Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ξεκινήσει ήδη για το 6t και είναι θέμα χρόνου να ρολαρει και για το δικό μας.

Ερώτηση: είμαι ροοτ με twrp και ξεκλείδωτο bootloader. Θέλω να γυρίσω τα πάντα στοκ να κλειδώσω και τον bootloader για να βάλω καθαρή την 10αρα. Πρέπει να ακολουθήσω βήματα με το msm tool?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει ήδη για το 6t και είναι θέμα χρόνου να ρολαρει και για το δικό μας.

Ερώτηση: είμαι ροοτ με twrp και ξεκλείδωτο bootloader. Θέλω να γυρίσω τα πάντα στοκ να κλειδώσω και τον bootloader για να βάλω καθαρή την 10αρα. Πρέπει να ακολουθήσω βήματα με το msm tool?

 

Νομίζω ναι. Εγώ έκανα αυτό https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/tool-msmdownloadtool-v4-0-international-t3903272 μετά μου έβγαλε άλλη μια αναβάθμιση (δεν θυμάμαι ποια έκδοση) και μετά του πέρασα τη beta 10.

 

Για να είμαι ειλικρινής άφησα ξεκλείδωτο bootloader.

 

Τώρα σκέφτομαι να περάσω stable για να φύγω από beta αλλά δεν θέλω να χάσω δεδομένα και να ξαναστηνω. Λένε στο 6t ότι το έκαναν χωρίς να χάσουν κάτι. Θα δείξει...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι. Εγώ έκανα αυτό https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/tool-msmdownloadtool-v4-0-international-t3903272 μετά μου έβγαλε άλλη μια αναβάθμιση (δεν θυμάμαι ποια έκδοση) και μετά του πέρασα τη beta 10.

 

 

 

Για να είμαι ειλικρινής άφησα ξεκλείδωτο bootloader.

 

 

 

Τώρα σκέφτομαι να περάσω stable για να φύγω από beta αλλά δεν θέλω να χάσω δεδομένα και να ξαναστηνω. Λένε στο 6t ότι το έκαναν χωρίς να χάσουν κάτι. Θα δείξει...

Μπορείς να το κάνεις απευθείας. Το θέμα είναι ότι ίσως χρειασθεί φορμάτ για να ελαχιστοποιήσεις τα πρόβλημα. Εγώ από stable 9 πήγα σε beta 10 με φορμάτ και δεν είχα κανένα μα κανένα bug. Οπότε προσοχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις απευθείας. Το θέμα είναι ότι ίσως χρειασθεί φορμάτ για να ελαχιστοποιήσεις τα πρόβλημα. Εγώ από stable 9 πήγα σε beta 10 με φορμάτ και δεν είχα κανένα μα κανένα bug. Οπότε προσοχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ με καθαρή εγκατάσταση έβαλα τη beta και παρολαυτα είχα bug.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι για το 6αρι σταμάτησε η κυκλοφορία του.επίσημου Android 10 λόγω ενός fingerprint bug.

Πολύ προχηροδουλεια βλέπω και θα το αφήσω καμία βδομάδα αφού βγει χωρίς να το βάλω για να σιγουρευτώ ότι παίζει καλά στα κινητά μας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ για αυτούς που βάλανε την beta
Μεταξύ μας, είσαι τελείως αναξιόπιστος για να σου απαντήσει κάποιος είτε εδώ, είτε στο xda που ρωτούσες. Για να σου λύσω την απορία, τελείως stock είτε σε beta είτε σε stable (με εξαίρεση την πρώτη stable pie) δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ομως το προβλημα υπαρχει, το εχει παραδεχθει και η oneplus που υποσχεθηκε να το φτιαξει. Το εχω ποσταρει εδω.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

και ομως το προβλημα υπαρχει, το εχει παραδεχθει και η oneplus που υποσχεθηκε να το φτιαξει. Το εχω ποσταρει εδω.
Το πρόβλημα υπήρχε στην αρχή της pie και μετά εξακολουθούσε σε μεμονωμένες συσκευές με συγκεκριμένες ρυθμίσεις στην βελτιστοποίηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπήρχε στην αρχή της pie και μετά εξακολουθούσε σε μεμονωμένες συσκευές με συγκεκριμένες ρυθμίσεις στην βελτιστοποίηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν ηταν τοσο περιορισμενο δεν θα ειχε δεσμευτει η ΟΡ να το διορθωσει. Ενω αν ηταν απλα θεμα ρυθμισεων, θα προτειναν τις σωστες ρυθμισεις, παλι δεν θα υπηρχε λογος να το διορθωσουν.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο αναξιόπιστος που επιμενατε εδώ μέσα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και πριν ένα μήνα σας εξέθεσε η ίδια η 1+ παραδεχοντας το πρόβλημα και ότι θα το λύσει στην 10.. Μάλιστα. Δεν υπάρχει άτομο με οποιαδήποτε συσκευή 1+ που να είναι με Android 9 που να μην έχει το πρόβλημα που έχω αναφέρει και είναι όλοι στοκ.

