Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις σβησει καθολου την συσκευη ή την εχεις συνεχεια ανοιχτη;Πρεπει να ειναι σβηστη η συσκευη για να ενεργοποιηθει η νεα σιμ οταν την ανοιξεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου οι χρεώσεις είναι εξωπραγματικές σε περίπτωση που ξεπεράσεις τα 5G:knife: Χώρις να θέλω όμως να σε απογοητεύσω δύσκολα θα μπορέσεις να πετύχεις οτιδήποτε με την καταγγελία για 2 λόγους.Ο πρώτος είναι οτι είμαστε στην Ελλάδα όπου κανένας δεν ενδιαφέρεται για τίποτα εκτός απτην πάρτη του και ως εκτούτου η καταγγελία σου ξέρεις που θα βρεθεί... Ο δεύτερος και εκεί είναι που θα πατήσουν είναι στο συμβόλαιο σου που λέει πόσο είναι πέρα του όγκου που έχεις να κατεβάσεις δωρεάν.Δέν έχει σημασία θα σου πούν αν ειναι γραμμένο σε Κb σε Gb ή σε byte το ζητούμενο είναι ένα:Έχεις ενημερώθει και έχεις υπογράψει.Τα υπόλοιπα είναι ιστορία.Κατά τάλλα τι να σου πώ?Κουράγιο για τα λεφτά γιατί πραγματικά στον πιάσανε κανονικά:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα την κάρτα huwaei e207 πριν από δύο μέρες και την σύνδεσα στο laptop μου που είναι Hp Pavilion 9500. Το λειτουργικό που έχει είναι τα Vista home edition. Αυτό που συμβαίνει είναι το εξής: Βάζω την κάρτα και γίνεται η σύνδεση μέσα σε λίγα λεπτά. Μόλις κάνω αποσύνδεση και προσπαθήσω να ξανασυνδεθώ έχω τα εξής προβλήματα: Τις περισσότερες φορές μου κάνει σύνδεση αλλά έχει ενεργοποιημένο μόνο το upload που σημαίνει ότι όταν ανοίγω σελίδα δεν μπορεί να την φορτώσει. Αυτό γίνεται πολλές φορές και κρατά για αρκετές ώρες. Εχθες κάποια στιγμή και ενω έκανε σύνδεση και μου έδειχνε 0 το download λέω να ανοίξω μια σελίδα για να δω μήπως κάνει κάτι και όντως την άνοιξε. Να τονίσω ότι το ίδιο πράγμα είχα κάνει πολλές φορές πριν αλλά δεν έκανε τίποτα. Αφού έκανε την σύνδεση πήγα να κάνω update τα windows αλλά δεν μπορούσε να κατεβάσει τις ενημερώσεις ενώ τις σελίδες τις άνοιγε κανονικά.

 

Εχω μιλήσει με το τεχνικό τμήμα της vodafone αλλά δεν βγάλαμε κάποια άκρη και μου είπαν ότι θα μελετήσουν το θέμα και θα με ενημερώσουν.

 

Γνωρίζει ή έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο με τα παραπάνω?

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα την κάρτα huwaei e207 πριν από δύο μέρες και την σύνδεσα στο laptop μου που είναι Hp Pavilion 9500. Το λειτουργικό που έχει είναι τα Vista home edition. Αυτό που συμβαίνει είναι το εξής: Βάζω την κάρτα και γίνεται η σύνδεση μέσα σε λίγα λεπτά. Μόλις κάνω αποσύνδεση και προσπαθήσω να ξανασυνδεθώ έχω τα εξής προβλήματα: Τις περισσότερες φορές μου κάνει σύνδεση αλλά έχει ενεργοποιημένο μόνο το upload που σημαίνει ότι όταν ανοίγω σελίδα δεν μπορεί να την φορτώσει. Αυτό γίνεται πολλές φορές και κρατά για αρκετές ώρες. Εχθες κάποια στιγμή και ενω έκανε σύνδεση και μου έδειχνε 0 το download λέω να ανοίξω μια σελίδα για να δω μήπως κάνει κάτι και όντως την άνοιξε. Να τονίσω ότι το ίδιο πράγμα είχα κάνει πολλές φορές πριν αλλά δεν έκανε τίποτα. Αφού έκανε την σύνδεση πήγα να κάνω update τα windows αλλά δεν μπορούσε να κατεβάσει τις ενημερώσεις ενώ τις σελίδες τις άνοιγε κανονικά.

