Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βέβαια και γίνεται. Κάνεις αίτηση διακοπής συμβολαίου και άμεσα γίνεται καρτοκινητό χωρίς καμία χρέωση εκ μέρους σου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να είναι η σύνδεση στο όνομά σου. Αλλιώς θα πρέπει να μπλέξεις με εξουσιοδοτήσεις και λοιπές ιστορίες... :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Εδώ και καιρό δέχομαι κλήσεις χωρίς απόκρυψη και τρελές ώρες 12.30 am κτλ. Στην πλειοψηφία ζητάνε λάθος ή κάποιοι απαντάνε σαν να τους τηλεφώνησα εγώΉ χτυπάει μια φορά και το κλείνουν . Έξτρα χρεώσεις δεν έχω στον λογαριασμό. Πριν λίγο πήρε κάποιος και άρχισε να απειλή –δεν θα σε βρω ρε θα σε γα****** που με έχεις ταράξει στα τηλέφωνα. --Δεν έχω πάρει κανέναν. Η σύνδεση είναι με συμβόλαιο από πολύ παλιά , χρόνια πίσω και δεν είχα τέτοια προβλήματα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο ?Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να εχω gprs internet για συνδεση φορητου υπολογιστη στο internet.

Θελω να κανω περιστασιακη χρηση και γι αυτο δεν θελω να πληρωνω παγια.

Σκεφτομαι την Mobile Connect Pcmcia Card της Vodafone.

Ομως πρεπει να μπω σε προγραμμα με παγιο, τουλαχιστον συμφωνα με οτι ισχυει ως σημερα.

 

Ενας γνωστος(τον οποιο δεν βρισκω συχνα) μου ειπε οτι συντομα, η Voda ετοιμαζει νεο πακετο με Pcmcia card για συνδεση Laptop στο Internet, χωρις παγιο.

 

Μηπως εχει κανεις περισσοτερες πληροφοριες γι αυτο το θεμα? Ποτε αναμενεται κατι τετοιο? Θα ειναι οντως 'a la carte' Pcmcia Card?

 

Οποιαδηποτε πληροφορια θα με βοηθουσε!

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εχει περασει ο χρονος δεν γινεται?

Αν δε σε δεσμεύει το συμβόλαιο τότε γίνεται. Αλλά συνήθως επειδή όταν κάνουμε αρχικό συμβόλαιο παίρνουμε και μια συσκευή (αρχική επιδότηση) δεσμευόμαστε από 1 χρόνο οπότε σε αυτή την περίπτωση πρέπει να περάσει ο χρόνος. Αλλιώς πληρώνεις κάτι σαν αποζημίωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

An vgalei h Sharp kapoio symbian kinito px 902 me symbian tha einai to apolyto kinito!!!

:)

Δε θα περιμένουμε για πολύ ακόμη...

 

Οι φήμες λένε ότι ("επίσημες") λεπτομέρειες για το νέο Sharp της Voda θα ανακοινωθούν σε μερικές ώρες :D ... οπότε και θα διαπιστώσουμε αν το απόλυτο live! Sharp δεν ήταν ψέμα! :worry: :lol:

 

( Έρχονται... 2 νέα live! 3G Sharp handsets! ) :w00t:

 

Παράλληλα... τους επόμενους μήνες θα δούμε και νέα live! 3G:

Sony-Ericsson

Sanyo

Motorola

Nokia

NEC

Link to comment
Share on other sites

:)

Δε θα περιμένουμε για πολύ ακόμη...

 

Οι φήμες λένε ότι ("επίσημες") λεπτομέρειες για το νέο Sharp της Voda θα ανακοινωθούν σε μερικές ώρες :D ... οπότε και θα διαπιστώσουμε αν το απόλυτο live! Sharp δεν ήταν ψέμα! :worry: :lol:

 

( Έρχονται... 2 νέα live! 3G Sharp handsets! ) :w00t:

 

Παράλληλα... τους επόμενους μήνες θα δούμε και νέα live! 3G:

Sony-Ericsson

Sanyo

Motorola

Nokia

NEC

Πολύ ενδιαφέρον...

Αναμένουμε πληροφορίες SuRfer:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοόν! Επειδή όπως είπατε το συμβόλαιο δεν ήταν στο όνομα μου, αλλά στης μάνας μου, την κουβάλησα μέχρι το Vodafone shop της Βουλιαγμένης και την ακυρώσαμε στο τσάκα μπαμ! Το μόνο που χρειάζεται είναι την ταυτότητα του ατόμου στον οποίο έχει εκδοθεί το νούμερο!

