Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος γιατί μου το βγάζει αυτό; 073ed43c5c35d0fa28cc14d5cf935629.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον έχουν θέμα οι servers, και εμένα δεν μπαινει στο app gallery ούτε συνδέεται στο Huawei ID απο χτες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

θα θελα τη γνωμη σας για την ελλειψη του μονοχρομου φακου στο mate 20 pro,

επειδη σκεφτομαι αγορα του p20 pro βλεπω απο photo sto internet οτι το κινητο υπερεχει του mate 20 pro σε διαφορες φωτο,

και αφου μπορω να παρω μεταχειρ. το κινητο με 350 ευρω max γιατι οχι?

θεωρητικα ειναι το καλυτερο κινητο καμερας(πιστευοντας οτι το p30 pro δεν εχει φερει καινοτομιες.)

επισης ειναι μεγαλη η διαφορα kirin 970 me snap 845?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Την έλλειψη μονόχρωμου φακού το mate 20 την αντιπαρέρχεται με την ΑΙ του νεότερου Kirin 980.

Αν και έχω p20 pro σου προτείνω mate 20. Είναι πιο future proof.

Επίσης το mate έχει και ευρυγώνιο φακό που είναι μεγάλο συν υπέρ του κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση που ίσως ακουστεί χαζή.Το Appgallery είναι αξιόπιστο και ασφαλές?Όχι ότι το playstore είναι το Άνδρο της ασφάλειας αλλά δε ξέρω καθόλου τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Την έλλειψη μονόχρωμου φακού το mate 20 την αντιπαρέρχεται με την ΑΙ του νεότερου Kirin 980.

Αν και έχω p20 pro σου προτείνω mate 20. Είναι πιο future proof.

Επίσης το mate έχει και ευρυγώνιο φακό που είναι μεγάλο συν υπέρ του κατά τη γνώμη μου.

Παντως εγω, μεσα απο συγκριτικα βιντεο, βλεπω λιγο καλυτερη την καμερα του P20 PRO. Βεβαια ο καθενας εχει αλλα μετρα και σταθμά. Για το mate το σκεφτηκα καποια στιγμη να το παρω αλλα κολησα στην οθονη (πρασινίλα στις ακρες...).Εκει εχει θεμα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τα παραπανω,

εγω ειμαι αναμεσα σε pixel 2 xl, p20 pro kai xiaomi mi 8,

τεινω προς p20 pro αλλα δεν ξερω ποσο καλα στεκεται ο 970 εναντι του δυνατου 845 και επισης αν εχουν βελτιωσει μετα απο ενα χρονο το λογισμικο της καμερας(η το εχουν αφησει)γιατι η ai ηταν πολυ aggresive.

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος lumia 950 κ πλέον του p20 pro απόλυτα ικανοποιημένος από τη κάμερα στη φωτογραφία. Στο κομμάτι του βίντεο θα ήθελα κάτι παραπάνω.

Ένα επιπλέον χαρακτηριστικό που χρησιμοποιώ είναι το Emui desktop. Παίζει και με το Microsoft continuum dock που είχα.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι το σκέφτεστε για το P20 pro .... MHN το σκέφτεστε και πάρτε το! Στην τιμή που έχει πέσει στο skroutz και best price είναι άριστο, αλλά και στις αγγελίες στα 400 ευρώ είναι κλέψιμο! Ο επεξεργαστής του που είναι σε δίλημμα ένας φίλος από πάνω, δεν είναι ότι είναι πιο αδύναμος από τον snapdragon, απλά θέλει λίγη δουλίτσα στο λογισμικό από την Huawei.

