Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ότι σε ανύποπτο χρόνο και κυρίως όταν η συσκευή ηταν σε αδράνεια, έχανε και εβλεπε την καρτα μνήμης πάλι με αποτέλεσμα πχ οταν ανοιγες τη συλλογή να έπρεπε να φορτώσει πάλι τις εικόνες.
Αρα, και καρτα να αλλάξω...πεταμένα λ7;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρα, και καρτα να αλλάξω...πεταμένα λ7;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω ιδέα, και εμένα οταν το ξεκίνησε απλά πέρασα τη μουσική στη μνήμη συσκευής και είχα την κάρτα μνήμης μόνο για τις σειρές που έβλεπα όταν ημουν φαντάρος και ειχα υπηρεσία. Πλέον την έχω βγάλει τελείως απο το τηλέφωνο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εξακολουθεί να υφίσταται το mount/ unmount της κάρτας. Επίσης μετά το update παρατήρησα αυξημένη θερμοκρασία στο κινητό ακόμα και με ελάχιστη χρήση με αποτέλεσμα μου εμφανίσει αποχρωματισμό στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης.

Ωραία ενημέρωση.... Μπράβο τους..

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update παρατήρησα να αποσυνδεεται απο το wifi σε σημεια που πριν επαιζε κανονικά και να κανει μικροκολλήματα της συσκευης. με την καρτα δεν εχω θεμα
Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update παρατήρησα να αποσυνδεεται απο το wifi σε σημεια που πριν επαιζε κανονικά και να κανει μικροκολλήματα της συσκευης. με την καρτα δεν εχω θεμα

 

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Ειδικά αυτά τα κολλήματα είναι πολλά μέσα στη μέρα σε σημείο που πολλές φορές κάνει freeze ή δεν ξεκλειδώνει με το δαχτυλικό

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Ειδικά αυτά τα κολλήματα είναι πολλά μέσα στη μέρα σε σημείο που πολλές φορές κάνει freeze ή δεν ξεκλειδώνει με το δαχτυλικό

έτσι ακριβώς .... αυτο δεν ειναι update ειναι downgrade

Link to comment
Share on other sites

625, αλλα μια απλη αναζητηση αν εκανες για το ποια ειναι τα τεχνικα χαρακτηριστικα του mi a2 lite θα το εβρησκες αμεσως. Ενα πολυ καλο σιτε ειναι το gsmarena.com.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_(redmi_6_pro)-9247.php

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει miui?

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

gcam με απλή εγκατάσταση του apk θα πάρουμε; να περιμένω λίγο η όσο οπότε να κοιτάξω αλλού για κινητό με καλύτερη κάμερα;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπει με απλή εγκατάσταση αν δεν είναι ενεργό το camera2 api;;

Ξεκλείδωσε και πέρασε την αν θες καλές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπει με απλή εγκατάσταση αν δεν είναι ενεργό το camera2 api;;

Ξεκλείδωσε και πέρασε την αν θες καλές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

σε κάποια άλλα xiaomi πχ poco νομίζω πως μπαίνει με ένα απλό apk; η κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος και στο Redmi note 7 μπαίνει χωρίς ξεκλείδωμα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος και στο Redmi note 7 μπαίνει χωρίς ξεκλείδωμα
α ωραία. άσχετο... τα Samsung Α70 πχ έχουν καλύτερη κάμερα από την gcam? εάν είναι μην πάω σε Samsung για την κάμερα αλλά να μείνω στην xiaomi που έχω συνηθίσει

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α ωραία. άσχετο... τα Samsung Α70 πχ έχουν καλύτερη κάμερα από την gcam? εάν είναι μην πάω σε Samsung για την κάμερα αλλά να μείνω στην xiaomi που έχω συνηθίσει

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα, η gcam σαν APK κάνει φοβερή επεξεργασία εικόνας κατά τη λήψη. Για αυτό και είναι η καλύτερη. Παιζει όμως ρόλο και ο φακός. Είναι ένας συνδυασμός των 2. Πιστεύω όμως ότι και gcam να βάλεις στο Mi A2 lite, η Samsung και πάλι θα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες...

Θα σε διαφωτίσει όμως κάποιος που έχει εμπειρία και από τις 2 μάρκες κινητών

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

α ωραία. άσχετο... τα Samsung Α70 πχ έχουν καλύτερη κάμερα από την gcam? εάν είναι μην πάω σε Samsung για την κάμερα αλλά να μείνω στην xiaomi που έχω συνηθίσει

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το Α70 εχει ανωτερη καμερα ναι, και μεγαλο FOV στην τελε καμερα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πάντως να αναφέρω ότι με την προηγούμενη αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές που αντιμετώπιζαν θεμα με το wifi λύθηκε.

τωρα οσο αφορα τις αποσυνδέσεις άλλαξα στο router το 802.11b/g/n σε 802.11b/g και φαίνεται να διορθώθηκε και αυτό οπότε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

πάντως να αναφέρω ότι με την προηγούμενη αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές που αντιμετώπιζαν θεμα με το wifi λύθηκε.

τωρα οσο αφορα τις αποσυνδέσεις άλλαξα στο router το 802.11b/g/n σε 802.11b/g και φαίνεται να διορθώθηκε και αυτό οπότε όλα καλά

 

το ειχα αναφερει και παλιότερα αυτό και δεν ειναι πρόβλημα της συσκευης αλλα του μοντεμ (πιθανη ασυμβατοτητα) γιατι το ειχα παρατηρησει με αρκετες συσκευες στο συγκεκριμενο μοντεμ. η αλλαγη σε b/g το ελυσε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

το ειχα αναφερει και παλιότερα αυτό και δεν ειναι πρόβλημα της συσκευης αλλα του μοντεμ (πιθανη ασυμβατοτητα) γιατι το ειχα παρατηρησει με αρκετες συσκευες στο συγκεκριμενο μοντεμ. η αλλαγη σε b/g το ελυσε.

 

Και πως αλλάζει αυτό ρε παιδιά; Έχω Vodafone...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Και πως αλλάζει αυτό ρε παιδιά; Έχω Vodafone...

 

μέσα στις ρυθμίσεις του μόντεμ στην καρτέλα για το ασύρματο θα το βρεις.

τωρα που ακριβως δεν μπορώ να σου πω δεν ξερω καν τι συσκευή εχεις και το μενού της.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μέσα στις ρυθμίσεις του μόντεμ στην καρτέλα για το ασύρματο θα το βρεις.

τωρα που ακριβως δεν μπορώ να σου πω δεν ξερω καν τι συσκευή εχεις και το μενού της.

 

Α, οκ. Ευχαριστώ πολύ!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

με αυτή την έκδοση beta της εφαρμογής τηλεφώνου επιτέλους ξανά βάλανε το ιστορικό άμα επαφή μαζεμένο! 43aa5e6fd301cac1596108f6f50f649e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...