 

Εχω μιλήσει με το τεχνικό τμήμα της vodafone αλλά δεν βγάλαμε κάποια άκρη και μου είπαν ότι θα μελετήσουν το θέμα και θα με ενημερώσουν.

 

Γνωρίζει ή έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο με τα παραπάνω?

 

άμα σε ενημερώσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα να μας το πεις..

για καλό και για κακό πάρε μετά από καμιά εβδομάδα και μην εκπλαγείς αν σου πουν ότι δεν μίλησαν ποτέ μαζί σου και ότι δεν έχεις ανοίξει καμιά κλήση... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω καλά τι γίνεται με πολλά τηλεφωνικά κέντρα κρατάω ονόματα και ξαναπαίρνω συχνά έτσι ώστε να μην έχω προβλήματα όπως αναφέρεις και εσύ πιο πάνω.

 

Ελπίζω να βρεθεί λύση γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο προβλημα με την VF ειναι οτι δεν διαθετουνε τους τιμοκατλογους των καρτοκινητων στα καταστηματα τους

 

 

Οριστε???:blink:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω καλά τι γίνεται με πολλά τηλεφωνικά κέντρα κρατάω ονόματα και ξαναπαίρνω συχνά έτσι ώστε να μην έχω προβλήματα όπως αναφέρεις και εσύ πιο πάνω.

 

Ελπίζω να βρεθεί λύση γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά.

 

κι εγώ το ελπίζω φίλε μου, απλά κυνήγα τους όσο μπορείς :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο προβλημα με την VF ειναι οτι δεν διαθετουνε τους τιμοκατλογους των καρτοκινητων στα καταστηματα τους

 

Μπορεί όμως να δείς και τους τιμοκαταλόγους και απο το Vodafone.gr.Κάνε κλίκ ΕΔΩ για να δείς τον τιμοκατάλογο του CU! και ΕΔΩ για να δείς τον τιμοκατάλογο του Vodafone Ala'Carte!

 

Vodafone-Παναφον Ελλάς Κινητές Τηλεπικοινωνίες

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών:13830 απο κινητό Vodafone και σταθερό (χρέωση:0,10€ ανα κλήση)!

Link to comment
Share on other sites

Το προπληρωμένο, σε όλες τις εταιρείες κοστίζει γύρω στα 250-300 ο εξοπλισμός. Αν πάρεις μόνο κάρτα ΣΙΜ ειναι 43 ευρώ, φτάνει να εχεις 3G+ κινητό να την βάλεις και να ξέρεις να την ρυθμίσεις.

Εγω προτείνω συμβόλαιο VODAFONE, με 29/μήνα πέρνεις πραγματικά απεριόριστο μέχρι 31/10 (όχι να στο κόβει στα 30GB οπως οι αλλες εταιρείες) και ένα σκληρό δισκο εξωτερικό 500GB΄τζάμπα. Το χω και γω και είναι σούπερ!

 

Καλημέρα σε όλους, επειδήψάχνω την δυνατότητα mobile internet για το επόμενο 2μηνο με το ελάχιστο κόστος, γνωρίζει κάποιος πως παίζει αυτο που λέει ο catfish πιό πάνω? δηλαδή αγοράζω prepaid κάρτα sim mobile internet και μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια συσκευή 3G αντί για μόντεμ? τις ρυθμίσεις απο που θα τις μάθω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

το έχει πάρει κανείς το VF 1210; Τι λέει; Αξίζει; H VF το δίνει σε πολύ καλή τιμή. Είναι smartphone με windows mobile. Για 93 ευρώ νομίζω πως δεν υπάρχει καλύτερη πρόταση στην κατηγορία! Αν το έχει κάποιος ας μας γράψει τις εντυπώσεις του. Το wind plus non stop παίζει κανονικά;

 

Thanks!

