Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά η voda θα βγαλει αλλα οικογενειακα προγραμματα όπως οι υπόλοιποι ή οχι??? εχει κανεις καποια πληροφόρηση??? Τωρα τα 500 και 700 είανι αρκετα ακριβα για 2 νουμερα.....
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν στείλεις cu a lot τι γίνεται?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1142604#post1142604

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα αλλο, απλα τωρα τα λεφτα που θα διναμε για την sms card, τα βαζουμε μεσω vodashop και παιρνουμε και το bonus μας :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά η voda θα βγαλει αλλα οικογενειακα προγραμματα όπως οι υπόλοιποι ή οχι??? εχει κανεις καποια πληροφόρηση??? Τωρα τα 500 και 700 είανι αρκετα ακριβα για 2 νουμερα.....

δε νομιζω φετος να κανει καποια αλλαγη...μεχρι στιγμης η βονταφον παρουσιαζε 2ή3 τα προγραμματα της..οποτε καποια εταιρια πρεπει καπου να μειονεκτει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η voda θα βγαλει αλλα οικογενειακα προγραμματα όπως οι υπόλοιποι ή οχι??? εχει κανεις καποια πληροφόρηση??? Τωρα τα 500 και 700 είανι αρκετα ακριβα για 2 νουμερα.....

 

 

Τα μειονέκτήματα είναι πολλά.

Δεν έχεις δωρεάν ενδοοικογενειακές εκτός από την 6μηνη προσφορά

Δεν μπορεις να συνδυάσεις καρτοκινητά και σταθερό τηλέφωνο.

Δεν έχει ο καθένας το δικό του χρόνο για να μπορεί να τον ελέγξει...

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone πλέον, χρεώνει την κλήση στον τηλεφωνητή (121) 0,15€ (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ) ανεξαρτήτως διάρκειας. Μόλις τώρα μου ήρθε το μήνυμα.:) :) :)

Υπάρχει επίσης και η δυνατότητα δωρεάν κλήσης στο 1269 για τοποθέτηση προσωπικού χαιρετισμού.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, η κληση στο 1269 ειναι δωρεαν. Καλωντας το, αλλαζετε τις ρυθμισεις του τηλεφωνητη, ηχητικο μηνυμα κτλ.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα διότι όπως φαίνεται η Vodafone mobile connect έχει πολλά προβλήματα και το καλύτερο που κάνει είναι να μας ταλαιπωρεί .

Έτσι λοιπόν αν αντιμετωπίζετε κάποιο τεχνικό σφάλμα της κάρτας καλό είναι να παραθέσετε την εμπειρία σας. Όμως και εσείς που αντιμετοπησατε στο παρελθόν προβληματική χρήση και έχετε επιλύσει πια τα τεχνικά της προβλήματα θα ήταν σπουδαίο να μας βοηθήσετε ,αφού το ανάλογο τμήμα της Vodafone δεν επαρκεί.

 

Λοιπόν έχουμε και (κ)λέμε

1) αρκετές φορές όταν πάω να συνδεθώ στο internet μου βγάζει την μπλε οθόνη και κάνει restart ο υπολογιστής μου .

2) μέσα από το menu της κάρτας ,στα ''εργαλεία'' επικυρώνω τον ''έλεγχο για ενημερώσεις'' και μου βγάζει ότι υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις μετά με βάζει σε μια σελίδα updates που μου λέει ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ UPDATES

3) τις τελευταίες μέρες δεν μου στέλνει το υπόλοιπο μου ,ούτε αν ο κωδικός ανανέωσης που έστειλα αν έχει γίνει δεκτός η όχι. Δηλαδή τα απαντητικά μηνύματα από το δίκτυο της Vodafone ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Ο υπολογιστής σου θα έχει πρόβλημα κι όχι η κάρτα.

2) Μπορεί όντως να μην υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Κάλεσε το 1399 για περισσότερες πληροφορίες.

3) Αυτό σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το κέντρο μηνυμάτων κι όχι η κάρτα Vodafone Mobile Connect.

Link to comment
Share on other sites

3) τις τελευταίες μέρες δεν μου στέλνει το υπόλοιπο μου ,ούτε αν ο κωδικός ανανέωσης που έστειλα αν έχει γίνει δεκτός η όχι. Δηλαδή τα απαντητικά μηνύματα από το δίκτυο της Vodafone ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

 

3) Αυτό σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το κέντρο μηνυμάτων κι όχι η κάρτα Vodafone Mobile Connect.

 

Αν ειχε προβλημα το κεντρο μηνυματων τοτε, περα απο τα γενικοτερα παραπονα, δεν θα μπορουσε να στειλει ή να λαβει μηνυματα απο αλλους συνδρομητες vodafone

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε προβλημα το κεντρο μηνυματων τοτε, περα απο τα γενικοτερα παραπονα, δεν θα μπορουσε να στειλει ή να λαβει μηνυματα απο αλλους συνδρομητες vodafone

Eννοώ ότι τη συγκεκριμένη στιγμή είχε πρόβλημα το κέντρο μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχουν ήδη 3-4 θέματα με θέμα την VMCC.

