Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ποιο site να πάρω Nillkin Synthetic Fiber case for Samsung Galaxy S9plus?

To nillkin.org και http://www.nillkin-case.com είναι fake αποτι κατάλαβα?

Μην πάρω καμιά fake θήκη πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς της samsung crystal clear view ή led view?

Λένε τίποτα?

 

την Clear view.

Πολυ καλη. Μου αρεσει και φαινεται ανθεκτικη!

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την MSVII που φαίνεται να έχει πολύ λεπτό προφίλ ως θήκη

και για την οθόνη είτε Samsung μεβρανη είτε το Dome glass που έχει αφήσει πολλούς ικανοποιημένους.

 

Ακριβό όμως το γυαλί, και δεν αξίζει το ρίσκο να το βάλω εγώ. Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα που να το εφαρμόζει κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την MSVII που φαίνεται να έχει πολύ λεπτό προφίλ ως θήκη

και για την οθόνη είτε Samsung μεβρανη είτε το Dome glass που έχει αφήσει πολλούς ικανοποιημένους.

 

Ακριβό όμως το γυαλί, και δεν αξίζει το ρίσκο να το βάλω εγώ. Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα που να το εφαρμόζει κιόλας;

 

Έψαξα για κατάστημα (κανα 20λεπτο) αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αν βρεις εσύ κανένα, κάνε την καλή και γράψτο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω διακοπών αποφάσισα να αγοράσω μια θήκη γιατί η alcadara που έχω δεν είναι beach friendly. Αποκλείστηκαν οι γκουμούτσες ψάχνοντας μια θήκη slim επώνυμη με προστασία πίσω για γρατσουνιές και μικριπεσιματα. Κατέληξα στην Spigen thin fit. Ποιοτική, πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. Ίσα που φαίνεται ότι το κινητό φοράει θήκη. Σίγουρα υπάρχουν πιο λεπτές αλλά τουλάχιστον αυτή προσφέρει μια ελάχιστη προστασία. Πίσω είναι ματ με υφή σαν σκληρό λάστιχο. Πολύ καλή επιλογή.

Δοκίμασα και την liquid air η οποία προσφέρει πολύ καλή προστασία και είναι πολύ όμορφη και όχι πολύ γκουμουτσα αλλά τα κουμπιά δεν πατούνται εύκολα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Νεος κάτοχος του S9 plus εντός των επόμενων ημερών και ψάχνω για rugged θήκη λόγω δουλειάς.Οι επιλογές που έχω είναι μάλλον 3 και αν μπορεί κάποιος με βοηθάει.

 

- Spigen 360 Pro guard

 

- Spigen hybrid 360

 

- Supcase Unicorn Beetle pro

 

Η hybrid ξέρω ότι έχει κανονικό tempered glass το οποίο "κολλάει" πάνω στην οθόνη και μένει εκεί ακόμα και αν βγάλεις την θήκη.Στην Unicorn Beetle το προστατευτικό τζάμι μπαίνει απλά από πάνω και βγαίνει όποτε θέλεις.Στην Pro guard δεν έχω βρει σχετικό βίντεο για το S9 παρά μόνο για το iPhone X στο οποίο φαίνεται να είναι σαν της Beetle,να βγαίνει δηλαδή.Δυο ερωτήσεις έχω

 

1.Στις Beetle και pro guard εάν έχεις ήδη screen protector επηρεάζεται καθόλου η οθόνη με "νερά" αλλοίωση χρωμάτων κλπ?

2.Στην hybrid το tempered που έχει είναι case friendly για τις υπόλοιπες θήκες της Spigen ας πούμε?Γιατί θέλω όσο είμαι στην δουλειά να το έχω φουλ προστατευμένο αλλά για όλες τις υπόλοιπες περιστάσεις να το έχω πιο λεπτό και ας πούμε "όμορφο".

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα...

Αύριο παραλαμβάνω το S9 και με την ευκαιρία παρήγγειλα

Spigen Neo Hybrid Gunmetal + Samsung Original Μεμβράνη Προστασίας Οθόνης

 

Άντε να δούμε :worry:

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα...

