Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάσου τώρα που βγάζει 4 συσκευές τον χρονο αντί για 2 που έβγαζε παλιά τι καθυστέρηση μπορεί να υπάρξει. Αν υπολογίσουμε και τις αυξήσεις στις τιμές δεν θα έπρεπε να δικαιολογειται η οποία καθυστέρηση στις ενημερώσεις. Οι περισσότεροι που προτιμούν την oneplus είναι για το software κομμάτι της. Αν χάσει εκεί την μπάλα θα χάσει αρκετό κόσμο που θα στραφεί στα pixel της Google.
Προς το παρόν δεν την έχει χάσει και φαίνεται να τηρεί τα χρονοδιαγράμματα της. Όταν και αν το χάσει το παιχνίδι, τότε το συζητάμε. Και οι τιμές είναι φυσιολογικές ακόμα. Όχι vfm όπως τα πρώτα τρία χρόνια εννοείται, αλλά φυσιολογικές. Θυμισου μόνο, ότι με τέτοιες τιμές έπαιρνες ναυαρχίδα πριν από 4 και 5 χρόνια, τουλάχιστον. Όπως και να έχει από τους πρώτους θα είσαι που θα πάρει Android 10. Φοβάσαι μην το πάρει πρώτη η Xiaomi;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την open beta Android 10, να μας πει αν στην κοσμοτε δουλεύει κανονικά το VoLTE/VoWiFi ή αν θέλει πάλι την γνωστή διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την open beta Android 10, να μας πει αν στην κοσμοτε δουλεύει κανονικά το VoLTE/VoWiFi ή αν θέλει πάλι την γνωστή διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ωραία η καινούργια ρομ για το τηλέφωνο. Δεν μπορώ με τίποτα να βρω τους διακόπτες στο logkit για το volte και το vowifi για να το ενεργοποιήσω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται αντί για κουκίδα όταν έχεις πχ νέο μήνυμα αριθμός?? Να σου δείχνει ότι έχεις 3 μηνύματα ή mail??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή Κυριακή. Μιας κ επίκειται μεγάλη αναβάθμιση να ρωτήσω.

Με καθαρή εγκατάσταση πρέπει να πάρω backup? Σβήνονται όλα; Επίσης,το αιώνιο ερώτημα.. Να παραμείνω με stable ή να δοκιμάσω σε beta?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή Κυριακή. Μιας κ επίκειται μεγάλη αναβάθμιση να ρωτήσω.

 

Με καθαρή εγκατάσταση πρέπει να πάρω backup? Σβήνονται όλα; Επίσης,το αιώνιο ερώτημα.. Να παραμείνω με stable ή να δοκιμάσω σε beta?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Εγώ που έχω κλείσει 24 ώρες ήδη μπορώ να πω ότι απίστευτα σταθερή η ρομ. Παρεμπιπτόντως βρήκα τρόπο για την ενεργοποίηση του volte και vowifi. Απλά θα εγκαταστήσετε αυτήν την έκδοση του OnePlus logkit και κάνετε τα βήματα όπως πριν.https://cloud.tapatalk.com/s/5dac2f607b8e0/com.oem.oemlogkit_1.0-1.apk

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή Κυριακή. Μιας κ επίκειται μεγάλη αναβάθμιση να ρωτήσω.

 

Με καθαρή εγκατάσταση πρέπει να πάρω backup? Σβήνονται όλα; Επίσης,το αιώνιο ερώτημα.. Να παραμείνω με stable ή να δοκιμάσω σε beta?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Έχει απαντηθεί άπειρες φορές.

Αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση και επιλέγεις να μη σβηστούν τα αποθηκευμένα αρχεία, τότε οι φωτογραφίες, βίντεο και κατεβασμένα αρχεία δεν επηρεάζονται.

Θα έκανα backup μόνο σε sms για σιγουριά, αν και κανονικά αν έχεις ενεργοποιημένα όλα τα account sync δεν θα πρέπει να έχουν θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω κλείσει 24 ώρες ήδη μπορώ να πω ότι απίστευτα σταθερή η ρομ. Παρεμπιπτόντως βρήκα τρόπο για την ενεργοποίηση του volte και vowifi. Απλά θα εγκαταστήσετε αυτήν την έκδοση του OnePlus logkit και κάνετε τα βήματα όπως πριν.https://cloud.tapatalk.com/s/5dac2f607b8e0/com.oem.oemlogkit_1.0-1.apk

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείς κ τα βήματα με τον ηυ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω κλείσει 24 ώρες ήδη μπορώ να πω ότι απίστευτα σταθερή η ρομ. Παρεμπιπτόντως βρήκα τρόπο για την ενεργοποίηση του volte και vowifi. Απλά θα εγκαταστήσετε αυτήν την έκδοση του OnePlus logkit και κάνετε τα βήματα όπως πριν.https://cloud.tapatalk.com/s/5dac2f607b8e0/com.oem.oemlogkit_1.0-1.apk

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποια βήματα αναφέρεσαι; Σε αυτό από XDA; Και αυτό το apk, τι ακριβώς κάνει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το oneplus logkit λείπει από τις τελευταίες εκδόσεις της oneplus για το κινητό μας. Όταν λοιπόν πατούσες *#800# δεν άνοιξε την επιλογή για volte/vowifi για να συνεχίσεις την διαδικασία μέσω η/Υ με τις οδηγίες του xda.
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το oneplus logkit λείπει από τις τελευταίες εκδόσεις της oneplus για το κινητό μας. Όταν λοιπόν πατούσες *#800# δεν άνοιξε την επιλογή για volte/vowifi για να συνεχίσεις την διαδικασία μέσω η/Υ με τις οδηγίες του xda.
Στην ανάρτηση που ανέβασα πριν λίγο με αριθμό 5518 έχω δώσει ένα apk του logkit όπου έχει την ενεργοποίηση των διακοπτών για vowifi και volte. Αφού το περάσετε και τα ενεργοποιήσετε τους διακόπτες κάνετε την διαδικασία με υπολογιστή και θα είναι όλα εντάξει...

