Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
το ερώτημα μου ειναι τι γίνετε με το θεματάκι που βγηκε εχει ληξει η υπαρχουν ακομα καινουργιες περιπτώσεις;

 

Δεν υπάρχουν καινούργιες αναφορές σχετικά με το πρόβλημα που είχε παρουσιάσει σε μεμονωμένες περιπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει τώρα και εδώ το update...Μεγάλο για να είναι μόνο security update. Για να δούμε

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το safe family τι κάνει? Χρησιμεύει σε κάτι? Γιατί συνέχεια το βλέπω στο παρασκήνιο τελευταία χωρίς να το χρησιμοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει όλο το thread του V30 και του G7. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Πριν από 1 μήνα πήγαινα καρφί για V30 αλλά τώρα που οι τιμές τους έχουν φτάσει στο κωμικό σημείο που το νεότερο G7 να κοστίζει λιγότερα από το V30, έχω μπερδευτεί.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Στα συγκριτικά των φωτογραφιών από τις πίσω κάμερες, χωρίς gcam, βλέπω περισσότερη λεπτομέρεια στο V30. Ισχύει; Κι αν "ναι" είναι θέμα μόνο software; Δηλαδή, είναι θέμα update ή gcam να βγει το ίδιο καλό αποτέλεσμα και από το G7;

 

2) Στην ποιότητα κατασκευής, έχει σημαντικό προβάδισμα το V30;

 

3) Η οθόνη του V30 είναι –από όσο ξέρω- μια σχετικά καλή amoled ενώ του G7 μια πολύ καλή IPS. Έχει κανείς άποψη ποια υπερτερεί στη θέαση;

 

4) Πόσο υπερτερεί -μέσες, άκρες- η μπαταρία του V30 έναντι του G7;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Τώρα, έχω ένα καταπληκτικό και άθραυστο G3 που θα το αλλάξω μόνο γιατί το βαρέθηκα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σήμερα εκανα παραγγελία το εν λογο κινητο! εχω-ειχα το G6 αλλα χθες καθως εβγαινα απο το αμαξι επεσε αλλα χωρις να κανει ουτε ενα σημάδι η οθονη παρεδωσε πνευμα..

το ερώτημα μου ειναι τι γίνετε με το θεματάκι που βγηκε εχει ληξει η υπαρχουν ακομα καινουργιες περιπτώσεις;

Εγγυηση εχεις;

Link to comment
Share on other sites

κατοχος g4 g5 kai g6

 

αν και το κινητο βρισκεται πλεον στα 350 ευρω,τιμη πολυ τιμια,

και παλι ομως κανενας χρηστης δεν ενδιαφερεται για αγορα,να εχει μια μετρια καμερα 4gb ram και μετρια μπαταρια και lcd οθονη......

και η απαντηση σε ολα τα παραπανω ειναι το mi 8

 

σορυ που τρολαρω απλα αρκετα μας εχει κοροιδεψει η lg ανα τα χρονια,και γω ειμαι μεγαλο θυμα της

 

υ.γ μην ξεχναμε και τα ανυπαρκτα updates

 

υ.γ(2) γι αυτο υπαρχει το φορουμ για να μην παραμυθιαζομαστε και να ανοιγουμε τα ματια ο ενας στον αλλο!

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω διαβάσει όλο το thread του V30 και του G7. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Πριν από 1 μήνα πήγαινα καρφί για V30 αλλά τώρα που οι τιμές τους έχουν φτάσει στο κωμικό σημείο που το νεότερο G7 να κοστίζει λιγότερα από το V30, έχω μπερδευτεί.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Στα συγκριτικά των φωτογραφιών από τις πίσω κάμερες, χωρίς gcam, βλέπω περισσότερη λεπτομέρεια στο V30. Ισχύει; Κι αν "ναι" είναι θέμα μόνο software; Δηλαδή, είναι θέμα update ή gcam να βγει το ίδιο καλό αποτέλεσμα και από το G7;

 

2) Στην ποιότητα κατασκευής, έχει σημαντικό προβάδισμα το V30;

 

3) Η οθόνη του V30 είναι –από όσο ξέρω- μια σχετικά καλή amoled ενώ του G7 μια πολύ καλή IPS. Έχει κανείς άποψη ποια υπερτερεί στη θέαση;

 

4) Πόσο υπερτερεί -μέσες, άκρες- η μπαταρία του V30 έναντι του G7;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Τώρα, έχω ένα καταπληκτικό και άθραυστο G3 που θα το αλλάξω μόνο γιατί το βαρέθηκα...