Κατά τ' άλλα το συγκεκριμένο κινητό, (δεν το λέω εγώ, δείτε τ' αμέτρητα συγκριτικά στο youtube και στο web) έχει δείξει πως σε συγκεκριμένες περιπτώσεις βγάζει καλύτερες φωτογραφίες ακόμα και από το mate 20 pro ή και άλλες νεότερες ναυαρχίδες. Ο μονόχρωμος ξεχωριστός φακός που έχει (20 Megapixel f/1.6) κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ και πιστέψτε με υπάρχουν ακόμα κάτοχοι του κινητού που δεν τον έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ. Το ζουμ της κάμερας είναι απίστευτο, η μπαταρία ατελείωτη, η οθόνη τρομερή, η εμβέλεια wifi τεράστια, το GPS κλειδώνει άμεσα και γενικά δεν πρόκειται να βρείτε κάποιο τρομερό ψεγάδι. Ανατρέξτε εδώ το φόρουμ να το επιβεβαιώσετε! Το κινητό είναι από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά, ακόμα και μέσα στο 19.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα και εγώ το κινητό χθες, έχω ταυτόχρονα και το 1+6 και δεν βλέπω μεγάλες διαφορές σε απόδοση πάρα μόνο στο smoothness, γενικά επειδή είχα και το mate 10 pro, honor note 10,note 10, είναι αρκετά πιο νευρικός ο kirin σε σχέση με τον 845, σε ταχύτητα άνοιγμα εφαρμογών κλπ οι διαφορές είναι αμελητέες, παιχνίδια δεν παίζω οπότε δεν έχω άποψη.

Θα έλεγα ότι σε κάμερα χάνει λίγο σε λεπτομέρεια το p20 PRO σε σχέση με το 1+6 έχει όμως καλύτερη οθόνη και μπαταρία,αυτα σαν πρώτες εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τα παραπανω,

εγω ειμαι αναμεσα σε pixel 2 xl, p20 pro kai xiaomi mi 8,

τεινω προς p20 pro αλλα δεν ξερω ποσο καλα στεκεται ο 970 εναντι του δυνατου 845 και επισης αν εχουν βελτιωσει μετα απο ενα χρονο το λογισμικο της καμερας(η το εχουν αφησει)γιατι η ai ηταν πολυ aggresive.

 

σαν το pixel 2 xl δεν εχει........

 

ξεχνα τα αλλα 2.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι το σκέφτεστε για το P20 pro .... MHN το σκέφτεστε και πάρτε το! Στην τιμή που έχει πέσει στο skroutz και best price είναι άριστο, αλλά και στις αγγελίες στα 400 ευρώ είναι κλέψιμο! Ο επεξεργαστής του που είναι σε δίλημμα ένας φίλος από πάνω, δεν είναι ότι είναι πιο αδύναμος από τον snapdragon, απλά θέλει λίγη δουλίτσα στο λογισμικό από την Huawei.

Κατά τ' άλλα το συγκεκριμένο κινητό, (δεν το λέω εγώ, δείτε τ' αμέτρητα συγκριτικά στο youtube και στο web) έχει δείξει πως σε συγκεκριμένες περιπτώσεις βγάζει καλύτερες φωτογραφίες ακόμα και από το mate 20 pro ή και άλλες νεότερες ναυαρχίδες. Ο μονόχρωμος ξεχωριστός φακός που έχει (20 Megapixel f/1.6) κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ και πιστέψτε με υπάρχουν ακόμα κάτοχοι του κινητού που δεν τον έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ. Το ζουμ της κάμερας είναι απίστευτο, η μπαταρία ατελείωτη, η οθόνη τρομερή, η εμβέλεια wifi τεράστια, το GPS κλειδώνει άμεσα και γενικά δεν πρόκειται να βρείτε κάποιο τρομερό ψεγάδι. Ανατρέξτε εδώ το φόρουμ να το επιβεβαιώσετε! Το κινητό είναι από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά, ακόμα και μέσα στο 19.

Ναι καλα το αναλυεις το θεμα και να προσθεσω οτι δεν μπορεις να πεις οτι ειναι παλιο... Μολις εκλεισε 1 χρονο απο τοτε που βγηκε και δεν εχει μεγαλες διαφορες με τις μετεπειτα ναυαρχιδες (mate-p30 pro).Τουλαχιστον στη μπαταρια και στην καμερα σα γενικο συνολο ειναι σχεδον ιδια,κατα τη γνωμη μου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρό έρχεται και η 9.0.0. 215 με το παρακάτω changelog.

 

 

This update adds the ViLTE feature and fixes a ringtone issue.

[Call]

Adds the ViLTE feature. Please consult your local carrier to find out if it is supported.

