Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει πως μεταφέρω τις επαφές από windows phone στο κινητό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως αν το κάνεις με τον παλιό τρόπο, δηλαδή να μεταφέρεις τις επαφές σου στη SIM. Αλλιώς ίσως να γίνεται αν περάσεις το Gmail σου στο Windows phone και κάνεις κάποιο συγχρονισμό ή κάτι τέτοιο. Δε ξέρω και πως λειτουργούν τα WP

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει πως μεταφέρω τις επαφές από windows phone στο κινητό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην εφαρμογή επαφές της Google, αριστερά πάνω στο μενού αν πατήσεις θα βάλεις τον λογαριασμό outlook και θα τις προσθεσει

Edited by john178
Λάθος πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρω και αν υπάρχει τη "διαχείριση κρυφής μνήμης"; Δε τη βρίσκω στην επιλογή "Αποθήκευση" που ήταν μέχρι την 7.1.1...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να κάνει η κάρτα μνήμης εξαγωγή και εισαγωγή πάλι μόνη της;

Το είχα παρατηρήσει και στο g4 play αλλά επειδή γενικώς μου έκανε κάτι βλακειουλες με το σήμα και την κάρτα δεν είχα δώσει σημασία μέχρι και σήμερα που μου το έκανε και σε τούτη τη συσκευή.

Πώς το πήρα χαμπάρι;

Αρχικά από τη μουσική επειδή το έχω βάλει να εμφανίζονται με σειρά εισαγωγής τα είδα αλλαγμένα και έπειτα είδα ότι έχουν χαθεί οι μικρογραφίες απο τις φωτογραφίες και τις έφτιαχνε πάλι

 

Μου το έκανε 3-4 φορές σήμερα σε τυχαίο χρόνο και μάλιστα το κινητό ήταν τοποθετημένο σε γραφείο οπότε δεν παίζει να κουνήθηκε πχ

 

Έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι κάτι παίζει με την evo + κάρτα μνήμης που έχω, έχει συναντήσει κανείς κατι αντίστοιχο;

Απ' ότι είδα υπάρχουν χιλιάδες αναφορές για τέτοια πράγματα και σε άλλες συσκευές και σε άλλες μάρκες καρτών.

 

Όχι τίποτα είμαι φαντάρος και έχω μέσα σειρές που βλέπω και τα αρχεία δεν τα έχω και μπακαπ όλα, φοβάμαι μη γίνει η στραβή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρω και αν υπάρχει τη "διαχείριση κρυφής μνήμης"; Δε τη βρίσκω στην επιλογή "Αποθήκευση" που ήταν μέχρι την 7.1.1...
ρυθμίσεις - εφαρμογές - ανοίγεις οποία εφαρμογή θέλεις - αποθηκευτικός χώρος. αν εννοείς αυτό.
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις - εφαρμογές - ανοίγεις οποία εφαρμογή θέλεις - αποθηκευτικός χώρος. αν εννοείς αυτό.

 

Όχι, δεν εννοώ αυτό. Μέχρι την 7.1 υπήρχε η δυνατότητα, πηγαίνοντας ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος->εσωτερικός χώρος και έπειτα εκεί είχε μια κατηγορία που έλεγε "δεδομένα κρυφής μνήμης" και πόσα MB δεσμεύει. Αν πατούσες πάνω διέγραφε αυτά τα δεδομένα. Με το καιρό αυτά τα δεδομένα μπορεί να ξεπερνούσαν και το 1GB. Ελπίζω, για να μη το έχει πλέον, να γίνεται αυτόματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ήρθε το Android pie;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, αλλά ήρθε στο Mi A2 (το έχει φίλος, αγορασμενο από Περιστέρι)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. τέλος του χρόνου θα έχει κλήρωση με μερικά καλούδια. Όποιος θέλει να δει

https://www.facebook.com/Couponoffers-from-China-230722604385877/

Link to comment
Share on other sites

ρητορική ερώτηση αλλά την ρωτάω, όταν με το καλό πάρουμε pie και την 10 επειδή αλλάζει η έκδοση Android πρέπει να κάνουμε φορματ το κινητό;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρητορική ερώτηση αλλά την ρωτάω, όταν με το καλό πάρουμε pie και την 10 επειδή αλλάζει η έκδοση Android πρέπει να κάνουμε φορματ το κινητό;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

το είχα ρωτήσει και εγώ γιατί προσωπικά είμαι της άποψης να γίνεται ασχέτως αν όλα παίζουν σωστά (θα μου πείς το android δεν είναι windows) αλλά μου έγραψαν οτι αν όλα παίζουν σωστά δεν υπάρχει λόγος να κάνεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

το είχα ρωτήσει και εγώ γιατί προσωπικά είμαι της άποψης να γίνεται ασχέτως αν όλα παίζουν σωστά (θα μου πείς το android δεν είναι windows) αλλά μου έγραψαν οτι αν όλα παίζουν σωστά δεν υπάρχει λόγος να κάνεις.