 

 

1)καθαρά θέμα software που έτσι κι αλλιώς η lg δεν φαίνεται να προοδεύει και πολύ σε αυτόν τον τομέα δυστυχώς.

με μια gcam που αναμένεται να βγει όπου να ναι από τον arnova το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο εξαιρετικό πιστεύω όπως και στα G6 και V30 όπου έδενε τέλεια. Τα είχα και τα δύο, με το V30 να είναι λιγάκι ανώτερο.

τώρα άμα μου συγκρίνεις G7 stock με V30 gcam.... καμία σχέση δυστυχώς

 

2) γιατί να έχει προβάδισμα ;

 

3) Δεν ξέρω γιατί ξαφνικά το μάτι όλων έγινε τόσο κοφτό που στη καθημερινότητα θα παρατηρήσει τα 564ppi απο τα 568.... Για τη χρήση τους είναι εξαιρετικές και οι 2. Του G7 αν δείτε και κριτικές χάνει μόνο στο μαύρο που είναι και λογικό, τπτ περαιτέρω.

 

4) με κανονική χρήση μου βγάζει ακόμα και 36 ώρες μακριά από φορτιστή το G7 (κάνει σχετικά καλή διαχείριση κατανάλωσης), με το V30 ήμουν πάντως πιο άνετος η αλήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσα ακούγονται περι μετριας καμερας αληθεουν ?? και λιγο μετριας οθονης ?? θυμαμαι το θρυλικο σε καμερα εν ετη 2015 g4 και μετα g5 και εχεις το ταβανι ψηλα σε αυτό το κομματι...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

1)καθαρά θέμα software που έτσι κι αλλιώς η lg δεν φαίνεται να προοδεύει και πολύ σε αυτόν τον τομέα δυστυχώς.

με μια gcam που αναμένεται να βγει όπου να ναι από τον arnova το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο εξαιρετικό πιστεύω όπως και στα G6 και V30 όπου έδενε τέλεια. Τα είχα και τα δύο, με το V30 να είναι λιγάκι ανώτερο.

τώρα άμα μου συγκρίνεις G7 stock με V30 gcam.... καμία σχέση δυστυχώς

 

2) γιατί να έχει προβάδισμα ;

 

3) Δεν ξέρω γιατί ξαφνικά το μάτι όλων έγινε τόσο κοφτό που στη καθημερινότητα θα παρατηρήσει τα 564ppi απο τα 568.... Για τη χρήση τους είναι εξαιρετικές και οι 2. Του G7 αν δείτε και κριτικές χάνει μόνο στο μαύρο που είναι και λογικό, τπτ περαιτέρω.

 

4) με κανονική χρήση μου βγάζει ακόμα και 36 ώρες μακριά από φορτιστή το G7 (κάνει σχετικά καλή διαχείριση κατανάλωσης), με το V30 ήμουν πάντως πιο άνετος η αλήθεια είναι

 

Καλημέρα σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Βοήθησαν πολύ. Για το θεμα της ποιότητας κατασκευής, υπέθεσα πως η σειρά V θα είχε πιο premium κατασκευή από την G. 36 ώρες max είναι εξαιρετική διάρκεια. Με τι χρήση όμως; Και συνήθως καθε πότε φορτίζεις; Τέλος αφού είσαι από τους λίγους που είχαν και τα 2, ποιο θα επέλεγες τώρα και γιατί; Σε ευχαριστώ πολύ.

Edited by iagos
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσα ακούγονται περι μετριας καμερας αληθεουν ?? και λιγο μετριας οθονης ?? θυμαμαι το θρυλικο σε καμερα εν ετη 2015 g4 και μετα g5 και εχεις το ταβανι ψηλα σε αυτό το κομματι...

 

Η οθόνη δεν είναι μέτρια αλλά κορυφαία. Για την κάμερα οι απόψεις διίστανται.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν είναι μέτρια αλλά κορυφαία. Για την κάμερα οι απόψεις διίστανται.

 

τα κοροιδα πεθαναν,

ολοι την ψαχνουν σημερα και ζυγιζουν τα λεφτα τους,

σε αυτα τα λεφτα παμε με mi8 δεν πορσφερει τιποτα το lg g7.

