Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν το χρησιμοποιώ πολύ το viber, έχω παρατηρήσει ότι οι ειδοποιήσεις έρχονται μόνο όταν είναι ανοιχτή η εφαρμογή συνεχώς. Αν δηλαδή την κλεισεις αλλά έχεις ανοιχτά τα δεδομένα ή wifi, δεν έρχεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κάτι άλλο μιας και το θυμήθηκα, έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις του viber, είτε δεν θα χτυπήσουν όλες, είτε θα χτυπήσουν και μετά απο λίγο θα εξαφανιστούν σαν να τις σβήνω εγώ απο το συρταρι.

Εχω δοκιμάσει να πετάξω την εφαρμογή τελείως και να την περάσω πάλι αλλα δεν άλλαξε κάτι, και όχι τίποτα χάνω ειδοποιήσεις που μπορεί να είναι και σημαντικές. Στις 100 θα χάσω τις 10.

 

Συνήθως το παρατηρώ αν μου έχουν στείλει το βράδυ, σίγουρα το πρωί δεν θα υπάρχει. Θα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή να δω οτι εχω νεο μηνυμα, επειτα χτυπάνε κανονικα.

Το Viber στις ρυθμίσεις του έχει μια επιλογή στο "Γενικα" για "πολιτική αναστολής λειτουργίας WiFi". Αν επιλέξεις εκεί μέσα να είναι μονίμως συνδεδεμένο το WiFi, ίσως δεις διαφορά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το Viber στις ρυθμίσεις του έχει μια επιλογή στο "Γενικα" για "πολιτική αναστολής λειτουργίας WiFi". Αν επιλέξεις εκεί μέσα να είναι μονίμως συνδεδεμένο το WiFi, ίσως δεις διαφορά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έτσι είναι και έτσι ήταν απο πάντα, δεν έχει αλλάξει τίποτα απο μεριάς μου. Απλά αποφασίζει να μην τις εμφανίσει η αν περάσει ώρα να τις διαγράψει.

Το είδα σήμερα με τα μάτια μου, χτυπάει η ειδοποίηση, παω 10 λεπτά μετά να δω ποιος ηταν και δεν υπήρχε καν, ουτε στην κουρτίνα. Ανοιξα την εφαρμογή και ειδα οτι μου ειχαν στειλει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μετα απο τοσο καιρο διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει καποιο music player εγκατεστημενο. εχει καποιος να μου προτεινει να κατεβασω??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μετα απο τοσο καιρο διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει καποιο music player εγκατεστημενο. εχει καποιος να μου προτεινει να κατεβασω??
Εμένα με βόλεψε ο Pi Music Player.

Για δοκίμασε τον

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μετα απο τοσο καιρο διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει καποιο music player εγκατεστημενο. εχει καποιος να μου προτεινει να κατεβασω??

 

ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής

poweramp

Αλλά δεν είναι δωρεάν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μετα απο τοσο καιρο διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει καποιο music player εγκατεστημενο. εχει καποιος να μου προτεινει να κατεβασω??

 

PowerAmp και Google music

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιάζει και εσάς θέμα με την αναγνώριση δαχτυλικού μετά το update;

 

Μόνο όταν είναι βρεγμένο το δάχτυλο ή έχει ιδρώτα. Αλλά δεν είναι και ο καλύτερος fingerprint scanner. Ένα Alcatel idol 5 των 100€ είχε καλύτερο. Ένα καλό κολπάκι που είδα στο internet και το εφαρμόζω από τότε είναι να περάσουμε το ίδιο δάχτυλο 3-4 φορές.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έγινε τελικά και σε μένα χθες το απόγευμα η αναβάθμιση λογισμικού η τελευταία. Μπορεί να είναι και η εντύπωση μου αλλά θέλω να το μοιραστώ μαζί σας- να σας ρωτήσω, έχει παρατηρήσει κανείς να υπάρχει πλέον μια "καθυστέρηση" ή να μην "ακούει" καθόλου το πληκτρολόγιο όταν γράφετε κάτι;;; Σαν να κολλάει το πληκτρολόγιο ένα πράγμα και μερικές φορές να μην πατιέται καθόλου το εκάστοτε γράμμα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε τελικά και σε μένα χθες το απόγευμα η αναβάθμιση λογισμικού η τελευταία. Μπορεί να είναι και η εντύπωση μου αλλά θέλω να το μοιραστώ μαζί σας- να σας ρωτήσω, έχει παρατηρήσει κανείς να υπάρχει πλέον μια "καθυστέρηση" ή να μην "ακούει" καθόλου το πληκτρολόγιο όταν γράφετε κάτι;;; Σαν να κολλάει το πληκτρολόγιο ένα πράγμα και μερικές φορές να μην πατιέται καθόλου το εκάστοτε γράμμα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σημειωτέον... άρχισε να αργεί στο χρόνο που χρειάζεται για το άνοιγμα των εφαρμογών και στο χρόνο που χρειάζεται όταν πατάω να κάνω μια κλήση !!! (μακάρι να είμαι προκατειλημμένος και να μου φαίνονται όλα αυτά αλλά και μια δεύτερη γνώμη θα ήταν χρήσιμη)

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μετα απο τοσο καιρο διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει καποιο music player εγκατεστημενο. εχει καποιος να μου προτεινει να κατεβασω??

