Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να φταίει η5.0.5. αν κάνεις τις αναβαθμίσεις θα το έχεις και εσύ νομίζω.

Όχι το κινητό χθες μου ήρθε. Άθικτο ειναι ολοκαινουριο

 

OnePlus 6 8/128 RED

Link to comment
Share on other sites

Όλο και χειρότερη η μπαταρία...

2:55 λεπτά οθόνη με 32% ακόμα...

 

Εγώ δε είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα, αλλά είχα. Όταν άλλαξε η αυτονομία πάλι προς το καλύτερο εκτός από 2-3 πλήρεις φορτίσεις που είχα κάνει είχα παίξει λίγο με τα θεματα. Είχα αλλάξει από σκούρο σε άσπρο και αντίστροφα. Δεν νομίζω να είναι αυτό αλλά δεν χάνεις και κάτι να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όλο και χειρότερη η μπαταρία...

2:55 λεπτά οθόνη με 32% ακόμα...

Η χρήση οθόνης από μόνη της ,δεν λέει κάτι. Έπαιζες παιχνίδια; Έκανες κάτι άλλο; Reboot δοκίμασες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την αναβάθμιση σε 9pie η φωτεινότητα γιατί έχασε? Πριν σε 8.1 την είχα στη μέσα και ήταν πολύ φωτεινή η οθόνη. Τώρα με την 9 την έχω προς το τέρμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την αναβάθμιση σε 9pie η φωτεινότητα γιατί έχασε? Πριν σε 8.1 την είχα στη μέσα και ήταν πολύ φωτεινή η οθόνη. Τώρα με την 9 την έχω προς το τέρμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτό είναι θέμα. Έχουν αλλάξει την πρόοδο της μπάρας. Από φωτεινότητα είναιη ίδια αλλά σε άλλο σημείο.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν το έχετε σε αυτόματο.

Αν και στο φόρουμ τούς, έγραψαν ότι θέλει ο αισθητήρας να συνηθίσει.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Είναι feature, δεν είναι bug. Θεωρητικά στην 9, έχει machine learning από πίσω και θα μάθει κάποια στιγμή τις συνήθειες μας. Εγώ στο αυτόματο πλέον ,δεν τη πολύ ρυθμίζω.

 

Κάτι άλλο, έχει στείλει κάνεις στην one plus για service? Έσπασε το πίσω τζαμι, είδα ότι κοστίζει 18€. Μίλησα στο chat και μου είπαν ότι από Ελλάδα είναι free shipping, και πληρώνω μόνο ανταλλακτικό και εργασία. Έχει κανείς εμπειρία από εργασία και χρόνο επισκευής;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση οθόνης από μόνη της ,δεν λέει κάτι. Έπαιζες παιχνίδια; Έκανες κάτι άλλο; Reboot δοκίμασες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Οχι παιχνίδια δεν παίζω σχεδόν καθόλου μονο topeleven 10 λεπτά την ημέρα...

Τώρα η χρήση πού κάνω είναι στο chrome 2sim viber .... είχα μέχρι και 7 ώρες.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Είναι feature, δεν είναι bug. Θεωρητικά στην 9, έχει machine learning από πίσω και θα μάθει κάποια στιγμή τις συνήθειες μας. Εγώ στο αυτόματο πλέον ,δεν τη πολύ ρυθμίζω.

 

Κάτι άλλο, έχει στείλει κάνεις στην one plus για service? Έσπασε το πίσω τζαμι, είδα ότι κοστίζει 18€. Μίλησα στο chat και μου είπαν ότι από Ελλάδα είναι free shipping, και πληρώνω μόνο ανταλλακτικό και εργασία. Έχει κανείς εμπειρία από εργασία και χρόνο επισκευής;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Στο θέμα για σέρβις έχει αναφορά βγάνει κοντά στο 50αρικο σύνολο αλλά έγινε αναφορά για έλλειψη ανταλλακτικών (και εγώ το έχω με σπασμένη πλάτη και περιμένω ενημέρωση πότε θα έχουν διαθέσιμο ανταλλακτικό (κόκκινο) για να το στείλω

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενημερώσουν για τη διαθεσιμότητα;

Και εγώ το κόκκινο θέλω να βάλω.

Γίνεται να υπάρχει διαθεσιμότητα στο eBay και να μην έχει η OnePlus?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενημερώσουν για τη διαθεσιμότητα;

Και εγώ το κόκκινο θέλω να βάλω.

