Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι εχει κανει συμφωνια με τις κατασκευαστριες εταιριες , εναντι υψηλων ποσων.

 

Για αυτο.

:X
Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει κανει συμφωνια με τις κατασκευαστριες εταιριες , εναντι υψηλων ποσων.

 

Για αυτο.

 

Ayto moy akoygete ligo m***ia apo pleyras etaireiwn. Opote an den yparxei kapoy voda den 8a lansaristei k to kinhto :blink: :blink:

 

Kala tosa fraga pernoun k einai eyxaristhmenoi?

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι υπαρχουν και τοσο φοβερες συμφωνιες... απλα οι κατασκευαστες δινουν σε καποια εταιρια το ταδε μοντελο αλλαζουν καποιο μικρο χαρακτηριστικο οποτε αλλαζει το μοντελο (μπορει να μην αλλαχθει και τιποτα) και το πασαρουν και στην διπλανη εταιρια κινητης ..οποτε ολοι ειναι ευχαριστημενοι με τα αποκλειστικα για αυτους μοντελα... και οι κατασκευαστες μπαινουν σε ολα τα καταστηματα πωλησης. τωρα για τα sharp...xm ισως υπαρχει κατι διαφορετικο εκει... παντως αν δεν πουλαγαν τοσα κινητα μεσω της voda δεν νομιζω οτι θα εμεναν μονο σε αυτη...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για τα branded κινητά; Στα branded κινητά το μόνο που κάνουν (οι άλλες εταιρίες) είναι να βάλουν το λογότυπό τους και να περάσουν τις ρυθμίσεις. Στη Vodafone όμως εκτός από αυτά αλλάζουν τα μενού και μπορεί να κλειδώσουν και μερικές λειτουργίες... Τώρα τα Sharp κινητά όπως και μερικά άλλα όπως Sony Ericsson V630 κλπ κατασκευάζονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τη Vodafone οπότε δεν μιλάμε για απάτη...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για τα branded κινητά; Στα branded κινητά το μόνο που κάνουν (οι άλλες εταιρίες) είναι να βάλουν το λογότυπό τους και να περάσουν τις ρυθμίσεις. Στη Vodafone όμως εκτός από αυτά αλλάζουν τα μενού και μπορεί να κλειδώσουν και μερικές λειτουργίες... Τώρα τα Sharp κινητά όπως και μερικά άλλα όπως Sony Ericsson V630 κλπ κατασκευάζονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τη Vodafone οπότε δεν μιλάμε για απάτη...

 

egw ennow ta apokleistika.

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

egw ennow ta apokleistika.

Ε, γι αυτά η Vodafone δίνει εντολή σε μια εταιρία (φυσικά δίνοντας το αντίστοιχο ποσό στην εταιρία) να της κατασκευάσει αποκλειστικά κινητά. Και η ΤΙΜ έχει αποκλειστικά μοντέλα. Κάθε εταιρία (σχεδόν) έχει εκτός από τα κινητά που κυκλοφορούν από τις κατασκευάστριες εταιρίες και κάποια μοντέλα δικά της...

Link to comment
Share on other sites

Για όλα φταίει το γκαζόν.

 

Οι εταιρίες δεν έχουν λόγο να χρεώνουν τόσα πολλά για να τερματίζουν κλήσεις μέσα στο δίκτυό τους. δικό τους το δίκτυο δεν δίνουν πουθενά τσατσόσημο.

καλα να σου ζητάει Χ όταν παίρνεις από voda σε cosmote γιατί θα τα πάρουν μισά μισά. Αλλά αν είναι απο voda se voda γιατί δενέχει καλύτερες χρεώσεις

 

και θα αρχίσουν μετά τα παιδιά, μαμά μπαμπά γκόμενε 1 γκομενε2 γκόμενα 1 γκόμενα 154 πάρε και εσυ voda. καλύτερη διαφήμιση από τους ίδιους τους πελάτες σου δεν υπάρχει...

 

αλλά αφού βρήκαμε την αγελάδα και μπορούμε να την αρμέγουμε τσάμπα, γιατί να την αγοράσουμε?

 

ε?

 

~j

~j77
Link to comment
Share on other sites

Ayto moy akoygete ligo m***ia apo pleyras etaireiwn. Opote an den yparxei kapoy voda den 8a lansaristei k to kinhto

 

Και πάλι κυκλοφορεί το κινητό, απλά με άλλο όνομα και χωρίς τα χρώματα της Vodafone...

