Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε σαν sms. vodafone

 

+994557978566

ΜΥΝΗΜΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΚ

http://w03.wrx1.net/app/v4/rCPGndc/nYkkjieifebkdcMutoYfbbhfdMAYb/1s3KIF/kNoFM_2zyb_nh/

 

Το link σε πηγαίνει σε μια σελίδα με επικεφαλίδα MobileTube και σε παροτρύνει να

"Κατέβασε, τώρα, το δωρεάν BINTEO!"

και έχει διάφορα βιντεάκια από κάτω.

Εννοείται ότι δεν πήγα από το κινητό

Ελπίζω μόνο να με βρήκαν τυχαία και να μην μου σπάσουν τα ούμπαλα σαν τους πολιτικούς !!!

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα εχει γινει να χασω 3 ευρω! παρε το 13830 να εισαι σιγουρος!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε σαν sms. vodafone

 

+994557978566

ΜΥΝΗΜΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΚ

http://w03.wrx1.net/app/v4/rCPGndc/nYkkjieifebkdcMutoYfbbhfdMAYb/1s3KIF/kNoFM_2zyb_nh/

 

Το link σε πηγαίνει σε μια σελίδα με επικεφαλίδα MobileTube και σε παροτρύνει να

"Κατέβασε, τώρα, το δωρεάν BINTEO!"

και έχει διάφορα βιντεάκια από κάτω.

Εννοείται ότι δεν πήγα από το κινητό

Ελπίζω μόνο να με βρήκαν τυχαία και να μην μου σπάσουν τα ούμπαλα σαν τους πολιτικούς !!!

 

To ιδιο μηνυμα το ελαβε και στο κινητο της η μητερας μου. Ηρθε και μου το εδειξε κι εγω το εσβησα απευθειας....τι να πεις..:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι στείλανε σε συγγενή μου ένα που έλεγε κάτι σε φάση "πάρε με τηλέφωνο" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων και έδινε έναν 8 ψήφιο (10 ψήφιο με το 30 μπροστά).

 

69456xxx έκρυψα τα 3 τελευταία ψηφία γιατί δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Αμα σημείωσα σωστά το νούμερο και δεν έφαγα ψηφία, σημαίνει οτι ειναι 8 ψήφιο, ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα μου ηρθε ενα sms ελεγε Μυνημα υπηρεσιας ελεγε τα δικα του και ποιο κατο μου ειχε

ενα link και ελεγε δες το video κλπ..φυσικα δεν το ανοιξα..και βγηκα και τωρα προσπαθω να το βρω να το κανω delete αλλα δεν το βρησκω ουτε στα sms-mms..Ξερει καποιοσ που μπορει να ειναι??εχω την συσκευη iphone(clone)Κ599..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε σαν sms. vodafone

 

+994557978566

ΜΥΝΗΜΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΚ

http://w03.wrx1.net/app/v4/rCPGndc/nYkkjieifebkdcMutoYfbbhfdMAYb/1s3KIF/kNoFM_2zyb_nh/

 

Το link σε πηγαίνει σε μια σελίδα με επικεφαλίδα MobileTube και σε παροτρύνει να

"Κατέβασε, τώρα, το δωρεάν BINTEO!"

και έχει διάφορα βιντεάκια από κάτω.

Εννοείται ότι δεν πήγα από το κινητό

Ελπίζω μόνο να με βρήκαν τυχαία και να μην μου σπάσουν τα ούμπαλα σαν τους πολιτικούς !!!

Το μήνυμα αυτό είναι από κινητό στο Αζερμπαϊτζάν! Καλή κομπίνα πάντως, θα τσιμπήσουν αρκετοί!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω κλήσεις απο το κινητο γιατι δεν έχω υπόλοιπο.

Απο σταθερό σε ποιό νούμερο καλώ;

Δεν θέλω να βάλω κι άλλες μονάδες και να μου τις ξαναφάει η vodafone.

