Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήνα μήνα το πάνε... Είχαν πει ότι open beta θα έβγαινε τέλος Σεπτέμβρη και stable τέλος Οκτώβρη. Μετά θα υπάρχει μια εβδομάδα καθυστέρηση και τέλος ανέφεραν στις 10 Οκτωβρίου στην παρουσίαση (εννοείται για beta). Τώρα αναφέρουν τέλος του μήνα γι'αυτό η γκρίνια που επικρατεί στα φόρουμ της και όχι άδικα αφού έχουν παρατήσει και τις συσκευές με παλαιότερες ενημερώσεις ασφαλείας...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν την 9 και δεν πειράζει, θα περιμένουμε για την 10. με τόσες συσκευές δεν βλέπω να πολύ ασχολούνται και είναι κρίμα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν την 9 και δεν πειράζει, θα περιμένουμε για την 10. με τόσες συσκευές δεν βλέπω να πολύ ασχολούνται και είναι κρίμα
Ας έδιναν τον kernel στους developers... Το έχουν γυρίσει σιγά σιγά στην αρπαχτή... Ανούσιες ενημερώσεις πέρα από την ασφάλεια, δεν κάνουν μεταφορά νέων χαρακτηριστικών που είναι bug free από την beta στην stable, ηλίθιες δικαιολογίες για καθυστέρηση των ενημερώσεων, πολύ αργή ενσωμάτωση των ενημερώσεων ασφαλείας. Καλώς ή κακώς όσο καλό και να είναι το oos την xiaomi δεν την φτάνουν σε θέμα ενημερώσεων αν στις συσκευές αντίστοιχων δυνατοτήτων. Το μόνο που ξέρουν είναι να βγάζουν ανούσιες συσκευές που δεν μπορούν να τις στηρίξουν ανεβάζοντας 50άρικα κάθε νέα συσκευή... Προβλέπεται σιγά σιγά να καταντάει σαν την Sony με αυτή την πρακτική...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι που ξεκίνησε να βγάζει 2 συσκευές το εξάμηνο δηλαδή 4 τον χρόνο χωρίς τις Maclaren edition. Βάλε τις τηλεοράσεις έχει φορτωθεί πολύ το software κομμάτι και αν δεν μεγαλώσει και αρχίσουν και καθυστερούν τις ενημερώσεις πολλοί πιστοί και μη θα αποχωρισουν από την εταιρία και θα στραφούν αλλού. Έχουν πάρει λάθος με το να ανεβάσουν και τις τιμές στα ύψη αν δεν δώσουν και βάση στο software κομμάτι θα το χάσουν το παιχνίδι. Ήδη η realme μπήκε δυναμικά και θα τραβήξει πολύ κόσμο από xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Θέματα ή εικονίδια πώς αλλάζει??

 

Θέμα πας ρυθμίσεις και προβολή.

 

Για εικονίδια στο stock launcher κρατας πατημενη την οθόνη, ρυθμίσεις, πακέτο εικονιδίων.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε op7 pro που πήρε χθες φίλος το volte k wificall ενεργοποιηθηκαν πολύ εύκολα απλά πατώντας *#800# κ ανοίγοντας τους διακόπτες... Χωρίς η/υπ.

Στο 6 γιατί είναι τόσο δύσκολο???

Link to comment
Share on other sites

Σε op7 pro που πήρε χθες φίλος το volte k wificall ενεργοποιηθηκαν πολύ εύκολα απλά πατώντας *#800# κ ανοίγοντας τους διακόπτες... Χωρίς η/υπ.

Στο 6 γιατί είναι τόσο δύσκολο???

 

Το πιο πιθανό που φαντάζομαι είναι πως έχει άλλη έκδοση λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω το Vowifi σύμφωνα με τον οδηγό παραπάνω, αλλά κόλλησα στο PDC, καθώς δεν μου αναγνωρίζει το κινητό. Ο υπολογιστής όμως το βλέπει κανονικά. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την κοτσάνα μου. Το σύνδεσα στον υπολογιστή για να αντιγράψω αρχεία και φωτογραφίες και διέγραψα όλες τις φωτογραφίες που ήταν στο φάκελο "κάμερα", τον "DCIM". Δεν υπάρχει στον κάδο ανακύκλωσης του υπολογιστή. Γίνεται κάτι τώρα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την κοτσάνα μου. Το σύνδεσα στον υπολογιστή για να αντιγράψω αρχεία και φωτογραφίες και διέγραψα όλες τις φωτογραφίες που ήταν στο φάκελο "κάμερα", τον "DCIM". Δεν υπάρχει στον κάδο ανακύκλωσης του υπολογιστή. Γίνεται κάτι τώρα;

Disk Digger. Είχα πάθει κάτι παρόμοιο (όχι τόσο χαζό) και μετά από 2-3 προσπάθειες έκανα restore όλες τις φωτό του DCIM ακριβώς όπως ήταν. Απλά μέχρι να το κάνεις μην πειράζεις τίποτα και αντικατασταθεί ο δεσμευμένος "ελεύθερος" χώρος από νέα αρχεία.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει να φύγει ο Οκτώβρης κ ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου έχουμε ακόμη.. Μας ξεχάσανε??
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει να φύγει ο Οκτώβρης κ ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου έχουμε ακόμη.. Μας ξεχάσανε??