Αύριο παραλαμβάνω το S9 και με την ευκαιρία παρήγγειλα

Spigen Neo Hybrid Gunmetal + Samsung Original Μεμβράνη Προστασίας Οθόνης

 

Άντε να δούμε :worry:

 

Εσένα σε θυμάμαι από τότε στο Galaxy S2 forum.

Με ακολουθείς παντού; :p

Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε θυμάμαι από τότε στο Galaxy S2 forum.

Με ακολουθείς παντού; :p

 

Ναι, πρέπει να το παραδεχτώ... Είμαι μυστικός πράκτορας! :cool: :rolleyes: ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την MSVII που φαίνεται να έχει πολύ λεπτό προφίλ ως θήκη

και για την οθόνη είτε Samsung μεβρανη είτε το Dome glass που έχει αφήσει πολλούς ικανοποιημένους.

 

Ακριβό όμως το γυαλί, και δεν αξίζει το ρίσκο να το βάλω εγώ. Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα που να το εφαρμόζει κιόλας;

 

Τελικά, βλέποντας από κοντά MSVII, προτίμησα τη Nillkin Frosted για μία ακόμη συσκευή.

Σκληρό πλαστικό, ίδιο λεπτό προφίλ και σίγουρα καλύτερο grip στην πλάτη ("σαγρέ" vs. slick).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα...

Αύριο παραλαμβάνω το S9 και με την ευκαιρία παρήγγειλα

Spigen Neo Hybrid Gunmetal + Samsung Original Μεμβράνη Προστασίας Οθόνης

 

Άντε να δούμε :worry:

 

Αντε καλοδουλευτο Δημητρη.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες οπου και αν είστε,

 

μετά απο την αγορά ενος Samsung S9 plus coral blue, θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου απο την αγορά θήκης & μεμβράνης προστασίας.

 

Μετά απο έρευνα αγοράς, καθότι μου αρέσει πάντα να βάζω γνήσια αξεσουάρ, αγόρασα την θήκη clear cover (διάφανη) της Sasmung και την προστασία οθόνης.

 

Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός οτι δεν εχω μεγάλη εμπειρία στην τοποθέτηση μεμβράνης, αλλα το screen protector της Samsung με ταλαιπώρησε πολύ. Δεν έφευγαν οι φουσκάλες οσο καλά και αν το περνούσα με την σπατουλίτσα και στο τέλος μετα λίγες ώρες ξεκόλλησε επάνω αρίστερα.

 

Όσον αφορά την clear cover έμεινα ευχαριστημένος, εφαρμόζει τέλεια και δεν προσθέτει όγκο στην συσκευή, δεν γνωρίζω βέβαια μετά απο χρήση αρκετών μηνών αν θα κιτρινίσει.

 

Τελικά και έχωντας ως γνώμωνα προηγούμενη εμπειρία με προιόντα της Spigen, αποφάσισα να πάρω την θήκη thin fit και για προστασία οθόνης την neo flex hd.

 

Και τα δύο είναι εξαιρετικά προιόντα σε ποιότητα κατασκευής, εφαρμόγη και λογική τιμή.

 

Η θήκη ειναι screen protector friendly, δεν προσθέτει όγκο στην συσκευή, το τηλέφωνο φορτίζει χωρίς δυσκολία με τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή και υπάρχει η δυνατότητα εσωτερικά τοποθέτησης magnetic tag για αυτους που έχουν magnetic card holder (με μονη παραχώρηση σύμφωνα με την spigen οτι δεν λειτουργεί η ασύρματη φόρτιση).

 

Οσον αφορά την προστασία οθόνης, εύκολη εφαρμογή χωρίς φουσκάλες και εξαιρετική απεικόνιση και αίσθηση στην χρήση. Μοναδικό μεινέκτημα που εγώ βρήκα το γεγονός οτι στις άκρες της edge οθόνης λίγο σκαλώνει το δάχτυλο.

 

Τέλος στο αυτοκίνητο, Spigen Kuel car mount και Spigen quick charger 3.0 και είμαστε κομπλέ.