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι πολλα κινητα λανσαρονται μονο μεσω Vodafone?

Τι σοι thread ειναι αυτό; :blink: Δηλαδη εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου; Τι παει να πει τι παιζει; Εχεις καμια θεωρια συνομοσιας να μας πεις; :lol:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Νεα καινοτομια εφερε η Vodafone πλεον προς χρηση για ολους εμας!

 

Αυτοματη συνδεση του αριθμού που καλουμε προσφερει η Vodafone αν δεν ειναι διαθεσιμος τη στιγμη που τον καλουμε. Η "εκφωνητρια" αναφερει αν θελετε να συνδεθειτε οταν αυτος ειναι διαθεσιμος πατηστε 1. Μολις αυτος ειναι διαθεσιμος δεχεται ο συνδρομητης μια κληση απο τον αριθμο του και οταν απανταει ακουει τον αριθμο με τον οποιο ζητησε να συνδεθει και μετα πατωντας 1 γινεται αμεση συνδεση !!! Πολυ καλη υπηρεσια κατα τη γνωμη μου.

 

Δε γνωριζω αν:

 

-Υπαρχει καποια επιπλεον χρεωση

-Χρεωνομαστε οση ωρα ακουμε τον αριθμο συνδεσης

-Υποστηριζεται απο καρτοκινητα!

-Υποστηριζεται οταν ο αριθμος που καλουμε ειναι απενεργοποιημενος!

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Νεα καινοτομια εφερε η Vodafone πλεον προς χρηση για ολους εμας!

 

Αυτοματη συνδεση του αριθμού που καλουμε προσφερει η Vodafone αν δεν ειναι διαθεσιμος τη στιγμη που τον καλουμε. Η "εκφωνητρια" αναφερει αν θελετε να συνδεθειτε οταν αυτος ειναι διαθεσιμος πατηστε 1. Μολις αυτος ειναι διαθεσιμος δεχεται ο συνδρομητης μια κληση απο τον αριθμο του και οταν απανταει ακουει τον αριθμο με τον οποιο ζητησε να συνδεθει και μετα πατωντας 1 γινεται αμεση συνδεση !!! Πολυ καλη υπηρεσια κατα τη γνωμη μου.

 

Δε γνωριζω αν:

 

-Υπαρχει καποια επιπλεον χρεωση

-Χρεωνομαστε οση ωρα ακουμε τον αριθμο συνδεσης

-Υποστηριζεται απο καρτοκινητα!

-Υποστηριζεται οταν ο αριθμος που καλουμε ειναι απενεργοποιημενος!

 

:O

 

Η υπηρεσία είναι αυτή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=145012

Call Back when Busy

-Καμία Χρέωση

-Όχι

-Ναι

-Όχι

Απενεργοποιεί όμως Αναμονή Κλήσεων και την Ειδοποίηση Κλήσεων

Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση μέσω του 1285 και της επιλογής 2

μετά πατώντας το 1 απενεργοποιείται και το 2 ενεργοποιείται.........

Προσωπικά την βρίσκω εκνευριστικότατη........διότι ενεργοποίηθηκε σε όλους ....!!!.....Χωρίς να ρωτήσει.....!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Και παιζει μονο εαν ο καλουντας ειναι Βονταφον. Εαν ειναι τιμ του βγαζει το μηνυμα δικτυου οτι ειναι κατειλλημενος και εαν ειναι Κοσμοτε του βγαζει ενα αλλο μηνυμα διαφορετικο, δεν θυμαμαι.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και παιζει μονο εαν ο καλουντας ειναι Βονταφον. Εαν ειναι τιμ του βγαζει το μηνυμα δικτυου οτι ειναι κατειλλημενος και εαν ειναι Κοσμοτε του βγαζει ενα αλλο μηνυμα διαφορετικο, δεν θυμαμαι.

Και Cosmote βγάζει ότι είναι κατειλλημένος ενώ σε Q βγάζει το κλασικό μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ:p :p :p

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνεται ή θα βρεθώ να έχω αγοράσει το πακετάκι της Vodafone χωρίς να υπάρχει απόλυτη συμβατότητα με την 3G/GPRS PCMCIA της ΤΙΜ? Υπάρχει κανείς που να το έχει δοκιμάσει? Ευχαριστώ και πάλι.
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

sumfwnies einai pou dieykolynoun kai tous 2 :kiniti etairia k kataskeyastria...

