Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδατε λοιπόν ότι αυτά δεν τα παρατηρεί ο περισσότερος κόσμος; Έτσι για να μην μου λέτε...

Προσωπικά όταν πρωτο-είδα την προσφορά δεν το είχα προσέξει ούτε εγώ...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που εκανα ανανεωση χτες γιατι δεν μου ηρθε κανενα τετοιο μηνυμα??:what:

Η προσφορά δεν είναι για ανανεώσεις με καρτούλα από το περίπτερο.Θα πας σε ένα vodafone shop ή σε Γερμανό και θα ζητήσεις να κάνεις ανανέωση κάρτας από τον υπολογιστή τους.Μόνο τότε θα σου έρθουν τα τσάμπα λεπτά ομιλίας (που βασικά δεν είναι τσάμπα,γιατί παλιότερα με τον ίδιο τρόπο έδειναν δώρο κάποια ευρώ και τα έκανες ότι ήθελες,ενώ τώρα δίνουν λεπτά ομηλίας από Cu σε Cu)

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά δεν είναι για ανανεώσεις με καρτούλα από το περίπτερο.Θα πας σε ένα vodafone shop ή σε Γερμανό και θα ζητήσεις να κάνεις ανανέωση κάρτας από τον υπολογιστή τους.Μόνο τότε θα σου έρθουν τα τσάμπα λεπτά ομιλίας (που βασικά δεν είναι τσάμπα,γιατί παλιότερα με τον ίδιο τρόπο έδειναν δώρο κάποια ευρώ και τα έκανες ότι ήθελες,ενώ τώρα δίνουν λεπτά ομηλίας από Cu σε Cu)

μήπως με αυτό τον τρόπο παράλληλα μειώνουν και το bonus που έδιναν;

Link to comment
Share on other sites

oπως και να ναι σου δινουν κατι παραπανω ομως σε σχεση με το περιπτερο ε?

ημουν χαλκιδικη...που να βρεις καταστημα βονταφον..:p

ενταξει ,καλα ειναι μωρε..απο το τιποτα..;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι εξυπηρετεί καλύτερα ο νέος λογ/μος.

Έχει τις κατηγορίες τελών επικοινωνίας στην 2η σελίδα,πόσες έγιναν προς σταθερα/κινητα/μνμ κλπ,διάρκειά τους.

 

Στην ανάλυση τελών το μόνο που δεν με πολυβολεύει (προσωπικά) είναι οτι έχει και τη χρήση δεδομένων μαζί,ενώ πριν την είχε και στην τελευταία σελίδα.

Αλλά δεν είναι και τραγικό αυτό τα βλέπω και μέσω e-Billing. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Στην 2η σελίδα δείχνει τις ΕΠΙΠΛΕΟΝ χρεώσεις προς σταθερά/μυνήματα κτλ; Δηλαδή από την στιγμή που πέρασες τον δωρεάν χρόνο ομιλίας; Η όχι;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σου αναφέρει το σύνολο της διάρκειας των κλήσεων και τη χρέωση πέραν του δωρεάν χρόνου. (Αν κατάλαβα καλά, γιατί κι εγώ χθες τον παρέλαβα και του έριξα μια γρήγορη ματιά):)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εδω και αρκετο καιρο αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα κατα την εναλλαγη απο 3G σε 2.5G και το αντιστροφο. Συγκεκριμενα κατα την εναλλαγη παντα χάνω την κληση που πραγματοποιω αλλα μερικες φορες απλα ακουω την φωνη του καλουμενου σαν να προερχεται απο κασεττα στην οποια εχει πατηθει το FF μαζι με το play η αν εχει γινει η εναλλαγη ακριβως πριν κανω την κληση ακουγεται η φωνη μου παραμορφωμενη και το αντιλαμβανομαι και εγω. Στην αρχη πιστευα οτι φταιει το κινητο μου (Nokia N70) το οποιο και πηγα για αναβαθμιση. Στην συνεχεια το προβλημα δεν λυθηκε και συναντησα ακριβως το ιδιο προβλημα σε ενα N71. Σημερα πηρα τηλεφωνο το customer service της Vodafone απο το οποιο μου ειπαν οτι δεν εχει αναφερθει ποτε παρομοιο προβλημα και μαλιστα μου συνεστησε να ρυθμισω το κινητο μου σε GSM συνδεση, το οποιο το θεωρω απαραδεκτη λυση. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν εχει παρατηρηθει και απο αλλους χρηστες το ιδιο προβλημα για να δω τι θα κανω.. :worry:

 

Και εγώ φίλε εχω το ίδιο πρόβλημα με NOKIA N71 και vodafone στη πόλη το Βόλου και εχω και USIM. Έβαλα για δοκιμή και USIM της cosmote και εκεί δούλευε μια χαρά. Άρα οφείλεται στο δίκτυο της vodafone.

