Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι όμορφες κ το προστατεύουν σχετικά ναι εγώ το βάζω. Πήρα από κινα μια θήκη με 6 ευρώ είναι κουκλί. Εδώ σε κάνα κωτσοβολο θα την κοστολογουσαν εύκολα 25 ευρώ.. Αν είναι κάποια θήκη που το αξίζει να δώσεις κάποια παραπάνω αλλά όχι να σε κοροϊδεύουν.. Θα δώσω λινκ απτή δική μ

Αυτήν την γκρι πήρα έκανε 18 με 20 μέρες να έρθει

https://m.aliexpress.com/item/32854312096.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32854312096&

Αυτή από πίσω είναι υφασμάτινη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα τζαμί λύθηκε. Αρχικά να τονίσω ότι δεν ήθελα λύσεις με κόλλες και uv ακτίνες και τέτοια. Μπορώ να πω ότι τα δοκίμασα σχεδόν όλα.

-Αρχικά πήρα ένα terrapin 12€ με 2 λωρίδες κόλλα. Σε μια βδομάδα είχε γεμίσει το τζαμί μεταξύ οθόνης και τζαμιού σκόνη.

-Το 2ο ήρθε από ebay ένα που έλεγε full glue (14€). Δεν καθόταν με τίποτα. Η πάνω δεξιά γωνία μετά από λίγη ώρα άνοιγε.

-Μετά άρχισα να ψάχνω στο skroutz. (Εν τω μεταξύ έψαχνα τζαμί full glue διάφανο - τα περισσότερα έχουν 2 κάθετες λωρίδες μαύρες που σου κόβουν οθόνη) βρίσκω ένα μαγαζί είχε full glue clear κλπ. Παίρνω τηλέφωνο μου κρατάνε ένα και πάω να το πάρω. 11.90 ευρώ. Λέω στον υπεύθυνο να το περάσουμε.... αρχίζει και δαγκώνεται να μου λέει είναι δύσκολο και δεν ξέρω αν θα μπει. Ρωτάει μια κοπέλα που περνούσε ένα σε σ8 αν μπορεί να το βάλει λέει φυσικά. Ξεκινάει η καημένη στα 10 δευτερόλεπτα το βγάζει και το πετάει. Μου λέει ελαττωματικό. Ανοίγει άλλο δεν καθόταν. Από εδώ από εκεί τίποτα. Μου λέει θα ψάξω να βρω από. Πρέπει να είναι ελαττωματική η παρτίδα. Δίνω τηλέφωνο να με πάρει. Ακόμα περιμένω. Το πήρα με φούσκες

-Επόμενο ένα x one 4d το οποίο είχε περιμετρικά κόλλα 25€. Τρομερή αίσθηση στο χέρι, να γλιστράει αλλά η αφή περίπατο. Ακόμα με ενεργοποιημένη η ευαισθησία. Στις 2 μέρες έφυγε

-Μετά πήρα ένα blue star full glue 14 €. Πάλι δυσκολία στην τοποθέτηση. Έμεινε ένα σημείο που δεν καθόταν με τίποτα. Το κορυφαίο... Το πρώτο πρωί που ξυπνάω και το βλέπω... Το μισό είχε ξεκολλήσει. Προσπαθώ να το ξανά κολλήσω. Όσο μπορούσα. Μετά από καμιά ώρα το βλέπω είχε ραγίσει μόνο του. Τρομακτικό!

-Σήμερα μίλησα με το extreme mobile (είχα βάλει στο note 8 από εκεί και το είχα 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα - αλλά το έδωσα το τηλέφωνο) και είχε φέρει. Μου κράτησε ένα και πέρασα να το βάλει. Μέρα με την νύχτα. Δεν ξέρω αν είναι το τζαμί ή η τοποθέτηση αλλά έχω τζαμί όπως το θέλω. Χωρίς φούσκες χωρίς ακτίνες και κόλλες και με σωστή αφή. Κόστος 29€.

 

Οκ έχω δώσει 106€ αλλά δεν έχω κάνει ασφάλεια (πέρασε ο καιρός και δεν γινόταν) και δεν ήθελα να κολλήσω το τζαμί με ακτίνες και κόλλες. Μου έκανε εντύπωση ότι πολλά καταστήματα δεν αναλαμβάνουν να τοποθετήσουν κάτι που πουλάνε και αρκετοί ζητούσαν 2 με 3 ευρώ για να το τοποθετήσουν

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Φίλε μου δεν χρειάζεται τέτοια ταλαιπωρία. To Gorilla glass με λιγο προσοχή δεν παθαίνει τίποτα γυμνό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή από πίσω είναι υφασμάτινη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου δεν χρειάζεται τέτοια ταλαιπωρία. To Gorilla glass με λιγο προσοχή δεν παθαίνει τίποτα γυμνό.

