Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποτίθεται μέχρι τις 15/7 ήταν η αποκλειστική διάθεση της συσκευής από το mi store. Λογικά θα πρέπει να αρχίσει η διάθεση και σε άλλα καταστήματα εκτός αν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέει η κάμερα του; Σκέφτομαι να δώσω το op5t και να το πάρω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα κι εγώ από το επίσημο κατάστημα,βαρέθηκα να περιμένω !

Με μια πρώτη ματιά ,καταπληκτικό. Με έχει ενθουσιάσει πολύ περισσότερο από το p20 pro που είχα και πούλησα.

 

Οι κάτοχοι έχετε να προτείνετε κάτι σε θήκη και τζαμακι;

Πάντως στη θήκη που υπάρχει στο κουτί δεν το βάζω,είναι πάρα πολύ στενή και το φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα κι εγώ από το επίσημο κατάστημα,βαρέθηκα να περιμένω !

Με μια πρώτη ματιά ,καταπληκτικό. Με έχει ενθουσιάσει πολύ περισσότερο από το p20 pro που είχα και πούλησα.

 

Οι κάτοχοι έχετε να προτείνετε κάτι σε θήκη και τζαμακι;

Πάντως στη θήκη που υπάρχει στο κουτί δεν το βάζω,είναι πάρα πολύ στενή και το φοβάμαι.

 

Φιλε απο θηκη το μονο προβλημα που ειχα απο αυτη που εχει το κουτι ειναι οτι δεν προστατευει την καμερα ειναι στο ιδιο υψος.Εμενα με αρεσουν οι λεπτες θηκες και πηρα την nilkin που ειναι τουλαχιστον 1 με 2 xiliosta πιο πανω απο την καμερα.https://bbshop.gr/product/nillkin-super-frosted-xiaomi-mi-mix-2s-black/

Απο tempered glass παλι nilkin με ευκολη τοποθετηση αφηνει πολυ μικρα κενα απο τα πλαγια σε σημειο που δεν ενοχλουν καθολου https://bbshop.gr/product/nillkin-h-pro-tempered-glass-xiaomi-mix2/

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά με την θήκη την δική του είμαι κομπλέ. Όντως υπάρχει θέμα με την κάμερα που όταν δονείται ουσιαστικά τρίβεται επάνω στην επιφάνεια που το έχεις αφήσει. Θα δοκιμάσω και εγώ μια nilkin τις οποίες τις έχω σε εκτίμηση.

 

Τζαμάκι δεν βάζω θα τεστάρω το gorilla glass 4.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τη θήκη δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σε αντίθεση με την nilkin που λέτε είναι απροστάτευτο το κινητό και στη πάνω πλευρά και στην κάτω. Edited by cretaman
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο honor 8 που είχα βάλει μια nilkin έμπαινε σκόνη στο περίβλημα και παντού μου είχε αφήσει σημαδάκια μικρά.σα μικρές τελίτσες στο περίβλημα.στο mi mix 2s θα δω τι θα βάλω.ακομα περιμένω να έρθει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον κινητό. Ελπίζω να έχει καλό development γενικά. Θα ήθελα κάτι κοντά σε stock android που ταυτόχρονα να αξιοποιεί και την κάμερά του, αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει. Αναμένουμε να δούμε. Όσο για το One Plus 6: αντίστοιχη κατηγορία είναι, καλύτερο μάλλον από θέμα software και development σε σχέση με το 2s. Μάλιστα με κάποιες προσοφορές κατά καιρούς είναι και στην ίδια κατηγορία τιμής θα έλεγα. Απλά το one plus έχει amoled οθόνη, οπότε με τα χρόνια μπορεί να εμφανίσει burn in, και η κάμερα μάλλον είναι λίγο κατώτερη, αν και δε ξέρω κατά πόσο η διαφορά είναι σημαντική.

 

Μένει να το δω και από κοντά τώρα. Σηκώνει "σκάλισμα", όρεξη να έχουμε και να μαθαίνουμε :)

GLUT4 is the insulin-regulated glucose transporter found primarily in adipose tissues and striated muscle (skeletal and cardiac) that is responsible for insulin-regulated glucose transport into the cell.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και σε μένα στο υπέροχο λευκό του χρώμα,εντυπώσεις θετικές μέχρι στιγμής

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και σε μένα στο υπέροχο λευκό του χρώμα,εντυπώσεις θετικές μέχρι στιγμής

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο και καλοδολευτο .... πωω με εφτιαξες ... σε λιγο δινω παραγγελια και γω να το παρω ... ειδα reviews και κατεληξα στο λευκο και γω κυριως μου αρεσει πολυ οταν ειναι κλειστο το κινητο που βλεπεις και τοτε ποσο μπεζελες ειναι .. ενω σε μαυρο βλεπεις ενα μαυρο πραμα ολοκληρο !! ( ασε που δεν ημουν ποτε fan του μαυρου )

Δηλαδη φιλε το βλεπεις καλο το λευκο εεε? γιατι σε μαγαζια δεν το εχουν σε λευκο βιτρινα ... ειναι γυαλιστερο σαν το μαυρο ? Ασε που πιστευω οι χρωματιστες θηκες θα δενουν καλυτερα με το λευκο σαν αντιθεση παρα με μαυρο...

