Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει παρατηρήσει κανείς με την τελευταία αναβάθμιση καλύτερη μπαταρία; εγώ ναι!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει παρατηρήσει κανείς με την τελευταία αναβάθμιση καλύτερη μπαταρία; εγώ ναι!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καμία διαφορά, μη σου πω και χειρότερα είναι. Αν και σε αυτό ίσως να φταίει οτι εχω παρει ενα mi band 3 και ειναι μονιμως συνδεδεμενο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως 2 ώρες σοτ με 84% δεν είχα δει ΠΟΤΈ! 3 ώρες μέχρι το 50% πήγαινε συνήθως! 5dcdd4085221f184c96b4aa4bc9e2bb3.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς με την τελευταία αναβάθμιση καλύτερη μπαταρία; εγώ ναι!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία αλλαγή σε μένα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

πάντως και σε αυτή την έκδοση παραμένουν κατι παγώματα που κάνει σε άκυρα σημεία και μόλις πατήσεις το back όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εαν γνωριζει καποιος να μου πει τον τροπο με το που τραβας φωτο σου ανοιγει την εφαρμογή photos τησ google αυτή εχει σαν default πως μπορώ να την αλλάξω με άλλη εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

πάντως και σε αυτή την έκδοση παραμένουν κατι παγώματα που κάνει σε άκυρα σημεία και μόλις πατήσεις το back όλα καλά

 

Μήπως δεν σου έχει "κάτσει" καλά κάποια αναβάθμιση ή είναι κάποια-ες εφαρμογή-ες που το προκαλεί αυτό; Από αρχές Δεκεμβρίου '18 που το πήρα δε μου έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο update, το μεσαιο πληκτρο απεκτησε κυκλικο περιγραμμα. Επιπροσθετα, πατωντας το εμφανιζονται γυρω του 4 μικρες κουκιδες στα γνωστα χρωματα της Google. Ξερει κανεις τι αλλαγη εχει επελθει σε αυτο; Τι λειτουργιες εχουν προστεθει;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο update, το μεσαιο πληκτρο απεκτησε κυκλικο περιγραμμα. Επιπροσθετα, πατωντας το εμφανιζονται γυρω του 4 μικρες κουκιδες στα γνωστα χρωματα της Google. Ξερει κανεις τι αλλαγη εχει επελθει σε αυτο; Τι λειτουργιες εχουν προστεθει;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μένα όχι. Εμένα τα εμφανίζει αυτά μόνο άμα ρυθμίσω τη γλώσσα συσκευής στα αγγλικά. Αυτά τα εφέ είναι για τον assistant

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν σου έχει "κάτσει" καλά κάποια αναβάθμιση ή είναι κάποια-ες εφαρμογή-ες που το προκαλεί αυτό; Από αρχές Δεκεμβρίου '18 που το πήρα δε μου έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο...

 

οσα updates εχει κανει όλα ηταν οκ αυτα τα παγωματα ξεκινησαν στο προηγουμενο update αλλα πατησε σωστα με βαση αυτα που ελεγε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρατήρησα και εγώ παγώματα από την προηγούμενη αναβάθμιση και μετά. Διαπίστωσα ότι η cpu "χτυπάει" 100% όταν συμβαίνουν. Κάτι γίνεται λογικά σε συνδυασμό του update και κάποιας εφαρμογής, σίγουρα δεν είναι πρόβλημα στο touch. Σε forum εξωτερικού διάβασα ότι δεν λύνεται ούτε με επαναφορά εργοστασιακών (την οποία εννοείται θέλω να αποφύγω). Αν βρει κάποιος λύση ας την postαρει εδώ.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτό που εχω παρατηρησει τον τελευταίο καιρό είναι να μην μπορεί να κρατήσει πολλές εφαρμογές ανοιχτές (πχ πανω απο 4) και αν κανω εναλλαγή μεταξύ τους τις φορτώνει πάλι. Δεν εχω τίποτα τρελό να τρέχει περα απο nova + icon pack και 3 widgets. Ιδιαίτερα δε τραγικό τις προάλλεςς ηθελα να κανω ενα verification για μια ιστοσελίδα μου έχει στείλει σε mail τον κωδικό κανω εναλλαγή στα Mails και μπαίνω παλι στον firefox και τον φόρτωνε απο την αρχή.

