Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απάτη και καλοστυμένη μάλιστα.Δεν ρώτησες?σύμφωνα με τη βόνταφον εσύ φταίς ποιος άλλος...έτσι είναι μας φέρονται πολύ καλά στη βόνταφον.Μακάρι να είχα τα φράγκα να πήγαινα στη ΤΙΜ αλλά για να το κόψω το συμβόλαιο στο 6μηνο πρέπει να τους σκάσω 110€ λόγω επιδότησης.
......
Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου γνώμη η ελλιπής πληροφόρηση δεν είναι απάτη. Απάτη είναι να σου έλεγε - έγραφε - διαφήμιζε οτι θα είχες δωρεάν κλήσεις και προς τα παλιά προγράμματα, και δυό μήνες αργότερα (που θα είχε γράψει αρκετούς συνδρομητές λόγω αυτής της προσφοράς) το έπαιρνε πίσω με ένα δελτίο τύπου!!! - σου θυμίζει κάποια άλλη εταιρία μήπως?

 

Το οτι δεν σε ενημέρωσαν για όλους τους όρους είναι σίγουρα λάθος, πάντως οι όροι υπήρχαν στα φυλλάδια που έστειλα εγώ στον ξάδελφό μου (και ήταν και ο λόγος που δεν προχώρησε, δεν ήθελε να αλλάξει τα παλιά πάγια).

Όταν δεσμευόμαστε για κάτι που θα μας χρεώνει, καλό είναι να φροντίζουμε να μαθαίνουμε εμείς τι είναι δωρεάν και τι όχι....

Link to comment
Share on other sites

Den to briskw kai egw me th seira mou apath,ma mia enhmerwsh h Vodafone deixnontas to kalo th sproswpo tha mporouse na thn eixe kanei.Bebaiai gnorizontas pws etsi mporei na konomisei estw kai 10-15 eyrw parapanw to mhna de thn ekane,me apotelesma na xasei enan *barbato*pelath me 3 noumera kai 150 eurw logariasmous.HA kala na pathei!

 

 

 

Kai mia erwthsh gia opoion gnorizei:Exw spiti 3 noumera Vodafone ek twn opoiwn to ena einai sundesh(mpampas)ta 2 CU (aderfos kai egw),epishs exoume kai mia cosmokarta(mama).

Einai dunaton na kanw forhtothta olwn se mia apo tis 3 etairies px sth Vodafone pou tha prepei ousiasthka na allaksw mono ena noumero alla giati oxi kai se Cosmote h Tim kai na ta balw kai ta 4 se ena programma etairiko? .Euxaristw polu prokatabolhka.

 

Filika Dr.Cicilianos.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kai mia erwthsh gia opoion gnorizei:Exw spiti 3 noumera Vodafone ek twn opoiwn to ena einai sundesh(mpampas)ta 2 CU (aderfos kai egw),epishs exoume kai mia cosmokarta(mama).

Einai dunaton na kanw forhtothta olwn se mia apo tis 3 etairies px sth Vodafone pou tha prepei ousiasthka na allaksw mono ena noumero alla giati oxi kai se Cosmote h Tim kai na ta balw kai ta 4 se ena programma etairiko? .Euxaristw polu prokatabolhka.

 

Filika Dr.Cicilianos.

 

Φυσικά και γίνεται, κανονικότατα! Μεταφέρεις τα νούμερα με φορητότητα στην εταιρία που προτιμάς και μετά τα βάζεις όλα σε ένα εταιρικό πακέτο :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπε ο φιλαρακος με τα απεριοριστα το ειχα ακουσει παλιοτερα...αλλα δεν το πηρα και στα σοβαρα! :) αλλα τωρα βλεπω καποιοι ξυπνησαν..

δεν θελω να υποστηριξω την τιμ αλλα στα εταιρικα της ειναι μανα η τιμ.

και οταν λεει απεριοριστο με 15 ευρω το εννοει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπε ο φιλαρακος με τα απεριοριστα το ειχα ακουσει παλιοτερα...αλλα δεν το πηρα και στα σοβαρα! :) αλλα τωρα βλεπω καποιοι ξυπνησαν..

δεν θελω να υποστηριξω την τιμ αλλα στα εταιρικα της ειναι μανα η τιμ.

και οταν λεει απεριοριστο με 15 ευρω το εννοει.

H TIM ειναι πιο ακριβη στα VPN αλλα πιο φθηνη στα πακετα εθνικων κλησεων των εταιρικων.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μπορει να ειναι 1ευρω πιο ακριβη..αλλα ξερεις οτι στο εταιρικο που θα εισαι.. θα μιλας απεριοριστα ετσι?? και οχι οπως ειπε ο φιλος μας παραπανω με τα προγραματα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μπορει να ειναι 1ευρω πιο ακριβη..αλλα ξερεις οτι στο εταιρικο που θα εισαι.. θα μιλας απεριοριστα ετσι?? και οχι οπως ειπε ο φιλος μας παραπανω με τα προγραματα..

