Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και είναι το τέταρτο oneplus που παίρνω, δεν περίμενα κάτι διαφορετικό.

Ας έρθει με το καλό και δεν πειράζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

μην μου πειτε τωρα οτι η φωτο του δεν ειναι @@@ματες...!! ελεος

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μην μου πειτε τωρα οτι η φωτο του δεν ειναι @@@ματες...!! ελεος

 

Πολύ ISO ανεβάζει το OP6. Γνωστό θέμα και στα προηγούμενα μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ISO ανεβάζει το OP6. Γνωστό θέμα και στα προηγούμενα μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπερβολικά πολύ όχι απλά πολύ...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει f1.5 το s9+ λογικο να χρειαζεται λιγοτερο iso για να παρει ιδια αποτελεσματα με ενα αλλο κινητο που εχει 1.7
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικά πολύ όχι απλά πολύ...

 

Mate the 10 pro be with you

Τα ίδια και τα ίδια. Συμπέρασμα: σίγουρα the power you need (δε ξέρω αν σου λείπει τελικά) είναι εδώ, αλλά από κάμερα πάλι μεγάλα αρχεία με πολύ θόρυβο. Προσωπική σύσταση, όσοι θέλετε καλή κάμερα κοιτάξτε αλλού, υπάρχουν στα λεφτά αυτά επιλογές

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρομεροί πάντως που έστειλαν σήμερα θα πρώτα δέματα... Μπράβο τους...

 

 

Εμένα ακόμα 28/5 γράφει...

Τα ιδια κι εδώ. Βρεθηκα με 2 παραγγελιες και δυστυχως πληρωθηκε αυτή που ηταν για 28/05 (η δευτερη με immediate shipment ακυρωθηκε)...

Link to comment
Share on other sites

μην μου πειτε τωρα οτι η φωτο του δεν ειναι @@@ματες...!! ελεος

 

 

Κακό συγκριτικό.

Από τις τελείως ηλιόλουστες φωτογραφίες πάει στις τέρμα σκοτεινές (που, γνώμη μου, σπάνια θα τραβήξεις).

Δεν δείχνει κάτι ενδιάμεσο πχ μέσα σε ένα bar/εστιατόριο ή σε ένα δωμάτιο με τον κλασσικό φωτισμό σπιτιού.

Είδα πάρα πολλά συγκριτικά από χθες και το συμπέρασμα είναι ότι υπολείπεται των ναυαρχίδων των 1000 ευρώ μόνο σε εξαιρετικά σκοτεινές σκηνές. Σε όλα τα άλλα σενάρια στέκεται μια χαρά δίπλα τους.

Σαφέστατα λοιπόν υπάρχει βελτίωση στην κάμερα.

 

Δειτε και αυτό

Link to comment
Share on other sites

η διαφορες στην καμερα που αφορουν την φωτογραφια και το βιντεο απο το 5τ ποιες ειναι ????? Edited by dpantopoulos
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει f1.5 το s9+ λογικο να χρειαζεται λιγοτερο iso για να παρει ιδια αποτελεσματα με ενα αλλο κινητο που εχει 1.7
Αν παρατηρήσεις όμως στο βιντεο, το S9+ το έχει στο f/2.5. Και πάλι κάνει εξαιρετική δουλειά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσεις όμως στο βιντεο, το S9+ το έχει στο f/2.5. Και πάλι κάνει εξαιρετική δουλειά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θα το δω πιο μετα ολο. Το f1.5 βοηθαει πολυ παντως.ξαναλεω εχει να παρει ακομα αναβαθμισεις η camera.
Link to comment
Share on other sites

θα το δω πιο μετα ολο. Το f1.5 βοηθαει πολυ παντως.ξαναλεω εχει να παρει ακομα αναβαθμισεις η camera.
Μωρέ ότι θα πάρει θα πάρει αναβαθμίσεις, αλλά μην περιμένεις και τρελές διαφορές. Η OnePlus στο θέμα κάμερα βασίζεται κυρίως σε ποιον φακό και σενσορα θα βάλει. Με λίγα λόγια ο σενσορας κάνει την περισσότερη δουλειά παρά το software τους στην κάμερα.

