Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να βρω εύκολα το twilight:cry:.

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα σε αυτό το χρώμα, αυτά που είχαν έρθει ήταν οι προπαραγγελειες. Σύμφωνα με την Huawei αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα Μαϊου.

Link to comment
Share on other sites

Το twilight είναι μακράν ότι καλύτερο υπάρχει σε χρώμα το συγκρίνα με το μπλε και με το μαύρο δίπλα δίπλα με το δικό μου τα άλλα δύο είναι και αυτά όμορφα αλλά μπρος στο twilight μοιάζουν πολύ πολύ λίγα
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το εβαλα τελικα, πολυ καλο αλλα εχει φουσκαλες που δε μ αρεσουν. Μου λεει αστο 2 μερες. Θα κανω υπομονη μεχρι Δευτερα, αλλιως θα τους πω να το ξαναβαλουν.

 

Ρε συ, απο τα 2 μετρα δεν καρδιοχτυπησες; :p

Και να εσπαγε η οθονη δε σε καλυπτε η 3 μηνη ασφαλεια της Huawei;

 

Δεν καταλαβαινω Παναγια...το εχω ασφαλισει...ετσι και αλλιως....

 

μην τις πειραζεις καθολου θα εξαφανιστουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα υπόψη αυτά αλλά δεν έχω υπομονή να περιμένω πάνω απο 4-5 ημέρες για οτιδήποτε !!! :)

Οπως και να έχει ευχαριστώ. Θα ψάξω από UK ή AMAZON.

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα το μαυρο...νομιζω οτι δεν μπορουσα την αναμονη + οτι θα εχανα και την προσφορα των αλυσιδων. Εκανα και ασφαλεια για θραυση κρυσταλλων γιατι τα τζαμακια και οι μεμβρανες θολωνουν πολυ την οθονη . Θεωρω οτι με την θηκη μονο πρεπει να εισαι πολυ ατυχος να σου πεσει ετσι το κινητο ωστε να σπασει....βεβαια περαν της ασφαλειας ελπιζω να μην μου συμβει. Το κινητο παντως σαν πρωτη εντυπωση λιγων ωρων...απλα τα σπαει.
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες στην εκλεκτή παρέα μας...

Εγώ παιδιά εδώ και 3 μέρες έβαλα αυτή την μεμβράνη - γυαλί ....Ειναι γυαλί 100% (δοκίμασα ένα κομμάτι που περισσεύει από την συσκευασία και σπάει - διαλύεται κανονικά) https://www.ebay.com/itm/AirGlass-Glass-Screen-Protector-for-Huawei-P20-Pro/352326579846?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Ήρθε από Γερμανία οπότε σε 5 μέρες ήταν στην πόρτα μου... Κατά την τοποθέτηση είναι ακριβώς όπως βάζουμε μεμβράνη (λυγίζει κτλ) και όχι γυαλί μιας και έχει πάχος μόλις 1,5mm... Πανεύκολη τοποθέτηση χωρίς φουσκάλες κτλ πολύ καλή απεικόνιση χρωμάτων και τέλεια απόκριση οθόνης... Η αφη σίγουρα καλύτερη από την στοκ μεμβράνη αλλά δεν έχω δοκιμάσει και κάποιο χοντρό tempered για σύγκριση.

Στα πλαϊνά καλύπτει ακριβώς την πραγματική σε χρήση οθόνη και όχι τα μαύρα πλαϊνά όπως και πάνω - κάτω αφήνει 1 με 2 χιλιοστά.

Αν και νωρίς από δαχτυλιές φαίνεται εξαιρετικό σε σχέση πάλι με την στοκ μεμβράνη.

Το αφήνω πάνω για την ώρα και βλέπουμε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα υπόψη αυτά αλλά δεν έχω υπομονή να περιμένω πάνω απο 4-5 ημέρες για οτιδήποτε !!! :)

Οπως και να έχει ευχαριστώ. Θα ψάξω από UK ή AMAZON.

