Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περαστηκε η MIUI 10 closed beta κ η συσκευη πυροβολαει.με 50% μπαταρια εχει βγαλει 5μιση ωρες οθονη με κανονικη χρηση(με miui9 αντιστοιχα ειχα πρπ 3+45-4 ωρες)κ μια 300αρα χιλιαδες στο antutu.Eπισης βελτιωθηκε κ η καμερα οπως κ ολο το skin της συσκευης...:)
Link to comment
Share on other sites

Περαστηκε η MIUI 10 closed beta κ η συσκευη πυροβολαει.με 50% μπαταρια εχει βγαλει 5μιση ωρες οθονη με κανονικη χρηση(με miui9 αντιστοιχα ειχα πρπ 3+45-4 ωρες)κ μια 300αρα χιλιαδες στο antutu.Eπισης βελτιωθηκε κ η καμερα οπως κ ολο το skin της συσκευης...:)
Πολύ καλά νέα!
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδη σκεφτομαι να το αγοράσω έχει τοσο χάλια ήχο οταν τραβάς video? Edited by andreasktm300
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδη σκεφτομαι να το αγοράσω έχει τοσο χάλια ήχο οταν τραβάς video?
Βάζοντας open camera και 2 ρυθμίσεις για τον ήχο, βελτιώνεται πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χαλι στο video το έφταιξαν?

 

 

Ή με την αναβάθμιση στο mi10?

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδη σκεφτομαι να το αγοράσω έχει τοσο χάλια ήχο οταν τραβάς video?

 

Ευχάριστα νέα για το mi mix 2s έρχεται αναβάθμιση και η κάμερα του φτιάχνει σαν του mi 8 στο DxOMark φωτογραφία 101 και βίντεο 97 και θα βελτιωθεί και άλλο!! Μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι αργότερα για αλλαγή κινητού απο mi6 σε mi mix 2s ή mi8 ποιο πολύ κλείνω προς mi mix 2s λόγο ποίο μικρών διαστάσεων οι γνώμες σας;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θέμα γούστου. Το ένα έχει notch ενώ το άλλο όχι. Το mi mix 2s το παίρνεις και τώρα από ελληνικό μαγαζί σε νορμάλ τιμη, το 8 θα περιμένεις.

 

Το 8 μην ξεχνάμε ότι έχει και amoled...

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες χρήση

Σε σχέση με τον προκάτοχό

Σίγουρα πιο καλη κάμερα και στα θετικά η ασύρματη φόρτιση

Μπαταρία οθόνη κλπ τα βλέπω ίδια

Ταχύτητα δεν βλέπω εμφανή διάφορα

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω για το συγκεκριμενο τηλ,υπαρχει καποιος λογος που δεν πουλαει σε αντιθεση με τον προκάτοχο του,ειχα το 1+5t και το εδωσα,ηθελα να παρω to mi 8 explorer αλλα με χαλαει πολυ το notch to οποιο ειναι το πιο ασχημο για εμενα εκει εξω.βεβαια εχει oled σε συγκριση με το mi mix 2s.εσας ποια ειναι η αποψη σας ?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω για το συγκεκριμενο τηλ,υπαρχει καποιος λογος που δεν πουλαει σε αντιθεση με τον προκάτοχο του,ειχα το 1+5t και το εδωσα,ηθελα να παρω to mi 8 explorer αλλα με χαλαει πολυ το notch to οποιο ειναι το πιο ασχημο για εμενα εκει εξω.βεβαια εχει oled σε συγκριση με το mi mix 2s.εσας ποια ειναι η αποψη σας ?

Υπομονή με miix 3 το φθινοπωρο και ας ελπίσουμε βάλει επιτελούς OLED με διατήρηση ίδια σχεδιαστική γραμμή.

Εν τη 2018 δεν ανέχομαι lcd panel.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή με miix 3 το φθινοπωρο και ας ελπίσουμε βάλει επιτελούς OLED με διατήρηση ίδια σχεδιαστική γραμμή.

Εν τη 2018 δεν ανέχομαι lcd panel.

 

Σωστος Αλεξ. Για αυτο το μι8 θα πουλησει σαν τρελο, ενω το mix 2s θα κινηθει σε ρηχα νερα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω αποφασίσει πως θα είναι το επόμενό μου κινητό και ψάχνω για καλές τιμές ή κανένα κουπόνι. Ειλικρινά το notch δεν το μπορώ με τίποτα. Είδα και κάτι διαρροές από redmi 6 τραγικές. Ελπίζω να περάσει ή να εξελιχτεί γρήγορα αυτή η μόδα μέχρι το επόμενό μου κινητό.

