Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δε το έχω καθόλου εγκατεστημένο φίλε μου

 

δες τι σου τρώει ακριβός τόση μπαταρια (στον πίνακα που το λέει αναλυτικά)

Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου κάτι ρε παιδιά, προχθές έκανα hard reset και ξανά έστησα το τηλέφωνο και τις δύο πρώτες μέρες είχα 7,5ωρες οθόνη και πλέον είμαι γύρω στις 4 τι μπορεί να παίζει?
Λογικό είναι, μετά το hard reset το κινητό ήταν τελείως καθαρό. Όταν άρχισες σιγά σιγά να ανοίγεις και να χρησιμοποιείς όλο και πιο πολλές εφαρμογές και υπηρεσίες, άρχισαν να καταναλώνουν και μπαταρία (μπαίνουν στο δίκτυο, κανουν συγχρονισμό, χρησιμοποιούν περισσότερη μνήμη και cache, κανουν αυτόματες επανεκκινήσεις, κλπ). Μετά από λίγες ημέρες θα βγάλεις συμπεράσματα για την κατανάλωση όταν μάθει το AI τη χρήση που κάνεις και θα προσαρμόσει ανάλογα τους πόρους που διατίθενται για εφαρμογές και υπηρεσίες που χρησιμοποιείς.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μη το ρωτάς καν αυτό. Εχει να κάνει με την χρήση του καθενός καθώς και τις εφαρμογές που έχει εγκαταστησει. Από 4.5 ώρες μέχρι και 6.5 είσαι οκ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.Μεσο όρο εσείς πόσες ώρες οθόνη έχετε?
Λάθος ερώτηση από άτομο σε άτομο διαφέρει

Είναι από 3 ώρες μέχρι και 8 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που θα ζητήσεις να στο παραλάβουν μέχρι την ημέρα που θα γυρίσει πάλι πίσω με μεταφορική πόσες μέρες κάνει; Θα ζητήσω αλλαγή μπαταρίας και αλλαγή ηχείου/ακουστικού μέσα στην εγγύηση. Επίσης ποτέ λογίζεται η αρχή της εγγύησης από την αρχή λειτουργίας του κινητού ή από την ημερομηνία αγοράς;

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε καποιον γνωστη του θεματος γιαιτι πλεον κουραστηκα να πληρωνω -χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα- τους διαφορους που δηλωνουν "τεχνικοι"....

Το τελευταιο (γιατι υπηρξαν και προηγουμενα) προβλημα που εβγαλε ειναι μετα απο αλλαγη, -την 3η- οθονης, εχει πολυ χαμηλο σημα wifi....

Yπολογιζω οτι κατι πειραχτηκε απο το πολυ ανοιξε-κλεισε του τηλεφωνου.....Με το ζορι "βλεπει" τα δυκτια και σχεδον επανω απο το ρουτερ...

Απο την αλλη, δεν ξερω αν εχει παιξει ρολο και το οτι εκανε αναβαθμιση απο android 9 σε android 10...

Μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Αν στοχει σκαλισει 3 φορες "μαστρομητσος" 95% σουχει χτυπησει πλακετα επειδη 95% τανοιγει με γκασμα.Δε ξερει.Δεν εχει μανιουαλ.Δεν εχει καν εργαλεια.Επιλογες ειναι ολα κ ο καθενας μας διαλεγει απο που θα κανει οικονομια.Αλλα τηλεφωνα των 600 κ 800 ευρω για επισκευη σε τσαγκαρικα δεν ειναι οικονομια στο τελος..οταν βγουν αχρηστα.

Μονο αντιπροσωπεια παιδες.Οπως κ στα αμαξια,ο τεχνικος που θα το πιασει εχει φτιαξει αλλα 500 ιδια πριν απτο δικο σου.

Edited by magicnumbers
Link to comment
Share on other sites

Αν στοχει σκαλισει 3 φορες "μαστρομητσος" 95% σουχει χτυπησει πλακετα επειδη 95% τανοιγει με γκασμα.Δε ξερει.Δεν εχει μανιουαλ.Δεν εχει καν εργαλεια.Επιλογες ειναι ολα κ ο καθενας μας διαλεγει απο που θα κανει οικονομια.Αλλα τηλεφωνα των 600 κ 800 ευρω για επισκευη σε τσαγκαρικα δεν ειναι οικονομια στο τελος..οταν βγουν αχρηστα.

