Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω ποιους drivers πέρασες, αλλά πρέπει να έχεις τους ADB drivers, αυτούς τους είχα περάσει πριν πολλά χρόνια και από τότε όλα τα κινητά μου συνδέονται για ADB εντολές, απλά περνάω και τους εκάστοτε οδηγούς για το κάθε κινητό
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιους drivers πέρασες, αλλά πρέπει να έχεις τους ADB drivers, αυτούς τους είχα περάσει πριν πολλά χρόνια και από τότε όλα τα κινητά μου συνδέονται για ADB εντολές, απλά περνάω και τους εκάστοτε οδηγούς για το κάθε κινητό

 

Αυτούς τους είχα κ εγώ κ τους ξηλωσα...θα τους ξαναπεράσω αύριο κ θα δοκιμάσω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες το βράδυ είδα ότι κατεβάζοντας την κουρτίνα δεν έχει τον ρυθμιστή για την φωτεινότητα της οθόνης.

είμαι σίγουρος 100% ότι ήταν εκεί... τι έγινε και χάθηκε? ξέρετε πως να τον επαναφέρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες το βράδυ είδα ότι κατεβάζοντας την κουρτίνα δεν έχει τον ρυθμιστή για την φωτεινότητα της οθόνης.

είμαι σίγουρος 100% ότι ήταν εκεί... τι έγινε και χάθηκε? ξέρετε πως να τον επαναφέρω?

 

Εκεί είναι.. θέλει 2 φορές κατέβασμα..

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι.. θέλει 2 φορές κατέβασμα..

:) λες να μην το ξέρω? δεν μου το εμφανίζει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

:) λες να μην το ξέρω? δεν μου το εμφανίζει καθόλου...

 

Είπα μήπως..? κουφό μου φαίνεται.. στην 10 είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην 10 είμαι, στην 9 ήταν σίγουρα εκεί, αλλά νομίζω ότι και στην 10 ήταν, δεν θυμάμαι όμως, το θέμα είναι πως επανέρχεται...
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην 10 είμαι, στην 9 ήταν σίγουρα εκεί, αλλά νομίζω ότι και στην 10 ήταν, δεν θυμάμαι όμως, το θέμα είναι πως επανέρχεται...

 

Είναι σίγουρα κ εγώ στην 10 είμαι κ είναι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είχα απενεργοποιήσει από το joneplus tools και δεν το είχα προσέξει
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους, μίλησα με OnePlus για το πρόβλημα με την ραμ και είπαν ότι το ξέρουν και ότι θα το διορθώσουν σε επόμενα update.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους, μίλησα με OnePlus για το πρόβλημα με την ραμ και είπαν ότι το ξέρουν και ότι θα το διορθώσουν σε επόμενα update.
Για ανέβασε μας εδώ screenshot της κουβέντας να δούμε τι ακριβώς είπατε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για ανέβασε μας εδώ screenshot της κουβέντας να δούμε τι ακριβώς είπατε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν κρατάω τις συνομιλίες. Απλά μου είπε ότι το γνωρίζουν ότι κάποιοι έχουν θέματα γιατί παραπονιουντε αρκετοί στο φόρουμ τους.

 

Εγώ το ψιλό έλυσα το πρόβλημα, άφησα γύρω στις 15 εφαρμογές που δουλεύω πιο πολύ και είναι οκ. Βέβαια την νύχτα εξαφανίζει τις περισσότερες εφαρμογές από τις καρτέλες αλλά δεν με ενοχλεί και τόσο. Τουλάχιστον μπορώ να δουλέψω μέσα στην μέρα χωρίς πρόβλημα. Ενδεχομένως να το προκαλεί κάποια εφαρμογή που δεν πέρασα ακόμα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και δύο εβδομάδες έχω περάσει την 10 με clean install και msm tool. Τις τελευταίες τρεις μέρες το κινητό μου έχει κλείσει δύο φορές από μόνο του και πάει να ανοίξει και κολλάει στο logo με τις δύο μπαλιτσες που γυρνάνε και δεν ανοίγει αν δεν κάνω εξαναγκασμένη επανεκκίνηση με volume up + power. Τι λέτε να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει αποσυρθεί προσωρινά η 10αρα για το κινητό μας, προφανώς γιατί δεν ήταν και τόσο σταθερή. Οπότε όσοι την έχουν περάσει ή συμβιβάζονται με τα όποια προβλήματα μέχρι να βγει update, ή επιστρέφουν στην 9.0.9.