Ενταξει αυτο εγινε λογω του πωλητη της βονταφον και του πελατη. Ο ενας δεν ενημερωσε γιατι δεν ηξερε, γιατι δεν ηθελε, ενω ειδε οτι εχει γραμμες σε παλιο εταιρικο προγραμμα δεν τον ενημερωσε και ο αλλος δεν ρωτησε γιατι δεν ηξερε οτι παιζει κατι τετοιο... Δεν δικαιολογειται η βονταφον σε αυτο το θεμα αλλα δεν σημαινει πως για αυτο τον λογο τα εταιρικα της ειναι σωνει και ντε λιγοτερο συμφεροντα απο αλλα αλλων εταιριων.

 

Και η κοσμοτε δεν κανει διακρισεις μεταξυ των εταιρικων (παλιων και νεων) και εχει και ενα ευρω πιο φθηνα το απεριοριστο δωρεαν vpn, τι σημαινει; οτι ειναι καλυτερη;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα vpn ναι γιατι οχι? ο πελατης μπορει να σκεφτεται και τα ευρω!

αλλα ολα ειναι θεμα πωλητη. θελει να πουλησει το εταιρικο να παρει τα λεφτακια του και μετα τρεχουμε εμεις.γιατι χρεωθηκαμε..και αν τους πεις μα μου..σου λεει δεν βλεπετε τι υπογραφεται??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω οποιος μπορει ας βοηθησει με ρυθμισεις Vodafone Mail για Κ750 και αν μπορω να λαμβανω τα μηνυματα απο Yahoo στο κινητο κατευθειαν.

Ευχαριστω...

 

Για το vodafone mail γίνεται αρκει να καλεσεις το 13830 και να σε συνδέσουν με το τμήμα που θα σου δώσει τις ρυθμίσεις!! :)

Για το yahoo μόνο με συνδρομή μπορείς να έχεις pop3 άλλα υπάρχει και εναλλακτική λύση...στο yahoo email που που ήδη έχεις κανε προώθηση τα email σου στο vodafone mail και μετα (αφού έχεις περάσει και τις ρυθμίσεις στο κινητό) θα μπορείς να τα ανοίγεις απο εκεί και να έχεις και ειδοποίηση για τα νέα σου email με δωρεάν μήνυμα απευθείας στο κινητό σου !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται, κανονικότατα! Μεταφέρεις τα νούμερα με φορητότητα στην εταιρία που προτιμάς και μετά τα βάζεις όλα σε ένα εταιρικό πακέτο :)

Euxaristw polu gia thn plhroforia.Mou menei pleon na brw tropo na sugrinw ti me sumferei perissotero.Exeis mhpws upopsein sou kati?Legetai pws h Cote einai fthnoterh ap oles meta h Voda kai telos h Tim alhtheia?pou mporw na dw times? :O

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ 2 ΚΑΡΤΕς VODAFONE μια συνδεση μια alacarte

γινεται να βαλω και τους 2 αριθμους σε μια καρτα και ποσο θα μου στοιχισει?

και ποσο χρονο?

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw polu gia thn plhroforia.Mou menei pleon na brw tropo na sugrinw ti me sumferei perissotero.Exeis mhpws upopsein sou kati?Legetai pws h Cote einai fthnoterh ap oles meta h Voda kai telos h Tim alhtheia?pou mporw na dw times? :O

Επειδή αύριο θα κάνω εταιρικό και το έψαξα τις προηγούμενες μέρες η φθηνότερη στα εταιρικά ειναι η ΤΙΜ. Ψάξτο όσο θέλεις αλλά αν τα συγκρίνεις όλα θα δεις ότι είναι φθηνότερη και προσφέρει περισσότερα.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.Θα το προσπαθησω.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Amesa oxi. Emmesa nai. to metatrepeis se symvolaio kai meta apo ena mhna kaneis aitisi diakopis h opoia ginetai se ena mhna meta kai metatrepetai se alacarte afou to zitiseis sthn aitisi.

Γίνεται μεταφορά και προς τις δύο κατευθύνσεις μέσω του 1266!!!

 

Προσωπικά έχω μεταφέρει και a la carte σε CU και CU σε a la carte!

 

H χρέωση είναι 7 Ευρώ (περιλαμβάνει το ΦΠΑ) και όχι 14 Ευρώ όπως αναφέρθηκε πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ένας τρόπος για να μιλήσετε δωρεάν με το 1251 (εξυπηρέτηση καρτοκινητής Vodafone).

 

Αρκεί να έχετε σχεδον μηδενικό υπόλοιπο στην κάρτα σας.