Nillkin Huawei P20 PRO Screen Protector, [Anti-Explosion] Amazing H+Pro 9H Hardness [0.2mm Thin 2.5D Rounded Edge] Tempered Glass Screen Protector for Huawei P20 PRO (2018) https://www.amazon.co.uk/dp/B07C4RB88X/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_gdk7Ab1Q1DVQE

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα υπόψη αυτά αλλά δεν έχω υπομονή να περιμένω πάνω απο 4-5 ημέρες για οτιδήποτε !!! :)

Οπως και να έχει ευχαριστώ. Θα ψάξω από UK ή AMAZON.

 

το εχω δοκιμασει και αυτο,μαλιστα εχω κανει και review στο xiaomi gr . Αξιοπρεπεστατο αλλα δεν συγκρινεται με αυτο που βαζουν στο mediamarkt.Επειδη στο τελος θα νομιζετε οτι κανω διαφημιση , δεν θα το ξαναγραψω. Εγω ετσι και αλλιως το εχω , οποτε ηθελα να βοηθησω και αλλα παιδια να χαρουν! καλημερα απο το Λυκοφως :P (Twilight)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατος χρήστης και εγώ του p20 pro προερχόμενος από mate 10 pro. Ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζουμε το όνομα του κατόχου στο notification panel. Έβαλα display carrier name στα settings αλλά δε μου τα εμφανίζει. Έχω δύο κάρτες sim.

Επίσης υπάρχει πρόταση από Ελλάδα για full screen cover?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδιά. Θα ήθελα μια βοήθεια αν γνωρίζετε. Μετά από σχεδόν 4 χρόνια με το Oppo find 7 έχω συνηθίσει πλέον 3 πραγματάκια που μου είναι πολύ χρήσιμα.

1. Εμφάνιση notification bar τραβώντας από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης και όχι μόνο από το πάνω μέρος.

2. Κλείσιμο οθόνης με double tap

3. Off screen gesture για να καλώ συγκεκριμένη επαφή.

 

Αν και δεν μπορώ να βρώ τις αντίστοιχες ρυθμίσεις, μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι ένα κινητό του 2014 έιχε αυτά τα features ενώ ένα τοπ κινητό του 2018 όχι.

 

Εάν όντως δεν υπάρχουν ξέρει κανείς κάποιο launcher που να περιλαμβάνει και τα 3? Δωρεάν ή όχι.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by Omonoia_9
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδιά. Θα ήθελα μια βοήθεια αν γνωρίζετε. Μετά από σχεδόν 4 χρόνια με το Oppo find 7 έχω συνηθίσει πλέον 3 πραγματάκια που μου είναι πολύ χρήσιμα.

1. Εμφάνιση notification bar τραβώντας από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης και όχι μόνο από το πάνω μέρος.

2. Κλείσιμο οθόνης με double tap

3. Off screen gesture για να καλώ συγκεκριμένη επαφή.

 

Αν και δεν μπορώ να βρώ τις αντίστοιχες ρυθμίσεις, μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι ένα κινητό του 2014 έιχε αυτά τα features ενώ ένα τοπ κινητό του 2018 όχι.

 

Εάν όντως δεν υπάρχουν ξέρει κανείς κάποιο launcher που να περιλαμβάνει και τα 3? Δωρεάν ή όχι.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δοκιμασε Nova launcher για το 1, 2. συν την εφαμρογη screen off. Για το 3 δεν καταλαβα.Θες απο κλειστη οθονη να στο κανει; δν θυμαμαι να το κανει καπως.Ας πει αλλο παιδι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Nova launcher για το 1, 2. συν την εφαμρογη screen off. Για το 3 δεν καταλαβα.Θες απο κλειστη οθονη να στο κανει; δν θυμαμαι να το κανει καπως.Ας πει αλλο παιδι

 

