Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους παιδιά.

Σήμερα και ενώ το κινητό μου μέχρι χθές λειτουργούσε άκρως υποδειγματικά με όσους μιλούσα στο τηλέφωνο μου λέγαν ότι δε με άκουγαν καλά και γω νόμιζα ότι απλά δεν είχα σήμα..Πριν από λίγο μου ήρθε φλασια και βάζοντας ανοιχτή ακρόαση ακούγομαι τέλεια ενώ συνεχίζει μετά από πόσες επανεκκινησεις το ίδιο πρόβλημα με το ακουστικό.Ειχε κάνεις κάτι αντίστοιχο είτε σε αυτό το τηλέφωνο είτε σε κάποιο άλλο?Γνωρίζετε τι μπορεί να είναι?Ενημερωτικά η εγγύηση έληξε πριν ένα μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά.

 

Σήμερα και ενώ το κινητό μου μέχρι χθές λειτουργούσε άκρως υποδειγματικά με όσους μιλούσα στο τηλέφωνο μου λέγαν ότι δε με άκουγαν καλά και γω νόμιζα ότι απλά δεν είχα σήμα..Πριν από λίγο μου ήρθε φλασια και βάζοντας ανοιχτή ακρόαση ακούγομαι τέλεια ενώ συνεχίζει μετά από πόσες επανεκκινησεις το ίδιο πρόβλημα με το ακουστικό.Ειχε κάνεις κάτι αντίστοιχο είτε σε αυτό το τηλέφωνο είτε σε κάποιο άλλο?Γνωρίζετε τι μπορεί να είναι?Ενημερωτικά η εγγύηση έληξε πριν ένα μήνα..

 

Όταν λες ότι δεν σε άκουγαν σημαίνει ότι το main mic διπλα Στη θύρα φόρτισης δεν λειτουργεί.

Στην ανοικτή ακρόαση λειτουργεί το aux mic στο πάνω μέρος της συσκευής.

Όσο για την εγγύηση, έχει γίνει επέκταση από την Huawei.

Πάρε αύριο τηλ να ρωτήσεις στα κεντρικά τους μήπως και σε καλύψουν αλλιώς πας για την δευτερεύουσα πλακέτα γύρω στα 45 ευρώ που λογικά εκεί είναι το πρόβλημα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Κοιτα δεν είναι ότι δεν με ακούνε καθόλου απλά πολλές φορές με ακούνε σαν από το βάθος η λίγο περίεργα.Καποιες φορές που μου το πρώτο είπαν και άλλαξα θέση γιατί νόμιζα ότι δεν είχα καλό σήμα με άκουγαν κάπως καλύτερα και υπέθεσα ότι έφταιγε το σήμα όντως.Αλλα πριν από λίγο που το τεσταρα με φουλ σήμα πάλι ακουγομουν κάπως περίεργα όχι τελείως χαλια αλλά δεν ήταν αυτός ο κρυστάλλινος ήχος που είχε το τηλέφωνο..Μόλις είδα μέσα από την υποστήριξη ότι τελικά έληξε η εγγύηση στις 18/10 λες να έχω καμία ελπίδα?Δόθηκε παράταση σε ποιους ακριβώς φίλε μου?Σε ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Κοιτα δεν είναι ότι δεν με ακούνε καθόλου απλά πολλές φορές με ακούνε σαν από το βάθος η λίγο περίεργα.Καποιες φορές που μου το πρώτο είπαν και άλλαξα θέση γιατί νόμιζα ότι δεν είχα καλό σήμα με άκουγαν κάπως καλύτερα και υπέθεσα ότι έφταιγε το σήμα όντως.Αλλα πριν από λίγο που το τεσταρα με φουλ σήμα πάλι ακουγομουν κάπως περίεργα όχι τελείως χαλια αλλά δεν ήταν αυτός ο κρυστάλλινος ήχος που είχε το τηλέφωνο..Μόλις είδα μέσα από την υποστήριξη ότι τελικά έληξε η εγγύηση στις 18/10 λες να έχω καμία ελπίδα?Δόθηκε παράταση σε ποιους ακριβώς φίλε μου?Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Δοκίμασε να καθαρίσεις τις τρύπες του μικροφώνου, δίπλα από τη θύρα φόρτισης, μπορεί να έχει μαζέψει σκουπιδάκια. Η επέκταση εγγύησης νομίζω ισχύει γι αυτούς που έχουν εγγύηση μέχρι και 28 Νοέμβρη, ανανεώνεται αυτόματα και έχει πληροφορίες στην υποστήριξη. Αν δεν στο βγάζει στην υποστήριξη τότε έληξε. Αλλά πάρε ένα τηλέφωνο στο service να δεις τι θα σου πουν. έχει πολύ καλές εκπτώσεις ακόμα και εκτός εγγύησης, service day λέγεται, δες πληροφορίες στην υποστήριξη.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά.