 

Καλείτε κανονικά το 1251 ή οποιονδήποτε άλλο αριθμό και το σύστημα σας λέει ότι δεν μπορείτε να κάνετε την κλήση γιατί δεν έχετε υπόλοιπο. Μετά όμως σας λέει να πατήσετε 1 για ανανέωση ή 2 για να συνδεθείτε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

 

Αν πατήσετε 2 θα συνδεθείτε με το τμήμα εξυπηρέτησης εντελώς δωρεάν!

 

Να προσθέσω τέλος ότι αν δεν κάνω λάθος οι εταιρείες είναι υποχρεωμένες (αν και δεν το κάνουν) να διαθέτουν τμήμα αναφοράς βλαβών χωρίς χρέωση.

Η Vodafone στα γνωστά προβλήματα δικτύου της προηγούμενης εβδομάδας (που στην περιοχή παραλίων νομού Λάρισας όπου ήμουν συνεχίστηκαν για αρκετές ημέρες) με ενημέρωσε ότι για αναφορά οποιουδήποτε προβλήματος πρέπει να καλώ 13830 ή 1251 και να χρεώνομαι το 12λεπτο και αν οι γραμμές είναι κατηλλειμένες και κλείσει μετά από τρία λεπτά να ξανακαλέσω και να πληρώσω άλλα 12 λεπτά! Μέσω 1283 δεν δεχόταν καταγραφή βλάβης!

 

Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και με τις λανθασμένες χρεώσεις του live! Π.χ. παλιά μου συνέβενε συχνά να πάω να κατεβάσω ένα ringtone ή ένα παιχνίδι, το σύστημα να με χρεώνει και μετά να μην μου το κατεβάζει. Σε αυτές τις περιπτώσεις έπρεπε να καλέσω το 13830 και να χρεωθώ για να τους πω ότι το σύστημά τους έχει κολλήσει και να ζητήσω επιστροφή χρημάτων...

 

Πιστεύω ότι οι εταιρείες πρέπει να δημιουργήσουν έναν ξεχωριστό αριθμό μόνο για αναφορά βλάβης ή προβλήματος ο οποίος να είναι χωρίς χρέωση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο όχι μόνο δεν έχουν τηλέφωνο για βλάβες αλλά ακόμα και αναφορά βλάβης να κάνεις θα σου πούν να περιμένεις απάντηση εντος 5 ημερών από το αρμόδιο τμήμα και αν σε πάρουν εμενα.....ακόμα περιμένω απο vodafone να με ενημερώσει υπάλληλος για το πρόβλημα στο σήμα στην περιοχή μου. εδώ και ένα έχω καλέσει.Μάλλον η βόνταφον μιμείται τον θεϊκό μας ΟΤΕ...
......
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης καλώντας το 2106702000 συνδέεσαι με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης καλώντας το 2106702000 συνδέεσαι με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Καλό αυτό για όσους έχουν π.χ. τα νυχτερνιά λεπτά ή πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας (που δεν τον έχουν χρησιμοποιήσει για άλλες κλήσεις). Έτσι δεν πληρώνουν εξτρά 10 λεπτά αλλά αφαιρείται ο χρόνος από τα πρόγραμμα χρήσης του...

 

Δωρεάν αριθμό πάντως όπως υποχρεούνται, δεν έχουν!

Link to comment
Share on other sites

Μία λύση την οποία προτείνω είναι η εξής:

1). Καινούργια σύνδεση στο V500 (επιδότηση 180Ε χωρίς ΠΚ, 195Ε με ΠΚ)

2). Χρήση της επιδότησης από την παλιά γραμμή (π.χ. 119Ε)

3). Ενωση αυτών των δύο και έχεις μια χοντρή επιδότηση για μία 2G συσκευή ή +75Ε για αγορά 3G (η επιδότηση για 3G παίζει ανάλογα την συσκευή)

Θα μου πείτε τι γίνεται με το πάγιο? Χμ

Αίτηση για αλλαγή παγίου κάνοντας την παλιά γραμμή child στην καινούργια με πάγιο 3,50Ε. Σύνολο παγίου 59E+ΦΠΑ και έχεις

300Ε επιδότηση περίπου (ανάλογα της επιλογές και της επιδότησης από την παλιά γραμμή) και 500 λεπτά χρόνου ομιλίας:O ;)

Τώρα όσο για τα δύο νούμερα αίτση για κάρτα 2in1 και είσαι κομπλέ

Τι σκεφτηκε ο νους του ανθρωπου???????????????????????????????????????????????????????????????ορεξη ναχεις.δλδ εσυ προτιμας να σκας καθε μηνα 70ε κοντα σε παγια για να παρεις ενα τηλ.λιγο πιο φθηνα??εχουμε ξεφυγει εντελως μου φαινετε.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η Βονταφον κανει επιδοτήσεις περίπου 1,5x το μέσο λογαριασμό που της κάνεις.

Αντιθέτως η ΤΙΜ περίπου 3x. (έχω συνδεση και στις δύο εταιρίες...) Για κοσμοτε δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...