Καλημερα σε ολη τη παρρεα...απο χτες και γω κατοχος του κινητου, καθαρα για τον τομεα της φωτογραφιας....η αληθεια ειναι οτι σε βραδυνες και macro μαμαει...ομως σε τοπια και μακρινες θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα....διορθωστε με αν κανω λαθος....ποια εκδοση φορατε ?? μεσω του huawei finder βρισκουμε τα updates ?? ευχαριστω....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολη τη παρρεα...απο χτες και γω κατοχος του κινητου, καθαρα για τον τομεα της φωτογραφιας....η αληθεια ειναι οτι σε βραδυνες και macro μαμαει...ομως σε τοπια και μακρινες θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα....διορθωστε με αν κανω λαθος....ποια εκδοση φορατε ?? μεσω του huawei finder βρισκουμε τα updates ?? ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Κάτοχος και εγώ του p20 pro σε μαύρο! Μια ερώτηση: το HUAWEI ID το έχετε ενεργοποιήσει; είναι απόλυτα ασφαλές διότι έχει πρόσβαση σε κάποια προσωπικά στοιχεία. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μη φοβασαι τιποτα mike, ειναι απολυτα ασφαλες. Εγω το εβαλα γιατι ηθελα και την 3μηνη ασφαλεια της οθονης.

Απο κει και επειτα θα κανω μια χαζη ερωτηση αλλα προσπαθω να το καταλαβω.

Η φορτιστη του κινητου ειναι απιστευτη. Ωστοσο, δεν νομιζετε πως αυτο θα ριξει γρηγορα την αποδοση της μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Nova launcher για το 1, 2. συν την εφαμρογη screen off. Για το 3 δεν καταλαβα.Θες απο κλειστη οθονη να στο κανει; δν θυμαμαι να το κανει καπως.Ας πει αλλο παιδι

 

Ο Nova κάνει το 1 και το 2 δίχως να χρειάζεται κάποια πρόσθετη εφαρμογή. Τουλάχιστον ο nova prime που έχω έτσι δουλεύει.

Το 3ο δεν νομίζω να γίνεται. Αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξεκλείδωμα περιοδικού δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί;; Σε όλα τα προηγούμενα Huawei που είχα γινόταν. Εσβηνες πχ τις φωτό που είχε εκεί και τέλος. Στο P20 pro δεν υπάρχει η δυνατότητα..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχοντας το τηλέφωνο πλέον ένα 24ωρο και έχοντας περάσει από σχεδόν όλες τις ναυαρχιδες του τελευταίου 8μηνου να πω τα εξής...

 

1)Ωραία οθόνη,όχι στα του note αλλά παρά πολύ καλή...

2)Πολύ καλή κάμερα αν και επειδή είμαι άσχετος με τη φωτογραφία δεν πολύ έχω άποψη σε αυτό.

3)Έχω την αίσθηση μέσα σε κάποιες εφαρμογές κάνει μικρό κοληματακια στο σκρολαρισμα που το note η το pixel δεν έκαναν.

4)Ωραία ηχεία!

5)Εξαιρετική μπαταρία.

6)Το αποτύπωμα μπροστά πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε άλλη λύση.

7)Αρκετά όμορφο.

8)Παίζει η ηχογράφηση κλήσης κάτι που έχει αρχίσει και σταματάει σε άλλες ναυαρχιδες Android...

9)Η AoD display ανούσια αφού απλά την ώρα και την μπαταρία δείχνει...Εκτός και αν υπάρχει καλή και αξιόπιστη εφαρμογή που να λειτουργεί όπως στα Samsung που δε το έχω ψάξει ακόμα.

 

Γενικά πολύ καλή συσκευή...

 

H ΑΟD δεν δειχνει messenger και viber?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξεκλείδωμα περιοδικού δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί;; Σε όλα τα προηγούμενα Huawei που είχα γινόταν. Εσβηνες πχ τις φωτό που είχε εκεί και τέλος. Στο P20 pro δεν υπάρχει η δυνατότητα..