Link to comment
Share on other sites

4 μερες μετα την εκδοση φαινεται; Εδω στην τιμ και φαινεται την επομενη εργασιμη... Εγω προτιμω την ηλεκτρονικη μορφη γιατι εκτος της ασφαλειας που λεει και το bored01 πιο πανω ειναι καλο γιατι με μπορεις να κανεις καλυτερη αναλυση των κλησεων σου και να δεις που μιλας περισσοτερο/συχνοτερα κτλ και δεν μαζευεις και τονους χαρτιου στο γραφειο σου...

 

 

Το βασικοτερο που δεν υποστηριζει ειναι η real-time ενημερωση !

Link to comment
Share on other sites

entajei re paidia poly xamos gia to tipota, kleidwste to se 3G kai otan prokeitai na kinh8eite kapou pu den exei 3G jekliedwste to! egw kinumai patra kai a8hna. einai synexeia kleidwmeno se 3G ektos apo otan kanw to tajidi, kai den exw kanena ma kanena provlhma.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως ειναι μεγαλο μειον για ολες (που εχουν e-billing) το οτι δεν υποστηριζουν real time ή εστω με καθυστερηση ενος 24ωρου...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως ειναι μεγαλο μειον για ολες (που εχουν e-billing) το οτι δεν υποστηριζουν real time ή εστω με καθυστερηση ενος 24ωρου...

 

[Ειμαστε λιγο off αλλα δεν πειραζει!] Ετσι οπως το σκεφτομαι για να πραγματοποιηθει κατι τετοιο απαιτειται μεγαλο κοστος που δε νομιζω μετα καμια εταιρια στην Ελλαδα να δωσει ως δωρεαν υπηρεσια! Επισης δεν τις συμφερει γιατι ετσι θα εχει ο πελατης τον πληρη ελεγχο της κινησης του και ετσι δε θα χανει τον ελεγχο!(=κερδος) ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταιο συμφωνω... Καμια εταιρια δεν την συμφερει να δωσει τετοιο ελεγχο στον πελατη. Οσο αναφορα για την υλοποιηση δεν νομιζω πως χρειαζονται πολλες επενδυσεις στο να δωσουν τετοιες υπηρεσιες. Εγω θα την πληρωνα και μεχρι 2€ τον μηνα γιατι σιγουρα θα εκανα καλυτερη διαχειριση στην κινηση του λογαριασμου μου αρα και οχι μονο 2€ θα κερδιζα αλλα και περισσοτερα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

entajei re paidia poly xamos gia to tipota, kleidwste to se 3G kai otan prokeitai na kinh8eite kapou pu den exei 3G jekliedwste to! egw kinumai patra kai a8hna. einai synexeia kleidwmeno se 3G ektos apo otan kanw to tajidi, kai den exw kanena ma kanena provlhma.

οι περισσότεροι δε ξέρουν καν τι είναι κλείδωμα σε 3g φίλε...Σχεδόν όλοι στο αυτόματο το έχουν και εκεί είναι το ζητούμενο να λειτουργεί σωστά το 3g!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα Νοκια νομιζω απο προεπιλογη δεν εχουν κλειδωμενο στο gsm το κινητο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα Νοκια νομιζω απο προεπιλογη δεν εχουν κλειδωμενο στο gsm το κινητο;
Όχι βέβαια! Η προεπιλογή είναι το "Διπλή λειτουργία"!

 

Και αυτό που άκουσα, το εντελώς κουφό! Παραμηθιάζουν το κόσμο μερικοί ανίδαιοι ότι "θα πρέπει να βάλεις το κινητό σου σε GSM γιατί με τη διπλή λειτουργία ή Λειτουργία UMTS μπορούν να σε ακούσουν και να σε χρεώνουν"!!!!!!

 

Δηλαδή το άκουσα και από τα νεύρα μου άρχησα να γελάω!!!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια! Η προεπιλογή είναι το "Διπλή λειτουργία"!

Α ενταξει τοτε.. παω πασο... Δεν εχω νοκια αλλα μου το ειπε ενας φιλος με N70 που προφανως εκανε λαθος :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα billing και των 4 υποστιρηζουν real time για να το δωσουν?

 

Η να αλλαξουν? Και να αλλαξουν ξερετε ποσο κοστιζει?

 

Ας περιμενουμε τον Atlas (ποσα χρονια παιρνει η αλλαγη? :D )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...