Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιο κρητήριο αναφέρετε ότι η μπαταρία δεν συμπεριφέρεται ως 4000mah αλλά ως μικρότερης χωρητικότητας? Έχετε κάποιο σημείο αναφοράς ή είναι δικές σας εκτιμήσεις? Πχ με 4000mah πιο άλλο κινητό έχει το multi-tasking του P20 pro και καλύτερη διάρκεια μπαταρίας?

Επίσης το ότι η συμπεριφορά της μπαταρίας μπορεί να είναι διαφορετική κάποιες ημέρες εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Πχ από τα Google services που συνεχώς γίνεται update στην εφαρμογή χωρίς να το γνωρίζουμε και κάποιες φορές καταναλώνουν περισσότερο ή λιγότερο, από κάποια εφαρμογή που έγινε update και μπορεί καταναλώνει περισσότερο ή λιγότερο κλπ. Όλα αυτά επηρεάζουν την κατανάλωση σε idle κατάσταση αλλά και γενικότερα. Επίσης σε idle παίζει ρόλο και πόσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο, αν έχουμε το WiFi ανοικτό κλπ. Τέλος, ο κατασκευαστής συστήνει το κινητό να το φορτίζουμε μόλις η μπαταρία φτάσει στο 20%. Οπότε εγώ δεν περιμένω να έχει την ίδια συμπεριφορά η μπαταρία όταν είναι κοντά στο 20% σε σχέση με το να είναι 40%, 70% ή 100%.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Εγώ την συγκρίνω με άλλες συσκευές που είχα με 3300 και 3500 και είναι σίγουρα τραγικό το optimization, έχω ίδια επίπεδα sot με u11 που είχε 3000mah και 2k οθόνη αλλά το χειρότερο είναι η ανασφάλεια που δεν ξέρεις πως λειτουργεί η συσκευή σε διαφορετικά ποσοστά κάθε φορά και κάτι αλλάζει, μηδέν σταθερότητα από το emui

 

Στάλθηκε από το P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Χάλια μαύρα παίδες εμένα θυμάμαι το Samsung omnia έβγαζε εβδομάδα που είχε μικρότερη μπαταρία.

Μετά το τρολλαρισμα να σας πω ότι μην συγκρίνετε αυτονομίες τότε με τώρα.

Η αυτονομία πάει ανάλογα την χρήση και το στήσιμο του καθενός. Εγώ στο Mate 10 pro βγάζω 10-12 ώρες πραγματικού SOT αλλά είμαι με γυμνό EMUI.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συγκρίνω με ίδια κινητά αλλά διαφορετικών κατόχων, πχ αδερφού μου και ενός στην δουλειά που έχουν ακριβώς το ίδιο κινητό και δεν έχουν αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα στην μπαταρία.

Τι να πω; Δεν ξέρω. Μπορεί να φταίει και οι εφαρμογές που έχω στο παρασκήνιο. Πχ στην εκκίνηση εφαρμογών (στην μπαταρία) τα έχω όλα απενεργοποιημένα (σε μη αυτόματη διαχείριση) και έχω αφήσει σε αυτόματη διαχείριση 2 εορτολόγια (με widgets), καιρό, παιχνίδια google play, υπηρεσίες google play, gmail, hisuite και μια εφαρμογή για υπενθυμίσεις. Μήπως μου τρώει το gmail πολύ; Ειλικρινά δεν ξέρω. Θα πρέπει να αρχίζω να κόβω εφαρμογές και να κάνω δοκιμές και με κουράζει λίγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συγκρίνω με ίδια κινητά αλλά διαφορετικών κατόχων, πχ αδερφού μου και ενός στην δουλειά που έχουν ακριβώς το ίδιο κινητό και δεν έχουν αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα στην μπαταρία.

Τι να πω; Δεν ξέρω. Μπορεί να φταίει και οι εφαρμογές που έχω στο παρασκήνιο. Πχ στην εκκίνηση εφαρμογών (στην μπαταρία) τα έχω όλα απενεργοποιημένα (σε μη αυτόματη διαχείριση) και έχω αφήσει σε αυτόματη διαχείριση 2 εορτολόγια (με widgets), καιρό, παιχνίδια google play, υπηρεσίες google play, gmail, hisuite και μια εφαρμογή για υπενθυμίσεις. Μήπως μου τρώει το gmail πολύ; Ειλικρινά δεν ξέρω. Θα πρέπει να αρχίζω να κόβω εφαρμογές και να κάνω δοκιμές και με κουράζει λίγο αυτό.