Μονο αντιπροσωπεια παιδες.Οπως κ στα αμαξια,ο τεχνικος που θα το πιασει εχει φτιαξει αλλα 500 ιδια πριν απτο δικο σου.

Πεστα φίλε μου. Τα ίδια έλεγα αλλά οι ειρωνείες έπεφταν σύννεφο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την στιγμή που θα ζητήσεις να στο παραλάβουν μέχρι την ημέρα που θα γυρίσει πάλι πίσω με μεταφορική πόσες μέρες κάνει; Θα ζητήσω αλλαγή μπαταρίας και αλλαγή ηχείου/ακουστικού μέσα στην εγγύηση. Επίσης ποτέ λογίζεται η αρχή της εγγύησης από την αρχή λειτουργίας του κινητού ή από την ημερομηνία αγοράς;

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Το ηχείο και το ακουστικό τι πρόβλημα έχουν?

Η εγγύηση κανικα ισχύει από την ημερομηνία που αναγράφει η απόδειξη αγοράς, όμως αν μπεις στην εφαρμογή υποστήριξη στη συσκευή σου, στην επιλογή ΕΓΩ κάτω κάτω, πατώντας τη σου αναγράφει μέχρι πότε έχεις εγγύηση.

:)
Link to comment
Share on other sites

Πεστα φίλε μου. Τα ίδια έλεγα αλλά οι ειρωνείες έπεφταν σύννεφο.

 

Ειρωνευονται γιατι γιναν μαστορια με 5 βιντεο του καραφλα στο youtube που τανοιγει με τον σουγια :lol: (φοβερος επαγγελματιας κ υποτιθεται απο τα πιο γνωστα καναλια) η κατι αλλους που βαζουν γαντια λατεξ κ ξαφνικα γιναν χειρουργοι.

Αμαρτια ειναι.Δεν ειναι 10 βιδες κ τελος.Εχουν συγκεκριμενες προδιαγραφες να ανοιξουν να πρεσαριστουν κ ναναι ολα καλιμπραρισμενα κ στεγανοποιημενα μετα.

Αλλα στην ελλαδαρα οπως εχουν γνωμη ολοι για τα αμαξια κ τα σκαλιζει η καθε μαστορατζα εχουν κ για τα κινητα κ για τα διαστημοπλοια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνευονται γιατι γιναν μαστορια με 5 βιντεο του καραφλα στο youtube που τανοιγει με τον σουγια :lol: (φοβερος επαγγελματιας κ υποτιθεται απο τα πιο γνωστα καναλια) η κατι αλλους που βαζουν γαντια λατεξ κ ξαφνικα γιναν χειρουργοι.

Αμαρτια ειναι.Δεν ειναι 10 βιδες κ τελος.Εχουν συγκεκριμενες προδιαγραφες να ανοιξουν να πρεσαριστουν κ ναναι ολα καλιμπραρισμενα κ στεγανοποιημενα μετα.

Αλλα στην ελλαδαρα οπως εχουν γνωμη ολοι για τα αμαξια κ τα σκαλιζει η καθε μαστορατζα εχουν κ για τα κινητα κ για τα διαστημοπλοια. :lol:

 

 

ακριβώς αυτα...

δεν πειράζει μετά κλαίνε τις συσκευές τους ..

:)
Link to comment
Share on other sites

Πεστα φίλε μου. Τα ίδια έλεγα αλλά οι ειρωνείες έπεφταν σύννεφο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ηχείο και το ακουστικό τι πρόβλημα έχουν?

Η εγγύηση κανικα ισχύει από την ημερομηνία που αναγράφει η απόδειξη αγοράς, όμως αν μπεις στην εφαρμογή υποστήριξη στη συσκευή σου, στην επιλογή ΕΓΩ κάτω κάτω, πατώντας τη σου αναγράφει μέχρι πότε έχεις εγγύηση.

Η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της συσκευής όχι αγοράς. Το τσεκαρα.