 

sent by 1+6

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα σε καθαρή εγκατάσταση.

Φυσικά ελαφρώς χειρότερη μπαταρία από πριν.

Είναι πιο "φρέσκο" κ σβέλτο.

Ένα κουφό που έχω παρατηρήσει,όταν εγκαθιστω μια νέα εφαρμογή την πάει σε μια τρίτη κενή σελίδα παρότι έχει χώρο στη δεύτερη.

Αυτά από μένα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αποσυρθεί προσωρινά η 10αρα για το κινητό μας, προφανώς γιατί δεν ήταν και τόσο σταθερή. Οπότε όσοι την έχουν περάσει ή συμβιβάζονται με τα όποια προβλήματα μέχρι να βγει update, ή επιστρέφουν στην 9.0.9.

 

sent by 1+6

Δώσε κάποιο λινκ, γιατί δεν έχω ακούσει/διαβάσει κάτι

 

Άκυρο, το βρήκα, οπότε περιμένουμε νέα αναβάθμιση, αν και προς το παρόν δεν βλέπω κάτι περίεργο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάποιο λινκ, γιατί δεν έχω ακούσει/διαβάσει κάτι

 

Άκυρο, το βρήκα, οπότε περιμένουμε νέα αναβάθμιση, αν και προς το παρόν δεν βλέπω κάτι περίεργο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ορίστε και στο forum τους. Το κακό είναι ότι λένε μην ρωτάτε ποτέ θα βγει. Δεύτερον, δώσανε ήδη kernel source στους developers οπότε βλέπω λίγα ψωμιά ακόμα στα 5, 5t, 6, 6t που σύμφωνα με τον Carl Pei θα δίνουν source kernel όταν σταματήσουν να υποστηρίζουν την συσκευή.7b1c1f55988c4201f518997507b1fc6e.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι και κάτοχος του lgv30 στο οποίο είχα πάρει έναν αντάπτορα usb type c σε hdmi όπου είχα εικόνα στην τηλεόραση από το κινητό

Σήμερα πήγα να συνδέσω το 1+ αλλά δεν....

Δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο το τηλέφωνο μας....8ae132910f000aece22c1253537ac8ac.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε κ εσείς αυτό το θέμα..αν με καλεί κάποιος στο viber ενώ χτυπάει κ δονείται το κινητό δεν σου δείχνει ότι έχεις εισερχόμενη κλήση ούτε σου βγάζει επιλογές να απαντήσεις ή όχι..απλά το ακούς!! ούτε κλειδωμένο ούτε ξεκλειδωτο..το έχει άλλος το ίδιο θέμα???
Link to comment
Share on other sites

δεν έτυχε να το προσέξω, αλλά έκανες μια νέα εγκατάστασή το viber? ή ακόμα καλύτερα έναν καθαρισμό cache πρώτα.

 

Μόλις έκανα μια δοκιμή, δουλεύει κανονικά, και με κλειστή οθόνη και με ανοιχτή, βγάζει την επιλογή απάντησης και απόρριψης.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα ανεξήγητο battery drain τελευταία στην 10..το βγάζω από την φόρτιση 12 το βράδυ με όλες τις εφαρμογές κλειστές 100% κ στις 6 το πρωί έχει χάσει 8-10% στην 9 το πολύ να έχανε 2-3% όλη νύχτα...έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση πριν 2 εβδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και η 9 και η 10 χάνουν 1% την ώρα, πράγμα που είναι πολύ ενοχλητικό. Φυσικά αυτό με όλα ανοιχτά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...