Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να έχουν βελτιώσει το night mode στην μαμά εφαρμογή της κάμερας. Σε πολλές περιπτώσεις έβγαζε πολύ καλύτερες φωτό από την τελευταία stable gcam του arnova... Σε σχέση με παλιά έχει βελτιωθεί πάρα πολύ το night mode.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Μία ερώτηση για όσους ξέρουν γιατί σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (δεν θυμάμαι πόσο) χάνεται το ροοτ? Πως γίνεται αυτό χωρίς να πειράζω τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη για kernel? Σκέφτομαι να δοκιμάσω smurf ή blu spark... Αξίζει η μετάβαση κι αν ναι σε ποιόν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη για kernel? Σκέφτομαι να δοκιμάσω smurf ή blu spark... Αξίζει η μετάβαση κι αν ναι σε ποιόν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Elemental, Franco όλοι καλοί

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δοκίμασα τελικά blu spark και θα δούμε πώς πάει. Το καλό βέβαια με ex και Franco, είναι τα αντίστοιχα apps...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update (A6000_22_190801) πεφτει σε deep sleep αρκετες φορες μες στη μερα (ερχονται μαζεμενα τα notifications οταν το ξεκλειδωνω).

το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update (A6000_22_190801) πεφτει σε deep sleep αρκετες φορες μες στη μερα (ερχονται μαζεμενα τα notifications οταν το ξεκλειδωνω).

 

το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος?

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει την βελτιστοποίηση μπαταρίας και τη βαθιά βελτιστοποίηση και την αναστολή στο δίκτυο στις εφαρμογές που θες ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει την βελτιστοποίηση μπαταρίας και τη βαθιά βελτιστοποίηση και την αναστολή στο δίκτυο στις εφαρμογές που θες ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είχα θέμα πριν την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update (A6000_22_190801) πεφτει σε deep sleep αρκετες φορες μες στη μερα (ερχονται μαζεμενα τα notifications οταν το ξεκλειδωνω).

 

το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος?

Πόσο καιρό έχεις να κάνεις factory reset;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την αγορά αυτή τη περίοδο του ΟnePlus 6. Είμαι εδώ και 2 χρόνια με το 3T και μου περνάνε σκέψεις να πάω σε μεταχειρισμένο 6αρι. Γενικά αξίζει σαν αναβάθμιση; Να ξεκαθαρίσω ότι δε παίζω παιχνίδια. Με ενδιαφέρει η κάμερα πιο πολύ από όλα. Από εκεί και πέρα η όλη χρήση είναι αυτή που κάνει ένας μέσος χρήστης (σερφαρισμα, ταινιες, μουσική). Με το 3Τ δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα ,απλά η σκέψη είναι να πάρω κάτι το οποίο θα συνεχίσει να λαμβάνει ενημερώσεις και θα είναι πιο καλό ειδικά στο τομέα κάμερας. Τέλος να προσθέσω ότι έχω ρουτάρει το 3Τ και μέχρι στιγμής πάει νεράκι. Αν πραγματικά δεν αξίζει η όλη αναβάθμιση, προτιμώ να το κρατήσω ακόμα 1 χρόνο και να πάω σε κάτι που θα έχει τουλάχιστον 50% καλύτερα χαρακτηριστικά.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήγα από το 3 στο 6 το μετάνιωσα. Άθλιο multitasking στο 6.
Τι ακριβώς εννοείς;

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, πόση ραμ έχει το κινητό σου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς;

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, πόση ραμ έχει το κινητό σου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8/128 κλείνει εφαρμογές είτε κάνει reload είτε τις εξαφανίζει εντελώς από τις ανοιχτές. Έφτιαξε ένα φεγγάρι αλλά πάλι τα ίδια.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την αγορά αυτή τη περίοδο του ΟnePlus 6. Είμαι εδώ και 2 χρόνια με το 3T και μου περνάνε σκέψεις να πάω σε μεταχειρισμένο 6αρι. Γενικά αξίζει σαν αναβάθμιση; Να ξεκαθαρίσω ότι δε παίζω παιχνίδια. Με ενδιαφέρει η κάμερα πιο πολύ από όλα. Από εκεί και πέρα η όλη χρήση είναι αυτή που κάνει ένας μέσος χρήστης (σερφαρισμα, ταινιες, μουσική). Με το 3Τ δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα ,απλά η σκέψη είναι να πάρω κάτι το οποίο θα συνεχίσει να λαμβάνει ενημερώσεις και θα είναι πιο καλό ειδικά στο τομέα κάμερας. Τέλος να προσθέσω ότι έχω ρουτάρει το 3Τ και μέχρι στιγμής πάει νεράκι. Αν πραγματικά δεν αξίζει η όλη αναβάθμιση, προτιμώ να το κρατήσω ακόμα 1 χρόνο και να πάω σε κάτι που θα έχει τουλάχιστον 50% καλύτερα χαρακτηριστικά.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Εξαρτάτε πόσο βρησκεις το μεταχειρισμένο 6αρι γιατί επειδή βλέπω και παίζουν στα 300ευρω όχι δεν αξίζει. Καλύτερα να πας σε 7αρι καινούργιο με ~400 από Κίνα. Γνώμη μου πάντα. Ο κάθε ένας πράττει όπως θέλει.