 

Νά στε όλοι καλά και να χαρείτε πυραυλοτηλέφωνό σας!!!

Link to comment
Share on other sites

εχθες παρελαβα αυτη την θηκη σε μωβ και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος ως τωρα...για τ 1 ευρω ειναι πολυ καλη θηκη

 

https://www.ebay.com/itm/Ultra-thin-Matte-Soft-Silicone-Case-Slim-TPU-Rubber-Plush-Cover-For-Smart-Phone/272876088746?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=572533177145&_trksid=p2057872.m2749.l2649

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες οπου και αν είστε,

 

μετά απο την αγορά ενος Samsung S9 plus coral blue, θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου απο την αγορά θήκης & μεμβράνης προστασίας.

 

Μετά απο έρευνα αγοράς, καθότι μου αρέσει πάντα να βάζω γνήσια αξεσουάρ, αγόρασα την θήκη clear cover (διάφανη) της Sasmung και την προστασία οθόνης.

 

Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός οτι δεν εχω μεγάλη εμπειρία στην τοποθέτηση μεμβράνης, αλλα το screen protector της Samsung με ταλαιπώρησε πολύ. Δεν έφευγαν οι φουσκάλες οσο καλά και αν το περνούσα με την σπατουλίτσα και στο τέλος μετα λίγες ώρες ξεκόλλησε επάνω αρίστερα.

 

Όσον αφορά την clear cover έμεινα ευχαριστημένος, εφαρμόζει τέλεια και δεν προσθέτει όγκο στην συσκευή, δεν γνωρίζω βέβαια μετά απο χρήση αρκετών μηνών αν θα κιτρινίσει.

 

Τελικά και έχωντας ως γνώμωνα προηγούμενη εμπειρία με προιόντα της Spigen, αποφάσισα να πάρω την θήκη thin fit και για προστασία οθόνης την neo flex hd.

 

Και τα δύο είναι εξαιρετικά προιόντα σε ποιότητα κατασκευής, εφαρμόγη και λογική τιμή.

 

Η θήκη ειναι screen protector friendly, δεν προσθέτει όγκο στην συσκευή, το τηλέφωνο φορτίζει χωρίς δυσκολία με τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή και υπάρχει η δυνατότητα εσωτερικά τοποθέτησης magnetic tag για αυτους που έχουν magnetic card holder (με μονη παραχώρηση σύμφωνα με την spigen οτι δεν λειτουργεί η ασύρματη φόρτιση).

 

Οσον αφορά την προστασία οθόνης, εύκολη εφαρμογή χωρίς φουσκάλες και εξαιρετική απεικόνιση και αίσθηση στην χρήση. Μοναδικό μεινέκτημα που εγώ βρήκα το γεγονός οτι στις άκρες της edge οθόνης λίγο σκαλώνει το δάχτυλο.

 

Τέλος στο αυτοκίνητο, Spigen Kuel car mount και Spigen quick charger 3.0 και είμαστε κομπλέ.

 

Νά στε όλοι καλά και να χαρείτε πυραυλοτηλέφωνό σας!!!

Το συγκεκριμένο car mount το.κοιταζω και εγώ απλά διάβασα ότι ενδέχεται να επειρεαζει την λειτουργία της πυξίδας κατά την πλοήγηση. Ισχύει ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο car mount το.κοιταζω και εγώ απλά διάβασα ότι ενδέχεται να επειρεαζει την λειτουργία της πυξίδας κατά την πλοήγηση. Ισχύει ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι...το διάβασες σε κάποιο αξιόπιστο forum;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι...το διάβασες σε κάποιο αξιόπιστο forum;
Το έχω διαβάσει στα σχόλια ελληνικού μαγαζιού που το πουλάει ότι ενδεχομένως να προκαλεί πρόβλημα λόγω του μαγνήτη.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους.Νεος κάτοχος του S9 plus εντός των επόμενων ημερών και ψάχνω για rugged θήκη λόγω δουλειάς.Οι επιλογές που έχω είναι μάλλον 3 και αν μπορεί κάποιος με βοηθάει.

