Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος του mi6 6/128 αξίζει η αλλαγή σε mi mix 2s ή σε mi8; βασικά με ενδιαφέρει να δω πως είναι και στο χέρι γιατί το mi6 ειναι 145χιλ. μην ειναι τεράστια η διαφορά. Το mi mix 2s με το mi8 η μόνη διαφορά είναι η μπροστινή κάμερα αν δεν κανω λάθος;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του mi6 6/128 αξίζει η αλλαγή σε mi mix 2s ή σε mi8; βασικά με ενδιαφέρει να δω πως είναι και στο χέρι γιατί το mi6 ειναι 145χιλ. μην ειναι τεράστια η διαφορά. Το mi mix 2s με το mi8 η μόνη διαφορά είναι η μπροστινή κάμερα αν δεν κανω λάθος;
Θα σου φανεί μεγαλύτερο. Πήγαινε σε κωτσοβολο ή πλαίσιο και δες το mix2 από κοντά.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του mi6 6/128 αξίζει η αλλαγή σε mi mix 2s ή σε mi8; βασικά με ενδιαφέρει να δω πως είναι και στο χέρι γιατί το mi6 ειναι 145χιλ. μην ειναι τεράστια η διαφορά. Το mi mix 2s με το mi8 η μόνη διαφορά είναι η μπροστινή κάμερα αν δεν κανω λάθος;

 

Φίλε προσωπικά πήγα στο mi mix 2s επειδή και εγώ έχω θέμα δεν θέλω να είναι πολύ μεγάλο.Το mi 8 το κάναν πολύ μεγάλο σε διαστάσεις ίδιο περίπου με oneplus 5t.Eιχα oneplus 5t και το έδωσα λόγω μεγέθους.Tο mi mix 2s πιστεύω για τις ιντσες που έχει είναι καλό και πιστεύω το πιο μικρό σε σχέση με άλλα με ίδιες ιντσες.Εγω είμαι ευχαριστημένος με το μέγεθος γιατί να φανταστείς πριν από αυτό είχα mi note 3 που ήταν μεγαλύτερο και είχε και 5.5 ιντσες

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χτες σε λευκό, είχα το mix 2 και ειλικρινά είναι άλλη συσκευή και επιτέλους έχω πολύ καλή φωτογραφική σε xiaomi συσκευή. Επίσης το λευκό είναι πανέμορφο
Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη και εγω για το 6/128gb για να κανω την αλλαγη απο iphone 7 ξανα σε android..

Υπαρχει γενικα μια ελειψη στο 128 στα μαγαζια του skroutz...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @stigmes από πού αν επιτρέπεται; Περιμένω και γω σε μαύρο το 6/128 από bg. Το λευκό υποθέτω είναι κουκλί και στο κεραμικό δεν θα φαίνονται τόσο πολύ οι δαχτυλιες.

Πήρα το μαύρο για αλλαγή όλα τα κινητά μου μέχρι σήμερα ήταν λευκά.

 

Κανένα σχόλιο για την μπαταρία από τους κατόχους έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @stigmes από πού αν επιτρέπεται; Περιμένω και γω σε μαύρο το 6/128 από bg. Το λευκό υποθέτω είναι κουκλί και στο κεραμικό δεν θα φαίνονται τόσο πολύ οι δαχτυλιες.

Πήρα το μαύρο για αλλαγή όλα τα κινητά μου μέχρι σήμερα ήταν λευκά.

 

Κανένα σχόλιο για την μπαταρία από τους κατόχους έχουμε;

 

Η μπαταρία δυναμίτης φίλε....κρατάει σα βράχος...εχω το 64αρι σε μαύρο!!!!

Face unlock θα πάρει γνωρίζεις κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Το face unlock είναι μια περίεργη ιστορία. Καταρχάς το κινητό έχει ήδη face unlock (china roms) όπως και πολλά άλλα xiaomi. Αλλά ειτε το βγάζουν εντελώς στις global rom είτε όταν δηλώνεις χώρα ευρωπαϊκής Ένωσης απενεργοποιείται. Υποθέτω ότι είναι θέμα του GDPR και δεν έχουν βρει ακόμα την φόρμουλα για την χρήση των συγκεκριμένων δικαιωμάτων (τονίζω το υποθέτω). Εγώ βάζω συνήθως την ελληνική rom (xtrv) αλλά επειδή έχει source από την global υποθέτω δεν θα έχει μέχρι να αποκτήσει το face unlock η global.

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει με τον καιρό και τα θέματα που δεν δουλεύουν σωστά και αν δηλώσεις άσχετη χώρα παίζουν μια χαρά (σε κάποιες συσκευές). Θεωρώ πως θα λυθεί το θέμα το επόμενο διάστημα.

 

Από το διάβασμα που έριξα για το συγκεκριμένο κινητό το μόνο μελανό σημείο ήταν στον ήχο του βίντεο (γνωστή αδυναμία των συσκευών της xiaomi). Αν και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα εκείνο το θέμα έχει βελτιωθεί; Υποθέτω πως τα καλά νέα θα έρθουν με την miui 10.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @stigmes από πού αν επιτρέπεται; Περιμένω και γω σε μαύρο το 6/128 από bg. Το λευκό υποθέτω είναι κουκλί και στο κεραμικό δεν θα φαίνονται τόσο πολύ οι δαχτυλιες.