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα η βονταφον εχει βγάλει ένα καινούργιο σε συνεργασία με την νόκια.

Πρόκειται για το 6124c, είναι 3G+, κάμερα στα 2 megapixel με φλας, οθόνη 2 ιντσών με ανάλυση 320Χ240 και 16 εκατομμύρια χρώματα και τα υπόλοιπα συνηθισμένα πλέον καλούδια και κοστίζει 219 Ευρώ.:)

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-9304,2309.action

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

 

Συνάδελφοι,

με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε την πρόσφατη ίδρυση του ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ VODAFONE, ως επιχειρησιακού συνδικαλιστικού οργάνου.

Το σωματείο ιδρύθηκε για να έχουμε όλοι οι εργαζόμενοι στην εταιρεία μια συλλογική έκφραση, συσπείρωση και εκπροσώπηση, όπως και σε εκατοντάδες άλλες επιχειρήσεις και κλάδους. Αυτή η συλλογικότητα είναι ο μόνος αποτελεσματικός τρόπος για να υπερασπίσουμε ως εργαζόμενοι τα δικαιώματά μας, για να βελτιώσουμε την οικονομική και εργασιακή μας κατάσταση. Όσο κι αν οι εργοδότες, οι διάφοροι διευθυντές, μάνατζερς κλπ. προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο, δεν υπάρχουν «ατομικές λύσεις» στα μεγάλα και καθημερινά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε. Το σωματείο απευθύνεται σε όλους τους συναδέλφους, είτε είναι αορίστου χρόνου είτε συμβασιούχοι, είτε είναι τεχνικοί, είτε στα καταστήματα και την εξυπηρέτηση πελατών, είτε στα οικονομικά τμήματα. Γιατί όλοι εμείς με την κοινή εργασία και προσπάθειά μας, είμαστε αυτοί που παράγουμε τα τελικά αποτελέσματα της εταιρείας. Γι αυτό τα συμφέροντά μας (καλύτεροι μισθοί, σταθερή δουλειά, ωράριο κλπ.) είναι κοινά και μόνο όλοι μαζί ενωμένοι μπορούμε να τα προασπίσουμε.

 

Όχι στα σχέδια μαζικής μείωσης προσωπικού

 

Όλοι ζήσαμε το τρομοκρατικό κλίμα της τελευταίας εβδομάδας με την διοίκηση της εταιρείας να εκδιώχνει ουσιαστικά δεκάδες συναδέλφους, με το εκβιαστικό δίλημμα «παραίτηση ή απόλυση». Όλοι ξέρουμε, όσο κι αν η εταιρεία θέλει να το κρύψει, ότι αυτή η μαζική μείωση προσωπικού έγινε σε συνθήκες αφόρητης ψυχολογικής πίεσης. Όλοι καταλαβαίνουμε ότι τα «δελεαστικά πακέτα αποχώρησης» δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τις δεκάδες θέσεις εργασίας που χάθηκαν, σε μια περίοδο που η ανεργία και η ανασφάλεια εξαπλώνονται. Και σίγουρα όλοι φοβόμαστε και αγωνιούμε για την συνέχεια.

Τις τελευταίες μέρες στο στόχαστρο βρέθηκαν οι συνάδελφοι ενός σημαντικού κομματιού του NETWORK MAINTENANCE (NM). Η διοίκηση της εταιρείας θέλει να τους δώσει outsourcing στην εταιρεία ΚINTEC: μια εταιρεία εντελώς ασήμαντου μεγέθους μπροστά στην VODAFONE, με τη γνωστή αναξιοπιστία απέναντι στις υποχρεώσεις της προς την εταιρεία, μια εταιρεία φημίζεται για τις ιδιαίτερα άσχημες εργασιακές συνθήκες, τους χαμηλότατους μισθούς κλπ.

