όταν το σηκώνει και κλείνει ο συνομιλητής μου το τηλέφωνο να δονείται ?

Edited by leongr18
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος . Έψαχνα κάτι καλό , φθηνό με μεγάλη μπαταρία οπότε κατέληξα εδώ. Τώρα για τα τελευταία σχόλια σας , να πω πως μου λύθηκαν οι απορίες , αλλα αυτό το double tap σοβαρά δεν απενεργοποιείται ? Και έχω φάει τόση ώρα να το ψάχνω μέχρι που διάβασα ....

Υπάρχει κάπου η επιλογή όταν το σηκώνει και κλείνει ο συνομιλητής μου το τηλέφωνο να δονείται ?

ανταλλάζουμε; εμένα δεν έχει double tap! χωρίς πλάκα! ποιο χρώμα έχεις; σήμερα πήρα το 4/64 μαύρο!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο από ένα παιδί σε χρυσό 2 μηνων οπότε όχι γτ το δικό σ είναι καινούργιο. Ήθελα κάτι εκτός μαύρου που είναι κλασικό.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο από ένα παιδί σε χρυσό 2 μηνων οπότε όχι γτ το δικό σ είναι καινούργιο. Ήθελα κάτι εκτός μαύρου που είναι κλασικό.
γμτ ....Ναι οκ.Δεν πειράζει!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζετε ότι είναι και πολύ βολικό. Το έχω ενεργοποιήσει σε ένα Moto G4 play και δε φαίνεται. Πρέπει να φέρεις την οθόνη στη μούρη σου για να το δεις. Είναι πολύ μικροί η αριθμοί

 

επειδή πριν ειχα το G4 Play μια χαρά εμφανιζόταν και ηταν ευδιάκριτο

ένα θέμα, δεν βλέπει την κάρτα μνήμης πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Έκανες ένα format τη κάρτα μέσω ενός pc πρώτα;

Κανονικά και σε ntfs να ηταν η κάρτα σε η άλλο φορμάτ αν το τηλέφωνο την δει θα σου πει οτι θελει διαμόρφωση για να παίξει.

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο από ένα παιδί σε χρυσό 2 μηνων οπότε όχι γτ το δικό σ είναι καινούργιο. Ήθελα κάτι εκτός μαύρου που είναι κλασικό.

Αν το εβγαζαν σε κοκκινο οπως βγαίνει το redmi 6 pro(το αντιστοιχο Μι Α2 λαιτ με miu) θα το είχα πάρει σε κόκκινο σίγουρα.

το led απενεργοποιειται από κάπου;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει ρύθμιση πουθενά για να σβηνει, ίσως αν πας 1-1 στις εφαρμογές να έχει ρυθμιση για το led.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρώτη φορά χιαομι μετά από ναυαρχίδες σονυ και σαμσουνγκ και μου αρέσει πολύ. Πόσο μάλλον η μπαταρία που δεν πέφτει με τίποτα .

Για το προηγούμενο μ ερώτημα ξέρει κανένας ; Δηλαδή κατά την κλήση όταν το σηκώνω και κλείνω υπάρχει ρύθμιση να δονείται; Γιατί δεν την βρίσκω

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έκανα και φορματ δεν σβήνει το εικονίδιο των αναπαντητων να το που ανοίγω την εφαρμογή κλήσεων;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρώτο 24ωρο με το κινητό. συγκριτικά με το Redmi Note 4... τελικά μια χαρά ήταν το note. και μπαταρία ίδια μου βγάζει και στο google maps πάλι πολλές φορές ενώ κινείται, ο χάρτης είναι στραβά. το μόνο που μένει να συγκριθεί είναι miui vs stock android!

το στοκ έχει κάποιες λειτουργίες πχ είσαι στο google maps πας στις κλήσεις και έχει σε μικρό παράθυρο τους χάρτες! φοβερό. από την άλλη το miui έχει πολλές περισσότερες ρυθμίσεις... double tap, διαφορετικό ήχο σε κάθε σιμ κλπ κλπ. λίγες μέρες ακόμα και θα δω ποιο θα πουλήσω.... το καινούργιο ή το παλιό lol

 

 

ως προς την σβελταδα δεν βλέπω το στοκ να είναι γρηγορότερο /ελαφρύτερο από το miui που λένε! ίδιο φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πολύ καλύτερο το miui και καθόλου βαρύ

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Μη μου λέτε τέτοια.... Το έχω παραγγείλει το κινητακι και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Γενικά βλέπω αρκετά παραπονακια για τα a2 lite. Τελικά αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Μη μου λέτε τέτοια.... Το έχω παραγγείλει το κινητακι και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Γενικά βλέπω αρκετά παραπονακια για τα a2 lite. Τελικά αξίζει?