 

Για κάποιο λόγο ενώ ένα διάστημα έπαιζε λίγο πάνω από τα 400 (το 6/64) πλέον έχει τσιμπήσει προς τα πάνω η τιμή. Οπότε αναμένω για παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια περιμενα το mi 8 αλλα δεν με εντυπωσιασε για το λογο οτι το καναν και αυτο 6,2 inch και ειναι μεγαλο για τα δικα μου γουστα.Ενα αλλο ειναι οτι εχει amoled και 3400 mAh μπαταρια.Περιμενω να δω αυτονομια γιατι μεχρι τωρα ενας λογος που τα samsung δεν ειχαν αυτονομια και γενικα και αλλες συσκευες με μικρη μπαταρια ηταν η amoled.Για αυτους τους λογους λεω να παρω mi mix 2s ιδανικο μεγεθος καλη μπαταρια το μονο μειον που βρισκω ειναι η selfie αλλα γινεται με μια g cam

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια περιμενα το mi 8 αλλα δεν με εντυπωσιασε για το λογο οτι το καναν και αυτο 6,2 inch και ειναι μεγαλο για τα δικα μου γουστα.Ενα αλλο ειναι οτι εχει amoled και 3400 mAh μπαταρια.Περιμενω να δω αυτονομια γιατι μεχρι τωρα ενας λογος που τα samsung δεν ειχαν αυτονομια και γενικα και αλλες συσκευες με μικρη μπαταρια ηταν η amoled.Για αυτους τους λογους λεω να παρω mi mix 2s ιδανικο μεγεθος καλη μπαταρια το μονο μειον που βρισκω ειναι η selfie αλλα γινεται με μια g cam

 

Με την amoled καλύτερη αυτονομία δεν έχουν τα τηλέφωνα; Και γενικά σε reviews το mix 2s δεν έχει και την καλύτερη αυτονομία σε σχέση με άλλα στην κατηγορία του.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια περιμενα το mi 8 αλλα δεν με εντυπωσιασε για το λογο οτι το καναν και αυτο 6,2 inch και ειναι μεγαλο για τα δικα μου γουστα.Ενα αλλο ειναι οτι εχει amoled και 3400 mAh μπαταρια.Περιμενω να δω αυτονομια γιατι μεχρι τωρα ενας λογος που τα samsung δεν ειχαν αυτονομια και γενικα και αλλες συσκευες με μικρη μπαταρια ηταν η amoled.Για αυτους τους λογους λεω να παρω mi mix 2s ιδανικο μεγεθος καλη μπαταρια το μονο μειον που βρισκω ειναι η selfie αλλα γινεται με μια g cam

 

Μαλλον εχεις μπερδευτει. Amoled vs lcd εχει σαφως καλυτερη καταναλωση ...

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορούμε να το πάρουμε οικονομικά και να μην περιμένουμε πάνω από 10 μέρες;

Σκέφτομαι να το πάρω επειδή το explorer όπως το βλέπω από Αύγουστο θα είναι διαθέσιμο.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο κατάστημα από Ευρώπη που να το δίνει άμεσα?

Αργεί πολύ το mi 8...

 

Honor buy.

Έχω αγοράσει από εκεί είναι αξιόπιστο.

Το mi 8 το έχουν έτοιμο στο topsellerstore.com και έρχεται από Ιταλία.

Αν αποφασίσεις πιο από τα δύο θα πάρεις πες μου και εμένα γιατί και τα δύο έχουν κάτι που δεν μου αρέσει.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Honor buy.

Έχω αγοράσει από εκεί είναι αξιόπιστο.

Το mi 8 το έχουν έτοιμο στο topsellerstore.com και έρχεται από Ιταλία.

Αν αποφασίσεις πιο από τα δύο θα πάρεις πες μου και εμένα γιατί και τα δύο έχουν κάτι που δεν μου αρέσει.

Το έχει πιο ακριβά από Ελλάδα λολ

Μπα τότε... Για samsung με βλέπω ξανά και ήθελα να δοκιμάσω xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Το mi 8 βγαίνει 539€ και έρχεται με DHL.

 

Όχι για το mi mix 2s λέω

Για το mi 8 δεν δίνω τόσα όταν η εταιρία το έχει αρχική πολύ πιο κάτω

Link to comment
Share on other sites

Όχι για το mi mix 2s λέω

Για το mi 8 δεν δίνω τόσα όταν η εταιρία το έχει αρχική πολύ πιο κάτω

 

Άσε και δεν βλέπω να πέφτει.

Έλεγα και εγώ για επίσης στροφή σε xiaomi από oneplus αλλά με βλέπω για oneplus 6.

Εχει πολύ μικρό σεμεδακι και είναι και από Ευρώπη με καλή εγγύηση.

Τα Samsung που λες είναι υπερτιμημένα δεν θα συνιστούσα.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...