και οποιος θελει καμερα παιρνει το pixel 2 xl.

αυτα

 

φιλικα παντα!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Βοήθησαν πολύ. Για το θεμα της ποιότητας κατασκευής, υπέθεσα πως η σειρά V θα είχε πιο premium κατασκευή από την G. 36 ώρες max είναι εξαιρετική διάρκεια. Με τι χρήση όμως; Και συνήθως καθε πότε φορτίζεις; Τέλος αφού είσαι από τους λίγους που είχαν και τα 2, ποιο θα επέλεγες τώρα και γιατί; Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Από θέμα ποιότητας κατασκευής και οι δύο σειρές βγάζουν τις ναυαρχίδες της εταιρίας οπότε δεν τίθεται κάποιο ερώτημα.

36 ώρες εννοώ με δεδομένα/wifi μονίμως ανοικτά, κλήσεις κανονικά, always on display μονίμως ανοικτό και 3-4 ώρες sot με πρόσβαση σε social media κυρίως που τρώνε αρκετά.

επίσης αν έχεις θέμα με τη μπαταρία μες την μέρα, το αφήνεις μισή ωρίτσα, φορτώνει 40% και είσαι υπερ-άνετος.

 

στο ποιό θα επέλεγα τώρα, καθαρά και μόνο λόγω κάμερας θα πήγαινα στο v30, το οποίο με google cam του cstark είναι απλά εξαιρετικό.

τρομερή λεπτομέρεια ακόμα και το βράδυ, αν παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις.

To G7 ακόμα δεν έχει αποκτήσει τη δική του gcam οπότε αν κρίνεις από τη stock είναι πολλά βήματα πίσω.

Επίσης το V30 μου κάνει ένα κλικ παραπάνω και λόγω απουσίας notch.

 

Από άποψη εμπειρίας χρήσης πάντως και τα δύο είναι σφαιράτα και δεν θα έχεις κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ποιότητας κατασκευής και οι δύο σειρές βγάζουν τις ναυαρχίδες της εταιρίας οπότε δεν τίθεται κάποιο ερώτημα.

36 ώρες εννοώ με δεδομένα/wifi μονίμως ανοικτά, κλήσεις κανονικά, always on display μονίμως ανοικτό και 3-4 ώρες sot με πρόσβαση σε social media κυρίως που τρώνε αρκετά.

επίσης αν έχεις θέμα με τη μπαταρία μες την μέρα, το αφήνεις μισή ωρίτσα, φορτώνει 40% και είσαι υπερ-άνετος.

 

στο ποιό θα επέλεγα τώρα, καθαρά και μόνο λόγω κάμερας θα πήγαινα στο v30, το οποίο με google cam του cstark είναι απλά εξαιρετικό.

τρομερή λεπτομέρεια ακόμα και το βράδυ, αν παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις.

To G7 ακόμα δεν έχει αποκτήσει τη δική του gcam οπότε αν κρίνεις από τη stock είναι πολλά βήματα πίσω.

Επίσης το V30 μου κάνει ένα κλικ παραπάνω και λόγω απουσίας notch.

 

Από άποψη εμπειρίας χρήσης πάντως και τα δύο είναι σφαιράτα και δεν θα έχεις κανένα θέμα

 

Κατατοπιστικότατος. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κι εγώ σε αυτό το δίλημμα και επέλεξα V30 χωρίς να το μετανιώσω στιγμή. Η κάμερα ειδικά με την Gcam του Cstarks απογειώνεται. Καλύτερη μπαταρία , καλύτερη οθόνη POLed με καλύτερη αναλογία (υπέροχο μαύρο όταν βλέπεις βίντεο φωτο κλπ και με ενα black theme ) . Επίσης για μένα είναι και πιο όμορφο και πιο premium στο χέρι με καλύτερη ποιότητα κατασκευής στα μάτια μου (κάνει μια ελαφριά κουρμπα η οθόνη στα τελειώματα). Ενα αλλο που θεωρώ καλύτερο είναι και τα ακουστικά του.

Το G7 είναι λίγο πιο σπιρτοζικο λόγω νεότερου επεξεργαστή, έχει πολύ καλύτερο εξωτερικό ηχείο, αρκετά καλύτερη σελφοκαμερα (αν και με την Gcam του Cstarks βελτιώνεται πολύ η σελφι στο V30) και δεν ξέρουμε αν θα πάρει 1 αναβάθμιση Android παραπάνω που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει!