 

Παλι δεν μπρεις να κανεις κανεις συγκριση. Αλλος εχει 4 dating apps και 4 social media apps να τρεχουν ολη την ωρα, αλλος εχει 5 email να συγχρονιζουν καθε 5 λεπτα, αλλος εχεις 6 εφαρμογες απο supermarket να τρεχουν ολη την ωρα, αλλος εχει 5 messaging apps επειδη μερικοι δουλευουν το ενα και αλλοι το αλλο app.

Γενικα δεν μπορεις να συγκρινεις με τιποτα και αν δεις ο καθενας εχει διαφορετικη εμπειρια και αυτονομια. Ειναι ο χειροτερος ψυχαναγκασμος αυτο με την αυτονομια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόνο την γνώμη μου είπε κ καθαρά ότι Όχι ότι δεν είναι καλή απλά με ίδια χρήση ίδιες εφαρμογεςιδια περιοχή ίδια σχεδόν όλα άλλη μέρα φευγεινερο άλλη μέρα κρατάει πολύ καλύτερα τπτ αλλο

Κ κάτι ακοματελευταιο κινητό ήταν s8 plus κ mi mix 2 το τελευταίο τρελή μπαταρία το s8 έπεφτε μόνιμα πιο γρήγορα πολύ γρήγορα μόνο σε αναμονή έπεφτε δυσκολότερα το μιξ 2μακραν καλύτερη αλλά παίζουν πολλά χειρότερη οθόνη κ τετοια δεν μπαίνω ομωςπροσωπικα σε αυτό τι τριπακι πάρα μόνο στο θέμα της άλλης συμπεριφοράς της μπαταρίας σε ίδιες φάσεις αυτά κ σορυ αν ζαλισα

Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόνο την γνώμη μου είπε κ καθαρά ότι Όχι ότι δεν είναι καλή απλά με ίδια χρήση ίδιες εφαρμογεςιδια περιοχή ίδια σχεδόν όλα άλλη μέρα φευγεινερο άλλη μέρα κρατάει πολύ καλύτερα τπτ αλλο

Κ κάτι ακοματελευταιο κινητό ήταν s8 plus κ mi mix 2 το τελευταίο τρελή μπαταρία το s8 έπεφτε μόνιμα πιο γρήγορα πολύ γρήγορα μόνο σε αναμονή έπεφτε δυσκολότερα το μιξ 2μακραν καλύτερη αλλά παίζουν πολλά χειρότερη οθόνη κ τετοια δεν μπαίνω ομωςπροσωπικα σε αυτό τι τριπακι πάρα μόνο στο θέμα της άλλης συμπεριφοράς της μπαταρίας σε ίδιες φάσεις αυτά κ σορυ αν ζαλισα

 

Μα όταν βλέπεις ο ίδιος ότι την μια μέρα φεύγει νερό και την άλλη όχι αυτό είναι καθαρά θέμα κάποιας εφαρμογής και συνήθως είναι τα Google play services γιατί αυτά είναι σαν την γραμματέα σε ένα γραφείο. Όλα περνάνε από αυτά και κάνουν ότι θέλουν στο λειτουργικό. Σαν ένα δεύτερο λειτουργικό φαντάσου. Την μέρα που φεύγει νερό ή μπαταρία μπορει τα play services να έκαναν upload όλα τα logs, τα οποία είναι πολλά, και γιαυτό να έφυγε νερό.

Κάτι ακόμα προσοχή γιατί τα Google security patches Φεβρουαρίου έχουν battery drain σε πολλές εταιρίες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο κρητήριο αναφέρετε ότι η μπαταρία δεν συμπεριφέρεται ως 4000mah αλλά ως μικρότερης χωρητικότητας? Έχετε κάποιο σημείο αναφοράς ή είναι δικές σας εκτιμήσεις? Πχ με 4000mah πιο άλλο κινητό έχει το multi-tasking του P20 pro και καλύτερη διάρκεια μπαταρίας?