 

Στο συγκριτικό βλέπουμε το S9+ να έχει μονίμως f/2.4 και το ISO στο 50 στις ημερισιες φωτό.

Το OP6 έχει μονίμως f/1.7 και ISO 100.

 

Μετά αλλάζουν δραματικά τα πράγματα, που το ένα έχει ISO 1000 και το 6αρι ξεπερνά τα 3.000.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ότι θα πάρει θα πάρει αναβαθμίσεις, αλλά μην περιμένεις και τρελές διαφορές. Η OnePlus στο θέμα κάμερα βασίζεται κυρίως σε ποιον φακό και σενσορα θα βάλει. Με λίγα λόγια ο σενσορας κάνει την περισσότερη δουλειά παρά το software τους στην κάμερα.

 

Στο συγκριτικό βλέπουμε το S9+ να έχει μονίμως f/2.4 και το ISO στο 50 στις ημερισιες φωτό.

Το OP6 έχει μονίμως f/1.7 και ISO 100.

 

Μετά αλλάζουν δραματικά τα πράγματα, που το ένα έχει ISO 1000 και το 6αρι ξεπερνά τα 3.000.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι φίλε μου το software παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Όπως είπες πιο πιο πίσω βάζοντας Google Camera έχεις πιο κάλα αποτελέσματα στο OP5.

Αυτή την στιγμή συγκρίνουμε το s9+ με πιο ώριμο software και το OP6 που μόλις βγήκε. Δεν λέω πιο μετά οτι θα κάνει παπάδες και ούτε θα φτασει το s9+ αλλά πιστεύω ότι θα έχει κάποια διαφορά προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου το software παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Όπως είπες πιο πιο πίσω βάζοντας Google Camera έχεις πιο κάλα αποτελέσματα στο OP5.

Αυτή την στιγμή συγκρίνουμε το s9+ με πιο ώριμο software και το OP6 που μόλις βγήκε. Δεν λέω πιο μετά οτι θα κάνει παπάδες και ούτε θα φτασει το s9+ αλλά πιστεύω ότι θα έχει κάποια διαφορά προς το καλύτερο.

 

Ρε ναι το software παίζει ρόλο και πολύ μάλιστα. Το θέμα είναι κατά πόσο το κατέχει η OnePlus.

 

Και το πόσο καλή δουλειά θα κάνει μετέπειτα με τις αναβαθμίσεις, θα πρέπει να το αποδείξει στις βραδυνές λήψεις. Στις ημερισιες είναι μικρές οι διαφορές, όπως και στα προηγούμενα μοντέλα άλλωστε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα σε ολους που αγορασαν και περιμενουμε να μας ενημερωσετε απο εβδομαδα να δουμε τι θα κανουμε και εμεις...

Εντυπωση μου εκανε που απο τι φαινεται ειχαν μεγαλο Stock...Και θα ερθουν και σφαιρα...Πιο γρηγορα απο το να επαιρνες απο ελληνικα μαγαζια σιγουρα...

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ότι θα πάρει θα πάρει αναβαθμίσεις, αλλά μην περιμένεις και τρελές διαφορές. Η OnePlus στο θέμα κάμερα βασίζεται κυρίως σε ποιον φακό και σενσορα θα βάλει. Με λίγα λόγια ο σενσορας κάνει την περισσότερη δουλειά παρά το software τους στην κάμερα.

 

Στο συγκριτικό βλέπουμε το S9+ να έχει μονίμως f/2.4 και το ISO στο 50 στις ημερισιες φωτό.

Το OP6 έχει μονίμως f/1.7 και ISO 100.

 

Μετά αλλάζουν δραματικά τα πράγματα, που το ένα έχει ISO 1000 και το 6αρι ξεπερνά τα 3.000.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

κατά πάσα πιθανότητα το op6 χρησιμοποιεί γρηγορότερο κλείστρο για να βγαίνουν σίγουρα πιο σταθερές οι φώτος, γι αυτό έχει υψηλό iso.