Σήμερα και ενώ το κινητό μου μέχρι χθές λειτουργούσε άκρως υποδειγματικά με όσους μιλούσα στο τηλέφωνο μου λέγαν ότι δε με άκουγαν καλά και γω νόμιζα ότι απλά δεν είχα σήμα..Πριν από λίγο μου ήρθε φλασια και βάζοντας ανοιχτή ακρόαση ακούγομαι τέλεια ενώ συνεχίζει μετά από πόσες επανεκκινησεις το ίδιο πρόβλημα με το ακουστικό.Ειχε κάνεις κάτι αντίστοιχο είτε σε αυτό το τηλέφωνο είτε σε κάποιο άλλο?Γνωρίζετε τι μπορεί να είναι?Ενημερωτικά η εγγύηση έληξε πριν ένα μήνα..

 

Τρεξε την εφαρμογη Support/Υποστηριξη και κανε τα test, εχει ενα για τα μικροφωνα.

Ετσι θα δεις αν καποιο εχει θεμα και ακομα στην ανοικτη ακροαση δουλευουν ολα τα μικροφωνα εκτος αν το αλλαξεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάποιο τεστ για τα μικρόφωνα παρά μόνο έτρεξε και έκανε update στην έξυπνη διάγνωση και από εκεί τα έτρεξε όλα και ολα ήταν μια χαρά..Το μικρόφωνο πως μπορώ να το καθαρίσω χωρίς να κάνω κάποια περαιτέρω ζημιά?
Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάποιο τεστ για τα μικρόφωνα παρά μόνο έτρεξε και έκανε update στην έξυπνη διάγνωση και από εκεί τα έτρεξε όλα και ολα ήταν μια χαρά..Το μικρόφωνο πως μπορώ να το καθαρίσω χωρίς να κάνω κάποια περαιτέρω ζημιά?
Αν στο κάνει περιστασιακά, δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων και να το σεταρεις από την αρχή.

Αν και πάλι κάνει το ίδιο, δοκίμασε να μιλήσεις με την Huawei.

Το ότι το auxiliary δουλεύει ειναι καλός οιωνός να μην έχει θεμα η μητρική.

Λογικά η κάτω πλακέτα θα έχει το θέμα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάποιο τεστ για τα μικρόφωνα παρά μόνο έτρεξε και έκανε update στην έξυπνη διάγνωση και από εκεί τα έτρεξε όλα και ολα ήταν μια χαρά..Το μικρόφωνο πως μπορώ να το καθαρίσω χωρίς να κάνω κάποια περαιτέρω ζημιά?
Για αρχή φυσηξέ τα ή αν έχεις σπρέι καθαρισμού. Εγώ τα είχα καθαρίσει με συνδετήρα, στην άκρη είχα βάλει ένα λεπτό υγρό μαντηλάκι. Κάντο με προσοχή όμως.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισα αλλά και πάλι άλλες φορές με ακούνε καθαρά και άλλες πάλι όχι..Και μόνο στην ιδέα να το σεταρω πάλι έχω φρικαρει...Θα μπορούσε να φταίει και κάτι από τις εφαρμογές δλδ και χτυπάει στο μικρόφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισα αλλά και πάλι άλλες φορές με ακούνε καθαρά και άλλες πάλι όχι..Και μόνο στην ιδέα να το σεταρω πάλι έχω φρικαρει...Θα μπορούσε να φταίει και κάτι από τις εφαρμογές δλδ και χτυπάει στο μικρόφωνο?

 

 

ενδεχομένως ναι.

αλλά έτσι και αλλιώς να το στείλεις για επισκευή ,πάλι θα σβήσεις τα δεδομένα σου.

Κράτησε ένα backup μέσω του hisuite και μετά κάνε επαναφορά να δεις αν με set up as new κάνει το ίδιο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισα αλλά και πάλι άλλες φορές με ακούνε καθαρά και άλλες πάλι όχι..Και μόνο στην ιδέα να το σεταρω πάλι έχω φρικαρει...Θα μπορούσε να φταίει και κάτι από τις εφαρμογές δλδ και χτυπάει στο μικρόφωνο?
Είχα το ίδιο θέμα και το έστειλα κεντρικά και το φτιάξανε!

