Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ηλιθιότητα είναι αυτό το zen mode ρε παιδιά; Έπαιζε ένας ανιψιός μου και το ενεργοποίησε και για 1 ώρα δεν μπορούσα να πάρω τηλ. Ούτε με επανεκκίνηση. Πως απενεργοποιείται;

 

Παίζει να είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει. Λογικά το πάτησε στα switches του notification drawer. Εαν θελεις να το βγάλεις από εκεί κατέβασε το notification drawer, πατα το μολύβι και συρε το εικονιδιο στο κάτω μερος ωστε να απενεργοποιήσεις το συγκεκριμενο switch.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει. Λογικά το πάτησε στα switches του notification drawer. Εαν θελεις να το βγάλεις από εκεί κατέβασε το notification drawer, πατα το μολύβι και συρε το εικονιδιο στο κάτω μερος ωστε να απενεργοποιήσεις το συγκεκριμενο switch.

 

Το έβγαλα εννοείται αλλά απορώ πως δεν μπορείς να βγεις από την στιγμή που ενεργοποιηθεί. Ήθελα να κάνω κλήση και ευτυχώς είχα ακουστικό και πάτησα ταχεία κλήση από ακουστικό και είπα σε αυτόν που κάλεσα να πάρει τηλ αυτόν που ήθελα και να του πει να με καλέσει! Βολευτηκα στην 1η κλήση εεπειδή ήταν γνωστοί. Άλλη κλήση δεν μπορούσα, επειδή η ταχεια μου δεν είχε το τηλ!

Ιστορίες για αγρίους! Και άντε τώρα να τους εξηγήσεις ότι κλείδωσε το τηλ σου!

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα εννοείται αλλά απορώ πως δεν μπορείς να βγεις από την στιγμή που ενεργοποιηθεί. Ήθελα να κάνω κλήση και ευτυχώς είχα ακουστικό και πάτησα ταχεία κλήση από ακουστικό και είπα σε αυτόν που κάλεσα να πάρει τηλ αυτόν που ήθελα και να του πει να με καλέσει! Βολευτηκα στην 1η κλήση εεπειδή ήταν γνωστοί. Άλλη κλήση δεν μπορούσα, επειδή η ταχεια μου δεν είχε το τηλ!

 

Ιστορίες για αγρίους! Και άντε τώρα να τους εξηγήσεις ότι κλείδωσε το τηλ σου!

Ναι με αυτό ενεργοποιημένο δε μπορείς να κάνεις τίποτα. Υποτίθεται είναι ένας τρόπος για να απεξαρτητοποιηθεις από την συσκευή για όσο επιλέξεις και νσψαδοληθεις με κάτι άλλο.

Άχρηστη λειτουργία η οποία μάλιστα εγώ ως root, την πετάω από τις πρώτες, μιας και προκαλεί wake locks κλπ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κάνω συγχρονισμό επαφών μετά από καθαρή εγκατάσταση και οι φωτογραφίες βγαίνουν θολές. Υπάρχει λύση;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κάνω συγχρονισμό επαφών μετά από καθαρή εγκατάσταση και οι φωτογραφίες βγαίνουν θολές. Υπάρχει λύση;
Και σε εμένα έτσι ήταν αλλά μετά έφτιαξαν μόνες τους...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο στο xda δεν κατάφερα να βρω λινκ για YouTube vanced.. Δεν είμαι root.. Αν κάποιος μπορεί να μου το δώσει να κατεβάσω κατευθείαν..?
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έτσι ήταν αλλά μετά έφτιαξαν μόνες τους...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αααα.... Θα τα πάρω τώρα... Μου θόλωσε και μια που έβαλα πριν από λίγο.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο στο xda δεν κατάφερα να βρω λινκ για YouTube vanced.. Δεν είμαι root.. Αν κάποιος μπορεί να μου το δώσει να κατεβάσω κατευθείαν..?

 

https://vanced.app/

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε.. Δεν ενσωματώνει στην εφαρμογή του YouTube??? Κατεβαίνει σαν 2η άλλη εφαρμογή???

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.. Δεν ενσωματώνει στην εφαρμογή του YouTube??? Κατεβαίνει σαν 2η άλλη εφαρμογή???