Αυτο δεν ειναι σοβαρό θέμα, σοβαρεύει απο τη στιγμή που το ανεβάζει πάνω από 500, αλλα πάντα μπορείς να το ρυθμίσεις στο manual.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγω την παραγγελια 8/256 μοντελο

 

order Paid

Estimated dispatch:May 25, 2018

Estimated delivery:May 29, 2018

priority

 

Μένω Αγγλια

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγω την παραγγελια 8/256 μοντελο

 

order Paid

Estimated dispatch:May 25, 2018

Estimated delivery:May 29, 2018

priority

 

Μένω Αγγλια

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος λόγος που λέτε ότι βάλατε την παραγγελία σας και κάνετε copy paste την ημερομηνία παραγγελίας και παραλαβής. Έλεος πια. Κάθε 6 μήνες τα ίδια. Μην γεμίζετε το νήμα με άσκοπα posts.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα εδω ορισμενοι ανεβαζουν τους referal κωδικους τους στο παρον θεμα παρολο που υπαρχει ξεχωριστο,ειδικα για αυτα.Εκει κολλησες εσυ?:P
Link to comment
Share on other sites

εγω απο αμαζον μου ειπαν οτι θα παραλαβω μεχρι 30 μαη
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος λόγος που λέτε ότι βάλατε την παραγγελία σας και κάνετε copy paste την ημερομηνία παραγγελίας και παραλαβής. Έλεος πια. Κάθε 6 μήνες τα ίδια. Μην γεμίζετε το νήμα με άσκοπα posts.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

1) Πριν 6 μήνες όταν βγήκε το oneplus 5T κάποιοι που είχαν πληρώσει priority παρέλαβαν την συσκευή τους αργότερα από αυτούς που δεν είχαν πληρώσει. Μάζεψαν 3-4 περιπτώσεις τις έστειλαν στην oneplus και πήραν refund. Άρα ναι υπάρχει λόγος που τα ανεβάζουμε.

 

2)Η αγορά του κινητού μέσω του site της oneplus αφορά και το ίδιο το κινητό (δεν υπάρχουν φυσικά καταστήματα) . Θα ήθελα να ξέρω πχ πόσες μέρες κάνει η εν λόγω εταιρεία να επεξεργαστεί και να στείλει την συσκευή,με ποιες εταιρείες courier συνεργάζεται

 

Σε κάλυψα;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

1) Πριν 6 μήνες όταν βγήκε το oneplus 5T κάποιοι που είχαν πληρώσει priority παρέλαβαν την συσκευή τους αργότερα από αυτούς που δεν είχαν πληρώσει. Μάζεψαν 3-4 περιπτώσεις τις έστειλαν στην oneplus και πήραν refund. Άρα ναι υπάρχει λόγος που τα ανεβάζουμε.

 

2)Η αγορά του κινητού μέσω του site της oneplus αφορά και το ίδιο το κινητό (δεν υπάρχουν φυσικά καταστήματα) . Θα ήθελα να ξέρω πχ πόσες μέρες κάνει η εν λόγω εταιρεία να επεξεργαστεί και να στείλει την συσκευή,με ποιες εταιρείες courier συνεργάζεται

 

Σε κάλυψα;

 

Το νήμα είναι ελεύθερο να γράφει ο καθένας αυτό που θέλει σε κόσμια επίπεδα χωρίς να προσβάλει τους άλλους οπότε δεν χρειάζεται να απαντάς σε κανέναν αν δεν του αρέσει αυτό που γράφεις. Θα μπορούσε να το προσπεράσει αν δεν του κάνει.

 

Στα δικά μας τώρα για να επανέλθουμε στο θέμα.

 

Κάποιοι θα παραλάβουμε σήμερα οπότε οι πρώτες εντυπώσεις θα αρχίσουν να έρχονται από το μεσημέρι και μετά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...