Μήπως οφείλεται στο ότι δεν είναι live! συσκευή??!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ειναι ουτε imode συσκευή. Δεν νομιζω να παιζει ρολο. ΤΟ κανει και σε vlive συσκευες.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε εχω το ίδιο πρόβλημα με NOKIA N71 και vodafone στη πόλη το Βόλου και εχω και USIM. Έβαλα για δοκιμή και USIM της cosmote και εκεί δούλευε μια χαρά. Άρα οφείλεται στο δίκτυο της vodafone.

Μήπως οφείλεται στο ότι δεν είναι live! συσκευή??!!!!

Στο Βόλο απλά δεν υπάρχει πλήρης κάλυψη,για αυτό πιστεύω έχεις τέτοια προβλήματα.Μόλις καλυφθεί 100%(πήγα στο κατάστημα vodafone πριν 2 περίπου βδομάδες και μου είπαν πλήρης κάλυψη στο Βόλο από Σεπτέμβριο) δε θα έχεις τέτοια προβλήματα.Πάντως και η ΤΙΜ που καλύπτει μερικώς το Βόλο(και αυτή από Σεπτέμβριο είπαν "πλήρη" κάλυψη 3g,προφανώς θα γίνει δουλειά στην κεραία δίπλα από τη Μακρυνίτσα που είναι ΤΙΜ-colocation από vodafone) δεν έχει προβλήματα γενικά.κανένα handover fail μέχρι τώρα(μόνο από 3g->3g 3 φορές μου έχει τύχει)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia kati diavasa prin apo ena mina peripou oti i vodafone etimazei na prosferei stin agora internet kiniti kai statheri tilefonia kai malista tha vgali mia siskevei pou tha ta exei kai ta tria mazi!!!:)
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia kati diavasa prin apo ena mina peripou oti i vodafone etimazei na prosferei stin agora internet kiniti kai statheri tilefonia kai malista tha vgali mia siskevei pou tha ta exei kai ta tria mazi!!!:)

Πριν από 3 χρόνια τα ίδια έλεγαν και για την Telestet. Είδες εσύ κάτι που δεν είδα εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για σένα... Γι αυτούς που τα δημοσιεύουν λέω... Διότι τέτοια δημοσιεύματα πάντα υπήρχαν.

Τώρα αν αυτό θα γίνει... μακάρι! Όντως θα κάνει τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Α, τώρα που είπες 3.5G διάβασα ότι η vodafone αυτή την περίοδο ετοιμάζεται και ψάχνεται γενικότερα για εξοπλισμό HSDPA.

Να δούμε αν αυτό τουλάχιστον αληθεύει...

Link to comment
Share on other sites

oxi den to exo tora to periodiko tora mazi mou :( alla gia na to lene kati kseroun :)) an exeis kai ta kinita nea des to ekei to grafi sta psithirismata
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι εξυπηρετεί καλύτερα ο νέος λογ/μος.

Έχει τις κατηγορίες τελών επικοινωνίας στην 2η σελίδα,πόσες έγιναν προς σταθερα/κινητα/μνμ κλπ,διάρκειά τους.

 

Στην ανάλυση τελών το μόνο που δεν με πολυβολεύει (προσωπικά) είναι οτι έχει και τη χρήση δεδομένων μαζί,ενώ πριν την είχε και στην τελευταία σελίδα.

Αλλά δεν είναι και τραγικό αυτό τα βλέπω και μέσω e-Billing. ;)

 

Στο vodafone e-billing υπαρχει δυνατοτητα να εμφανιζεται ο αναλυτικος σε εκτυπωσιμη μορφη ωστε αν εκτυπωθει να εχει τη μορφη που εχει οταν τον στελνει η VODAFONE ????? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...