Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην το λες.. Στο mix 2 με 3400mah μπαταρία εχω δει 4 ώρες sot στο 50%.

Γίνεται πολύ καλή διαχείριση λόγω επεξεργαστή και λογισμικού.

Τώρα το mi8 και με QC 4.0 δε νομίζω να έχει κάποιο θέμα .

Πιστεύω θα πιάνει σίγουρα τις 6 ώρες sot

Μακάρι αλλά έχω επιφυλάξεις... θα μπορούσαν να έχουν τοποθετήσει μια 4000mAh να είναι κομπλέ.

 

Περιμένω το SOT υπό ρεαλιστικές συνθήκες και τις επιδόσεις τις κάμερας, (θέλω και χ2 zoom) αν ειναι ικανοποιητικά όλα αυτά πάμε βουρ για το 8SE και μετά το Mi5. Αν και η κάμερα του Α2 με βάζει σε προβληματισμό μιας και δείχνει καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις pre order απο το geekbuying.com είναι με global η κινεζική rom?

 

Εγω προσωπικά μ το που δω τα πρωτα reviews και global version το χτύπησα..

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά έχω επιφυλάξεις... θα μπορούσαν να έχουν τοποθετήσει μια 4000mAh να είναι κομπλέ.

 

Περιμένω το SOT υπό ρεαλιστικές συνθήκες και τις επιδόσεις τις κάμερας, (θέλω και χ2 zoom) αν ειναι ικανοποιητικά όλα αυτά πάμε βουρ για το 8SE και μετά το Mi5. Αν και η κάμερα του Α2 με βάζει σε προβληματισμό μιας και δείχνει καλύτερη.

 

Amoled + χαμηλής κατανάλωσης soc = πιθανότατα καλή αυτονομία (περισσότερες από 6 ώρες sot).

 

Και μην ξεχνάμε ότι δεν είναι όλα θέμα specs αλλά και διαχείρισης λογισμικού. Ας βγει με το καλό να δούμε τι sot οι πιάνει και βλέπουμε. Πολλά παίζουν ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να παραγγειλουμε απο geekbuying προπαραγγελια με 440 ευρω??

τι επιλεγουμε για αποστολη αποφευγοντας τελωνειο?? registered air mail ή EU priority line?

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να παραγγειλουμε απο geekbuying προπαραγγελια με 440 ευρω??

τι επιλεγουμε για αποστολη αποφευγοντας τελωνειο?? registered air mail ή EU priority line?

Την 2η επιλογή.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το Mi 8SE έρχεται να αντικαταστήσει το Mi Note 3; Μας έχει μπερδέψει πολύ η xiaomi. Αλλά βέβαια το Note 3 έχει βαρόμετρο το οποίο δεν έχει το 8SE και θα ξεκινήσει από χαμηλότερη αρχική τιμή σε σχέση με το Note 3. Αντε να δούμε κανα review για να δούμε και την καμερά του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρήγγειλα χθες βράδυ το SE από geekbuying 292 euro με κουπόνι KIMOVIL.

 

Fingers crossed!

 

Σαν μέθοδο αποστολής τι έβαλες;

Έτοιμαζομαι και εγώ να χτυπήσω το mi8 αλλά φοβουμαι τους τελώνες..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Αν και υποστηρίζει quick charge 4 ο παρεχόμενος φορτιστής είναι quick charge 3..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ρωτήσει 2 φορες αλλα δεν εχω παρει απάντηση..

Αυτά που ναι προπαραγγελία ειναι με κινεζικη έκδοση η διεθνή;

Ρωταω γιατι τους τελευταίους 2 μηνες εχω ξεκινήσει να διαβαζω νήματα με xiaomi και εχω πελαγωσει με τοσες rom κτλπ.

Τελος δεν εχω κανει παραγγελια κινητού απο ξενο site

 

Θα πρεπει να γραφει global version ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Σαν μέθοδο αποστολής τι έβαλες;

Έτοιμαζομαι και εγώ να χτυπήσω το mi8 αλλά φοβουμαι τους τελώνες..

 

Έβαλα Registered Airmail και κάτω κάπου έχει ένα tick που λέει να μην γράφει απέξω geekbuying. Δεν ξέρω αν κάνει διαφορά.

 

Κι εγώ φοβάμαι αλλά για το συγκεκριμένο δεν υπάρχει και άλλη επιλογή προς το παρόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια εχω ρωτήσει 2 φορες αλλα δεν εχω παρει απάντηση..

Αυτά που ναι προπαραγγελία ειναι με κινεζικη έκδοση η διεθνή;

Ρωταω γιατι τους τελευταίους 2 μηνες εχω ξεκινήσει να διαβαζω νήματα με xiaomi και εχω πελαγωσει με τοσες rom κτλπ.

Τελος δεν εχω κανει παραγγελια κινητού απο ξενο site

 

Θα πρεπει να γραφει global version ?

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει απάντηση σε αυτό. Εγώ θα παίξω με ότι έχει και με το που βγει lineageOS ή παρόμοιο θα το αλλάξω (έκανα το ίδιο με Mi5).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ρωτήσει 2 φορες αλλα δεν εχω παρει απάντηση..

Αυτά που ναι προπαραγγελία ειναι με κινεζικη έκδοση η διεθνή;

Ρωταω γιατι τους τελευταίους 2 μηνες εχω ξεκινήσει να διαβαζω νήματα με xiaomi και εχω πελαγωσει με τοσες rom κτλπ.

