Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρίσκομαι σε oxygen 9.09

Το είχα ψάξει για volte-vowifi αλλά εκτός από κάποιες ρυθμίσεις από τα μενού (που τις έκανα) ώστε να εμφανιστούν οι διακόπτες, ήθελε και κάποιες ρυθμίσεις μέσω PC (που βαρέθηκα να τις κάνω).

Έχει αλλάξει κάτι σε αυτό το θέμα (τελευταία φορά το έψαξα περίπου 4 μήνες πριν);

Στο android 10 υποστηρίζεται "κανονικά";

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή απλή αναβάθμιση; Αν έκανες απλή αναβάθμιση και είχες ενεργοποιήσει το vowifi τότε πας κατευθείαν στο πρόγραμμα στον υπολογιστή χωρίς *#801# και μετά θα είσαι κομπλέ. Πλέον είμαστε σε project mainline οπότε τα security patches όταν λήγουν θα κατεβαίνουν αυτόματα από το play store γι' αυτό το λόγο έχουμε μείνει Οκτωβρίου security patch.

 

Υ.Γ. Με καθαρή εγκατάσταση της ρομ περάστε αυτά τα αρχεία (είναι logkit και engineering mode και θα μπορείτε να ενεργοποιήσετε διακόπτες και ports)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://cloud.tapatalk.com/s/5de899984ef79/OPO.7T.PRO.VoLTE.Files.zip

Τα αρχεία που δίνεις τα έχω, δεν ανοίγει το *#801# το λένε και στο XDA, το πρόγραμμα μου ανοίγει, αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλαγές.

δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση και είμαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που δίνεις τα έχω, δεν ανοίγει το *#801# το λένε και στο XDA, το πρόγραμμα μου ανοίγει, αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλαγές.

δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση και είμαι ρουτ.

Το είχες κάνει και στην προηγούμενη έκδοση; Επιπλέον, ποια ήταν η προηγούμενη σου έκδοση του λειτουργικού που είχες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχες κάνει και στην προηγούμενη έκδοση; Επιπλέον, ποια ήταν η προηγούμενη σου έκδοση του λειτουργικού που είχες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η προηγούμενη ήταν η πρώτη 10 stable, σε εκείνη χρειάστηκα τα αρχεία για πρώτη φορά, μετά ξεκλείδωσα τον bootloader και έκανα ρουτ, μετά την επαναφορά που έγινε για το ξεκλείδωμα δεν χρειάστηκα τίποτα να κάνω!!! δούλεψε αμέσως, τώρα μετά την αναβάθμιση το full port switch ανοίγει κανονικά αλλά το serial κλείνει την εφαρμογή (force close).

Όταν ανοίγω το πρόγραμμα κάνω την επιλογή που θέλω (telefonica UK) αλλά μετά την επανεκκίνηση το κινητό είναι όπως ήταν...

 

Τελικά χωρίς την ενεργοποίηση του serial αλλά μόνο με την ενεργοποίηση του full port switch μπόρεσα και έσβησα την default ρύθμιση και πέρασα την telefonica UK και δούλεψε, πάντως είναι παράξενο....

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα εμφάνισε για update με το Oxygen Updater αρχείο 1702MB.

q0QBZOC

https://imgur.com/q0QBZOC

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76596831&postcount=2

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 10. Επιτέλους έφτιαξαν την φωτεινότητα. Πολύ σημαντικό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το τεραστιο "σαγόνι" που εχει το πληκτρολόγιο, μεγεθους οσο η παλια μπαρα του android καλα κρατεί!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε και εσείς τα Σ ως C?
Έχεις την συσκευή στα αγγλικά; Αν ναι άλλαξε γραμματοσειρά. Αν έχεις την συσκευή στα ελληνικά, γύρισε την στα αγγλικά, άλλαξε γραμματοσειρά και μετά ξαναγύρισε την στα ελληνικά. Θα φτιάξει το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό συμβαίνει μόνο με ένα συγκεκριμένο θέμα. Έντονες αποχρώσεις.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη ξενερα το ποσο δύσκολο εχει γινει να πας από την 10 στην 10,0.1 πλέον αν εισαι με twrp. απίστευτη ξενέρα τοσο που σκέφτομαι να παω σε ios... τραγωδια.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μεγάλη ξενερα το ποσο δύσκολο εχει γινει να πας από την 10 στην 10,0.1 πλέον αν εισαι με twrp. απίστευτη ξενέρα τοσο που σκέφτομαι να παω σε ios... τραγωδια.
Δεν έχει μεγάλη διαφορά... Απλά έχουν καταργηθεί κάποιες fastboot εντολές. Δεν φλασάρεις αλλά κάνεις μόνο boot. Για να φλασάρεις ας είναι καλά το magisk. Επιπλέον ακόμα δεν είναι όριμη η 10 για custom γι'αυτό επικρατεί ακόμα αναστάτωση. Σε 2 μήνες θα είναι όλα όπως πριν αφού θα έχουν αυτοματοποιήσει αρκετά πράγματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μεγάλη διαφορά... Απλά έχουν καταργηθεί κάποιες fastboot εντολές. Δεν φλασάρεις αλλά κάνεις μόνο boot. Για να φλασάρεις ας είναι καλά το magisk. Επιπλέον ακόμα δεν είναι όριμη η 10 για custom γι'αυτό επικρατεί ακόμα αναστάτωση. Σε 2 μήνες θα είναι όλα όπως πριν αφού θα έχουν αυτοματοποιήσει αρκετά πράγματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειχα την 10 και δουλευε μια χαρα, ειπα να παω στην 10.0.1 που βελτιωνει κάποια πράγματα και αρνείτε να κάνει boot. Ούτε με clean install κανει boot και θα καταλήξω στο msmdownload tool.