 

Ναι εδώ δεν μπορείς να τις σβήσεις.... Αλλά τι θέλεις να κάνεις... Αν δεν θέλεις να παίζουν οι φωτογραφίες της Huawei απλά ξετικαρεις τις φώτο περιοδικού και βάζεις μόνο μια δικη σου φώτο κλειδώματος.... Αν θέλεις να παίζουν μόνο οι δικές σου φώτο τότε επιλέγεις πολλές τις βάζεις σαν κλείδωμα περιοδικού και μέτα από την οθονη κλειδώματος πατάς το play και με κίνηση προς τα αριστερά αλλάζεις τις εικόνες και οποία σου βγάλεις της Huawei τις σβήνεις με το "Χ"... Εγώ αυτό έκανα έβαλα 60 δικές μου και έσβησα καμία 20αρια από της Huawei και τέλος δεν μου τις ξανά έβγαλε από τότε.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει χωριστή ρύθμιση Notification απο ringtone υπάρχει μια εφραρμογή στο play store που λέγεται : Volume Control

Για να λειτουργήσει, θα πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και να ξε-τικάρετε την επιλογή "Lock The Ringer Mode"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κάνουμε τις ειδοποιήσεις να επαναλαμβανονται μέχρι να τις "δω" και όχι να "χτυπάει" μόνο μια φορά, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήρθε κανένας από iphone x εδώ να μας πει εντυπώσεις? πχ πόσο καλύτερη αυτονομία έχει, στη κάμερα, στο smoothness κλπ?

σκέφτομαι λόγους να κάνω την αλλαγή....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήρθε κανένας από iphone x εδώ να μας πει εντυπώσεις? πχ πόσο καλύτερη αυτονομία έχει, στη κάμερα, στο smoothness κλπ?

 

σκέφτομαι λόγους να κάνω την αλλαγή....

 

 

 

Εγώ έχω και τα δύο. Μπαταρία μου φαίνονται τα ίδια. (Το χ είναι σοκαριστικο καλό σε αυτό το τομέα με βάση το μέγεθος της μπαταρίας του.). Κάμερα καλύτερα το pro ειδικά το βράδυ. Σε smoothness το ios δεν συγκρίνεται. Με κανένα. Αλλά για Android της ιξαι μια χαρά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τα δύο. Μπαταρία μου φαίνονται τα ίδια. (Το χ είναι σοκαριστικο καλό σε αυτό το τομέα με βάση το μέγεθος της μπαταρίας του.). Κάμερα καλύτερα το pro ειδικά το βράδυ. Σε smoothness το ios δεν συγκρίνεται. Με κανένα. Αλλά για Android της ιξαι μια χαρά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Σε βραδινές κυρίως πραγματικά το pro δεν έχει αντίπαλο.

Σε smoothness με nova launches είναι σε υψηλά επίπεδα για Android,αλλά iOS δεν είναι.

Τα έχω και εγώ και τα δυο.

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται για full cover tempered glass ενδεικτικά θα πω ότι εδώ και 2 μέρες έχω βάλει ένα από ebay αξίας 1.5 ευρώ : https://m.aliexpress.com/item/32843417136.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32843417136&productSubject=IMIDO-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Huawei-P20-Pro-9H-Hardness-Screen-Protector-Glass-For-P20&spm=a2g0s.9042311.0.0.ZLX0GK

Εννοείται πανεύκολη τοποθέτηση, εξαιρετικό touch respond (καμία σχέση με τα edge των Samsung) κάλυπτει ολόκληρη την οθόνη και τα μαύρα γύρο γύρο δεν μπαίνουν μέσα στην οθόνη, συνεργάζεται άψογα με την διαφανή θήκη που είχε μέσα στην συσκευασία όπως και με την original θήκη σιλικόνης χωρίς σηκωματα και τρίξιμο, από πλευράς αλλοίωσης χρωμάτων τα πάει περίφημα και από δαχτυλιές είναι στο επίπεδο της οθόνης του τηλεφώνου.

Στα μοναδικά μείον το "rainbow effect" που δεν το γλυτώνεις με τίποτα.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...