Όταν άλλωστε επιλέγεις LG ξέρεις ότι στο κομμάτι των αναβαθμίσεων υστερούν . Και με την 8 να μείνω που λέει ο λόγος δεν με νοιάζει. Βασικά θα μείνω με αυτή που θα υποστηρίζει ο Cstarks την Gcam στο V30 !

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το G7

Δεν μπορώ να πω ακόμα πολλά γιατί είμαι στο γραφείο και δεν πολυασχοήθηκα.

Επίσης εξ αρχής ξεκινάω αρνητικά προκατελλημένος γιατί το τηλέφωνο που παρέλαβα από ελληνικό skroutz/Bestprice μαγαζί, ήρθε Branded από TIM Italy. :mad:

 

Πείτε λίγο οι γνώστες, παρακαλώ.... θέλω να flash-άρω με original, EU Stock Firmware

1) Πρώτον, γίνεται;

2) Δεύτερον, χάνω εγγύηση;

Δεν μιλάω για root κτλ... Όλα stock...απλά Unbranded. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρέλαβα σήμερα το G7

Δεν μπορώ να πω ακόμα πολλά γιατί είμαι στο γραφείο και δεν πολυασχοήθηκα.

Επίσης εξ αρχής ξεκινάω αρνητικά προκατελλημένος γιατί το τηλέφωνο που παρέλαβα από ελληνικό skroutz/Bestprice μαγαζί, ήρθε Branded από TIM Italy. :mad:

 

Πείτε λίγο οι γνώστες, παρακαλώ.... θέλω να flash-άρω με original, EU Stock Firmware

1) Πρώτον, γίνεται;

2) Δεύτερον, χάνω εγγύηση;

Δεν μιλάω για root κτλ... Όλα stock...απλά Unbranded. :(

 

Μπορείς να φλασάρεις unbranded rom κατευθείαν στη συσκευή σου... https://techlector.com/install-non-branded-stock-firmware-on-lg-g7-thinq/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασάρεις unbranded rom κατευθείαν στη συσκευή σου... https://techlector.com/install-non-branded-stock-firmware-on-lg-g7-thinq/

 

Με την εγγύηση τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μου μοιάζει αστείο να επιλέγει κάποιος το v30 που είναι μια γενιά πίσω σε σχέση με το g7. Το μόνο που ζηλεύω από το v30 είναι η απουσία του notch.
Link to comment
Share on other sites

Μου μοιάζει αστείο να επιλέγει κάποιος το v30 που είναι μια γενιά πίσω σε σχέση με το g7. Το μόνο που ζηλεύω από το v30 είναι η απουσία του notch.
Τι σχέση έχει να κάνει μια γενια (έτος ) πίσω φίλε μου? Καταρχήν το V30 σαν κατηγορία είναι μια πάνω από G7 . Να ειχε σημαντικές αλλαγές να πω οκ , αλλά σε πολλά είναι κατώτερο, ακόμα και στο design . Αν το G7 ειχε 6Gb μνήμη ίσως και να το κοιταγα , αλλα για τον ελάχιστα πιο γρήγορο επεξεργαστή τι να το κάνω απ την στιγμή που θέλω αρκετά καλύτερη μπαταρία , οθόνη Poled Κλπ?

Εδώ μιλάμε για χρήστες που το ψάχνουν και ξέρουν τι παίρνουν κι όχι για θύματα του Μάρκετινγκ που τα θεωρώ ακόμα πιο αστεία

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει να κάνει μια γενια (έτος ) πίσω φίλε μου? Καταρχήν το V30 σαν κατηγορία είναι μια πάνω από G7 . Να ειχε σημαντικές αλλαγές να πω οκ , αλλά σε πολλά είναι κατώτερο, ακόμα και στο design . Αν το G7 ειχε 6Gb μνήμη ίσως και να το κοιταγα , αλλα για τον ελάχιστα πιο γρήγορο επεξεργαστή τι να το κάνω απ την στιγμή που θέλω αρκετά καλύτερη μπαταρία , οθόνη Poled Κλπ?