Το μάνατζμεντ της VODAFONE προσπάθησε να αιφνιδιάσει τους συναδέλφους: ακυρώνοντας άδειες και επαγγελματικά ταξίδια, τους κάλεσε την Τετάρτη 30 Ιούλη σε συνάντηση για την οποία δεν ήξεραν το θέμα, για να τους ανακοινώσει ως τετελεσμένη την μεταφορά τους στην νέα εταιρεία από 1η Αυγούστου! Όλοι μαζί οι συνάδελφοι εξέφρασαν την αντίθεσή τους σ’ αυτή την εξέλιξη. Αυτή η σθεναρή τους στάση υποχρέωσε την εταιρεία να καταφύγει σε κάθε είδους μανούβρες και δωροδοκίες για να αποσπάσει την συναίνεσή τους (επιπλέον αύξηση 5%, επιπλέον μισθοί bonus κλπ). Όμως οι συνάδελφοι καταλαβαίνουν πολύ καλά τί συμβαίνει και επέμειναν σθεναρά στην αντίθεσή τους.

 

Συνάδελφοι,

το σωματείο στέκεται ανεπιφύλακτα στο πλευρό των συναδέλφων μας τεχνικών που σταθερά υπερασπίζουν το δικαίωμα σε μια σταθερή δουλειά. Σύντομα και η ίδια η διοίκηση της VODAFONΕ θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να συμπεριφέρεται με την αλαζονεία του «αποφασίζομεν και διατάζομεν». Το σωματείο ήδη κινείται για την οργάνωση όλων των ενεργειών που χρειάζονται για την επιτυχία αυτού του αγώνα (νομική υποστήριξη, δημοσιοποίηση στα ΜΜΕ, συντονισμός με ΓΣΕΕ, Ομοσπονδίες, σωματεία κλπ., προετοιμασία άμεσων κινητοποιήσεων αν η εταιρεία προσπαθήσει να προχωρήσει σε εκδικητικές απολύσεις).

Αυτός ο αγώνας είναι υπόθεση όλων μας. Σήμερα είναι η σειρά των ΝΜ τις προηγούμενες λίγες εβδομάδες δεκάδες συνάδελφοι από διάφορα τμήματα αναγκάστηκαν σε παραίτηση, αύριο το ίδιο ή κάποιο ανάλογο πρόβλημα θα χτυπήσει την πόρτα κάθε τμήματος. Όλοι μαζί πρέπει να σταθούμε αλληλέγγυοι στους συναδέλφους μας και να στηρίξουμε την προσπάθειά τους.

 

Συνάδελφοι,

δεν υπάρχει κανένας μεσίας που θα υπερασπιστεί την θέση μας, για εμάς χωρίς εμας. Σωματείο σημαίνει συμμετοχή –όχι ανάθεση της λύσης των προβλημάτων σε κάποιους «ειδικούς». Σας καλούμε όλους να γραφτείτε μέλη για να δυναμώσει και να γίνει αποτελεσματική αυτή η προσπάθεια. Όλοι μαζί να προβληματιστούμε, να συζητήσουμε, να συσπειρωθούμε. Η επιτυχία των συναδέλφων μας στην COSMOTE και την WIND, όπου τα αντίστοιχα επιχειρησιακά σωματεία έχουν εκατοντάδες μέλη, είναι παρόντα σε κάθε πρόβλημα και ακόμα έχουν πετύχει συλλογικές συμβάσεις με σημαντικές αυξήσεις, επιδόματα κλπ, δείχνει ότι και εμείς μπορούμε να τα καταφέρουμε στηριζόμενοι στην δική μας ενότητα και τις δικές μας δυνάμεις.

 

- ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ OUTSOURCING

- ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

 

 

Η ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΟΥ ΥΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ VODAFONE

 

 

Επικοινωνία

e-mail: pasevodafone@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί ήδη εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2438490#post2438490

