Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην ανχόνεσαι άνοιξε το συνχρονισμ'ο με το google account και κατέβασε τες από εκεί ,αλλιως κοίτα μήπως στις επιλογές usb έχεις ενεργοποιημένο το μόνο φώρτισης

ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-build number κλικ 7 φορες

ρυθμίσεις -επιλογές για προγραματιστες-usb κλικ και επιλεγεις ότι σε βολευει

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μην ανχόνεσαι άνοιξε το συνχρονισμ'ο με το google account και κατέβασε τες από εκεί ,αλλιως κοίτα μήπως στις επιλογές usb έχεις ενεργοποιημένο το μόνο φώρτισης

ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-build number κλικ 7 φορες

ρυθμίσεις -επιλογές για προγραματιστες-usb κλικ και επιλεγεις ότι σε βολευει

 

Πώς θα δω αν έχω ενεργοποιημένο το μόνο φόρτιση; Πού είναι οι επιλογές usb? Δεν το βλέπω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα δω αν έχω ενεργοποιημένο το μόνο φόρτιση; Πού είναι οι επιλογές usb? Δεν το βλέπω;

 

Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις

Σύστημα

Σύνθετες

Επιλογές για προγραμματιστές.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν ενεργοποιω την εξοικονόμηση μπαταρίας γίνεται dark και η οθόνη κλήσης! αυτό χωρίς την εξοικονόμηση δεν γίνεται να μείνει dark;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν ενεργοποιω την εξοικονόμηση μπαταρίας γίνεται dark και η οθόνη κλήσης! αυτό χωρίς την εξοικονόμηση δεν γίνεται να μείνει dark;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τηλεφωνο - Πανω δεξιά 3 τελιτσες - Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Σκουρο θέμα

Για δες έτσι.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο - Πανω δεξιά 3 τελιτσες - Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Σκουρο θέμα

Για δες έτσι.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εκεί το μόνο που κάνει dark είναι η "κουρτίνα". ούτε το μενού ούτε την οθόνη κλήσης δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκεί το μόνο που κάνει dark είναι η "κουρτίνα". ούτε το μενού ούτε την οθόνη κλήσης δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα νομίζω έτσι το έκανα εγώ....

Μήπως θέλει και μια επανεκκίνηση για να πιάσει?c08e284938ac42deac7fe0d1e53ccd78.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω έτσι το έκανα εγώ....

Μήπως θέλει και μια επανεκκίνηση για να πιάσει?c08e284938ac42deac7fe0d1e53ccd78.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

α δηλαδή εσένα είναι η οθόνη κλήσης μαύρη μόνο με ενεργοποίηση του dark theme? χωρίς την ενεργοποίηση της εξοικονομησης μπαταρίας;

 

μπα τώρα το ξανά δοκίμασα μετά από επανεκκίνηση και είναι άσπρη η οθόνη κλήσης! στην ρυθμιση του θέματος έχεις βάλει σκοτεινό η βάση ταπετσαρίας που έχει;

 

έχεις αλλάξει εικονίδιο μπαταρίας και γραμματοσειρές;

 

έλα τι βρήκα στην εφαρμογή της κλήσης ήθελε και εκεί dark theme όχι μόνο στις γενικές ρυθμίσεις!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

α δηλαδή εσένα είναι η οθόνη κλήσης μαύρη μόνο με ενεργοποίηση του dark theme? χωρίς την ενεργοποίηση της εξοικονομησης μπαταρίας;

 

μπα τώρα το ξανά δοκίμασα μετά από επανεκκίνηση και είναι άσπρη η οθόνη κλήσης! στην ρυθμιση του θέματος έχεις βάλει σκοτεινό η βάση ταπετσαρίας που έχει;

 

έχεις αλλάξει εικονίδιο μπαταρίας και γραμματοσειρές;

 

έλα τι βρήκα στην εφαρμογή της κλήσης ήθελε και εκεί dark theme όχι μόνο στις γενικές ρυθμίσεις!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ναι

Εκεί ήθελε αλλαγή... Στο είχα γράψει πιο πάνω αναλυτικά.