 

Η oneplus έχει πέσει πολύ στην υποστήριξη γιατί πλέον βγάζει 4 συσκευές τον χρονο + οι τηλεοράσεις που αρχίζει και επεκτείνεται και όλο αυτό έχει επίπτωση στο software κομμάτι των παλιών κινητών της. Να δούμε πότε θα πάρουμε Android 10 γιατί έλεγαν για τέλος Σεπτέμβρη και τώρα πάμε αρχές Νοέμβρη και αν...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Κ ένας λόγος που πήρα op ήταν η υποστήριξη που είχα ακούσει.... Anuway δεν μετανιώνω γιατί σαν συσκευή μαμαει...
Link to comment
Share on other sites

Η oneplus έχει πέσει πολύ στην υποστήριξη γιατί πλέον βγάζει 4 συσκευές τον χρονο + οι τηλεοράσεις που αρχίζει και επεκτείνεται και όλο αυτό έχει επίπτωση στο software κομμάτι των παλιών κινητών της. Να δούμε πότε θα πάρουμε Android 10 γιατί έλεγαν για τέλος Σεπτέμβρη και τώρα πάμε αρχές Νοέμβρη και αν...
Και παλιότερα που δεν έβγαζε τόσες συσκευές, με την ίδια καθυστέρηση έπαιρναν updates τα προηγούμενα μοντέλα. Στα 5/5T για παράδειγμα έδωσε Android Pie τέλη Δεκεμβρίου. Οπότε μην υπερβάλλουμε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και παλιότερα που δεν έβγαζε τόσες συσκευές, με την ίδια καθυστέρηση έπαιρναν updates τα προηγούμενα μοντέλα. Στα 5/5T για παράδειγμα έδωσε Android Pie τέλη Δεκεμβρίου. Οπότε μην υπερβάλλουμε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάσου τώρα που βγάζει 4 συσκευές τον χρονο αντί για 2 που έβγαζε παλιά τι καθυστέρηση μπορεί να υπάρξει. Αν υπολογίσουμε και τις αυξήσεις στις τιμές δεν θα έπρεπε να δικαιολογειται η οποία καθυστέρηση στις ενημερώσεις. Οι περισσότεροι που προτιμούν την oneplus είναι για το software κομμάτι της. Αν χάσει εκεί την μπάλα θα χάσει αρκετό κόσμο που θα στραφεί στα pixel της Google.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είστε μερικοί που θα προτιμούσατε να παίρνατε κατευθείαν την 10 κι ας ήταν με 150 bug μόνο και μόνο για να ξέρετε ότι φοράτε την latest έκδοση κι ότι δεν έχετε μείνει πίσω. Υποτίθεται είστε με την latest stable pie OOS 9.0.9 που βγήκε 5 του μηνός απ ό,τι βλέπω και έχετε τα latest security patches. Καλύτερα να πάρει λίγο παραπάνω και όταν την πάρετε να είναι πιο σταθερή παρά νωρίς και να έχει ελλείψεις και bug. Επειδή είχα 3 nexus στο παρελθόν κι επειδή το παρακολουθώ και τώρα στα pixel, οι κάτοχοι αυτών των κινητών που παίρνουν τις εκδόσεις τόσο γρήγορα (πέραν του ότι είναι αρκετά ελλιπείς σε feature λόγω stock android), αντιμετωπίζονται περισσότερο σαν πειραματόζωα με τόσα bug.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Oι τιμες οντως εχουν ξεφυγει λιγο, και οχι μονο με την 1+

Η Realme θα τους "κλεψει" πωλησεις.

 

Για το 10, σημερα ανακοινωθηκε η beta για μας. Ok, ελαχιστα τηλεφωνα την εχουν παρει. Εμεις σε 1 μηνα. Καλα ειναι. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είστε μερικοί που θα προτιμούσατε να παίρνατε κατευθείαν την 10 κι ας ήταν με 150 bug μόνο και μόνο για να ξέρετε ότι φοράτε την latest έκδοση κι ότι δεν έχετε μείνει πίσω. Υποτίθεται είστε με την latest stable pie OOS 9.0.9 που βγήκε 5 του μηνός απ ό,τι βλέπω και έχετε τα latest security patches. Καλύτερα να πάρει λίγο παραπάνω και όταν την πάρετε να είναι πιο σταθερή παρά νωρίς και να έχει ελλείψεις και bug. Επειδή είχα 3 nexus στο παρελθόν κι επειδή το παρακολουθώ και τώρα στα pixel, οι κάτοχοι αυτών των κινητών που παίρνουν τις εκδόσεις τόσο γρήγορα (πέραν του ότι είναι αρκετά ελλιπείς σε feature λόγω stock android), αντιμετωπίζονται περισσότερο σαν πειραματόζωα με τόσα bug.

Αυτά μπορείς να τα γράφεις πιο συχνά?

δλδ το να περιμένουμε ένα μήνα παραπάνω είναι τόσο τραγικό που δεν βλέπουμε ότι αυτό γίνετε για να μην έχουμε μετά προβλήματα?

τι να πουν και άλλες ναυαρχίδες που θα περιμένουν 5-6 μπορεί και περισσότερους μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κανονικά χωρίς ρουτ παίζει άψογα... Στο xda θα το βρεις , κάνε ένα search στο google...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...