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

THN ΠPOHΓOYMENH EBΔOMAΔA H ΔIOIKHΣH THΣ VODAFONE AΠOΦAΣIΣE THN ΠAPAXΩPHΣH TOY TMHMATOΣ Radio & Transmission ΣTHN KINTEC. OI EPΓAZOMENOI ΘA ΠPAΓMATOΠOIHΣOYN ΠAPAΣTAΣH ΔIAMAPTYPIAΣ AYPIO TO ΠPΩI 04/08/2008 (08-09), ΣTIΣ EΓKATAΣTAΣEIΣ THΣ ΣTON KHΦIΣO (MAKPYΓIANH & KHΦIΣOY - PENTH)
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Μείωση λειτουργικών εξόδων προφανώς... Και οι εργαζόμενοι; Απολυμένοι; Μάθαμε τι έγινε στη διαμαρτυρία;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Μείωση λειτουργικών εξόδων προφανώς... Και οι εργαζόμενοι; Απολυμένοι; Μάθαμε τι έγινε στη διαμαρτυρία;

 

Σε ότι αφορά το τμήμα του network maintenance, το μεγαλύτερο κομμάτι μεταφέρεται με outscourcing σε άλλη εταιρεία με κάποια μικρή (έως μηδαμινή) άυξηση. Όσοι δεν θέλουν παραιτούνται με ένα πολύ καλό πακέτο αποζημίωσης (ότι έχει γίνει και στα περισσότερα τμήματα). Γενικά το technology συρρικνώθηκε πάρα πολύ, το διοικητικό του κομμάτι μάλιστα έκλεισε (σχεδόν) τελείως.

Link to comment
Share on other sites

http://politikoblogies.blogspot.com/2008/07/vodafone.html για να δείτε και να μάθετε καλύτερα τι συμβαίνει και τι γίνεται...

Απλά απαράδεκτη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

...Eeeee, καιρος ηταν..

Καμαρωστε !! thank u vodafone , thank u vodafone !

1) πλεον περνουμε Dynamic internet IP

2) ανοιξαν τα traceroutes....

 

1 115 ms 119 ms 119 ms 10.0.20.1

2 98 ms 128 ms 119 ms 10.0.20.11

3 126 ms 149 ms 119 ms 10.0.15.201

4 106 ms 129 ms 129 ms border1.panafonet.gr [213.249.0.6]

5 138 ms 139 ms 129 ms 213.249.18.158

6 129 ms 139 ms 129 ms nic.aix.gr [195.130.89.210]

 

1 94 ms 118 ms 129 ms 10.0.20.1

2 106 ms 99 ms 119 ms 10.0.20.11

3 116 ms 130 ms 129 ms 10.0.15.201

4 127 ms 99 ms 89 ms border1.panafonet.gr [213.249.0.6]

5 118 ms 99 ms 89 ms 213.249.0.12

6 176 ms 300 ms 99 ms pos3-0-cr03-vodafone.ath.OTEGlobe.net [62.75.3.1

33]

7 177 ms 179 ms 179 ms gig3-3-cr04.ath.OTEGlobe.net [62.75.4.133]

8 208 ms 219 ms 229 ms pos3-0-cr01.fra.oteglobe.net [62.75.4.110]

9 258 ms 259 ms 259 ms de-cix10.net.google.com [80.81.192.108]

10 238 ms 279 ms 289 ms 209.85.255.170

 

1 375 ms 99 ms 99 ms 10.0.20.1

2 117 ms 129 ms 119 ms 10.0.20.11

3 127 ms 139 ms 139 ms 10.0.15.201

4 99 ms 119 ms 120 ms border1.panafonet.gr [213.249.0.6]

5 128 ms 129 ms 119 ms border2.panafonet.gr [213.249.0.7]

6 107 ms 118 ms 110 ms d114.ath1.nas.panafonet.gr [213.249.21.114]

7 117 ms 119 ms 129 ms ate1-vodafone-hellas-1.ate.seabone.net [213.144.

178.137]

8 268 ms 288 ms 279 ms ash2-new11-racc1.new.seabone.net [195.22.216.225

]

9 275 ms 309 ms 270 ms unassigned.ash.seabone.net [195.22.206.42]

 

(εχουν προσθεσει και νεους access servers και πολλα routerakia!!!...gia καλυτερο traffic shaping ...ε? ...δεν πειραζει ,

P.s.

το Seabone peering τους ..θελει επειγοντως αναβαθμιση...μας εχουν ταραξει στο Traffic shaping ..:X

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...