Ναι έχω αλλάξει όλα αυτά που ρώτησες και αρκετά άλλα....

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχει nfc, δυστυχώς η xiaomi δε βάζει στις φθηνές συσκευές, έτσι θυμάμαι δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζει κανείς από εσάς πρόβλημα (συνδέσεις & αποσυνδέσεις με το WiFi ακόμα μια αν είμαι στα 10cm από το router) με το WiFi;;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζει κανείς από εσάς πρόβλημα (συνδέσεις & αποσυνδέσεις με το WiFi ακόμα μια αν είμαι στα 10cm από το router) με το WiFi;;

 

Κανένα πρόβλημα, ποτέ, σε κανένα μόντεμ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζει κανείς από εσάς πρόβλημα (συνδέσεις & αποσυνδέσεις με το WiFi ακόμα μια αν είμαι στα 10cm από το router) με το WiFi;;

 

Έχουμε εμείς θέμα με αυτή την συσκευή στο σπίτι εδω και αρκετο καιρό, όπως είπες ακόμα και δίπλα στο ρούτερ ανευ λόγου χάνει την σύνδεση στο Wifi ή δείχνει ενεργή την σύνδεση αλλά δεν παίζει τίποτα απο ιντερνετ στο κινητό.

Δεν το έψαξα πολύ γιατί είναι το κινητό της γυναίκας και δεν την νοιάζει τόσο αλλά αν υπάρχει κάποια λύση θα με ενδιέφερε γιατί είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό.

Εντωμεταξύ μπορεί ολόκληρο 24ωρο να μην κάνει ούτε μια αποσύνδεση και απο την άλλη να τρώει αποσυνδέσεις ανα 5-10 λεπτά. Στο ίδιο σπίτι, με το ίδιο ρούτερ και σε σταθερό σημείο κοντά σε αυτό πάντα.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εμείς θέμα με αυτή την συσκευή στο σπίτι εδω και αρκετο καιρό, όπως είπες ακόμα και δίπλα στο ρούτερ ανευ λόγου χάνει την σύνδεση στο Wifi ή δείχνει ενεργή την σύνδεση αλλά δεν παίζει τίποτα απο ιντερνετ στο κινητό.

Δεν το έψαξα πολύ γιατί είναι το κινητό της γυναίκας και δεν την νοιάζει τόσο αλλά αν υπάρχει κάποια λύση θα με ενδιέφερε γιατί είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό.

Εντωμεταξύ μπορεί ολόκληρο 24ωρο να μην κάνει ούτε μια αποσύνδεση και απο την άλλη να τρώει αποσυνδέσεις ανα 5-10 λεπτά. Στο ίδιο σπίτι, με το ίδιο ρούτερ και σε σταθερό σημείο κοντά σε αυτό πάντα.

 

όταν χάσει το σήμα, χάνεται και το εικονίδιο του wifi;

αν ναι άλλαξε απο B/G/N και βάλτο B,G και δες αν εχει πρόβλημα.

 

Το έχω συναντήσει σε ενα ZTE H108Ν που γενικότερα είχε τέτοιο θέμα με νέες συσκευές (Mi A1-Α2, honor 9 lite κλπ)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

όταν χάσει το σήμα, χάνεται και το εικονίδιο του wifi;

αν ναι άλλαξε απο B/G/N και βάλτο B,G και δες αν εχει πρόβλημα.

 

Το έχω συναντήσει σε ενα ZTE H108Ν που γενικότερα είχε τέτοιο θέμα με νέες συσκευές (Mi A1-Α2, honor 9 lite κλπ)

 

Δεν ξέρω πως αλλάζει σε B ή G αλλά ZTE ρούτερ έχω εγώ...

Εγώ από την άλλη που το έψαξα κάτι έλεγε για IPv6 & 4...:blink:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

όταν χάσει το σήμα, χάνεται και το εικονίδιο του wifi;

αν ναι άλλαξε απο B/G/N και βάλτο B,G και δες αν εχει πρόβλημα.