Μην το λες... Γρατζουνιές πολύ εύκολα...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι υφασμάτινη σαν κοτλε να το πω σαν μαλακό τζιν τα σπάει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καμία πρόταση θήκη s9 plus για παραλία; ωστε να προστατεύεται από άμμο και αλάτι θάλασσας

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή από πίσω είναι υφασμάτινη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου δεν χρειάζεται τέτοια ταλαιπωρία. To Gorilla glass με λιγο προσοχή δεν παθαίνει τίποτα γυμνό.

 

Το πρόβλημα στα συγκεκριμένα είναι ότι πιάνουν αράχνιες πολύ εύκολα....

Γιαυτό πρέπει οπωσδήποτε κάτι να του βάλεις... Όσο και να το προσεχεις ακόμα και σε θήκη με πανάκι να το βάλεις, είναι πολύ εύκολο να πιάσει αραχνιες....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στα συγκεκριμένα είναι ότι πιάνουν αράχνιες πολύ εύκολα....

Γιαυτό πρέπει οπωσδήποτε κάτι να του βάλεις... Όσο και να το προσεχεις ακόμα και σε θήκη με πανάκι να το βάλεις, είναι πολύ εύκολο να πιάσει αραχνιες....

Θα σου πω σε λίγο καιρό. Το έχω τελειως γυμνό. Μόνο σε θήκη μεταφοράς (pouch) το βάζω όταν μπαίνει στην τσάντα με κλειδιά και αλλα αντικείμενα. Το μονο που με χαλάει είναι οτι το πίσω τζάμι γεμίζει δαχτυλιές και γίνεται σιχαμένο. Παρήγγειλα ενα dbrand skin να του βάλω απο πίσω. Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Το Clear View της Samsung δεν κανει δουλεια?
Κάνει πάρα πολύ δουλειά!

Την έχω στο S7 edge ακριβώς έναν χρόνο.

Αρκεί να την δει κανείς, για να καταλάβει από τι έχει γλυτώσει η συσκευή.

Είναι μέσα στις γρατσουνιές, στα τριψίματα και στα μικροχτυπήματα και είμαι κατά βάση άνθρωπος που τα "πονάω" και τα προσέχω τα κινητά.

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι καμμία οπίσθια μεμβράνη ή dbrand δεν είναι αντάξιά της.

Από πέρσι με το S8 που την έκαναν και standing, έγινε και πολύ πρακτική.

Την χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με Whitestone Dome glass που είναι απόλυτα συμβατό.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο βλεπω μιας και η φιλη μου εχει το S8 με την θηκη την Clear View (Οχι την LED) και το ειχα απορια μιας και κανεις δεν την προτεινει εδω...Ειναι λογω της τιμης της?Η εχει κουσουρια ξερω γω?
Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο βλεπω μιας και η φιλη μου εχει το S8 με την θηκη την Clear View (Οχι την LED) και το ειχα απορια μιας και κανεις δεν την προτεινει εδω...Ειναι λογω της τιμης της?Η εχει κουσουρια ξερω γω?
Κανένα κουσούρι, απλώς δεν είναι "μυστήρια" για κάποιους, είναι καθαρά θέμα προτίμησης.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω σκοπό αύριο να περάσω το white stone dome τζάμι, αφού μελέτησα τα γνωστά 2-3 βιντεάκια στο YouTube. Καμιά συμβουλή της τελευταίας στιγμής για λεπτομέρειες που να μην αναφέρονται σε αυτά από την εμπειρία σας? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ζήτησα. Μου είπε ότι είναι κωδικός που έχει βοηθήσει στο να γίνει και θα προσπαθήσει να μην το φέρει άλλος Ελλάδα. Από Γερμανία μου είπε αν θυμάμαι καλά την εταιρεία την είπε verus

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα αυτά τα κινητά τα έχεις στη διάθεσή σου? Η απλά έβαλες τζαμί και τα πούλησες?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Σε 1 s8 + που πούλησα, σε ένα s9 + που εχω και σε ένα note 8 και ένα s8 φίλων που ζήτησαν τη βοήθεια μου :)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Έχω σκοπό αύριο να περάσω το white stone dome τζάμι, αφού μελέτησα τα γνωστά 2-3 βιντεάκια στο YouTube. Καμιά συμβουλή της τελευταίας στιγμής για λεπτομέρειες που να μην αναφέρονται σε αυτά από την εμπειρία σας? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καθαρός χώρος από σκόνη και ίσια επιφάνεια όπως και δηποτε.