Μαλλον θα με χάσει απο πελάτη.

Χίλιες φορές cosmote!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω κλήσεις απο το κινητο γιατι δεν έχω υπόλοιπο.

Απο σταθερό σε ποιό νούμερο καλώ;

Δεν θέλω να βάλω κι άλλες μονάδες και να μου τις ξαναφάει η vodafone.

Μαλλον θα με χάσει απο πελάτη.

Χίλιες φορές cosmote!

 

Και στην SFR να πας, οταν το κινητο σου συνδεεται στο ιντερνετ θα σε χρεωνει. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ερχονται και απο +66 (Ταυλανδη νομιζω ειναι) και εχω δηλωσει το συμβαν γιατι ηρθανε 4 φορες και στις 2 γραμμες που εχω και σε γνωστους μου επισης..
Link to comment
Share on other sites

κάτι συμβαίνει με την έκδοση 3.1 και κάνει τρελή χρήση του ιντερνετ στο background!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε το ΑΡΝ να μην μπορεί να συνδεθεί τότε αν δε το θες ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

κάτι συμβαίνει με την έκδοση 3.1 και κάνει τρελή χρήση του ιντερνετ στο background!

 

αρα δεν φταιει η vodafone αλλα οι ρυθμισεις της συσκευης σου. πρεπει να τις αλλαξεις για να σταματησει η χρεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα μου ηρθε ενα sms ελεγε Μυνημα υπηρεσιας ελεγε τα δικα του και ποιο κατο μου ειχε

ενα link και ελεγε δες το video κλπ..φυσικα δεν το ανοιξα..και βγηκα και τωρα προσπαθω να το βρω να το κανω delete αλλα δεν το βρησκω ουτε στα sms-mms..Ξερει καποιοσ που μπορει να ειναι??εχω την συσκευη iphone(clone)Κ599..

 

φιλε πηγαινε network-wap-εισερχομενα υπηρεσιας και σε μενα ηρθε

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

σε μένα έρχονται κάτι άλλα άκυρα μηνύματα με λινκ..δε πατάω στ σύνδεσμο αλλά λέω αξίζει να το αναφέρω στο 13830?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

yep είναι τελικά θέμα κινητού και όχι vodafone.

Το θέμα όμως τώρα είναι τι φταίει...

το notifications ειναι off!

και check mail κάνει ανα μία ώρα όπως πάντα και δεν είχα ποτε τέτοιο πρόβλημα.

Δεν πάει πουθενά αλλού το μυαλό μου.

Απο εφαρμογές έχω: facebook, IM+, Skype, Fring, Athens Book, London tube, Barcelona tube, shazaam, Remote, iDisk, FedEx, Ebay, Greek Radio, Banner, iFart, Koi Pond, Labyrinth, Mover, Paper Toss και Cydia (με Sbsettings, yourtube, greek currier logos, cyntact, swirlymms2).

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

yep είναι τελικά θέμα κινητού και όχι vodafone.

Το θέμα όμως τώρα είναι τι φταίει...

το notifications ειναι off!

και check mail κάνει ανα μία ώρα όπως πάντα και δεν είχα ποτε τέτοιο πρόβλημα.

Δεν πάει πουθενά αλλού το μυαλό μου.

Απο εφαρμογές έχω: facebook, IM+, Skype, Fring, Athens Book, London tube, Barcelona tube, shazaam, Remote, iDisk, FedEx, Ebay, Greek Radio, Banner, iFart, Koi Pond, Labyrinth, Mover, Paper Toss και Cydia (με Sbsettings, yourtube, greek currier logos, cyntact, swirlymms2).

