Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μένω με havoc μέχρι να βγει η 10 και να δούμε αν την έφτιαξαν
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ η oneplus παραδεχθηκε πως κλεινει τις εφαρμογες στο παρασκηνιο και οτι στις επομενες εκδοσεις θα το αλλαξει αυτο :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ η oneplus παραδεχθηκε πως κλεινει τις εφαρμογες στο παρασκηνιο και οτι στις επομενες εκδοσεις θα το αλλαξει αυτο :lol:
Που μπορούμε να το διαβάσουμε αυτο;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να το διαβάσουμε αυτο;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.gizchina.com/2019/09/11/oneplus-will-improve-the-closure-of-background-applications/

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ η oneplus παραδεχθηκε πως κλεινει τις εφαρμογες στο παρασκηνιο και οτι στις επομενες εκδοσεις θα το αλλαξει αυτο :lol:

 

Σταμάτα να παραπλανεις τον κόσμο, είμαι ο μόνος που το παθαίνει επειδή είμαι ρουτ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ decrypted είμαι... Έλεγα να δοκιμάσω άλλη ρομ αλλά δεν ξέρω πώς να ξαναγυρίσω σε oxygen.

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την ρομ που θες, μετά για να γυρίσεις σε στοκ φλασαρεις στοκ + twrp, reboot to recovery, magisk, kernel ότι άλλο θες, dm verity και restart system
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ η oneplus παραδεχθηκε πως κλεινει τις εφαρμογες στο παρασκηνιο και οτι στις επομενες εκδοσεις θα το αλλαξει αυτο :lol:

 

Βλέπω το 6αρι να πέφτει στις 3ωρες sot έτσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα, χωρις να εχει γινει καποιο update σταματησε να παιζει το wowifi και volte, ξανα εκανα τις ρυθμίσεις στο pc και παλι δεν παιζει! Εχει γινει σε καποιον αλλο; Μηπως πηρε πρέφα η cosmote οτι το ειχα σε "μη συμβατη" συσκευη και να μου το μπλοκαρε; :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ decrypted είμαι... Έλεγα να δοκιμάσω άλλη ρομ αλλά δεν ξέρω πώς να ξαναγυρίσω σε oxygen.

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς απλά αν έχεις πάρει backup την oxygen απλά να κάνεις restore.

 

Και εγώ decrypted είμαι και έτσι κάνω εναλλαγή μεταξύ rom.

 

Και κάθε φορά ακολουθώ ίδια μέθοδο να πάω από μια rom σε άλλη.

 

Boot twrp

Wipe data, cache, dalvic

Restore rom

Flash dm verity.

Reboot system.

 

Αυτά σε 7 Pro λογικά και σε 6αρι έτσι θα λειτουργεί αφού A/B system έχει εξίσου.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα, χωρις να εχει γινει καποιο update σταματησε να παιζει το wowifi και volte, ξανα εκανα τις ρυθμίσεις στο pc και παλι δεν παιζει! Εχει γινει σε καποιον αλλο; Μηπως πηρε πρέφα η cosmote οτι το ειχα σε "μη συμβατη" συσκευη και να μου το μπλοκαρε; :wacko::wacko::wacko:
Και σε μένα έγινε κάτι παρόμοιο.

Σταμάτησε να δουλεύει μόλις έκανα μια αναβάθμιση και μετά όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει ούτε με την διαδικασία από τον υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έγινε κάτι παρόμοιο.

Σταμάτησε να δουλεύει μόλις έκανα μια αναβάθμιση και μετά όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει ούτε με την διαδικασία από τον υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα το έκανε αλλά μετά την διαδικασία στον υπολογιστή με telefonika uk δούλεψε το ίδιο καλά με πριν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία όταν μιλάω στο τηλέφωνο, ενεργοποιειται η οθόνη παρότι είναι το κινητο κοντά στο αυτί μου με αποτελέσμα να πατιούνται τα κουμπιά. Δεν ξέρω αν φταίει η τελευταία beta γιατί δεν θυμάμαι πότε ξεκίνησε. Συμβαίνει σε άλλον;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία όταν μιλάω στο τηλέφωνο, ενεργοποιειται η οθόνη παρότι είναι το κινητο κοντά στο αυτί μου με αποτελέσμα να πατιούνται τα κουμπιά. Δεν ξέρω αν φταίει η τελευταία beta γιατί δεν θυμάμαι πότε ξεκίνησε. Συμβαίνει σε άλλον;