 

δοκιμασα τα πάντα και δεν κάνει μπουτ, αναγκαστηκα msmdownload tool. ψόφησε. στοκ και τελος.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το τεραστιο "σαγόνι" που εχει το πληκτρολόγιο, μεγεθους οσο η παλια μπαρα του android καλα κρατεί!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7928345#post7928345

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την συσκευή στα αγγλικά; Αν ναι άλλαξε γραμματοσειρά. Αν έχεις την συσκευή στα ελληνικά, γύρισε την στα αγγλικά, άλλαξε γραμματοσειρά και μετά ξαναγύρισε την στα ελληνικά. Θα φτιάξει το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι στα αγγλικά.

Το έκανα και όντως έφτιαξε, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε και εσείς τα Σ ως C?

Ω ναι δυστυχώς

Το αρχικό κεφάλαιο Σ ως C αλλά μόνο εμείς τα βλέπουμε. Οι άλλοι το λαμβάνουν κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις την συσκευή στα αγγλικά; Αν ναι άλλαξε γραμματοσειρά. Αν έχεις την συσκευή στα ελληνικά, γύρισε την στα αγγλικά, άλλαξε γραμματοσειρά και μετά ξαναγύρισε την στα ελληνικά. Θα φτιάξει το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι τιτανομέγιστος. Έφτιαξε.

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

εκανα restore με msmdownload tool, φτάνω ως την 10.0.1, unlock, δουλευουν ολα αψογα. αν βάλω custom recovery, dead. οποιοδηποτε custom recovry
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μεγάλη ξενερα το ποσο δύσκολο εχει γινει να πας από την 10 στην 10,0.1 πλέον αν εισαι με twrp. απίστευτη ξενέρα τοσο που σκέφτομαι να παω σε ios... τραγωδια.

Επανεκκίνηση σε recovery, φλασαρισμα της ρομ (10.1), φλασαρισμα του TWRP, επανεκκίνηση σε recovery, φλασαρισμα magisk και τέλος επανεκκίνηση.

πια είναι η δυσκολία?

Πέρασα και custom kernel (blue spark) και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση σε recovery, φλασαρισμα της ρομ (10.1), φλασαρισμα του TWRP, επανεκκίνηση σε recovery, φλασαρισμα magisk και τέλος επανεκκίνηση.

πια είναι η δυσκολία?

Πέρασα και custom kernel (blue spark) και όλα ΟΚ.

 

δεν ξεκινά η συσκευή. το έκανα οπως λες (δεν ειναι η πρωτη φορα), μπαίνει ξανα σε custom recovery. δοκίμασα όλα τα twrp και κάνει το ίδιο. δοκίμασα clean install, το ίδιο. έκανα restore με msm download tool, ολα τα update ως το 10.0.1 Κα μόλις εβαλα recovery κάνει πάλι το ίδιο. με ποιο twrp εισαι?

 

οταν λεω δεν ξεκινά, εννοώ ουτε καν παει να κάνει μπουτ, με πετάει στο twrp.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω. Κάνω τις εφεδρείες μου για να περάσω και εγώ την 10.0.1 το σαβκο. Υπάρχει κάποιος λόγος να σβήσω και το διαμέρισμα με τα αρχεία μου στην επαναφορά; Να περιμένω να εμφανιστεί σαν αναβάθμιση ή να την περάσω με το oxygen update;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξεκινά η συσκευή. το έκανα οπως λες (δεν ειναι η πρωτη φορα), μπαίνει ξανα σε custom recovery. δοκίμασα όλα τα twrp και κάνει το ίδιο. δοκίμασα clean install, το ίδιο. έκανα restore με msm download tool, ολα τα update ως το 10.0.1 Κα μόλις εβαλα recovery κάνει πάλι το ίδιο. με ποιο twrp εισαι?

 

οταν λεω δεν ξεκινά, εννοώ ουτε καν παει να κάνει μπουτ, με πετάει στο twrp.

Όλα τα στραβά σε σένα. Πάντα.

Πουλά το να ησυχάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα στραβά σε σένα. Πάντα.

Πουλά το να ησυχάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Και τι να πάρω? Χαβαη και σαμσουνκ?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...