Από εδώ απ το μαγαζί μου είπανε ότι από πτώση είχε πάρει λίγο η πλακέτα και το έστειλε κάτω και το φτιάξανε δωρεάν!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια σε ολους.Τελικα μετα απο hard reset εστρωσε το μικροφωνο του τηλεφωνου και ολως παραδόξως ολοι με ακουνε κρυσταλλο.Ειναι για να τρελαινεσαι τι να πω.Καλα Χριστούγεννα σε ολους να ευχηθω και μια τελευταια ερωτηση.Εκανα εγκατασταση και παλι το gboard αλλα πλεον δε μου βγαζει προβλεψη λεξεων ξερετε τι πρεπει να κανω?Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και δεν είναι το μοντέλο που κουβέντιαζούμε εδώ, μήπως έχει κάνεις εικόνα για τιμή αντικατάστασης οθόνης σε p20 lite?? (πριν τηλ στο σέρβις)

 

Εχει ραγισει το γυαλί.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι το μοντέλο που κουβέντιαζούμε εδώ, μήπως έχει κάνεις εικόνα για τιμή αντικατάστασης οθόνης σε p20 lite?? (πριν τηλ στο σέρβις)

 

Εχει ραγισει το γυαλί.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

126 ευρώ για επισκευή σε επίσημο επισκευαστικο κέντρο και περιέχει και καινούρια μπαταρία.

Προφανώς δεν συμφέρει πλέον.

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βλέπω και εγώ σε αυτά τα λεφτά. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας και την απάντηση σας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βλέπω και εγώ σε αυτά τα λεφτά. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας και την απάντηση σας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Παρακαλώ φίλε μου
:)
Link to comment
Share on other sites

Και μιας που μπήκαμε στο θέμα των ανταλλακτικών, κάπου το είχα διαβάσει κάποτε παραπάνω αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Ποσό να κοστίζει άραγε αλλαγή του back cover σε p20 pro από το κλασικό μπλε σε aurora blue στο επίσημο σέρβις για κινητο εκτός εγγύησης φυσικά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μιας που μπήκαμε στο θέμα των ανταλλακτικών, κάπου το είχα διαβάσει κάποτε παραπάνω αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Ποσό να κοστίζει άραγε αλλαγή του back cover σε p20 pro από το κλασικό μπλε σε aurora blue στο επίσημο σέρβις για κινητο εκτός εγγύησης φυσικά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Καλημέρα φιλε

66 ευρώ κοστίζει το πίσω κάλυμμα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε

66 ευρώ κοστίζει το πίσω κάλυμμα.

Αυτό πάει μαζί με μπαταρία η μόνο του. Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία μου απλά κάπου νομίζω παλιά είχε αναφερθεί ότι πάνε μαζί.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάει μαζί με μπαταρία η μόνο του. Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία μου απλά κάπου νομίζω παλιά είχε αναφερθεί ότι πάνε μαζί.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Όχι βεβαια, καμία σχέση.

Η μπαταρια πάει ζευγάρι αν αλλάξεις οθόνη.

Αλλιώς μόνη της η μπαταρια για το συγκεκριμενο κοστίζει 35 ευρώ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Ααα ναι δίκιο έχεις την μπαταρία με οθόνη θυμάμαι. Όπως και να χει έμενα με κάλυψες για το back panel. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααα ναι δίκιο έχεις την μπαταρία με οθόνη θυμάμαι. Όπως και να χει έμενα με κάλυψες για το back panel. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Παρακαλώ!!
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στη παρέα!

Είπα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία μου με το επίσημο σέρβις της Huawei.

Το πήγα πριν λίγες μέρες για αλλαγή back cover γιατι μου είχε σπάσει.

Είπα αφού το στέλνω που το στέλνω για άνοιγμα ας του κάνω και μια αλλαγή μπαταρίας γιατί κοντεύει τα 3 χρόνια χρήσης.

Προς απογοήτευση μου όμως εδώ και 3 μέρες χρήσης με την "νέα" μπαταρία δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά στην αυτονομία και μου μπήκαν ψιλοι στα αυτιά..