 

Ναι, ξεχωριστή εφαρμογή είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θυμάμαι ότι στο Android 9 είχα μία ρύθμιση, όπου με double tap έκανα lock το κινητό, όπως κάνει το δεξί κουμπί.

Αυτό δεν μπορώ να το βρω στο Android 10. Υπάρχει κάπου;;

 

Edit:

Εντάξει το βρήκα τελικά!

Edited by ktselios
OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Αααα.... Θα τα πάρω τώρα... Μου θόλωσε και μια που έβαλα πριν από λίγο.....

 

Εγω το εχω απορια γενικα αυτο...ενω το κινητο βγάζει πολυ καλες φωτογραφιες, η εστιαση εκτος κεντρου (δε λεω στις ακρες εντελώς) του κάδρου στην αυτοματη ρυθμιση είναι τραγικη και καποια σημεια βγαίνουν θολά. Sto S7 που ειχα πριν δεν ειχα τετοιο θεμα. Θελω να δω αν στο Android 10 θα υπαρχει καμια βελτιωση σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παίξει το ακουστικό σαν δεύτερο ηχείο?? Κάποιο mod..??

Υπάρχει, αλλά πρέπει να είσαι root.

στο XDA μπορείς να βρεις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική μπαταρία μέχρι τώρα η 10. Είμαι στις πέντε μισή ώρες οθόνη και έχω 20% ακόμα. Μόνο με δεδομένα.

 

Διάβασα ότι έρχεται η δεύτερη beta με διορθωμένα τα θέματα που συζητάμε.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική μπαταρία μέχρι τώρα η 10. Είμαι στις πέντε μισή ώρες οθόνη και έχω 20% ακόμα. Μόνο με δεδομένα.

 

Διάβασα ότι έρχεται η δεύτερη beta με διορθωμένα τα θέματα που συζητάμε.

 

Έχει τίποτα καινούριο ή 10?? Εννοώ κάτι διαφορετικό από την 9 κάτι που έλειπε..?

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στην 10 στις ρυθμίσεις και μετά ασφάλεια και κλείδωμα οθόνης βγάζει 4 στοιχεία στην κατάσταση ασφαλείας. Αν επιλέξεις ενημέρωση συστήματος Google play που έχει μείνει στον Αύγουστο σου βγάζει ενημέρωση την οποία την κατεβάζει, την εγκαθιστά και μετά κάνεις επανεκκίνηση. Όταν ανοίξει πας πάλι εκεί και μένει πάλι στην έκδοση Αυγούστου. Τι παίζει με αυτό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τίποτα καινούριο ή 10?? Εννοώ κάτι διαφορετικό από την 9 κάτι που έλειπε..?

 

Επιπλέον χειρονομίες πλοήγησης. Από τις άκρες κέντρο της οθόνης και σκούρο θέμα σε εφαρμογές....

Αν δεν καιγόσαστε πολύ περιμένετε τη stable.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον χειρονομίες πλοήγησης. Από τις άκρες κέντρο της οθόνης και σκούρο θέμα σε εφαρμογές....

 

Αν δεν καιγόσαστε πολύ περιμένετε τη stable.

Έχει βελτίωση στον ήχο της συσκευής, έχει πλέον το project mainline με αποτέλεσμα να μην περιμένουμε την κάθε εταιρία να δώσει update με τα security patches αλλά να τα παίρνουμε αυτόματα από το play store, πολύ καλύτερη διαχείριση των αδειών των εφαρμογών, καλύτερη αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ram management έφτιαξε η συνεχίζει να κλείνει εφαρμογές λες και είναι με 2 γιγα ραμ?

 

Επίσης πως την περάσατε όσοι είστε ρουτ, γιατί ότι και να έκανα δεν περνάει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Οπότε με λίγα λόγια όσοι πήγατε στην beta αξίζει...?

 

Προσωπική γνώμη πάντα.... Δεν τρελάθηκα....

 

Εγώ είμαι χωρίς root αυτή τη στιγμή. Με ξεκλείδωτο bootloader αλλά χωρίς root και χωρίς custom recovery.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώμη πάντα.... Δεν τρελάθηκα....

 

Εγώ είμαι χωρίς root αυτή τη στιγμή. Με ξεκλείδωτο bootloader αλλά χωρίς root και χωρίς custom recovery.

 

Οκ ίσως περιμένω λίγο μέχρι να δώσουν τη σταθερή τότε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...