 

Συνεχίστε την κοροϊδία, δεν πρόκειται να ξανά ασχοληθώ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άτομο με οποιαδήποτε συσκευή 1+ που να είναι με Android 9 που να μην έχει το πρόβλημα που έχω αναφέρει και είναι όλοι στοκ.

 

Συνεχίστε την κοροϊδία, δεν πρόκειται να ξανά ασχοληθώ.

 

Εγω και πολλοι αλλοι, για μην πω η πλειοψηφια, δεν εχουμε αυτο το προβλημα. Αφου δε θες να το χωνεψεις, καλυτερα θα ειναι για ολους μας να μην ξαναασχοληθεις για να ησυχασουμε μια και καλη απο την κλαψα σου.

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο αυτους που δεν εχει προβλημα, μπορει να ανεβασει μια φωτο με την διαχειρηση της μνημης για το τελευταιο 3ωρο & 12ωρο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο αυτους που δεν εχει προβλημα, μπορει να ανεβασει μια φωτο με την διαχειρηση της μνημης για το τελευταιο 3ωρο & 12ωρο?

 

Εγώ είχα το θέμα με τις εφαρμογές αλλά λύθηκε νομίζω με την 9,3 ή 9,4.

 

https://i.postimg.cc/zBwRt8Fh/Screenshot-20191104-161812.jpg

https://i.postimg.cc/SsbMfJCq/Screenshot-20191104-161818.jpg

https://i.postimg.cc/vmVnnW13/Screenshot-20191104-161823.jpg

https://i.postimg.cc/L87fhysJ/Screenshot-20191104-161833.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδικός, νομίζω ότι όντως οι εφαρμογές κλείνουν.. Δεν φαίνονται τα 8 giga μνήμης... Βέβαια, δεν έχω βάλει custom rom για να συγκρίνω..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κοιτάτε στο σωστό σημείο. Την μνήμη που έχετε θα την βλέπετε μέσα από τις υπηρεσίες που εκτελούνται στις επιλογές για προγραμματιστές κι όχι εκεί που κοιτάτε.b70e33764acb4be88bc9b2df25f2fc7b.jpg

 

b328b057c16bc9a4895a05de2ba33149.jpg

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει αλλά θεώρησα πως από την επιλογή μνήμη ήταν πιο αξιόπιστο μιας και ανάλογα με το αν επιλέξεις να εμφανίζονται οι υπηρεσίες ή διεργασιών στην κρυφή μνήμη, βγαίνουν διαφορετικές μετρήσεις.

 

https://i.postimg.cc/pLRhrpzn/Screenshot-20191104-180128.jpg

 

https://i.postimg.cc/yNNDhtf1/Screenshot-20191104-180134.jpg

 

Εσύ δηλαδή πόση μνήμη έχεις ελεύθερη; 818 ή 3;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι χρειαζονται screenshots. Οταν καποιος αναφερει οτι κλεινουν οι εφαρμογες νομιζω οτι ειναι απολυτως κατανοητο και ευκολα αντιληπτο οταν γινεται. Θεωρω πως αν εκλειναν στο δικο μου θα το ειχα καταλαβει. Μου εχει συμβει με παλιοτερη συσκευη που ειχε αρκετα μικροτερη ram. Στο OP6 μου με 8gb ram, oσες και να ανοιξω ομως δεν κλεινει καμια με την παροδο του χρονου. Δε μιλαω για καμια 100ρα ανοιχτες ταυτοχρονα βεβαια αλλα για φυσιολογικη χρηση. Στο τελος θα καταληξουμε να νιωθουμε και ασχημα που δουλευει σωστα το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αναβάθμιση σε Android 10 δεν βλέπω φως. Ξεκίνησε roll out στο 6t και σε εμάς το πήραν πίσω 2η μέρα τώρα και ακόμα τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...