Link to comment
Share on other sites

σε 1 μηνα βγαινει το 7Τ, τοτε θα κανεις καλυτερο παζαρι. Αν και 300€ για 8/128 σε αριστη κατασταση δεν ειναι πολλα νομιζω. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τις ρυθμίσεις σου, μήπως έχεις την διαχείριση ραμ επιθετική.

Εμένα δεν έχει τέτοιο θέμα μια χαρά τις διαχειρίζεται τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τις ρυθμίσεις σου, μήπως έχεις την διαχείριση ραμ επιθετική.

Εμένα δεν έχει τέτοιο θέμα μια χαρά τις διαχειρίζεται τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο ο συγκεκριμένος παραπονιέται για άθλιο multitasking σχεδόν από την πρώτη ημέρα που έγραψε σε αυτό το νήμα. Επιπλέον, έχει βγάλει τρελούς όλους ακόμα και τους developers και τους testers στα forum της oneplus στο site τους καθώς και στο xda. Οπότε βλέπεις και κρίνεις σχετικά με τα σχόλια του.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο συγκεκριμένος παραπονιέται για άθλιο multitasking σχεδόν από την πρώτη ημέρα που έγραψε σε αυτό το νήμα. Επιπλέον, έχει βγάλει τρελούς όλους ακόμα και τους developers και τους testers στα forum της oneplus στο site τους καθώς και στο xda. Οπότε βλέπεις και κρίνεις σχετικά με τα σχόλια του.

 

Πραγματικά είναι ο μόνος αλλά δεν πολυπείθει .Και παραπονιόταν για καιρο ενω ειχε custom rom, custom kernel κλπ. Θυμαμαι μαλιστα που τελευταία μετά απο μια αναβάθμιση είπε ότι λύθηκε αυτο το πρόβλημα που έχει και είναι οκ τώρα. Άντε βγάλε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχεις κανείς προβλήματα σήμερα με το playstore; Δεν κατεβάζει εφαρμογές αλλά ούτε ενημέρωση κάνει... Έκανα φορμάτ και τώρα δεν περνά πάλι εφαρμογές αλλά δεν εμφανίζει και αυτές που έχω ήδη για ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και στο κατέβασμα και στις ενημερώσεις το playstore. Μήπως έφαγε κανένα προσωρινό σκάλωμα?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχεις κανείς προβλήματα σήμερα με το playstore; Δεν κατεβάζει εφαρμογές αλλά ούτε ενημέρωση κάνει... Έκανα φορμάτ και τώρα δεν περνά πάλι εφαρμογές αλλά δεν εμφανίζει και αυτές που έχω ήδη για ενημέρωση.
Κάτι σκαλωσε στο account σου. Δες το sync. Επίσης, άλλα αρχεία κατεβάζει κανονικά το κινητό σου;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο, είχε πρόβλημα το play store το πρωι, μου το έκανε κι εμένα. Τώρα που δοκίμασα έκανε κανονικά το update των εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Στοκ καμερα, το πανοραμα ειναι πολυ χαλια θα το φτιαξουνε ποτε;; Το μόνο μελανο στην καμερα του κινητού.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι ο μόνος αλλά δεν πολυπείθει .Και παραπονιόταν για καιρο ενω ειχε custom rom, custom kernel κλπ. Θυμαμαι μαλιστα που τελευταία μετά απο μια αναβάθμιση είπε ότι λύθηκε αυτο το πρόβλημα που έχει και είναι οκ τώρα. Άντε βγάλε άκρη...

 

Στο 5t της γυναίκας, κλειδωμένο χωρίς ρουτ χωρίς τίποτα μετά την αναβάθμιση σε 9 κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν έστρωσε ούτε Με ρισετ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...