 

Υ.Γ. Για να έχετε ήσυχο το κεφάλι σας κάντε καθαρή εγκατάσταση και δεν θα έχετε πρόβλημα.

 

Υ.Γ.2 Έχει κανείς δοκιμάσει να δει αν μπορούν να κρυφτούν τα unlockers εφαρμογών (π.χ. Poweramp pro, sd maid pro, solid explorer unlocker) από μόνα τους και όχι από το κρυφό χώρο στον launcher;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Στην ανάρτηση που ανέβασα πριν λίγο με αριθμό 5518 έχω δώσει ένα apk του logkit όπου έχει την ενεργοποίηση των διακοπτών για vowifi και volte. Αφού το περάσετε και τα ενεργοποιήσετε τους διακόπτες κάνετε την διαδικασία με υπολογιστή και θα είναι όλα εντάξει...

 

Υ.Γ. Για να έχετε ήσυχο το κεφάλι σας κάντε καθαρή εγκατάσταση και δεν θα έχετε πρόβλημα.

 

Υ.Γ.2 Έχει κανείς δοκιμάσει να δει αν μπορούν να κρυφτούν τα unlockers εφαρμογών (π.χ. Poweramp pro, sd maid pro, solid explorer unlocker) από μόνα τους και όχι από το κρυφό χώρο στον launcher;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην 10αρα προς το παρόν δυστυχώς δεν γίνεται να τα σβήσεις. Κι εγώ στον κρυφό χώρο αναγκάζομαι να τα ρίξω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οφείλω να παραδεχτώ τρομερή βελτίωση της αυτονομίας (είχα να δω από την Oreo 7+ ώρες οθόνη σε 24 ώρες) καθώς και πολύ καλή βελτίωση στην κάμερα αφού έχει βελτιωθεί υπερβολικά το πορτρέτο (δεν τρώει τις άκρες του θέματος) και η νυχτερινή φωτό αφού πλέον είναι καλύτερη από όλες τις αντίστοιχες gcam...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε την beta?? Φαντάζομαι οτι θέλει factory reset.. Από πού την κατεβάζω??στο επίσημο σαιτ έχει μια του Σεπτεμβρίου.. Δεν έχει πιο φρέσκια?? Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψήνομαι αλλά σε 1 μήνα θα έχουμε την stable...να δούμε αν θα αντέξω να περιμένω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οφείλω να παραδεχτώ τρομερή βελτίωση της αυτονομίας (είχα να δω από την Oreo 7+ ώρες οθόνη σε 24 ώρες) καθώς και πολύ καλή βελτίωση στην κάμερα αφού έχει βελτιωθεί υπερβολικά το πορτρέτο (δεν τρώει τις άκρες του θέματος) και η νυχτερινή φωτό αφού πλέον είναι καλύτερη από όλες τις αντίστοιχες gcam...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κλεινει εφαρμογες και παλι στο παρασκηνιο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω την κάμερα 3.8.72 της oneplus . Την εγκαδιστω και όταν την ανοίγω αμέσως κλείνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ. Μπορεί κανείς να μου θυμίσει πως περνάμε beta σε συσκευή με ρουτ; Απλά φλασάρω όπως κάθε αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ. Μπορεί κανείς να μου θυμίσει πως περνάμε beta σε συσκευή με ρουτ; Απλά φλασάρω όπως κάθε αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα δεν είναι απλό. Ή τουλάχιστον εγώ το έκανα δύσκολο. Ήμουν με beta και πήγα να την περάσω από twrp αλλά δεν. Έβγαζε error. Προσπάθησα να περάσω ξανά τη τελευταία pie beta που είχα αλλά δεν γινόταν. Τελικά με έβγαλε στο fastboot, τα έσβησα όλα και τι ξεκολλήσα με το unbrick tool. Την πέρασα τη 10 (χωρίς ρουτ) αλλά και ταλαιπωρηθηκα και προσωπικά δεν τρελαίνομαι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από πολλά άλλα κινητά που απλά την έβαζες στον εσωτερικό χώρο κ μέσα από την εφαρμογή αναβάθμισης επελεγες το αρχείο κ Απλά το πέρναγε. Έτσι δεν γίνεται κ εδώ?? Εννοώ από stable σε beta..
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από πολλά άλλα κινητά που απλά την έβαζες στον εσωτερικό χώρο κ μέσα από την εφαρμογή αναβάθμισης επελεγες το αρχείο κ Απλά το πέρναγε. Έτσι δεν γίνεται κ εδώ?? Εννοώ από stable σε beta..

 

Χωρίς ρουτ και custom recovery, ναι. Δεν είμαι όμως σίγουρη αν χάνεις δεδομένα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...