 

Εγώ έχω τον Black αρκετά καλό λίγο βαρύ κάποιες φορές στο να ανοίξεις στίχους ταυτόχρονα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον... άρχισε να αργεί στο χρόνο που χρειάζεται για το άνοιγμα των εφαρμογών και στο χρόνο που χρειάζεται όταν πατάω να κάνω μια κλήση !!! (μακάρι να είμαι προκατειλημμένος και να μου φαίνονται όλα αυτά αλλά και μια δεύτερη γνώμη θα ήταν χρήσιμη)

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα δε μου κάνει τίποτα από αυτά που αναφέρεις. Έχεις δοκιμάσει να κάνεις ένα wipe data μέσω recovery menu...; Το πιθανότερο είναι να εξαλειφθούν τα προβλήματα που αναφέρεις

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου κάνει τίποτα από αυτά που αναφέρεις. Έχεις δοκιμάσει να κάνεις ένα wipe data μέσω recovery menu...; Το πιθανότερο είναι να εξαλειφθούν τα προβλήματα που αναφέρεις
Αυτό που μου προτείνεις κάνει ολική επαναφορά του τηλεφώνου;; Πρέπει να το σετάρω πάλι από την αρχή μετά;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου προτείνεις κάνει ολική επαναφορά του τηλεφώνου;; Πρέπει να το σετάρω πάλι από την αρχή μετά;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς ναι... Αλλά, πιστεύω, μετά το κινητό σου θα είναι σα καινούργιο

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έγινε τελικά και σε μένα χθες το απόγευμα η αναβάθμιση λογισμικού η τελευταία.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αναβάθμιση με Android 10, ή απλά security patch;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με Android 10, ή απλά security patch;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

δεν εχει βγει η 10αρα ακομα, υπομονη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

ενώ είχαν λυθεί τα προβλήματα με την συνδεσιμότητα στο wifi ξαφνικά επανήλθαν αλλά σε χειρότερο βαθμό. αυτό που συμβαίνει τώρα είναι το εξής:

1. αργή πολύ για να συνδεθεί με το που μπαίνω σπίτι ενώ παλιότερα με το που έβγαινα από το ασανσερ συνδεόταν άμεσα

2. ακόμα και όταν συνδεθεί είναι αργό στην πλοήγηση λες και παίζω με 1 mbps. κάνω μέτρηση και στην καλυτερη θα πάρω 2mbps κάνω μέτρηση με άλλο κινητο και παίρνω 8mbps όσο συνδέεται και ο router.

 

αυτό έγινε ξαφνικά χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια εγκατάσταση εφαρμογής ή κάποια αναβάθμιση. έκανα και την τελευταια ενημέρωση μήπως και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα :angry::angry::angry:

 

γνωρίζετε τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

ενώ είχαν λυθεί τα προβλήματα με την συνδεσιμότητα στο wifi ξαφνικά επανήλθαν αλλά σε χειρότερο βαθμό. αυτό που συμβαίνει τώρα είναι το εξής:

 

1. αργή πολύ για να συνδεθεί με το που μπαίνω σπίτι ενώ παλιότερα με το που έβγαινα από το ασανσερ συνδεόταν άμεσα

 

2. ακόμα και όταν συνδεθεί είναι αργό στην πλοήγηση λες και παίζω με 1 mbps. κάνω μέτρηση και στην καλυτερη θα πάρω 2mbps κάνω μέτρηση με άλλο κινητο και παίρνω 8mbps όσο συνδέεται και ο router.

 

 

 

αυτό έγινε ξαφνικά χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια εγκατάσταση εφαρμογής ή κάποια αναβάθμιση. έκανα και την τελευταια ενημέρωση μήπως και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα :angry::angry::angry:

 

 

 

γνωρίζετε τι μπορεί να παίζει?

Να σου προσθέσω ότι αυτό συμβαίνει όταν είναι ανοιχτό το bluetooth. Μετά από ψάξιμο κατάλαβα γιατί συμβαίνει αυτό και τι βρήκα τυχαία. Όσον αφορά τις αποσυνδέσεις και σε μένα συμβαίνουν

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα και στο δικό μου. Απλά έχω καταλάβει ότι γενικά ότι πληρώνεις παίρνεις. Δεν είναι για πολλά- πολλά πλέον το κινητό.

Σε μένα συνεχώς κολλάνε και εφαρμογές τύπου instagram, skroutz κλπ.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα αμα σας πω οτι δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρετε;

και ουτε ρισετ δεν εχω κανει απο τη μερα που το πηρα με 8.1

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

τώρα αμα σας πω οτι δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρετε;

και ουτε ρισετ δεν εχω κανει απο τη μερα που το πηρα με 8.1

 

Ούτε και γω έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τη συσκευή. Μόνο αυτό με τις αποσυνδέσεις αλλά μόνο όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και μόνο με το δικό μου router και σε ελάχιστο βαθμό

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι σε vodafon H300s και Cosmote Speedport Plus που είναι Sercom και τα 2 δεν έχω αποσυνδέσεις, με bluetooth συνέχεια ανοιχτό.

Αντιθέτως στην δουλειά που έχουμε ένα ZTE Speedport Entry 2i Cosmote παθαίνει ακριβώς αυτό που αναφέρετε.

Άρα πιστεύω πρέπει να ναι θέμα ρουτερ ή κάποιας ρύθμισης παρά να φταίει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...