Εδώ μιλάμε για χρήστες που το ψάχνουν και ξέρουν τι παίρνουν κι όχι για θύματα του Μάρκετινγκ που τα θεωρώ ακόμα πιο αστεία

 

Ανάποδα τα γράφεις..μια κατηγορία πάνω είναι το g7. Εσύ πιθανόν έχεις το v30 και θες να το παινέψεις αλλά εγώ δεν έχω κανένα από τα δύο για να έχω λόγο να υποστηρίξω κάποιο. Διαβάζω reviews, εντυπώσεις χρηστών και κρίνω.

 

Το g7 είναι μια γενιά μπροστά σε επεξεργαστή, ο οποίος είναι η μεγαλύτερη και σημαντικότερη διαφορά που βλέπουμε από γενιά σε γενιά κάθε μοντέλου. Από εκεί και πέρα το g7 έχει μία από τις καλύτερες lcd οθόνες ενώ το v30 μία από τις χειρότερες oled οθόνες(παρόλα αυτά παραμένει καλή). Χώρια η 5mp κάμερα μπροστά και η έλλειψη notification led. Μην ξεχάσω και το φοβερό ηχείο του g7.

 

Απλά πολλοί δεν μπαίνουν στον κόπο ή δεν γνωρίζουν να ψάξουν τις λεπτομέρειες και αγοράζουν ότι τους πλασάρουν. Προσωπικά ο μόνος λόγος που θα επέλεγα το v30 θα ήταν η απουσία notch!

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα τα γράφεις..μια κατηγορία πάνω είναι το g7. Εσύ πιθανόν έχεις το v30 και θες να το παινέψεις αλλά εγώ δεν έχω κανένα από τα δύο για να έχω λόγο να υποστηρίξω κάποιο. Διαβάζω reviews, εντυπώσεις χρηστών και κρίνω.

 

 

 

Το g7 είναι μια γενιά μπροστά σε επεξεργαστή, ο οποίος είναι η μεγαλύτερη και σημαντικότερη διαφορά που βλέπουμε από γενιά σε γενιά κάθε μοντέλου. Από εκεί και πέρα το g7 έχει μία από τις καλύτερες lcd οθόνες ενώ το v30 μία από τις χειρότερες oled οθόνες(παρόλα αυτά παραμένει καλή). Χώρια η 5mp κάμερα μπροστά και η έλλειψη notification led. Μην ξεχάσω και το φοβερό ηχείο του g7.

 

 

 

Απλά πολλοί δεν μπαίνουν στον κόπο ή δεν γνωρίζουν να ψάξουν τις λεπτομέρειες και αγοράζουν ότι τους πλασάρουν. Προσωπικά ο μόνος λόγος που θα επέλεγα το v30 θα ήταν η απουσία notch!

 

Φίλε μου εδώ δεν ξέρεις τι πάει να πει κατηγορία κινητού τι να συζητάμε ! Έχουν ίδια αρχική τιμή αγοράς το V30 με το G7? Η σειρά V θεωρείται η premium σειρά της LG (φέτος το V40) κατάλαβες την διαφορά?

Η μέτρια Poled οθόνη είναι πολύ καλύτερη από μια τοπ LCD. Βαλτες δίπλα και μετά έλα να μου πεις ! Άσε που έχει καλύτερη αναλογία και χωρίς notch .

Προσωπικά έχω αναφέρει διεξοδικά τα θετικά και τα αρνητικά και των δύο . Θεωρώ περισσότερο αστείο να χαρακτηρίζεις μερίδα αγοραστών που πήραν το περσινό V30.

Συμφωνώ με την έλλειψη notification led , τα 5mpixel σελφι και το ηχείο . Εσύ τι έχεις να πεις για την μπαταριαρα του V30 , την Aod που λόγω poled δεν τρώει πολύ μπαταρία , τα πολύ καλύτερα ακουστικά B&O. Κι αν θες να μιλήσουμε για stock κάμερες η λεπτομέρεια στο V30 είναι καλύτερη δες το σε όποιο συγκριτικό θες . Καλά για την Gcam που μπορείς να του βάλεις δεν το συζητώ.

Εν πάση περιπτώσει εγώ λέω ότι κάποιος βάζει κάτω τις προτεραιότητες του και επιλέγει, αλλά το να λες ότι είναι αστειο να πάρει κάποιος το V30 σε σχέση με το G7 είναι άτοπο και σε αυτό αντέδρασα

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...