Είμαστε που είμαστε λίγοι, όσοι έχουμε την κάρτα, αν ανοίγουμε ο καθένας κι ένα θέμα με το πρόβλημα που έχει με την κάρτα, τότε το μόνο που πετυχαίνουμε, είναι να μπερδευόμαστε και να μην βοηθάμε και τους επόμενους..

 

Αν είναι εύκολο λοιπόν σε κάποιον moderator, ας κάνει μια συνένωση των είδη υπαρχόντων θεμάτων που αφορούν την VMCC κι αν είναι δυνατόν την διατήρηση μόνο του ενός (ας είναι κι αυτό εδώ).

 

Όσον αφορά το πρόβλημα, δεν μας είπες να το πρόβλημα με την μπλε οθόνη εμφανίζεται από τότε που έβαλες την κάρτα. Να θυμίσω ότι η VMCC έχει κάποιες συγκεκριμένες απαιτήσεις συστήματος.

Όσον αφορά την αναβάθμιση, έχει ειπωθεί σε άλλο θέμα για την VMCC (είδατε γιατί λέω για το πρόβλημα να ανοίγουμε θέματα με το ίδιο περιεχόμενο; ) η τελευταία έκδοση είναι η 6 και θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την Vodafone για την διαδικασία απόκτησής της.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ για την συμμετοχή σας στο από ότι κατάλαβα όχι και τόσο πρωτότυπο θέμα.

Ο υπολογιστής μου βγάζει την μπλε οθόνη ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ VMC . η αλήθεια είναι ότι έχω την έκδοση 4 οπότε ίσως φταίει αυτό . επίσης μόλις έβαλα την κάρτα μου στο κινητό μου , ήρθαν όλα τα μηνύματα των τελευταίων ημερών (τα απαντητικά από το δίκτυο) . συνεχίζω . το 1399 ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ !!! κάλεσα αυτόν τον αριθμό από ένα Vodafone και μου λέει ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ !!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VMC ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ DATA SIM . και κάτι ακόμη , δεν έχω πρόσβαση στο δίκτυο με άλλο τρόπο , και αυτός είναι ο λόγος που πήρα την κάρτα αυτή, έτσι δεν έχω δει πολλά topic και δεν ξέρω τι άλλο έχει ειπωθεί για την VMC , επειδή συνδέομαι βλέπω κάτι συγκεκριμένο , γράφω και βγαίνω . όποτε αν λόγο τάξης θα ήταν καλύτερο να συγχωνευθούν τα θέματα για το ίδιο αντικείμενο , εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα

ο υπολογιστής μου είναι HP COMPAQ NX 9020

Intel® Celeron® M

Processor 1.30GHz

1.30 GHz. 224 MB RAM

Link to comment
Share on other sites

Το 1399(ή 1397; ) έχει αλλάξει νομίζω. Πάρε 13830 για να σου πουν το νέο νούμερο και εξήγησέ τους το πρόβλημά σου.

Όσο για την έκδοση, νομίζω πως όλοι την 4 έχουμε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

6944401399 είναι ο αριθμός, συγγνώμη για την παραπληροφόρηση.

1399 απο κινητο vodafone χωρις χρεωση (αν καλεις απο Ελλαδα) και (+30)6944401399 απο αποιοδηποτε αλλο κινητο ή σταθερο τηλεφωνο

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ! ΤΟ 1399 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ VODAFONE! ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ VODAFONE ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΤΟ 1399!

Εγω το καλω παντως κανονικα χωρις να ειμαι εταιρικος πελατης. Το 1399, οπως και το 6944401399 ειναι διαθεσιμο για προβληματα εταιρικων πελατων.

 

Δοκιμασε το 1397 - Εξυπηρετηση πελατων panafonet (απο κινητο), 6944401397 (απο σταθερο) για τεχνικα προβληματα.

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα άκρη. ο αριθμός για το τμήμα της connect είναι 1397 (aisope μου το είπε ένας φίλος και το είδα και από εσένα εδώ γραμμένο , σε ευχαριστώ . ) η αλήθεια είναι ότι όταν μου έστειλαν το τετραψήφιο ήμουν για καφέ και έτσι δεν είχα το pc μπροστά μου , από περιέργεια παρολ΄αυτα, κάλεσα και μίλησα με έναν της Vodafone τον ρώτησα τα καθέκαστα ,ότι δηλαδή δεν μου έρχονται τα απαντητικά μηνύματα αλλά και ότι κάνει restart ο υπολογιστής μου, για το δεύτερο μου είπε να καλέσω την hp! ότι είναι δικό της θέμα και ότι σε καμία περίπτωση δεν φταίει η κάρτα!anyway .