 

Εγώ σου είχα δώσει αυτή την απάντηση γιατί οι περισσότεροι, συμπεριλαμβανομένου και εμού, είτε δε ξέρουν να πραγματοποιήσουν τη διαδικασία, είτε φοβούνται μη προκαλέσουν ζημιά, ειτε βαριουνται να στήνουν το τηλέφωνο από την αρχή (εγώ ανήκω στις 2 τελευταίες κατηγορίες :p ). Γενικά όμως, συμφωνώ μαζί σου, καλό είναι να γίνεται μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση. Απλά, αν δε σου παρουσιάσει κάποιο bug γιατί να μπεις στη διαδικασία...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου είχα δώσει αυτή την απάντηση γιατί οι περισσότεροι, συμπεριλαμβανομένου και εμού, είτε δε ξέρουν να πραγματοποιήσουν τη διαδικασία, είτε φοβούνται μη προκαλέσουν ζημιά, ειτε βαριουνται να στήνουν το τηλέφωνο από την αρχή (εγώ ανήκω στις 2 τελευταίες κατηγορίες :p ). Γενικά όμως, συμφωνώ μαζί σου, καλό είναι να γίνεται μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση. Απλά, αν δε σου παρουσιάσει κάποιο bug γιατί να μπεις στη διαδικασία...;

 

 

προσωπικά σε μια επαναφορά περισσότερη ώρα μου παίρνει να κατεβάσει τις εφαρμογές πάλι και να περάσω ήχους κλησεων/ειδοποιήσεων κλπ. Την υπόλοιπη προσαρμογή την κάνει απο μόνος του ο nova στην επαναφορά του backup(αρχική οθόνη,φοντο,εικονίδια,φακελοι κλπ)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει Android pie μπορεί να ακολουθήσει τον παρακάτω οδηγό https://m.youtube.com/watch?v=pUfTrpp3SKs.

Εγώ πριν λίγο ολοκλήρωσα την εγκαταστασηa139e317af6642a8e437f2745f6bc67f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ σήμερα κάνοντας τη μετάβαση από το mi A1.

Υπάρχει κάποιος οδηγός ώστε να εγκαταστήσω τη google camera στο κινητό ;

Ή έστω αν μπορεί κάποιος να γράψει τα βήματα και να γίνει sticky:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει Android pie μπορεί να ακολουθήσει τον παρακάτω οδηγό https://m.youtube.com/watch?v=pUfTrpp3SKs.

k

 

καλημερα, τι κανει ακριβως ? Δοκιμασα στην Κυπρο με vpn ινδονησιας αλλα δεν βρισκει την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βγάζεις τις κάρτες σιμ.

Μετά κάνεις factory reset.

Όταν ανοίξει κρατάς σαν γλώσσα τα αγγλικά και ακολουθείς τις οδηγίες του βιντεο

καλημερα, τι κανει ακριβως ? Δοκιμασα στην Κυπρο με vpn ινδονησιας αλλα δεν βρισκει την αναβαθμιση

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ πέρασα με fastboot και Miflash tool την pie Ρομ και δούλευουν όλα μια χαρά αν και σε λίγες μέρες θα πάρουμε και εμείς ota εφόσον πήρε και το mi a2 σήμερα https://ibb.co/wJCf57Q

https://ibb.co/9GX83jF

https://ibb.co/cvJ7DK0 ( και επιτέλους μπόρεσα να βάλω κ ποσοστό μπαταρίας με την pie

Edited by Thodoris27688
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος μετά από hard reset να εγκαθιστανται αυτόματα όλες οι εφαρμογές που είχα εγκατεστημενες πριν το φορματ.; κάποτε σε άλλο κινητό είχε γίνει μιας και είχα ενεργοποιημενο το back up της Google. αλλά δεν πετυχενε πάντα.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε κάτι βίντεο unboxing στο YouTube βλέπω πχ την κουρτίνα να είναι με σκούρα χρώματα ενώ το δικό μου είναι άσπρο. γίνεται να γίνει σκούρο;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε κάτι βίντεο unboxing στο YouTube βλέπω πχ την κουρτίνα να είναι με σκούρα χρώματα ενώ το δικό μου είναι άσπρο. γίνεται να γίνει σκούρο;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Ναι γίνεται

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι γίνεται

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πας ρυθμίσεις μετά προβολή και μετά συνθέτες και θέμα συσκευής σκούρο

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας ρυθμίσεις μετά προβολή και μετά συνθέτες και θέμα συσκευής σκούρο

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν υπάρχει σε μένα αυτό!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει σε μένα αυτό!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Αυτό γίνεται στην έκδοση pie

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται στην έκδοση pie

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έλα και με τρόμαξες ότι το δικό μου μόνο δεν έχει την ρύθμιση αυτή! εγώ έχω ακόμα την ορεο. εσύ έχεις περάσει pie? χειροκίνητα;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...