 

κανε μια ερωτηση στο θεμα του i phone. ειναι τσακαλια και θα σε βοηθησουνε σιγουρα να βρεις ακρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο που μας πέρασε (26-09-2009), αγόρασα την εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ" από το περίπτερο και βρήκα μέσα μια καρτοσύνδεση του καινούριου πακέτου της Vodafone (αυτό με τον δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους)! Μάλιστα το νουμεράκι ήταν ευκολούτσικο! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλα αυτός που τις δίνει παίρνει ποσοστά απ τις κάρτες ανανέωσης... Γι αυτό είναι free.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές πιθανές περιπτώσεις για το ποιος πλήρώνει ποιον στη συγκεκριμένη ένθεση - διανομή.

Αν μάθω κάτι θα σας ενημερώσω :p

 

Πάντως ως χρήστης κερδισμένος είναι όποιος το ενεργοποιήσει καθώς τα ποσά του μπόνους μετεφέρονται ελεύθερα σε άλλα βόντα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το σήμα 3G, η ένδειξη του modem μπορεί να είναι διαφορετική από του κινητού για πολλούς λόγους... Αφενός μπορεί το σήμα στο κινητό σου να είναι πλασματικό, αφετέρου μπορεί η κεραία που πιάνει το κινητό σου (και που έχει καλύτερο σήμα) να μην είναι HSPA+ οπότε το modem να προτημάει να συνδεθεί με πιο μακρυνή κεραία που είναι HSPA+.

 

Όσον αφορά την ταχύτητα, αυτό είναι καθαρά θέμα κεραίας, και πόσο μπουκωμένο είναι το δίκτυο εκείνη την στιγμή. Γι'αυτό και παρατηρείται διαφοροποίηση της ταχύτητας ανάλογα την περιοχή (πχ. Εγώ στην κυψέλη που είναι πυκνοκατοικημένη, κατεβάζω με 3,5-4Mbps και στα γλυκά νερά, κατεβάζω με 6Mbps+) Μην περιμένεις να δεις 7,2Mbps... Πιστεύω πως οι ταχύτητα που πιάνεις είναι πολύ ικανοποιητική για mobile broadband! Ίσως τις πρώτες πρωινές ώρες που το δίκτυο είναι πιο άδειο, να δείς μια μικρή άνοδο.

 

Τέλος, για τον όγκο, ναι μπορείς να κατεβάσεις όσο θέλεις μέσα σε 100ώρες. Αλλά να έχεις υπόψη ότι αν ξεπεράσεις τα 30GB, σου μειώνουν την ταχύτητα κατεβάσματος περίπου στα 150KB/s (1.5Mbps).

 

Εσύ σε ποιά περιοχή είσαι και βλέπεις αυτή την ταχύτητα?:worry:

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254994

Για να καταλαβω, αυτο ειναι ας πουμε, αντικατασταση του vodafone mobile connect prepay????

Αν ειναι ετσι, πρεπει να αισθανομαι τυχερος που εχω την παλια sim και modem, με χρεωση οσο κατεβαζω, αναλογα με τον ογκο?

 

Εχω μπερδευτει. Δεν ξερω αν υπαρχει πια prepay, να θα ξαναβγαλουν, αν αυτο ειναι αντικαταστατης, αν αλλαξε κατι στο δικο μου υπαρχον πακετο κλπ.

Οποιος μπορει, ας βοηθησει να ξεκαθαρισω.

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω αλλο θέμα νομίζω οτι απορια μου κολλαει εδώ: καλώ απο συμβόλαιο vodafone σε καρτοκινητό vodafone και μου δείχνει οτι καλεί κανονικά και δεν το σηκώνει.Ωραια ως εδώ.Ομως ο καρτοκινητος εκεινη τη στιγμη μιλάει κανονικα ειναι δηκαδη σε ενεργη κλήση.Εμενα γιατι δειχνει οτι καλει???ειναι καποια υπηρεσία αυτη???Εν ολίγης αυτο που θέλω ειναι να καταλαβαινω αν μιλάει ή οχι.Μπορει να βοηθησει καποιος?εχει να κανει με αναμονη αυτο το πράμα?με καποια ρυθμιση?

τα νευρα μου :chair:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...