Γίνεται να υπάρχει διαθεσιμότητα στο eBay και να μην έχει η OnePlus?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Άμα τα πούλησε όλα η ΟΡ σε resellers, τι σου κάνει εντύπωση;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό δλδ να πουλάει όλο το απόθεμα σε resellers, το επίσημο service, και να μην έχει η ίδια ανταλλακτικό

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό δλδ να πουλάει όλο το απόθεμα σε resellers, το επίσημο service, και να μην έχει η ίδια ανταλλακτικό

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Και ποιος σου λέει ότι στο ebay είναι γνήσια?

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου λέει ότι στο ebay είναι γνήσια?
Άλλο αυτό.

 

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς τους κατοχους.Εδω και μια μερα οταν χτυπαει το τηλεφωνο και δονειται ακουγεται ενας τριγμοσ απ οτο καπακι.Οταν πιανω την πλατη καπως σταματαει.Αυτο το κανει οταν μεσα απο τις ρυθμισεις η δονηση ειναι στην μεγαλη σκαλα που ειναι και η προεπιλογη.Στην μικρη και μεσαια δεν εχει θεμα.Λιγο που το εψαξα και στο oneplus 6 και στο 5τ ειδα αναφορες για hardware issue.To εχει τυχει σε κανεναν αυτο το προβλημα?

Aυτο ακριβως μου συμβαινει

Edited by sifario

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχω πάθει και εγώ εδώ και περίπου 1,5 μήνα ,και νόμιζα ότι το έπαθε από κάνα δυο πτώσεις που είχε το κινητό. Από τότε το έχω στην μεσαία δόνηση αν και θέλω κάποια στιγμή να τους στειλω.Δεν το είχα ψάξει αν υπάρχει και σε άλλους το πρόβλημα.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς τους κατοχους.Εδω και μια μερα οταν χτυπαει το τηλεφωνο και δονειται ακουγεται ενας τριγμοσ απ οτο καπακι.Οταν πιανω την πλατη καπως σταματαει.Αυτο το κανει οταν μεσα απο τις ρυθμισεις η δονηση ειναι στην μεγαλη σκαλα που ειναι και η προεπιλογη.Στην μικρη και μεσαια δεν εχει θεμα.Λιγο που το εψαξα και στο oneplus 6 και στο 5τ ειδα αναφορες για hardware issue.To εχει τυχει σε κανεναν αυτο το προβλημα?

Aυτο ακριβως μου συμβαινει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

μετα απο τόσους μηνες με το κινητο με εχουν απογοητεύσει κάποια πράγματα.Δεν με απασχολεί αν εχει δυνατή δόνηση (δεν έχω τέτοια γούστα), αν ειναι αδιάβροχο, αν κάνει το ηχείο για να παριστάνω τον 15χρονο κάγκουρα στο δρόμο, κλπ κλπ.Θα σταθώ στο software κυρίως γιατί εκεί ειναι τα θέματα.

 

2 φορές πήγα να κάνω πράγματα αυτονόητα μέχρι στιγμής, δηλαδή να κάνω downgrade η να δοκιμάσω μια ρομ και αν δεν μαρέσει να γυρίσω στο backup μου και τις 2 φορές κατέληξα χωρίς κινητό.δεν λέω, έχει βάλει η google πολύ το χέρι της σε αυτό το μαύρο χάλι που πάει το android αλλα δεν γίνεται έτσι δουλειά.Σε κάθε update της 1+ κάνω προσευχές μην πάρω το κινητό στο χέρι, μην χαθεί το ρουτ και αναγκάζομαι να βλέπω δονητες κάθε φορα που ανοίγω ένα site. Επιτέλους, 2019 κοντεύει χωρίστε την ένταση ειδοποιήσεων με της κλήσης, δεν είναι δυνατόν να το έχει σκεφτεί κάποιος αυτό και να μην του έχουν αφαιρέσει και το δικαίωμα ψήφου.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μετα απο τόσους μηνες με το κινητο με εχουν απογοητεύσει κάποια πράγματα.Δεν με απασχολεί αν εχει δυνατή δόνηση (δεν έχω τέτοια γούστα), αν ειναι αδιάβροχο, αν κάνει το ηχείο για να παριστάνω τον 15χρονο κάγκουρα στο δρόμο, κλπ κλπ.Θα σταθώ στο software κυρίως γιατί εκεί ειναι τα θέματα.

 

2 φορές πήγα να κάνω πράγματα αυτονόητα μέχρι στιγμής, δηλαδή να κάνω downgrade η να δοκιμάσω μια ρομ και αν δεν μαρέσει να γυρίσω στο backup μου και τις 2 φορές κατέληξα χωρίς κινητό.δεν λέω, έχει βάλει η google πολύ το χέρι της σε αυτό το μαύρο χάλι που πάει το android αλλα δεν γίνεται έτσι δουλειά.Σε κάθε update της 1+ κάνω προσευχές μην πάρω το κινητό στο χέρι, μην χαθεί το ρουτ και αναγκάζομαι να βλέπω δονητες κάθε φορα που ανοίγω ένα site. Επιτέλους, 2019 κοντεύει χωρίστε την ένταση ειδοποιήσεων με της κλήσης, δεν είναι δυνατόν να το έχει σκεφτεί κάποιος αυτό και να μην του έχουν αφαιρέσει και το δικαίωμα ψήφου.

