Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εκτος εαν περασεις ρομ απο xiaomi.eu που ειναι μεν multilanguage αλλα βασιζεται σε κινεζικες beta ή stable.επισημη global οταν βγει.στην πρωτη περιπτωση θες να ξεκλειδώσει ο boot loader και twrp.εγω αυτο εκανα η ρομ δουλευει μια χαρα ,οπως και η κινεζικη stable που ειχε μεσα το κινητο.ο bootloader ξεκλειδωσε αμεσως χωρις αναμονη (ειχα 1,5 χρονο να ξεκλειδωσω κινητο) και περαστηκε twrp 3.2.2 και η miui 10 8.7.19

 

Καλημέρα, το αγόρασα.

Μπορείς να δώσεις link download για το xiaomi.eu

Προσωπικά στεναχωριέμαι που θα ξεκλειδώσω bootloader, σε κινητό 1 ημέρας,, χάνεται η εγγύηση.

Δεν έχω εμπειρία από το xiaomi.eu, για να κατεβάσω την Ρομ, και το link του twrp, αν θέλεις.

Υπάρχουν οδηγίες στο site;

Υπόψιν έχω το mi max, root,, δεν είμαι τελείως άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 8αρι εχει NFC? Γιατι ειδα μια απαντηση στο gearbest απο το staff και λενε οτι δεν εχει. Eγω ηξερα οτι εχει.

 

Έχει NFC, το έλεγξα.

Link to comment
Share on other sites

αρχικα παρηγγειλα το mi note 3 και μου ηρθε με μια κιτρινιλα μικρη μεν οποτε πηρα τα λεφτα μου πισω και παρηγγειλα το mi 8 se...προχθες το παρελαβα και μπορω να πω οτι η αυτονομια του 710 ειναι πολυ καλη ειδικα στην αναμονη, η amoled οθονη αρκετα καλη και ενα αλλο καλο το notification led ειναι οσο φωτεινο χρειαζεται .H καμερα βγαζει καλες φωτο αλλα οχι οπως το mi note 3.
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις από μπαταρία, είναι κάτι που με ενδιαφέρει και το redmi note 5 με έχει κακομάθει..:-) Κατά δεύτερη προτεραιότητα, οθόνη και κάμερα, εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

είμαι στην διαδικασία αγοράς νέου κινητού και το Mi8 παίζει σοβαρά, αλλά διαβάζω αρκετά αρνητικά για απόδοση της CPU , throtling από υπερθέρμανση, και δεν βλέπω να υπάρχει γενικά την αξιολόγηση του από χρήστες εδώ μέσα ( οι πιο πολλοί ρωτάνε ) αντιλαμβάνομαι ότι είναι καινούργιο αλλά αν κάποιος φίλος που το έχει θέλει να γράψει ένα εμπεριστατωμένο review θα του ήμασταν υπόχρεοι. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το αγόρασα.

Μπορείς να δώσεις link download για το xiaomi.eu

Προσωπικά στεναχωριέμαι που θα ξεκλειδώσω bootloader, σε κινητό 1 ημέρας,, χάνεται η εγγύηση.

Δεν έχω εμπειρία από το xiaomi.eu, για να κατεβάσω την Ρομ, και το link του twrp, αν θέλεις.

Υπάρχουν οδηγίες στο site;

Υπόψιν έχω το mi max, root,, δεν είμαι τελείως άσχετος.

 

https://xiaomi.eu/community/threads/8-7-19.45115/

https://drive.google.com/file/d/1frvrygf7-IfS8pGCvJt3NbEQFPBiU1qW/view

εχει αρκετες οδηγιες και section στο σιτε.προσωπικα βαζω απο το 13 miglobe roms(πρωην smiui) σε 5 διαφορετικα τηλεφωνα xiaomi .δυστυχως για το mi8 δεν μπουταρε και εβαλα xiaomi .eu που ειναι η βασικη πηγη.ξεκλειδωνεις bootloader,twrp και εγκαθιστας την ρομ και εαν θες ροοτ ειτε magisk ειτε su.εα δνε σου μπουτρει κανε format data.εγω δνε ειχα θεμα παντως.απο bug δνε λειτουργει το screen always on.δεν εχω βρει κατι αλλο.αυριο θα δοκιμασω την νεα miglobe ,ελπιζω να δουλευει αυτ την φορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας,

 

είμαι στην διαδικασία αγοράς νέου κινητού και το Mi8 παίζει σοβαρά, αλλά διαβάζω αρκετά αρνητικά για απόδοση της CPU , throtling από υπερθέρμανση, και δεν βλέπω να υπάρχει γενικά την αξιολόγηση του από χρήστες εδώ μέσα ( οι πιο πολλοί ρωτάνε ) αντιλαμβάνομαι ότι είναι καινούργιο αλλά αν κάποιος φίλος που το έχει θέλει να γράψει ένα εμπεριστατωμένο review θα του ήμασταν υπόχρεοι. :)

 

δεν παιζω παιχνιδια οποτε για CPU , throtling δεν μπορω να πω,αλλα δεν εψω ξαναδει πιο γρηγορο κινητο,η εγκατασταση εφαρμογων και απεγκατασταση εχει χρονο ρεκορ.για να μη παρεξηγουμαι δεν εχω δοκιμασει και αλλο κινητο με 845.τα τεστ εδειξαν τα αποτελεσματα της φωτο.αποσο ξερω το τεστ στρεσαρει την cpu ,οποτε εαν ειχε θεμα throtling,θα ειχαμε χειροτερα απολεσματα.τωρα εαν πραγματι εχιε θεμα και βγαζει αυτο το αποτελεσμα ,παραπονο δνε εχω...