Στρώνει με restart αλλά δεν βλέπω τον λόγο να γίνεται κάτι τέτοιο συνέχεια. Είμαι άτομο που δεν κάνει και συχνά restart αν δεν υπάρχει λόγος (πχ ενημερωση)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω παρατηρήσει. Ειδικά σε fb και YouTube μόλις αλλάζεις χάνει αυτό που έβλεπες και σε πετάει στην αρχική. Δε μπορώ να καταλάβω τόσο στρωμένο κινητό να βγάζει θέματα σε κάθε update. Ειδικά όταν έχεις και καθαρό Android
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω παρατηρήσει. Ειδικά σε fb και YouTube μόλις αλλάζεις χάνει αυτό που έβλεπες και σε πετάει στην αρχική. Δε μπορώ να καταλάβω τόσο στρωμένο κινητό να βγάζει θέματα σε κάθε update. Ειδικά όταν έχεις και καθαρό Android

 

και το αστείο είναι αν παω να δω τη χρηση της ραμ ουτε καν τα 3 γιγα δεν ξεπερνα απο τα 4 και παρ ολα αυτα είναι λες και έχει οριο να κλείνει τις εφαρμογές.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποιο tempered glass full screen σε Ελλαδα ή ebay?

 

υπάρχουν και εδω.

δεν ξερω για την ποιοτητα του βεβαια ουτε διαφημιση κανω στο μαγαζι, θυμαμαι ομως ειχα βρει

https://www.stoucky.gr/hat-prince-skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-pleres-kalepses-yia-xiaomi-mi-a2-lite-redmi-6-pro-ma-ro.html?search=mi%20a2%20lite&description=true

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

όταν έχω αναπάντητες με τον μαμά dialer πατάω την αναπάντητη και από bold γίνονται αχνά τα γράμματα της επαφής αλλά πολλές φορές δεν φεύγει το εικονίδιο της αναπαντητης από την μπάρα πάνω. γιατί γίνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Σεπτεμβρίου 34.4ΜΒ!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Σεπτεμβρίου 34.4ΜΒ!

 

Φέρνει κάποια αλλαγή εκτός από το επίπεδο ασφάλειας;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Φέρνει κάποια αλλαγή εκτός από το επίπεδο ασφάλειας;

 

Προσωπικα δεν εχω δει καμια αλλαγή εδώ και αρκετές ενημερώσεις, και φαντάζομαι για να ειναι και τόσο μικρή σε μέγεθος, μονο patch θα πρέπει να είναι

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς καμία εκτίμηση για το πότε θα πάρουμε το Android 10;

Λογικά αρχές 2020

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. επειδη ειναι μεγαλο το θεμα για το mi a2 lite σορρυ αν το εχει ρωτησει ξανα καποιος, αλλα εδω και λιγες αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα με το wifi. συγκεκριμενα ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος στο δικτυο του σπιτιου μου ξαφνικα χανει το δικτυο κι οταν το ξαναβρισκει μετα δεν συνδεεται. τι επανεκκινση κανω της συσκευης τι διαγραφη του δικτυου και μετα παλι συνδεση στο δικτυο μου, ενα και το αυτο. ειναι θεμα αναβαθμισης συσκευης? ειναι γνωστο σαν "προβλημα" της συσκευης? ειναι κατι αλλο? αντιμετωπιζει καποιος κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

αυτό που κάνει ο μαμά dialer και όταν παίρνεις τηλ μια επιχείρηση σου βγάζει το όνομα και τα στοιχεία της το κάνουν μόνο τα android one κινητά; είναι πολύ ωραίο και χρήσιμο!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...