 

Δεν ακούγεται δυνατά ο ήχος στην ανοικτή συνομιλία. Πρακτικά δεν έχω ανοικτή συνομιλία.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει από την ημέρα αγοράς (οπότε και περνάει στην κυριότητα του ιδιοκτήτη) που φαίνεται στην απόδειξη αγοράς. Αν δηλαδή την αγοράσω, και δεν την ενεργοποιήσω ας πούμε για 5 μήνες , κάι κάτι πάει στραβά κατά την περίοδο αυτή , πως θα με καλύψει η εταιρεία?? (Εφόσον φυσικα δεν είναι υπαιτιοτητας δικής μου)

 

 

Αν θυμάμαι σωστά σε όλες μου τις ηλεκτρονικές συσκευές τις οποίες δηλώνω και ηλεκτρονικά, πάντα μου ζητάει την ημερομηνία αγοράς και εκτοτε ξεκινάει η εγγύηση.

 

Δεν ξέρω αν τα λέω σωστά. Ας μας βοηθήσουν και οι πιο γνωστές του φόρουμ μας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της συσκευής όχι αγοράς. Το τσεκαρα.

 

Δεν ακούγεται δυνατά ο ήχος στην ανοικτή συνομιλία. Πρακτικά δεν έχω ανοικτή συνομιλία.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

άρα είχα δικιο.εφ οσον εχεις ενεργοποιήσει huawei id μετράει η ενεργοποίηση και όχι η αγορά.

Μη τους αναφέρεις για μπαταριά ,ασε να βγάλουν διαγνωστικά και θα δούνε αν εχει θέμα .

:)
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της συσκευής όχι αγοράς. Το τσεκαρα.

 

Δεν ακούγεται δυνατά ο ήχος στην ανοικτή συνομιλία. Πρακτικά δεν έχω ανοικτή συνομιλία.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Δεν ισχύει η εγγύηση απο την ενεργοποίηση της συσκευής αλλά απο την αναγραφόμενη ημερομηνία στην απόδειξη.

 

Μη μπερδεύουμε τον κόσμο

 

Πότε αρχίζει η διετής νομική εγγύηση;

Η διετής περίοδος αρχίζει από τη στιγμή που παραλάβατε το προϊόν:

 

Αν αγοράσατε ένα προϊόν από κατάστημα, η περίοδος εγγύησης αρχίζει από την ημερομηνία της αγοράς

Αν πληρώσατε για το προϊόν αλλά σάς παραδόθηκε αργότερα, η διετής περίοδος αρχίζει από την ημερομηνία της παράδοσης

Θα πρέπει συνεπώς να κρατάτε πάντα όλες τις αποδείξεις αγοράς και παράδοσης.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η εγγύηση απο την ενεργοποίηση της συσκευής αλλά απο την αναγραφόμενη ημερομηνία στην απόδειξη.

 

Μη μπερδεύουμε τον κόσμο

 

 

ισχύει οτι σου γράφει μέσα στην εφαρμογή.

δεν νομίζω οτι μπερδεύτηκε καποιος ,αναλυτικά τα γράφουμε.

Αν το αγοράσεις 15/10 και κανεις την ενεργοποίηση της συσκευής στις 20-25/10 θα μετράει απο την ενεργοποίηση.

Αν την αγοράσεις και την ενεργοποιήσεις μετά απο ένα χρόνο δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει

 

οποιος ενδιαφέρεται μπαίνει στην εφαρμογή και βλεπει την ισχύ της εγγύησης.

Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνια στην αποδειξη αγορας ισχυει για εγγυησεις καταστηματος ενω η ημερομηνια ενεργοποιησης ισχυσει για τα επισημα service.

Βεβαια αυτα για normal περιπτωσεις οπου ο αγοραστης το ενεργοποιει περιπου μεσα σε 2 εβδομαδες.

Αν το αγορασεις Ιανουαριο και το ενεργοποιησεις Αυγουστο τοτε φυσικα ισχυει η αποδειξη καθως φαινεται απο την παρτιδα.

Ακομα σε περιπτωσεις αγορας εκθεσιακου ή συσκευης που εμεινε στο ραφι πολυ καιρο (8+ μηνες) εκει το service θα ζητησει αποδειξη αγορας γιατι στο εκθεσιακο θα φαινεται οτι δεν εχει εγγυηση και στο παλλαιο βαση παρτιδας το ιδιο.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορουν να αμφισβητησουν την ημερομηνια στην αποδειξη αγορας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφεις με τα "περίπου" κλπ κλπ, τα ξέρεις σίγουρα η τα υποθέτεις?? Επίσης τι σχέση έχει πόσο καιρό μένει στο ράφι το προϊόν με την απόδειξη αγοράς που δείχνεις στο σέρβις? Όσον αφορά την εγγύηση από το support App, αν θυμάμαι σωστά σου ζητάει να καταχωρήσεις ημερομηνία αγοράς, οπότε η ημερομηνία ενεργοποίησης τι σχέση έχει? Επίσης ενεργοποίηση και καταχώρηση (activation του Huawei id/ registration της συσκευής στο Huawei id) είναι δύο διαφορετικές έννοιες. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοείς και που είναι γραμμένα αυτά όλα.