Εχω παραγγειλει αυτην σε μπλε και κοκκινο .... θα ειναι κουκλι !!:w00t:

https://www.ebay.com/itm/Soft-Electroplate-Clear-Case-Cover-For-Xiaomi-MI-8-6X-5X-Mix-2S-Redmi-2S-Note-5A/273282790759?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=572617583420&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε λευκό και είναι εξαιρετικό! Γυαλιστερό είναι και το λευκό αλλά δεν φαίνεται η βρομιά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ανέκαθεν ήμουν του σκούρου χρώματος,αυτό αλήθεια είναι ότι είναι ομορφότερο,είχα το mimix2 σε μαυρο,
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι θα μας πείτε εντυπώσεις; κυρίως από οθόνη και κάμερα.
Από οθόνη είναι λίγο πιο φωτεινή από το mix2 όχι όμως κάτι το τρομερό,από κάμερα όμως είναι ίσως ο καλύτερο που κυκλοφορεί σε xiaomi

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι θα μας πείτε εντυπώσεις; κυρίως από οθόνη και κάμερα.

 

Η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή. Επίσης το ακουστικό είναι σχετικά χαμηλό. Αυτά τα αρνητικά μπορώ να βρω μέχρι στιγμής.

 

Προσωπικα,η κάμερα ( σε καλές συνθήκες) και η ταχύτητα ,με ευχαριστουν περισσότερο από το p20 pro,που είχα.

 

 

https://ibb.co/bHAP1y

Edited by dimidi
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση που εκανα με φιλου iphone x το mi mix 2s ηταν ενα κλικ πιο sharp και με καλυτερο contrast στην φωτογραφια.. Δειτε εδω φωτογραφια οι υποψηφιοι αγοραστες και κρινεται μονοι σας.

http://i68.tinypic.com/ztw1p3.jpg

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση που εκανα με φιλου iphone x το mi mix 2s ηταν ενα κλικ πιο sharp και με καλυτερο contrast στην φωτογραφια.. Δειτε εδω φωτογραφια οι υποψηφιοι αγοραστες και κρινεται μονοι σας.

 

http://i68.tinypic.com/ztw1p3.jpg

 

 

 

Η φωτογραφία που παραθέτεις, έχει υποστεί κάποια επεξεργασία;

Είναι default οι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

αυτο λιγο με την ενταση του ακουστικου το εχει παρατηρησει κι αλλος?
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα σημερα σε λευκο ..... πωωωωω δεν εχω λογια .... κουκλι και απιστευτο ... ειδα και το μαυρο σε γνωστο .. καμια σχεση ... το λευκο του παει πιο πολυ !!

 

Ειπατε πιο πανω δεν εχει τοσο φωτεινη οθονη ... χχμμμμ... θα διαφωνησω ...:lol: ... η οθονη του μπορω να πω ειναι απιστευτα φωτεινη ... πανω απο το μισο δεν την βαζεις ... και πραγματικα ειναι κρυσταλο..

Ειχα διπλα μου το Mate 10 Pro που χει amolled και τα εβαλα διπλα διπλα σε φωτεινοτητα πολυ καλυτερο το mix ... απλα στην amolled ειχε ενα τικ πιο λεπτομερια .. που πολλες φορες δεν το καταλαβενες... οποτε απο πλευρας οθονης το κινητο τα σπαει ..

 

Ηχος πολυ καλος και ακουγετε και απο το ακουστικο πανω ... ειναι σαν στερεο .. πολυ καλο !!

 

Γενικος το τηλεφωνο τα σπαει ... το μονο αρνητικο ειναι λιγο ο launcher της xiaomi που οι αρχικες οθονες δεν πανε κυκλικα και δεν φευγει η οθονη με τις συντομευσεις - συμβαντα... ειναι ολιγον σπαστικη !!