RKapmQ3PnrJAakb78

https://photos.app.goo.gl/RKapmQ3PnrJAakb78

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη global rom για το mi8 είναι στο xda : https://forum.xda-developers.com/mi-8/how-to/xiaomi-mi-8-official-global-rom-t3818352 Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με το banggood γενικά; Παρήγγειλα τη συσκευή στις 17, μου δώσανε ένα tracking 2 μέρες μετά το οποίο δεν εντοπίζεται με κανένα σύστημα και παρόλο που περάσανε ήδη 11 μέρες επιμένουν ότι η συσκευή έχει σταλεί και να το ελέγξω σε μια βδομάδα...

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λένε είναι, θα αλλάξει κουστούμι στην Ολλανδία και μετά θα φανεί το tracking number. Με priority direct mail έχω κάνει πολλές παραγγελίες από εκεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λένε είναι, θα αλλάξει κουστούμι στην Ολλανδία και μετά θα φανεί το tracking number. Με priority direct mail έχω κάνει πολλές παραγγελίες από εκεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε ευχαριστώ διότι ανησυχούσα για την εξέλιξη της παραγγελίας!:Νασε καλά

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,γνωριζουμε ποτε θα βγει η επισημη global version για το Mi8?
Και να προσθέσω αν έχει ακουστεί τίποτα ποτέ θα έρθει προς τα μέρη μας η συσκευή ώστε να το δούμε και από κοντά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσω αν έχει ακουστεί τίποτα ποτέ θα έρθει προς τα μέρη μας η συσκευή ώστε να το δούμε και από κοντά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πάρουμε παράδειγμα από το mi6 λογικά θα έρθει και το mi8
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Θα φαίνεται χωρα αποστολής, η Ολλανδία.

Με αυτή την λογική δεν θα μπορώ να ισχυριστώ στο τελωνείο ότι πρόκειται για αποστολή απο Ε.Ε και να γλιτώσω τους δασμούς; Αυτό σε περίπτωση που μου ζητηθούν. Υπάρχει τρόπος να ξέρουν την διαδρομή της συσκευής?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι τα Κινεζομαγαζα, έχουν ευρωπαϊκες αποθήκες, όπου εισάγουν προϊόντα, , κοντέινερ, και πληρώνουν δασμούς!!

Μετά τα στέλνουν νόμιμα σε χώρες της ΕΕ.

Έχω ακούσει, ότι υπάρχουν ζώνες τελωνειακως ελεύθερες στην Ολλανδία, αλλά δεν ξέρω περισσότερα.

Σε σένα στο δέμα, θα έχει αποστολή από Ολλανδία, και το αντίστοιχο tracking number.

Eτσι παρέλαβα εγω, ένα διαφορετικό κινητό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

@chryant Αν το παρήγγειλες με priority direct mail δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα,μην ανησυχείς είπαμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@chryant Αν το παρήγγειλες με priority direct mail δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα,μην ανησυχείς είπαμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα το θέμα είναι ότι επέλεξα Air Parcel Registered και όχι priority διότι δεν ξέρω αν παίζει το ίδιο κόλπο και στην Κύπρο. Απλά ήθελα να ξέρω αν γενοκά γνωρίζουν τη διαδρομή του πακέτου αν το τρακινγκ είναι απο Ευρώπη.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τρέχει προσφορά το Mi8 η μεγάλη έκδοση 128Gb σε προπαραγγελία για 10 Αυγούστου

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-6_21-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1303933.html?p=5Z2703914233201411WD&ID=224&cur_warehouse=HK

με το κουπόνι BGMI128GB στα 430,85€

Εννοείται χρειάζεται priority direct mail για αποφυγή τελωνείου και η εγγύηση είναι στην Κίνα για 1 χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι επέλεξα Air Parcel Registered και όχι priority διότι δεν ξέρω αν παίζει το ίδιο κόλπο και στην Κύπρο. Απλά ήθελα να ξέρω αν γενοκά γνωρίζουν τη διαδρομή του πακέτου αν το τρακινγκ είναι απο Ευρώπη.

Δεν υπήρχε λόγος να μην το πάρεις με Priority,και στην Κύπρο αυτό το τρόπο αποστολής έχουν επιλέξει πολλοί για το banggood.

 

Τώρα δυστυχώς πήγες στην ρωσική ρουλέτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά το Tracker δεν θα σου έρθει με Ολλανδικό από την στιγμή που δεν είχες επιλέξει Priority.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...