 

Ξεκαθαριστε τι ακριβώς εννοουμε γιατί όντως μπερδεύουμε τον κόσμο.

 

Δηλαδή αν το τηλέφωνο το αγοράσω και το βάλω κλειστό να φορτίσει μετά από δύο μέρες και για κάποιο λόγο μου καεί, θα το πάω στο σέρβις θα μου πουν ααα δεν το εβεργοποιησατε μετά την αγορά, κάηκε δηλαδή στο νεκρό διάστημα μεταξύ αγοράς και πρώτης ενεργοποίησης οπότε δεν έχω εγγύηση??

 

Κάτι δεν ακούγετε σωστό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

ισχύει οτι σου γράφει μέσα στην εφαρμογή.

δεν νομίζω οτι μπερδεύτηκε καποιος ,αναλυτικά τα γράφουμε.

Αν το αγοράσεις 15/10 και κανεις την ενεργοποίηση της συσκευής στις 20-25/10 θα μετράει απο την ενεργοποίηση.

Αν την αγοράσεις και την ενεργοποιήσεις μετά απο ένα χρόνο δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει

 

οποιος ενδιαφέρεται μπαίνει στην εφαρμογή και βλεπει την ισχύ της εγγύησης.

 

Όποτε και να ενεργοποιήσεις το Huawei ID, στην εφαρμογή πλέον θα σου γράψει από την ημερομηνία αγοράς ή παράδοσης. Όλα είναι αυτοματοποιημένα πλέον μέσω του imei. Γι αυτό όταν γίνεται η αγορά στο ταμείο σκανάρουν το imei. Στο service αυτό που έχει σημασία είναι η ημερομηνία αγοράς/παράδοσης ασχέτως τι λέει η εφαρμογή.

Πριν 3 χρόνια περιπου όπου μόλις είχε ξεκινήσει αυτό με την εφαρμογή, όταν πήγα στο service είχα ξεχάσει την απόδειξη και ασχέτως τι έγραφε η εφαρμογή, είδε τις πληροφορίες για την εγγύηση από κάτι αριθμούς που είναι γραμμένοι στο card slot. Απ' ότι μου είπε από εκεί είδε πληροφορίες για την ημερομηνία εισαγωγής η οποία ευτυχώς είχε 1-2 μήνες περίπου διαφορά από την ημερομηνία αγοράς και δεν χρειάστηκε να τρέχω για την απόδειξη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη τους αναφέρεις για μπαταριά ,ασε να βγάλουν διαγνωστικά και θα δούνε αν εχει θέμα .

Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω. Σκέφτομαι και εγώ να το πάω για αλλαγή μπαταρίας αν και δεν έχει κάποιο σοβαρό θέμα, έχει πέσει υποθέτω η απόδοση, λογικό μετά από 2 χρόνια. Γιατί να μου αρνηθούν να την αλλάξουν αφού θα την πληρώσω? Γιατί στην ουσία μόνο τα εργατικά γλιτώνουμε εφόσον είμαστε ακόμα στη διετή εγγύηση.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφεις με τα "περίπου" κλπ κλπ, τα ξέρεις σίγουρα η τα υποθέτεις?? Επίσης τι σχέση έχει πόσο καιρό μένει στο ράφι το προϊόν με την απόδειξη αγοράς που δείχνεις στο σέρβις? Όσον αφορά την εγγύηση από το support App, αν θυμάμαι σωστά σου ζητάει να καταχωρήσεις ημερομηνία αγοράς, οπότε η ημερομηνία ενεργοποίησης τι σχέση έχει? Επίσης ενεργοποίηση και καταχώρηση (activation του Huawei id/ registration της συσκευής στο Huawei id) είναι δύο διαφορετικές έννοιες. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοείς και που είναι γραμμένα αυτά όλα.

 

Ξεκαθαριστε τι ακριβώς εννοουμε γιατί όντως μπερδεύουμε τον κόσμο.