 

Φίλε μου μην αγχώνεσαι. Είναι υποκειμενικά αυτά. Εγώ, παραδείγματος χάριν, έχοντας δοκιμάσει και MIUI, και flyme, και Sony, και LG και Samsung το stock Android δε το αλλάζω με τίποτα και το θεωρώ καλύτερο από όλα. Ισχύει όμως το ότι δεν έχει την παραμετροποίηση άλλων launcher. Βέβαια το κινητό είναι Android one οπότε μελλοντικά ποτέ δε ξέρεις...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην αγχώνεσαι. Είναι υποκειμενικά αυτά. Εγώ, παραδείγματος χάριν, έχοντας δοκιμάσει και MIUI, και flyme, και Sony, και LG και Samsung το stock Android δε το αλλάζω με τίποτα και το θεωρώ καλύτερο από όλα. Ισχύει όμως το ότι δεν έχει την παραμετροποίηση άλλων launcher. Βέβαια το κινητό είναι Android one οπότε μελλοντικά ποτέ δε ξέρεις...
πάντως μου κάνει εντύπωση που στο στοκ η Google βάζει νέα πραγματάκια αλλά ας πούμε γιατί δεν βάζει double tap? τόσο δύσκολο είναι; η επιλογή για διαφορετικό ήχο σε κάθε σιμ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως μου κάνει εντύπωση που στο στοκ η Google βάζει νέα πραγματάκια αλλά ας πούμε γιατί δεν βάζει double tap? τόσο δύσκολο είναι; η επιλογή για διαφορετικό ήχο σε κάθε σιμ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

νομιζω δεν υπάρχει dual sim pixel phone οπότε είναι στο χέρι του κατασκευαστή αν θα το βάλει η οχι

παράδειγμα το Moto G4 Play που ειχα πριν είχε κανονικά αυτη την επιλογη που θες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

πάντως και με αυτό το κινητό είμαι στην ίδια μπαταρία. 5 ώρες σοτ και έχω υπόλοιπο 40% μπαταρία.... όπως και στο redmi note 4. και έλεγα αυτό θα ήταν καλύτερο... λόγω στοκ

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

αυτή η πολυσυζητημενη gcam γιατί δεν είναι διαθέσιμη στο play store?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Είναι διαθέσιμη μόνον για Nexus/Pixel κινητά. Βέβαια έχει γίνει port και σε άλλα κινητά μέσα σε αυτά και το δικό μας.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη μόνον για Nexus/Pixel κινητά. Βέβαια έχει γίνει port και σε άλλα κινητά μέσα σε αυτά και το δικό μας.
άραγε εγκαθίσταται εύκολα στο κινητό μας χωρίς ρουτ; εάν ναι μου δείχνεις τον τρόπο πλιζ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άραγε εγκαθίσταται εύκολα στο κινητό μας χωρίς ρουτ; εάν ναι μου δείχνεις τον τρόπο πλιζ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Δεν θέλει root αλλά η διαδικασία νομιζω περιλαμβάνει ξεκλείδωμα bootloader και διάφορα τέτοια που δε τα ξέρω εγώ. Αν εσύ είσαι γνώστης τοτε δε θα δυσκολευτείς.

https://el-xiaomitoday-it.cdn.ampproject.org/v/s/el.xiaomitoday.it/come-installare-la-google-camera-gcam-su-xiaomi-mi-a2-e-mi-a2-lite.html/amp?usqp=mq331AQHCAFYAYABAQ%3D%3D&amp_js_v=a2&amp_gsa=1#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fel.xiaomitoday.it%2Fcome-installare-la-google-camera-gcam-su-xiaomi-mi-a2-e-mi-a2-lite.html%2Famp%23referrer%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.google.com

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει root αλλά η διαδικασία νομιζω περιλαμβάνει ξεκλείδωμα bootloader και διάφορα τέτοια που δε τα ξέρω εγώ. Αν εσύ είσαι γνώστης τοτε δε θα δυσκολευτείς.

https://el-xiaomitoday-it.cdn.ampproject.org/v/s/el.xiaomitoday.it/come-installare-la-google-camera-gcam-su-xiaomi-mi-a2-e-mi-a2-lite.html/amp?usqp=mq331AQHCAFYAYABAQ%3D%3D&amp_js_v=a2&amp_gsa=1#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fel.xiaomitoday.it%2Fcome-installare-la-google-camera-gcam-su-xiaomi-mi-a2-e-mi-a2-lite.html%2Famp%23referrer%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.google.com

α όχι ούτε εγώ ξέρω οπότε το αφήνω και εγώ! ευχαριστώ

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...