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία κόλλα από dome glass που να περισσεύει να την αγοράσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα,

Έχω εγώ αν θες και μπορώ να στο δώσω δωρεαν!

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Έχω εγώ αν θες και μπορώ να στο δώσω δωρεαν!

Να ευχαριστησω δημοσια το μελος kountoura που μου εστειλε 2 κολλες για dome χωρις να παρει ευρω. Να τα λεμε τα καλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και παλι ως κατοχος πλεον του s9 θα ηθελα να ρωτησω για καποιο καλο τζμακι εκτος απο αυτο της dome γιατι ξεφευγει οικονομικα αν και εκει με βλεπω να καταληγω:p:p

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω δημοσια το μελος kountoura που μου εστειλε 2 κολλες για dome χωρις να παρει ευρω. Να τα λεμε τα καλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα..

Εντάξει έγινε δουλειά τελικά.?

Ελπίζω ναι!

 

Έχει βρει κανείς στην Ελλάδα samsung screen protector?

Σκέφτομαι να αλλάξω την μεμβράνη spigen neo flex με μεμβράνη όμως πάλι όχι με tempered..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ας βιαστώ να πω ότι όχι μόνο δεν την επηρεάζει, αλλά το δάχτυλο πλέον γλιστράει πολύ περισσότερο πάνω στην οθόνη.

Μακάρι να κρατήσει. Λέει 12μηνη διάρκεια.

 

 

εχεις κανενα νεότερο φίλε? εχω δει και εγώ αυτό.

 

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-nano-liquid-000gl21813-premium-screen-protector/

 

Σήμερα πρόσεξα 2 αραχνιές απο 1cm η κάθε μία, και μου την ψιλοέδωσε. Ψαχνομαι να βάλω κάτι στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ μέλος της παρέας μετά το πολύπαθο LG G4, την Πέμπτη θα έχω το s9+ σε μπλε απόχρωση και ψάχνω αξεσουαρ, από γυαλί έχω καταλαβει προς τα που κλείνουν οι γνωμες, οπότε αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποια θήκη προτείνετε, Εγώ μάλλον τείνω προς θήκες που δεν έχουν cover στην οθόνη οπότε Led και Crystal view μάλλον αποκλείονται.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την πατατια και πωρα την Spiegeln liquid air πολυ ομορφη και πολυ καλο γκριπ το κακο ομως ειναι οτι πεταξε το τζαμακι μαι οχι τιποτα αλλο παραηγειλα το dome και βλεπω να τρωω φολα και να το χαλαω.Το εχει δοκιμασει κανεις με την εν λογο θηκη?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

^

Την πηγα πισω την παραπανω θηκη που λες γιατι οντως μου πεταξε το whitestone dome..

Ηταν πολυ ομορφη κριμα.

Ξαναεκατσε αλλα επανω αριστερα φαινετε πως την ψιλοακουσε..

 

Λιστα συμβατη με το εν λογο τζαμι.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11upU3Lh5bIZl3rPAoN23gCxBDU6MwkNZyEzY01HLUeE/htmlview#gid

 

Βολευτηκα τελικα με original Samsung θηκες. Σιλικονης, alcantara που δεν την εχω δοκιμασει καν (ακομα κλειστη στο κουτι της ειναι) και την led view (δωρο με τη συσκευη)

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε καμία φώτο από καμιά καλή θηκουλα παιδιά.

Επίσης όποιος έχει καμία σφραγισμενη spigen (rugged armor ή liquid Air) για ανταλλαγη με original Samsung protective standing cover s9+ ας στείλει πμ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λέτε να παίζει μια χαρά (το type C);

 

https://www.kingston.com/eN/usb/otg

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα αυτη τη θηκη

https://www.skroutz.gr/s/14293127/Nillkin-Super-Frosted-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S9.html

και πιστευω οτι ειναι απο τις πιο ωραιες που εχω δει ποτε.

Σε αντιθεση με spigen που ειναι παντα χοντροκομμενες, αυτη εφαρμοζει παραπανω απο τελεια και δειχνει ενα με το κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα αυτη τη θηκη

https://www.skroutz.gr/s/14293127/Nillkin-Super-Frosted-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S9.html

και πιστευω οτι ειναι απο τις πιο ωραιες που εχω δει ποτε.

Σε αντιθεση με spigen που ειναι παντα χοντροκομμενες, αυτη εφαρμοζει παραπανω απο τελεια και δειχνει ενα με το κινητο.

Με βαζεις σε σκεψεις να δοκιμασω την rose gold παρολο π εχω μωβ κινητο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...