Όσο για το πρώτο μου είπε να πειράξουμε τις ρυθμίσεις των sms (βέβαια όπως είπα ήμουν έξω και δεν είχα πρόσβαση στο computer) μια αλήθεια ακόμη είναι ότι δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση των μηνυμάτων για να χαλάσουν, οπότε τρέχα γύρευε……

Θα το κοιτάξω αυτές τις μέρες αυτή τη φορά θα έχω το hp μπροστά μου και με την καλή συνεργασία του τμήματος της Vodafone μήπως και βρούμε τον φταίχτη ,αν και δεν βλέπω φως .

Link to comment
Share on other sites

Το 1397 είναι το τμήμα εξυπηρέτησης για την Panafonet,δηλαδή για σύνδεση στο Internet μέσω σταθερής γραμμής (ΟΤΕ).

Για την VMC (mobile connect card) το τηλέφωνο εξυπηρέτησης είναι το 1399(τμήμα εξυπηρέτησης εταιρικών πελατών,από οποιοδήποτε κινητό vodafone) ή το 6944401399 από σταθερό, απ' όπου συνδέουνε με το τεχνικό τμήμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνεργασία για τη διάθεση της μουσικής υπηρεσίας Vodafone Radio DJ ανακοίνωσαν ο όμιλος Vodafone και η Sony NetServices. Πρόκειται για μία προσωποποιημένη interactive υπηρεσία που προσφέρει κανάλια ραδιοφώνου που λαμβάνονται από κινητά τηλέφωνα 3G και ηλεκτρονικούς υπολογιστές.

 

Με το Vodafone Radio DJ, οι χρήστες έχουν πρόσβαση σε εκατοντάδες χιλιάδες τραγούδια από τις μεγαλύτερες δισκογραφικές εταιρείες του κόσμου αλλά και μικρότερες.

Το κύριο χαρακτηριστικό του Vodafone Radio DJ είναι το εύχρηστο σύστημα προσωποποίησης, το οποίο δίνει τη δυνατότητα στο χρήστη να διαμορφώνει τους σταθμούς που θέλει να ακούει, κατατάσσοντάς τους σε λίστα "like" και "dislike" όταν ακούει ένα τραγούδι. Εάν η επιλογή είναι η δεύτερη, τότε περνά στο επόμενο τραγούδι.

Η λεπτομερής ταξινόμηση κάθε τραγουδιού στον κατάλογο, μέσω ανάλυσης του ρυθμού και της αρμονίας καθώς και άλλων χαρακτηριστικών, οδηγεί σε λήψη σταθμών που έχουν χαρακτηριστικά κοινά με αυτά τα τραγούδια που έχει προτιμήσει ο χρήστης.

 

Η υπηρεσία περιλαμβάνει τρία κύρια χαρακτηριστικά:

# Προεγκατεστημένους σταθμούς που οι χρήστες μπορούν να επιλέξουν έναν με βάση τη διάθεση και το είδος. Αν δεν τους αρέσει το τραγούδι, μεταβαίνουν στον επόμενο. Οι πελάτες μπορούν να αγοράσουν όποια τραγούδια τους αρέσουν, τα οποία θα είναι αυτόματα διαθέσιμα για κατέβασμα είτε στο κινητό τους είτε στο PC τους.

# Προσωπικά κανάλια. Με την αξιολόγηση των τραγουδιών από το χρήστη στους υφιστάμενους σταθμούς, μπορεί να δημιουργηθεί ένα σύνολο από νέους προσωποποιημένους σταθμούς που θα ανταποκρίνονται στο είδος ή άλλα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που προτιμά ο χρήστης.

# Συλλογές, με τις οποίες η υπηρεσία μπορεί να παρουσιάσει προγραμματισμένες συλλογές τραγουδιών. Τις συλλογές δημιουργούν τοπικοί ειδικοί στη μουσική και αφορούν σ’ ένα θέμα, όπως π.χ. τα χριστουγεννιάτικα hits ή τα καλύτερα νέα hip hop. Θα περιλαμβάνουν δε περίπου 15 τραγούδια.

 

Τα τραγούδια που αγοράζονται θα είναι διαθέσιμα για κατέβασμα και στο κινητό αλλά και στο PC παράλληλα. Η υπηρεσία θα παρέχεται βάσει μηνιαίας συνδρομής, προσφέροντας απεριόριστη δυνατότητα ακρόασης. Δεν θα υπάρχει επιπλέον χρέωση για το χρήστη για τη μεταφορά δεδομένων που χρειάζεται για το κατέβασμα μουσικής.

Το Vodafone Radio DJ θα διατεθεί σε έξι ευρωπαϊκές χώρες μέσα στους επόμενους μήνες, τη Βρετανία, τη Γαλλία, τη Γερμανία, την Ιταλία, την Πορτογαλία και την Ισπανία. Επίσης θα διατεθεί συνολικά σε περισσότερες από 20 χώρες μέσα στον επόμενο χρόνο.

 

computertoday.gr

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Kseri kanis apo pou borw na dw tin provlapsi gia ton kairo tis polews tou Volou.

SMS η live (xwris sindromi)!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...