Επίσης το ότι η συμπεριφορά της μπαταρίας μπορεί να είναι διαφορετική κάποιες ημέρες εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Πχ από τα Google services που συνεχώς γίνεται update στην εφαρμογή χωρίς να το γνωρίζουμε και κάποιες φορές καταναλώνουν περισσότερο ή λιγότερο, από κάποια εφαρμογή που έγινε update και μπορεί καταναλώνει περισσότερο ή λιγότερο κλπ. Όλα αυτά επηρεάζουν την κατανάλωση σε idle κατάσταση αλλά και γενικότερα. Επίσης σε idle παίζει ρόλο και πόσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο, αν έχουμε το WiFi ανοικτό κλπ. Τέλος, ο κατασκευαστής συστήνει το κινητό να το φορτίζουμε μόλις η μπαταρία φτάσει στο 20%. Οπότε εγώ δεν περιμένω να έχει την ίδια συμπεριφορά η μπαταρία όταν είναι κοντά στο 20% σε σχέση με το να είναι 40%, 70% ή 100%.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Επιτέλους....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις τώρα μου έκανε χωρίς λόγω απότομη πτώση της μπαταριας....μεσα σε ούτε ενα λεπτό έκανε απ το 16%...15,14,13,12 και έμεινε στο 11%......τι είναι πάλι αυτό;το πέτυχα τώρα που έβαζα ένα widget στην αρχική...
Link to comment
Share on other sites

Μα όταν βλέπεις ο ίδιος ότι την μια μέρα φεύγει νερό και την άλλη όχι αυτό είναι καθαρά θέμα κάποιας εφαρμογής και συνήθως είναι τα Google play services γιατί αυτά είναι σαν την γραμματέα σε ένα γραφείο. Όλα περνάνε από αυτά και κάνουν ότι θέλουν στο λειτουργικό. Σαν ένα δεύτερο λειτουργικό φαντάσου. Την μέρα που φεύγει νερό ή μπαταρία μπορει τα play services να έκαναν upload όλα τα logs, τα οποία είναι πολλά, και γιαυτό να έφυγε νερό.

Κάτι ακόμα προσοχή γιατί τα Google security patches Φεβρουαρίου έχουν battery drain σε πολλές εταιρίες.

Το παραδέχομαι είμαι λογο άσχετος σε αυτά δηλαδή κάθε ποτέ γίνεται αυτό γτ μου τυχαίνει μέσα στην εβδομάδα να μην πω μέρα πάρα μέρα να πω 3 την εβδομάδα σίγουρα πως μπορώ να το κάνω χειροκίνητα γινεται;κ πως στα αλλά κινητά δεν ήταν τόσο εμφανές κ σε αυτό είναι κ δεν είναι μόνο σε αυτή την αναβάθμιση που γίνεται αυτό είναι από τότε που το πήρα τι επαναφορά έκανα τπτ είναι με τις μέρες του

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις τώρα μου έκανε χωρίς λόγω απότομη πτώση της μπαταριας....μεσα σε ούτε ενα λεπτό έκανε απ το 16%...15,14,13,12 και έμεινε στο 11%......τι είναι πάλι αυτό;το πέτυχα τώρα που έβαζα ένα widget στην αρχική...

 

Το παθαίνω και γω διαρκώς. Μετά το 15 % η μπαταρία κατεβαίνει σχετικά γρήγορα. Και τώρα που το θυμάμαι το ίδιο θέμα είχα και παλαιότερα όταν είχα το mate 7 & mate 8. Πρέπει να είναι χαρακτηριστικό θέμα των huawei και πιστεύω είναι θέμα λειτουργικού. Σε κανένα άλλο smart κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου δεν είχα τέτοιο θέμα.

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Το παραδέχομαι είμαι λογο άσχετος σε αυτά δηλαδή κάθε ποτέ γίνεται αυτό γτ μου τυχαίνει μέσα στην εβδομάδα να μην πω μέρα πάρα μέρα να πω 3 την εβδομάδα σίγουρα πως μπορώ να το κάνω χειροκίνητα γινεται;κ πως στα αλλά κινητά δεν ήταν τόσο εμφανές κ σε αυτό είναι κ δεν είναι μόνο σε αυτή την αναβάθμιση που γίνεται αυτό είναι από τότε που το πήρα τι επαναφορά έκανα τπτ είναι με τις μέρες του

 

Όλα είναι random, εδώ έχεις τα logs της Google και της Huawei. Έχεις και 2 app shop (playstore, app gallery), ακόμα έχεις το Huawei cloud. Γενικά πολλά data collectors.

Εδω η συλλογή τρέχει όλη την ώρα μαζί με το AI για την νέα λειτουργία που έβαλαν.

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Google - scroll κάτω κατω στο firebase app indexing - Google play services και δες που καταγράφει τα πάντα.

Επαναφορά δεν χρειάζεται απλά ή ξηλώνεις πολλές εφαρμογές συστήματος ή περνάς custom rom χωρίς Google play services ή απλά το ανέχεσαι.