Τελος δεν εχω κανει παραγγελια κινητού απο ξενο site

 

Θα πρεπει να γραφει global version ?

 

Κάνε υπομονή λίγες μέρες. Λόγο διάθεσης της συσκευής και σε ευρωπαϊκές χώρες Ισπανία κτλ θα βγουν σχετικά γρήγορα πιστεύω οι global version της.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

540 ευρω απο topresellersotro.com απο ιταλια σε λογες μερες με dhl, ετοιμοπαραδοτο, ή

440 απο geekbuying.com προπαραγγελια, αποστολη μετα απο 10 μερες και πιθανοτητα τελωνειου??

ειναι ενα 100 ευρω διαφορα..

μιλωντας παντα για το mi8 6/64

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα περιμένω να γεμίσουν οι ευρωπαϊκές αγορές και να βγει σε λογική τιμή το explorers edition
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το Mi 8SE έρχεται να αντικαταστήσει το Mi Note 3; Μας έχει μπερδέψει πολύ η xiaomi. Αλλά βέβαια το Note 3 έχει βαρόμετρο το οποίο δεν έχει το 8SE και θα ξεκινήσει από χαμηλότερη αρχική τιμή σε σχέση με το Note 3. Αντε να δούμε κανα review για να δούμε και την καμερά του.

 

Το mi 8 ερχεται να αντικαταστησει το mi 6 οπως λεει και το ονομα του..

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πρεπει να γραφει global version ?

 

Αυτο ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

540 ευρω απο topresellersotro.com απο ιταλια σε λογες μερες με dhl, ετοιμοπαραδοτο, ή

440 απο geekbuying.com προπαραγγελια, αποστολη μετα απο 10 μερες και πιθανοτητα τελωνειου??

ειναι ενα 100 ευρω διαφορα..

μιλωντας παντα για το mi8 6/64

 

Εγώ το geekbuying δεν το εμπιστεύομαι. Έχω παραγγείλει μια φορά το mi5s plus και ενώ ήταν ετοιμοπαραδοτο το έστειλαν μετά από ένα μήνα. Έκανε και ένα μήνα να έρθει. Αν κάτσει και τελωνείο βάλε πόσο καιρό ακόμα. Δεν είναι για να παίρνεις απο εκεί. Γι αυτό πιστεύω έχουν και τις πιο χαμηλές τιμές. Από Κίνα για εμένα bangood και gearbest μόνο. Το topsellersoto δεν το ήξερα, θα του ρίξω μια ματιά. Αν και βλέπω να παίρνω το mi mix 2s γιατί θα αργήσει πολύ το mi8 ακόμη

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα το Mi 8 explorer edition,αλλά είδα πως αργεί και τελικά πήρα το p20 pro στα 699 (σε αυτή την τιμή το έβγαλαν αρκετές μεγάλες αλυσίδες). Κάπου εκεί θα έπαιζε το explorer (μάλλον ελάχιστα πιο χαμηλά). Για την ώρα το p20 pro έχει εξωπραγματική κάμερα και ανακουφιστική αυτονομία (κάνω απεξάρτηση από τον φορτιστή που τον είχα παντρευτεί με το προηγούμενο κινητό μου).

Όμως η διαφανής πλάτη του explorer με έχει τρελάνει και ανυπομονώ να βγουν reviews και να δω αν θα μείνω ή όχι στο p20 pro. Αλλά μάλλον την αυτονομία του Huawei δεν θα την έχει το explorer με τα 3000mAh του.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Εγώ θα το παραγγείλω αύριο.

Πιστεύετε η τιμή θα πέσει αρκετά τις επόμενες ημέρες η θα κυμανθεί στα ίδια επίπεδα;

Δεν θυμάμαι τι είχε γίνει σε παρόμοιες περιπτώσεις μόλις κυκλοφόρησε ένα μοντέλο.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό

 

Ωραίο συγκριτικό αλλά τελικά ποιο είναι καλύτερο;

Δεν έχω γνώσεις φωτογράφου κτλ

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό το κινητό...έφτασε σήμερα στα χέρια μου!

Πρώτη φορά στο MUI...σφαίρα...

Η κάμερες τα σπάνε.. επιτέλους έφυγε η κιτρινίλα των Oneplus 5 & 5T!

Δοκιμές αύριο με drone (Mavic) για το διπλό GPS!

Oικογενειακή αναβάθμιση με 5, 5T, Mi Mix 2s, M8!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό το κινητό...έφτασε σήμερα στα χέρια μου!

Πρώτη φορά στο MUI...σφαίρα...

Η κάμερες τα σπάνε.. επιτέλους έφυγε η κιτρινίλα των Oneplus 5 & 5T!

Δοκιμές αύριο με drone (Mavic) για το διπλό GPS!

Oικογενειακή αναβάθμιση με 5, 5T, Mi Mix 2s, M8!

 

Ποιο μοντέλο πήρες φίλε μου και από που;

Εγώ παράγγειλα το mi8 6/64 από topresellerstore.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

6/128 άσπρο! Καλώς να έρθει και σε σένα για να τα λέμε...

Τα ηχεία του τα σπάνε από ηχογραφήσεις εξωτερικών ήχων...

Πολύ ωραίες η φωτό.....χρειάζεται να συνηθίσω το νέο περιβάλλον!

Πετάω ακόμη κινέζικες εφαρμογές...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

6/128 άσπρο! Καλώς να έρθει και σε σένα για να τα λέμε...

Τα ηχεία του τα σπάνε από ηχογραφήσεις εξωτερικών ήχων...

 

Από που το πήρες;

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...