 

Δηλαδή αν το τηλέφωνο το αγοράσω και το βάλω κλειστό να φορτίσει μετά από δύο μέρες και για κάποιο λόγο μου καεί, θα το πάω στο σέρβις θα μου πουν ααα δεν το εβεργοποιησατε μετά την αγορά, κάηκε δηλαδή στο νεκρό διάστημα μεταξύ αγοράς και πρώτης ενεργοποίησης οπότε δεν έχω εγγύηση??

 

Κάτι δεν ακούγετε σωστό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Το app δεν ζητάει καμιά απόδειξη και μετράει από την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής.

Αυτό με το ράφι πάει ως εξής, πας κι αγοράζεις μια συσκευή που ήταν ξεχασμένη στην αποθηκη για 1 χρόνο, σου παθαίνει κάτι μετα από 1,5 χρόνο και πας στο service. Η παρτίδα της είναι 2,5 χρόνια και το σύστημα μπορεί να την βγάλει εκτός οπότε εκεί ζητάνε αποδειξη αγοράς.

Το ίδιο αν αγοράσεις εκθεσιακό όπου εκεί έχει ενεργοποιηθεί καιρό πριν το αγοράσεις, οπότε στο service δείχνεις την απόδειξη.

Για αυτό που λες μετά από 2 μέρες να καεί εκεί υπάρχει το doa.

Ακόμα για το app δεν χρειάζεσαι ούτε Huawei Id ούτε δηλώσεις ούτε τίποτα, δεν έκανα ποτέ Huawei I'd, το εχω και ξηλωμενο πάντα, το support μετρούσε κανονικά όπως και στο site και μπήκε αυτόματα και η επέκταση λόγω κορονοιο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε... Όσο και να τα λέμε δεν το καταλαβαίνουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποτε και να ενεργοποιήσεις το Huawei ID, στην εφαρμογή πλέον θα σου γράψει από την ημερομηνία αγοράς ή παράδοσης. Όλα είναι αυτοματοποιημένα πλέον μέσω του imei. Γι αυτό όταν γίνεται η αγορά στο ταμείο σκανάρουν το imei. Στο service αυτό που έχει σημασία είναι η ημερομηνία αγοράς/παράδοσης ασχέτως τι λέει η εφαρμογή.

Πριν 3 χρόνια περιπου όπου μόλις είχε ξεκινήσει αυτό με την εφαρμογή, όταν πήγα στο service είχα ξεχάσει την απόδειξη και ασχέτως τι έγραφε η εφαρμογή, είδε τις πληροφορίες για την εγγύηση από κάτι αριθμούς που είναι γραμμένοι στο card slot. Απ' ότι μου είπε από εκεί είδε πληροφορίες για την ημερομηνία εισαγωγής η οποία ευτυχώς είχε 1-2 μήνες περίπου διαφορά από την ημερομηνία αγοράς και δεν χρειάστηκε να τρέχω για την απόδειξη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω. Σκέφτομαι και εγώ να το πάω για αλλαγή μπαταρίας αν και δεν έχει κάποιο σοβαρό θέμα, έχει πέσει υποθέτω η απόδοση, λογικό μετά από 2 χρόνια. Γιατί να μου αρνηθούν να την αλλάξουν αφού θα την πληρώσω? Γιατί στην ουσία μόνο τα εργατικά γλιτώνουμε εφόσον είμαστε ακόμα στη διετή εγγύηση.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Δεν είπα ότι θα αρνηθούν αλλά Εφ όσον προχωρήσουν σε εντός εγγύησης ανταλλακτικό, θα αλλάξουν και καλώδιο ταινία φόρτισης και μπορεί να περάσουν και την μπαταρία.

Αυτός είναι ο λόγος που σου λέω να μη αναφέρεις χαμηλή αυτονομία, αυτοιε τα διαγνωστικά θα το δουν.

Από εκεί και πέρα πράττεις ότι νομίζεις.

:)
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό μεταχειρισμένο 1+ (7pro , 7T pro) εφόσον δεν σε ενοχλεί το μεγαλύτερο βάρος κ μέγεθος της συσκευής και αν δεν θες σώνει και καλά dual SIM και συμπαθείς το MIUI καινούριο με τιμολόγιο αγοράς βγαίνει στα 480 κάτι το Mi 10...

Απλά η γνώμη μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...