Σε όλα τα κινητά το κάνει αυτό αλλά σε κάποια δεν φαίνεται τόσο πολύ για διάφορους λόγους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το Bluetooth μου το είχε ξαναεμφανησει... Είχα κάνει επαναφορά και είχε στρώσει.... Τωρα παρατηρω πως ενω δεν το έχω ενεργοποιήσει καθόλου είναι σαν να είναι ενεργό συνέχεια.... Μετράει δηλαδή συνέχεια απ τη στιγμή που το έβγαλα απ την πριζα....... Bluetooth <0,01% και μέσα λέει Χρόνος ενεργής λειτουργίας 68 ώρες.......Συμβαινει και σε κάποιον άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το Bluetooth μου το είχε ξαναεμφανησει... Είχα κάνει επαναφορά και είχε στρώσει.... Τωρα παρατηρω πως ενω δεν το έχω ενεργοποιήσει καθόλου είναι σαν να είναι ενεργό συνέχεια.... Μετράει δηλαδή συνέχεια απ τη στιγμή που το έβγαλα απ την πριζα....... Bluetooth <0,01% και μέσα λέει Χρόνος ενεργής λειτουργίας 68 ώρες.......Συμβαινει και σε κάποιον άλλο αυτό;

 

Το κανει μετα απο επαναφορα, θελει να το ενεργοποιησεις και μετα να το απενεργοποιησεις για να σταματησει να γραφει χρονο. Αυτο το bug αρχισε απο την 9.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζαμάκι για προστασία της οθόνης που να μη "βρίσκει" στη διαφανή λαστιχένια θήκη υπάρχει;

Έβαλα το Nilkin 3d+ κλπ, και αμέσως έσπασε στο πάνω μέρος που έχει το άνοιγμα για την μπροστινή κάμερα επειδή το πιέζει η θήκη.

Υπάρχει μήπως συνδυασμός θήκη και τζαμάκι για να τα πάρω πακέτο και να ξεμπερδεύω;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να αναβάλουν τα updates κάνουν disable την εφαρμογή αναβάθμισης μέσω ADB.

Η εντολή είναι "pm disable-user - - user 0 com.huawei.hwouc"

Μετά μέσα από την λίστα με τις εφαρμογες την κάνουν αναγκαστική διακοπή και καλό είναι να κανουν μια επανεκκίνηση.

Όταν θελήσουν να συνεχίσουν να λαμβάνουν ενημερώσεις τότε μέσω ADB την κάνουν πάλι enable με την εντολη "pm enable com.huawei.hwouc"

 

Η ίδια διαδικασία μπορεί να ακολουθηθεί για να απενεργοποιήσουμε εφαρμογές που δεν μπορούν να γίνουν uninstall; Ας μην απεγκατασταθούν αν δεν γίνεται, αρκεί να είναι μόνιμα σβηστές όπως πχ. το Health (χρησιμοποιώ άλλη αντίστοιχη εφαρμογή)

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια διαδικασία μπορεί να ακολουθηθεί για να απενεργοποιήσουμε εφαρμογές που δεν μπορούν να γίνουν uninstall; Ας μην απεγκατασταθούν αν δεν γίνεται, αρκεί να είναι μόνιμα σβηστές όπως πχ. το Health (χρησιμοποιώ άλλη αντίστοιχη εφαρμογή)

 

Ναι μπορεις να το κανεις αλλα υπαρχουν μερικες οι οποιες και disable να τις κανεις δουλευουν ακομα και μονο με uninstall σταματανε.

Παντος αν κανεις uninstall εφαρμογη συστηματος την φερνεις πισω με την εντολη "cmd package install-existing <package_name>".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να το κανεις αλλα υπαρχουν μερικες οι οποιες και disable να τις κανεις δουλευουν ακομα και μονο με uninstall σταματανε.

Παντος αν κανεις uninstall εφαρμογη συστηματος την φερνεις πισω με την εντολη "cmd package install-existing <package_name>".

 

Uninstall όμως πως;

 

Υποθέτω ότι για το uninstall όπως και για την εντολή PM αναφερόμαστε σε non-root συσκευή έτσι;

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει "μπούκωμα" στους ήχους; ;

Εχω ήχο κλήσης της συσκευής, με την 195 κι έχω παρατηρήσει κάτι σα μπούκωμα και μετα να χτυπά σωστά..

Link to comment
Share on other sites

Το κανει μετα απο επαναφορα, θελει να το ενεργοποιησεις και μετα να το απενεργοποιησεις για να σταματησει να γραφει χρονο. Αυτο το bug αρχισε απο την 9.