Downgrade μπορείς να κάνεις, τουλάχιστον από beta σε stable, δεν ξέρω τι ακριβώς θες εσύ να κάνεις. Επίσης , το θέμα του recovery, και εμένα με ενοχλεί, αλλά καταλαβαίνεις ότι ολα αυτά είναι στα extra, δεν φταίει ούτε η one plus ούτε καμμία άλλη εταιρεία, και πάλι μας δινει κάποια ελευθερία σε σχέση με άλλους που διπλόκλειδώνουν τη συσκευη. Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένος, δεν έχω τη ποικιλία που είχα πχ με το nexus5 που φλασαρα κάθε βδομάδα και άλλη rom. Όμως νομίζω ότι και το Android έχει οριμασει, και το oxygen είναι σαν μια αρκετά καλή και πλήρης custom rom. Οπότε μόνο με root, για το adaway, είμαι καλυμμένος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Downgrade μπορείς να κάνεις, τουλάχιστον από beta σε stable, δεν ξέρω τι ακριβώς θες εσύ να κάνεις. Επίσης , το θέμα του recovery, και εμένα με ενοχλεί, αλλά καταλαβαίνεις ότι ολα αυτά είναι στα extra, δεν φταίει ούτε η one plus ούτε καμμία άλλη εταιρεία, και πάλι μας δινει κάποια ελευθερία σε σχέση με άλλους που διπλόκλειδώνουν τη συσκευη. Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένος, δεν έχω τη ποικιλία που είχα πχ με το nexus5 που φλασαρα κάθε βδομάδα και άλλη rom. Όμως νομίζω ότι και το Android έχει οριμασει, και το oxygen είναι σαν μια αρκετά καλή και πλήρης custom rom. Οπότε μόνο με root, για το adaway, είμαι καλυμμένος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Η ελευθερία που μου δίνει μου την αναιρεί με αυτά που αναφέρω, να μου σβήνει ολη την εσωτερική μνήμη μόλις φλασαρω την oxygen...:X:cry::wacko:

 

κυρίως αυτό είναι που με ενόχλησε και μάλιστα έγινε 2 φορές.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες και έσβησαν όλα; Απλά φλασαρες από πάνω τη rom?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες και έσβησαν όλα; Απλά φλασαρες από πάνω τη rom?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

παίρνω nandroid backup Και λεω να δοκιμάσω καμία καστομ ρομ.δοκιμάζω δεν μαρεσει και λεω ας γυρισω στο backup, το έχω κάνει 1 εκατομμύριο φορές με άλλα κινητά.δεν έπαιζε με τίποτα, έβγαζε qualcomm crush dumb.δοκίμασα χίλια δυο και τίποτα.λεω ας περάσω την oxygen εξ αρχής. ε αυτό ηταν, δεν έμεινε τίποτα.έσβησε τα πάντα από την εσωτερική μνήμη

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ μεγάλο θεμα η επαναφορά απο backup που έχουμε πάρει....

Καλο θα ήταν εάν κάποιος έχει βρει την λύση να την γράψει αναλυτικά στην αρχική σελίδα....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

παίρνω nandroid backup Και λεω να δοκιμάσω καμία καστομ ρομ.δοκιμάζω δεν μαρεσει και λεω ας γυρισω στο backup, το έχω κάνει 1 εκατομμύριο φορές με άλλα κινητά.δεν έπαιζε με τίποτα, έβγαζε qualcomm crush dumb.δοκίμασα χίλια δυο και τίποτα.λεω ας περάσω την oxygen εξ αρχής. ε αυτό ηταν, δεν έμεινε τίποτα.έσβησε τα πάντα από την εσωτερική μνήμη
Δεν δουλεύει το nandroid backup. Δεν θυμαμαι αν είναι μόνο θέμα encryption ή λόγο Α/Β partition, νομίζω το πρώτο, και πρέπει να υπάρχει διαδικασία για decrypt, αλλά μετά νομίζω δεν μπορείς να έχεις κλειδωμα στο τηλέφωνο. Την πάτησα και εγώ τη πρώτη φορά, και επανεφερα με fastboot rom.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει το κινητό decrypt και έχω κλείδωμα κανονικά. Restore δεν έχω δοκιμάσει όμως να κάνω για να σας πω.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...