 

Συμβαίνει και σε μένα που έχω την τελευταία stable. Είναι σπαστικό γιατί όχι μόνο πατιούνται κουμπιά αλλά πολλές φορές (δεν ξέρω πως) ενεργοποιηται ο φακός και πηγαίνω στον δρόμο μιλώντας στο κινητό με τον φακό αναμμένο. Ηδικα το βράδυ φαίνεται άσχημα και με κοιτάνε στον δρόμο περίεργα λες και κάνω μπλόφα και τους παίρνω βίντεο :lol: :lol: :lol: :lol: αφού δεν έχω φάει ξύλο μέχρι τώρα :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι είναι το dm verity και γιατί το φλασάρουμε; Με μια ματιά που έριξα δεν μπόρεσα να καταλάβω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι είναι το dm verity και γιατί το φλασάρουμε; Με μια ματιά που έριξα δεν μπόρεσα να καταλάβω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το φλασαρουμε για να παραμείνουμε decrypted.

Και το βάζεις πάντα στο τέλος είτε κάνεις καθαρή εγκατάσταση, είτε αναβάθμιση, είτε Restore οποιαδήποτε rom.

Ακόμα και σε αναβάθμιση magisk θες επίσης dm verity στο τέλος.

 

Αλλιώς πολύ απλά θα έχεις ένα ωραιότατο fastboot bootoop που μόνο format data θα επαναφέρεις συσκευή στη καλύτερη η msm recovery tool που σημαίνει χάνεις τα πάντα από τη συσκευή και στήσιμο από αρχή όλα.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ίσως γι αυτό δεν μπόρεσα να το επαναφέρω από τη havoc...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά custom rom θα προτείνατε για δοκιμή, πρίν την άφιξη του Android 10?

Πώς μπορώ επίσης να τσεκάρω αν παραμένω decrypted, καθώς πέρασα από πάνω την 9.0.9?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Σαν την στοκ δεν έχει. Στην 9.0.9 έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε και η ραμ, δεν βρίσκω εφαρμογές κλειστές το πρωί. Λογικά με την 10 θα φτιαχτεί εντελώς
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την αίσθηση έχω κι εγώ. Η πλάκα είναι ότι πήραμε τηλέφωνο ιδανικό για root & custom roms και από επιλογή παραμένουμε stock!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την αίσθηση έχω κι εγώ. Η πλάκα είναι ότι πήραμε τηλέφωνο ιδανικό για root & custom roms και από επιλογή παραμένουμε stock!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από από όσες έχω δοκιμάσει μόνο η pixel experience car και λιγότερο η treskmod πλησιάζουν κάπως σε επιδόσεις την Oxygen. Όλες οι υπόλοιπες ούτε την βλέπουν την Oxygen...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την αίσθηση έχω κι εγώ. Η πλάκα είναι ότι πήραμε τηλέφωνο ιδανικό για root & custom roms και από επιλογή παραμένουμε stock!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο λέω και εγώ. Στο 5t είχα δοκιμάσει άλλες ρομ. Σε αυτό, ενώ παιδευτηκα να το κάνω decrypt, δεν έχω περάσει άλλη ρομ γιατί δεν βρίσκω το λόγο.

 

Σκέφτομαι να ξερουταριστω. Τώρα με ξεκλείδωτο bootloader και με root, τις αναβαθμίσεις τις περνάω μέσω recovery. Αν αφησω ξεκλείδωτο bootloader αλλά δεν κάνω root, θα μπορω να περνάω αυτόματα τις αναβαθμίσεις ή θα είναι πάλι τα ίδια;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέω και εγώ. Στο 5t είχα δοκιμάσει άλλες ρομ. Σε αυτό, ενώ παιδευτηκα να το κάνω decrypt, δεν έχω περάσει άλλη ρομ γιατί δεν βρίσκω το λόγο.

 

 

 

Σκέφτομαι να ξερουταριστω. Τώρα με ξεκλείδωτο bootloader και με root, τις αναβαθμίσεις τις περνάω μέσω recovery. Αν αφησω ξεκλείδωτο bootloader αλλά δεν κάνω root, θα μπορω να περνάω αυτόματα τις αναβαθμίσεις ή θα είναι πάλι τα ίδια;

Έχω την εντύπωση ότι όσο βλέπει ξεκλείδωτο bootloader θα πρέπει να την περνάς μέσω twrp την rom.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...