Εννοείς να ανοίξω το Bluetooth και να το ξανά κλείσω; Συνεχίζει και γράφει....

Φαντάζομαι αυτό δεν έχει να κάνει με την μπαταρία ε; Εννοώ τραβάει η απλά γράφει χρόνο; Δεν έχω δει πτώση μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Uninstall όμως πως;

 

Υποθέτω ότι για το uninstall όπως και για την εντολή PM αναφερόμαστε σε non-root συσκευή έτσι;

 

Το ADB είναι η λύση για τους μη root και αν θες να είσαι απόλυτα safe κάνε disable αντί για uninstall.

Απλά αφού κάνεις disable ότι θες πας στις εφαρμογές μέσα από την συσκευή και κάνεις αναγκαστική διακοπή αυτές που έκανες disable και μετά μια επανεκκίνηση της συσκευής.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το ADB είναι η λύση για τους μη root και αν θες να είσαι απόλυτα safe κάνε disable αντί για uninstall.

Απλά αφού κάνεις disable ότι θες πας στις εφαρμογές μέσα από την συσκευή και κάνεις αναγκαστική διακοπή αυτές που έκανες disable και μετά μια επανεκκίνηση της συσκευής.

 

Αφού συνδεθω με ADB και το βλεπω ως ADB Device, δινω έπειτα ADB SHELL και στη συνέχεια "pm disable-user - - user 0 com.huawei.hwhealth" και μου πετάει σφάλμα exception occured while executing με κανα 10άρι γραμμες απο κάτω.

 

Τι ξεχνάω;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Αφού συνδεθω με ADB και το βλεπω ως ADB Device, δινω έπειτα ADB SHELL και στη συνέχεια "pm disable-user - - user 0 com.huawei.hwhealth" και μου πετάει σφάλμα exception occured while executing με κανα 10άρι γραμμες απο κάτω.

 

Τι ξεχνάω;

 

Τρέχεις "pm list packages" να δεις όλες τις εφαρμογές ή "pm list packages - e" να δεις τις ενεργές ή "pm list packages -d" να δεις τις disabled.

Εσυ λογικά έκανες λάθος το όνομα και νομίζω είναι com.huawei.health

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το health παιδιά γίνεται unistall απ' όσο βλέπω από τις ρυθμίσεις, δεν χρειάζεται adb tools εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι. Επίσης πριν μπλέξει κάποιος με adb tools ας δει πρώτα μήπως με το hicare γίνεται απεγκατάσταση των εφαρμογών που θέλει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αυτή η κατάσταση πάει να με τρελάνει: https://imgur.com/a/xnTZ9BI

 

Eχω το CLΤ-L29 (C432) σε 9.0.0.195, δε χρησιμοποιώ κάποιον launcher αλλά το μαμίσιο του.

 

Δοκίμασα και την αυτόματη διαχείριση (σε μπαταρία/ διαχείριση/ κλπ) αλλά και να τα έχω όλα να δίνουν πόνο στο manual (όπως είχε προταθεί σε παλαιότερο πόστ) και τα χίλια μύρια όσα. (μαζί και hard reset και wipe cache partition και ο,τι άλλο βρήκα στο διαδίκτυο σαν "λύση". )

 

Έστρωσε μονάχα όταν έκανα roll back σε 8.1, update κανονικά σε pie και στα καπάκια hard reset.

Όταν γράφω "έστρωσε" δεν εννοώ κανονικά αλλά για δύο εβδομάδες μέχρι που προχθές ξανά μανά και φτου από την αρχή μπινελίκια. :angry:

 

Όσες φορές το έκανα hard reset ή κατά το rollback και την κανονική αναβάθμιση σε Pie δεν τράβηξα back up αλλά το έστησα από την αρχή.

 

Το πρόβλημα το εμφανίζει από την αναβάθμιση σε Pie και ακόμη ψάχνω μία λύση.

 

Δε γνωρίζω τί άλλο να κάνω εκτός από restart κάθε έξι ώρες (γιατί κάθε τόσο περίπου εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα ανάλογα τη χρήση)

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς επιτυχώς αυτό το πρόβλημα; Έστω κάποιος που δεν έχει αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα να μου στείλε έστω σε pm τις ρυθμίσεις του σε screenshot για να τις συγκρίνω;

Πλεόν μου έχει σπάσει τα νεύρα, περισσότερο από το -no apps- windows Lumia 930 που χρησιμοποιούσα πριν από αυτό όταν γινόταν τηγάνι από την θερμοκρασία.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...