Κατέβασα λοιπόν ψάχνοντας αρκετά σε φόρουμ την εφαρμογή accu Battery η οποία μετά από 4 μέρες χρήσης της μου υπολόγισε ότι χωρητικότητα της μπαταρία μου είναι στα 3500 mAh ενώ θα πρεπε να είναι 4000..

Πιστευω ότι παρόλο που το έστειλα στο επίσημο σέρβις μάλλον με δουλέψαμε και δεν την αλλάξανε αφού δεν έχω και τρόπο να το αποδείξω άλλωστε..

Έχετε καμία ιδέα πως αλλιώς θα μπορούσα να το τσεκάρω??

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στη παρέα!

Είπα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία μου με το επίσημο σέρβις της Huawei.

Το πήγα πριν λίγες μέρες για αλλαγή back cover γιατι μου είχε σπάσει.

Είπα αφού το στέλνω που το στέλνω για άνοιγμα ας του κάνω και μια αλλαγή μπαταρίας γιατί κοντεύει τα 3 χρόνια χρήσης.

Προς απογοήτευση μου όμως εδώ και 3 μέρες χρήσης με την "νέα" μπαταρία δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά στην αυτονομία και μου μπήκαν ψιλοι στα αυτιά..

Κατέβασα λοιπόν ψάχνοντας αρκετά σε φόρουμ την εφαρμογή accu Battery η οποία μετά από 4 μέρες χρήσης της μου υπολόγισε ότι χωρητικότητα της μπαταρία μου είναι στα 3500 mAh ενώ θα πρεπε να είναι 4000..

Πιστευω ότι παρόλο που το έστειλα στο επίσημο σέρβις μάλλον με δουλέψαμε και δεν την αλλάξανε αφού δεν έχω και τρόπο να το αποδείξω άλλωστε..

Έχετε καμία ιδέα πως αλλιώς θα μπορούσα να το τσεκάρω??

Η εφαρμογή αυτή είναι ακριβείας; Αφού διάβασα το ποστ σου την εγκατέστησα και μου βγάζει και τη δικιά μου χωρητικότητας 3500mah.Ειμαι κάτοχος της συσκευής εδώ και 2μιση χρόνια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπα κάτσε έπεσε στα 3300.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στη παρέα!

Είπα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία μου με το επίσημο σέρβις της Huawei.

Το πήγα πριν λίγες μέρες για αλλαγή back cover γιατι μου είχε σπάσει.

Είπα αφού το στέλνω που το στέλνω για άνοιγμα ας του κάνω και μια αλλαγή μπαταρίας γιατί κοντεύει τα 3 χρόνια χρήσης.

Προς απογοήτευση μου όμως εδώ και 3 μέρες χρήσης με την "νέα" μπαταρία δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά στην αυτονομία και μου μπήκαν ψιλοι στα αυτιά..

Κατέβασα λοιπόν ψάχνοντας αρκετά σε φόρουμ την εφαρμογή accu Battery η οποία μετά από 4 μέρες χρήσης της μου υπολόγισε ότι χωρητικότητα της μπαταρία μου είναι στα 3500 mAh ενώ θα πρεπε να είναι 4000..

Πιστευω ότι παρόλο που το έστειλα στο επίσημο σέρβις μάλλον με δουλέψαμε και δεν την αλλάξανε αφού δεν έχω και τρόπο να το αποδείξω άλλωστε..

Έχετε καμία ιδέα πως αλλιώς θα μπορούσα να το τσεκάρω??

 

Και εγώ που άλλαξα μπαταρία πριν κανένα δίμηνο δεν είδα καμιά διαφορά στην μπαταρία. Να σου πω την αλήθεια μου πέρασε και εμένα από το μυαλό αυτό που σκέφτεσαι, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτό που σκέφτηκα είναι οτι πριν την αλλαγή δεν είχα κανένα θέμα ιδιαίτερο με τη μπαταρία έστω και αν ήταν 2 ετών, μια χαρά ήταν η διάρκεια, την άλλαξα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Οπότε αν ήταν σε καλή κατάσταση δεν ξέρω κατά πόσο έπρεπε να δω διαφορά. Πάντως σε ένα άλλο κινητό που είχα αλλάξει μπαταρία παλαιότερα στο ίδιο service, τότε σίγουρα είχαν βάλει καινούργια γιατί η παλιά είχε πρόβλημα και έσβηνε το κινητό ενώ έδειχνε φορτισμένη.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...