 

Ξερει κανεις πω μπορουμε να βαλουμε θεματα ? καπου ειχα διαβασει υπαρχει μια πατεντα με αλλαγη γλωσσας ... κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα σημερα σε λευκο ..... πωωωωω δεν εχω λογια .... κουκλι και απιστευτο ... ειδα και το μαυρο σε γνωστο .. καμια σχεση ... το λευκο του παει πιο πολυ !!

 

Ειπατε πιο πανω δεν εχει τοσο φωτεινη οθονη ... χχμμμμ... θα διαφωνησω ...:lol: ... η οθονη του μπορω να πω ειναι απιστευτα φωτεινη ... πανω απο το μισο δεν την βαζεις ... και πραγματικα ειναι κρυσταλο..

Ειχα διπλα μου το Mate 10 Pro που χει amolled και τα εβαλα διπλα διπλα σε φωτεινοτητα πολυ καλυτερο το mix ... απλα στην amolled ειχε ενα τικ πιο λεπτομερια .. που πολλες φορες δεν το καταλαβενες... οποτε απο πλευρας οθονης το κινητο τα σπαει ..

 

Ηχος πολυ καλος και ακουγετε και απο το ακουστικο πανω ... ειναι σαν στερεο .. πολυ καλο !!

 

Γενικος το τηλεφωνο τα σπαει ... το μονο αρνητικο ειναι λιγο ο launcher της xiaomi που οι αρχικες οθονες δεν πανε κυκλικα και δεν φευγει η οθονη με τις συντομευσεις - συμβαντα... ειναι ολιγον σπαστικη !!

 

Ξερει κανεις πω μπορουμε να βαλουμε θεματα ? καπου ειχα διαβασει υπαρχει μια πατεντα με αλλαγη γλωσσας ... κατι τετοιο ...

Αν επιλέξεις χώρα Ινδία θα έχεις την επιλογή να βαλεις επιπλέον θέματα. Έχει και μερικά προεγκατεστημενα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις χωρίς να αλλάξεις χώρα. Ο launcher ρυθμίζει όπως θες, απλά πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα σημερα σε λευκο ..... πωωωωω δεν εχω λογια .... κουκλι και απιστευτο ... ειδα και το μαυρο σε γνωστο .. καμια σχεση ... το λευκο του παει πιο πολυ !!

 

Ειπατε πιο πανω δεν εχει τοσο φωτεινη οθονη ... χχμμμμ... θα διαφωνησω ...:lol: ... η οθονη του μπορω να πω ειναι απιστευτα φωτεινη ... πανω απο το μισο δεν την βαζεις ... και πραγματικα ειναι κρυσταλο..

Ειχα διπλα μου το Mate 10 Pro που χει amolled και τα εβαλα διπλα διπλα σε φωτεινοτητα πολυ καλυτερο το mix ... απλα στην amolled ειχε ενα τικ πιο λεπτομερια .. που πολλες φορες δεν το καταλαβενες... οποτε απο πλευρας οθονης το κινητο τα σπαει ..

 

Ηχος πολυ καλος και ακουγετε και απο το ακουστικο πανω ... ειναι σαν στερεο .. πολυ καλο !!

 

Γενικος το τηλεφωνο τα σπαει ... το μονο αρνητικο ειναι λιγο ο launcher της xiaomi που οι αρχικες οθονες δεν πανε κυκλικα και δεν φευγει η οθονη με τις συντομευσεις - συμβαντα... ειναι ολιγον σπαστικη !!

 

Ξερει κανεις πω μπορουμε να βαλουμε θεματα ? καπου ειχα διαβασει υπαρχει μια πατεντα με αλλαγη γλωσσας ... κατι τετοιο ...

 

Φίλε μου όσο για το launcher αν πατήσεις παρατεταμένα με το δάχτυλο σου την οθόνη κάτω δεξιά επέλεξε ρυθμισεις.Μετα εκεί διαλεγεις εφέ μετάβασης μπορείς να αλλάξεις τα εφέ και εκεί που λέει περισσοτερα ξερικαρε αυτό που λέει αποθήκη εφαρμογών και έτσι φεύγουν οι συντομεύσεις από την πρώτη σελιδα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όσο για το launcher αν πατήσεις παρατεταμένα με το δάχτυλο σου την οθόνη κάτω δεξιά επέλεξε ρυθμισεις.Μετα εκεί διαλεγεις εφέ μετάβασης μπορείς να αλλάξεις τα εφέ και εκεί που λέει περισσοτερα ξερικαρε αυτό που λέει αποθήκη εφαρμογών και έτσι φεύγουν οι συντομεύσεις από την πρώτη σελιδα

 

δεν υπαρχει αυτη η επιλογη ... γενικος νομίζω δεν γινεται να φυγει ... την εχω και σε Redmi Note 5 δεν εχει το MIUI επιλογη

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...