 

Το έχω συναντήσει σε ενα ZTE H108Ν που γενικότερα είχε τέτοιο θέμα με νέες συσκευές (Mi A1-Α2, honor 9 lite κλπ)

 

Απο ρούτερ έχουμε το κλασσικό ZTE Speedport Entry 2i του ΟΤΕ.

Όταν χάνει σύνδεση άλλοτε χάνεται το εικονίδιο μαζί με την σύνδεση (σπάνια), άλλες φορές δείχνει εικονίδιο με ερωτηματικό (εννοείται οτι ιντερνετ υπάρχει κανονικά και όλες οι άλλες συσκευές λειτουργούν εκείνη την στιγμή) και άλλοτε δείχνει συνδεμένο + εικονίδιο κανονικά αλλά ίντερνετ στο κινητό δεν δουλεύει.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές φταίει το κανάλι που εκπέμπει το ρούτερ .Μπορεί να υπάρχουν αρκετά στο ίδιο κανάλι ή κάτι να κάνει παρεμβολές ιδίος αν χρησιμοποιεί την 2,4 αντί για 5 gh
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο ρούτερ έχουμε το κλασσικό ZTE Speedport Entry 2i του ΟΤΕ.

Όταν χάνει σύνδεση άλλοτε χάνεται το εικονίδιο μαζί με την σύνδεση (σπάνια), άλλες φορές δείχνει εικονίδιο με ερωτηματικό (εννοείται οτι ιντερνετ υπάρχει κανονικά και όλες οι άλλες συσκευές λειτουργούν εκείνη την στιγμή) και άλλοτε δείχνει συνδεμένο + εικονίδιο κανονικά αλλά ίντερνετ στο κινητό δεν δουλεύει.

 

Ακριβώς τα ίδια μου κάνει και εμένα. Με router ZTE, αυτό που δίνει η Vodafone. Μάλιστα εμένα είναι καινούριο καθώς μου το άλλαξαν πριν ένα μήνα γιατί νόμιζα ότι έφταιγε το router...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές φταίει το κανάλι που εκπέμπει το ρούτερ .Μπορεί να υπάρχουν αρκετά στο ίδιο κανάλι ή κάτι να κάνει παρεμβολές ιδίος αν χρησιμοποιεί την 2,4 αντί για 5 gh

 

Οπότε πιο συγκεκριμένα τι προτείνεις να δοκιμάσω?

Πάντως έχουμε αρκετές συσκευές μέσω wifi στο σπίτι, Smart TV, Nintendo Switch κλπ. ακόμα και της ίδιας εταιρείας (το δικό μου Mi Mix 2) και ολα δουλεύουν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα σύνδεσης εκτός απο απο αυτό.

Το περίεργο όπως είπα είναι οτι έχει random συχνότητα, μπορεί να δουλεύει ώρες απροβλημάτιστα κι άλλες φορές χάνει σύνδεση ανα 5 λεπτά συνέχεια... :confused:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πιο συγκεκριμένα τι προτείνεις να δοκιμάσω?

 

Το περίεργο όπως είπα είναι οτι έχει random συχνότητα, μπορεί να δουλεύει ώρες απροβλημάτιστα κι άλλες φορές χάνει σύνδεση ανα 5 λεπτά συνέχεια... :confused:

 

και εγω ακριβώς το ίδιο θέμα είχα με το ΖΤΕ 108Ν όπως και το MI A2 του πατερα μου, αντιθετα το Α1 που φορανε τα ιδια με το Α2 λαιτ δεν ειχε το πρόβλημα αυτό.

 

πηγαινετε στις ρυθμισεις του ασυρματου και εκει που γινεται αλλαγη καναλιου θα λεει για 802.11b/g/n και βαλτε το 802.11 b/g

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

82mb ενημέρωση ασφαλείας σήμερα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο προχτές βασικά αλλά είχα ξεχάσει να το γράψω:p

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...