 

- Spigen 360 Pro guard

 

- Spigen hybrid 360

 

- Supcase Unicorn Beetle pro

 

Η hybrid ξέρω ότι έχει κανονικό tempered glass το οποίο "κολλάει" πάνω στην οθόνη και μένει εκεί ακόμα και αν βγάλεις την θήκη.Στην Unicorn Beetle το προστατευτικό τζάμι μπαίνει απλά από πάνω και βγαίνει όποτε θέλεις.Στην Pro guard δεν έχω βρει σχετικό βίντεο για το S9 παρά μόνο για το iPhone X στο οποίο φαίνεται να είναι σαν της Beetle,να βγαίνει δηλαδή.Δυο ερωτήσεις έχω

 

1.Στις Beetle και pro guard εάν έχεις ήδη screen protector επηρεάζεται καθόλου η οθόνη με "νερά" αλλοίωση χρωμάτων κλπ?

2.Στην hybrid το tempered που έχει είναι case friendly για τις υπόλοιπες θήκες της Spigen ας πούμε?Γιατί θέλω όσο είμαι στην δουλειά να το έχω φουλ προστατευμένο αλλά για όλες τις υπόλοιπες περιστάσεις να το έχω πιο λεπτό και ας πούμε "όμορφο".

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Η ένσταση που έχω και με τις 3 θήκες που παρέθεσες είναι ότι το τηλέφωνο μπαίνει σε σκληρή πλαστική θήκη και από πάνω μπαίνει το μαλακό πλαστικό και ως εκ τούτου αμφιβάλλω για το κατά πόσο δε θα σημαδευτεί η συσκευή σε περίπτωση πτώσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα ... :D

Μετά από τρίλλημα το αποφάσισα και το πήρα ... :happy:

Παρελήφθη πρό λίγων ωρών όπως έγραψα τους σχετικούς χαιρετισμούς και εντυπώσεις στο άλλο νήμα

 

Παρακαλώ τα φώτα σας σχετικά με την θήκη + το screen protector

Από που αγοράζω και τι προσέχω ?

 

Και πάλι καλώς σας βρήκα :D

Link to comment
Share on other sites

Αφου δοκίμασα τελικά πήγα στη baseus, οικονομική και πολύ καλή :

Θήκη : https://www.ebay.co.uk/itm/BASEUS-Ultra-Thin-Full-Cover-Frosted-Matte-PP-Back-Case-For-Samsung-S9-S9-Plus/112850868461?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413267535759&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

screen protector : https://www.ebay.co.uk/itm/Baseus-3D-Tempered-Glass-Full-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Plus/391998642461?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=660953804832&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Πανέμορφη θήκη και έρχονται σε premium συσκευασίες. Έυκολη τοποθέτηση και δεν πεταξε το screen protector, φτιαχτήκανε για να είναι μαζί. Το μόνο αρνητικό ότι αφήνει δακτυλιές αλλά δεν το πειράζω.

Link to comment
Share on other sites

Αφου δοκίμασα τελικά πήγα στη baseus, οικονομική και πολύ καλή :

Θήκη : https://www.ebay.co.uk/itm/BASEUS-Ultra-Thin-Full-Cover-Frosted-Matte-PP-Back-Case-For-Samsung-S9-S9-Plus/112850868461?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413267535759&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

screen protector : https://www.ebay.co.uk/itm/Baseus-3D-Tempered-Glass-Full-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Plus/391998642461?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=660953804832&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Πανέμορφη θήκη και έρχονται σε premium συσκευασίες. Έυκολη τοποθέτηση και δεν πεταξε το screen protector, φτιαχτήκανε για να είναι μαζί. Το μόνο αρνητικό ότι αφήνει δακτυλιές αλλά δεν το πειράζω.

Το Tempered Glass είναι case friendly; (ρωτάω γιατί δεν γράφει κάτι σχετικό στην περιγραφή). το δοκίμασες με άλλες θήκες να δεις αν το πετάει;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...