Πήρα το μαύρο για αλλαγή όλα τα κινητά μου μέχρι σήμερα ήταν λευκά.

 

Κανένα σχόλιο για την μπαταρία από τους κατόχους έχουμε;

 

Από gearbest το πήρα και σε 14 μέρες ήταν στα χέρια μου,

Link to comment
Share on other sites

Στα πρώτα reviews υπήρχαν παράπονα για τον ήχο στο βίντεο. Ισχύει ακόμα; Το φτιάξανε με κάποιο update?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το δικο μου και το εχω λιωσει στο ψαξιμο.. ΤΑ ΣΠΑΕΙ το τηλεφωνο! Για οποιον ενδιαφερεται να εχει το face screen unlock να γυρισει το region σε Ινδια, ετσι επανερχονται και τα themes.
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το δικο μου και το εχω λιωσει στο ψαξιμο.. ΤΑ ΣΠΑΕΙ το τηλεφωνο! Για οποιον ενδιαφερεται να εχει το face screen unlock να γυρισει το region σε Ινδια, ετσι επανερχονται και τα themes.

 

με 'γειες φιλε!

Μπορεις να μας βγαλεις και καμια φωτο σε χαμηλό φωτισμό (εσωτερικό χώρο ) ή βραδυνές να δουμε?

Επίσης, από πού το πηρες αν επιτρέπεται?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

με 'γειες φιλε!

Μπορεις να μας βγαλεις και καμια φωτο σε χαμηλό φωτισμό (εσωτερικό χώρο ) ή βραδυνές να δουμε?

Επίσης, από πού το πηρες αν επιτρέπεται?

 

Thank you! Ναι θα βγάλω φωτο και θα ανεβασω. Πάντως σε σχέση με το iPhone 7 που είχα πριν η μπροστινή κάμερα του mix είναι χάλια και η πίσω νιώθω ότι έχει να μικρό lag στην απεικόνιση της οθόνης.

Το πήρα από το priveshop (skroutz)

 

Τροποποιηση 3/7/2018

Εβγαλα καποιες νυχτερινες με κινητο σταθερο πανω σε τριποδο και με εστιαση στο απειρο, iso 100 και ταχυτητα 4 δευτερολεπτα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος..

http://i68.tinypic.com/dvrndf.jpg

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση πότε θα έρθει σε εμάς που έχουμε την 9.5.19? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο να το κάνεις root κ τι κερδίζεις η χάνεις ενδεχόμενος. Μέχρι τώρα με φουλ χρήση καθημερινά είναι άριστο.
Link to comment
Share on other sites

https://mistore-greece.gr/Smartphones/Mi-Mix-2s.aspx καλως το δεχτηκαμε και αν ισχυει η τιμη των 499 για την εκδοση των 64 giga θα ελεγα not bad
Link to comment
Share on other sites

Απίθανη τιμή αν ισχύσει, και για όσους αγοράσουν με τιμολόγια 400 ευρώ.

Ούτε από Κίνα ακόμη δεν έχει τόσο χαμηλά. Μαζί με μεταφορικά κλπ έξοδα δεν νομίζω πως μπορείς να το βρεις κάτω από τα 480€.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ καμιά άλλη συσκευή καλύτερη σε αυτή την τιμή .

Ίσως μόνο το OP6 ισάξιο αλλά είναι λιγο ακριβότερο αν δεν κάνω λάθος.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://mistore-greece.gr/Smartphones/Mi-Mix-2s.aspx καλως το δεχτηκαμε και αν ισχυει η τιμη των 499 για την εκδοση των 64 giga θα ελεγα not bad

 

πολύ ευχάριστα νέα η αλήθεια είναι!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι της συσκευής, έχουν δοκιμάσει κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας που να βγάζει βίντεο fhd με 60 fps;
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι της συσκευής, έχουν δοκιμάσει κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας που να βγάζει βίντεο fhd με 60 fps;

 

Την google camera χρησιμοποιησα και στο βιντεο αλλα δεν εντοπισα καμια διαφορα, θελεις να κοιταξω κατι συγκεκριμενο?

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Την google camera χρησιμοποιησα και στο βιντεο αλλα δεν εντοπισα καμια διαφορα, θελεις να κοιταξω κατι συγκεκριμενο?

 

 

 

Θέλω να δεις αν σου βγάζει πάνω μία μπάρα, στο βίντεο, με τις επιλογές 30fps και 60fps.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στη παρέα, το 2 με το 2s για όποιον το είχε η έχει και τα δύο, έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ στην οθόνη αλλά και στη ταχύτητα, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δεις αν σου βγάζει πάνω μία μπάρα, στο βίντεο, με τις επιλογές 30fps και 60fps.

 

Όχι δυστυχώς δεν έχει επιλογή να διαλέξεις τα fps...

Σήμερα μου ήρθε και ο Baseus Qi charger και έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

http://i64.tinypic.com/oidgdk.jpg

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στη παρέα, το 2 με το 2s για όποιον το είχε η έχει και τα δύο, έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ στην οθόνη αλλά και στη ταχύτητα, ευχαριστώ.

 

Ολόιδια οθόνη

Σε ταχύτητα σε βασικές χρήσεις είναι ίδια

Η διαφορά τους η μεγάλη είναι στην κάμερα το 2 έχει σχεδόν τραγική και το 2s σχεδόν άριστη

Συν ασύρματη φόρτιση αν σε ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...