Optimizes call stability in certain scenarios.

[system]

Fixes an issue where system ringtones cannot be used.

[Camera]

Fixes an issue where Electronic Image Stabilization fails to work.

Fixes an issue where Camera occasionally does not respond in AI photography mode.

[Apps]

Adds Ride mode feature.

Optimizes the power consumption of certain apps.

[security]

Integrates Google security patches released in February 2019 for improved system security.

For more information on the security of Huawei EMUI system updates, please visit the official Huawei website: https://consumer.huawei.com/en/support/bulletin/2019/2/.

Update notes:

1. This update will not erase your personal data, but we recommend that you back up any important data before updating.

2. If you encounter any issues during the update, please call the Huawei customer service hotline or visit a Huawei customer service center for assistance.

 

Μόλις γίνει approved θα την περασμένη με την γνωστή μέθοδο otg USB και θα έχω νεότερα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το μοντέλο του φορτιστή γιατί μου τον έκλεψαν και δεν θυμάμαι ποιος ακριβώς ειναι? Ή κάποιο link να τον παραγγείλω? Για γνήσιο μιλάμε.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω, τo ViLTE να φανταστώ ότι είναι το VoLTE? Και απλά βάζει και άλλους παρόχους?

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρό έρχεται και η 9.0.0. 215 με το παρακάτω changelog.

 

Integrates Google security patches released in February 2019 for improved system security.

 

Μόλις γίνει approved θα την περασμένη με την γνωστή μέθοδο otg USB και θα έχω νεότερα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Είναι σίγουρα για το δικό μας το region? Γιατί λέει για security patch Φλεβάρη που το έχουμε ήδη. Και αυτό το vilte, τι εννοεί ο ποιητής?

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα το πήρα και εγώ το κινητό χθες, έχω ταυτόχρονα και το 1+6 και δεν βλέπω μεγάλες διαφορές σε απόδοση πάρα μόνο στο smoothness, γενικά επειδή είχα και το mate 10 pro, honor note 10,note 10, είναι αρκετά πιο νευρικός ο kirin σε σχέση με τον 845, σε ταχύτητα άνοιγμα εφαρμογών κλπ οι διαφορές είναι αμελητέες, παιχνίδια δεν παίζω οπότε δεν έχω άποψη.

Θα έλεγα ότι σε κάμερα χάνει λίγο σε λεπτομέρεια το p20 PRO σε σχέση με το 1+6 έχει όμως καλύτερη οθόνη και μπαταρία,αυτα σαν πρώτες εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

(νευρικος εννοεις οτι ειναι πιο αργος?)

(πως ειναι δυνατον να εχει καλυτερη καμερα το 1+6 που δεν ειναι καν μεσα στα τοπ 10 φωτογραφικα κινητα?)

 

ευχαριστω!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το μοντέλο του φορτιστή γιατί μου τον έκλεψαν και δεν θυμάμαι ποιος ακριβώς ειναι? Ή κάποιο link να τον παραγγείλω? Για γνήσιο μιλάμε.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kαλημερα. Αυτο ειναι το μοντελο: HW-050450E00 HUAWEI και μπορεις και απο δω να τον παρεις https://www.e-click.gr/hw-050450e00-huawei-official-wall-charger-super-charge-5a-micro-usb-type-c-in-white-bulk/

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το screen unlock της συσκευής... Ενώ έχω βάλει μοτίβο όταν πατάω το power button δεν μου το ζητάει. Αντίστοιχα όταν βάζω το face id να ανοίγει η οθόνη κατευθείαν με το σήκωμα, αντί να το κάνει μου λέει στην οθόνη σύρετε προς τα πάνω. Τι μπορεί να φταίει?? Είχε κανείς το αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Υ. Γ. Όταν το πρώτο πήρα λειτουργούσε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά παρατήρησα ότι μετά το update του Φεβρουαρίου η μπαταρία πάει εξαιρετικά.

Με 70 % μπαταρία έχει ήδη 2ωρ και 10 λεπτά sot.

Link to comment
Share on other sites

Screen on time

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω

 

και πως το βλεπω; εβαλα και εγω την τελευταια αναβαθμιση. εχει κατι καλυτερο ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...