Έτσι μετά από την αίτηση θα περάσουν 30 μέρες μέχρι να ακυρωθεί, και εν συνεχεία το νούμερο δεν θα υφίσταται για την επόμενη μία μέρα, από εκεί και πέρα θα χρησιμοποιώ την sim που μου δώσανε από την Vodafone η οποία στην ουσία έχει το ίδιο νούμερο αλλά θα λειτουργεί ως καρτοκινητό!! Όλα αυτά όπως είπατε χωρίς χρεώση.. :)

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

1 μηνα πριν ληξει η συνδεση σου ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΑΚΥΡΩΣΗ για να γλιτωσεις τις 30

μερες μετα αναμονη,και τονισε τους οτι θελεις τον ιδιο αριθμο καρτοκινητο...μην την πατησεις οπως εγω..

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν με πολυαπασχολεί το θέμα αυτό των 30 ημερών...!

Στο λέω αυτό γιατί ο λόγος που κάνω όλη αυτή την διαδικασία είναι γιατί δύο χρόνια κυκλοφορώ σχεδόν όλη τη μέρα με δύο κινητά (εταιρικό το δεύτερο), οπότε είπα πλέον να χρησιμοποιήσω το εταιρικό γενικά :rolleyes: . Αυτό που είπες πάντως με την ακύρωση δεν το πολυκατάλαβα! :O

Εγώ απλά πήγα και ζήτησα διακοπή της σύνδεσης και ότι θέλω τον ίδιο αριθμό σε καρτοκινητό και μου δώσανε, στην μάνα μου δηλαδη, μια υπεύθυνη δήλωση να υπογράψει ότι θέλει να το κάνει καρτοκινητό και ότι χάνει την επιδότηση (110€)..

Και ότι το όλο σκηνικό θα λάβει 30 μέρες μετά, όπου και θα αντικαταστήσω την SIM που είχα με αυτή που μου δώσανε.. Λέμε το ίδιο ή εγώ χάνω κάτι;; :wacko: :rolleyes:

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω απάντηση/ανακοίνωση από τη Voda. :(

20/5 έμαθα ότι θα δημοσιεύσουν λεπτομέρειες

 

Βασικά... η Voda περίμενε την NTT να ανακοινώσει νέα handsets ... :D

 

----------------------------------------

 

Παρακάτω, βλέπετε:

prototype 3G Sharp handset + Digital Terrestrial Broadcasting ;)

 

Εμπορική διάθεση, το 2006 (φήμες) :p

http://www.81x.com/Authors/vodafone/vodtb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αντιγράψω SIM της Vodafone? Αν ναι, πού? Γνωρίζετε το κόστος?

Στο 9volto μου είπαν ότι αντιγράφουν μόνο της cosmote και της tim. :cry:

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

nomizo oti ama thes na tin adigrapsis apo sim se sim boroun na sto kanoun sta katastimata ego to ixa kani kapote tzaba

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω, βλέπετε:

prototype 3G Sharp handset + Digital Terrestrial Broadcasting ;)

 

Εμπορική διάθεση, το 2006 (φήμες) :p

 

Όταν λέμε DTB εννοούμε μετάδοση τηλεόρασης μέσω δορυφόρου όπως έκανε η SK Telecom στην Κορέα;

 

 

Αν η Vodafone λανσάρει αυτή την υπηρεσία στην Ευρώπη στο άμεσο μέλλον τότε σημαίνει ότι σαν ήπειρος θα έχουμε κατατροπώσει τους Ασιάτες σε θέμα πρωτοπορίας!...

 

Προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό ότι η Vodafone βγάζει τα ίδια 3G κινητά σε Ευρώπη και Ιαπωνία γιατί έχοντας τον ανταγωνισμό από την ΝΤΤ που βγάζει πάντα τα πιο προηγμένα κινητά, θα δούμε κι εμείς εδώ από Ευρώπη μεριά, πρωτοποριακές συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Στο 120 επιλέγεις αν θες 50 ή 120 μνμ.

Το "make your plan" είναι ο συνδυασμός δωρεάν χρόνου ομιλίας,μνμ sms+mms,internet και υπηρεσιων ενημέρωσης και ψυχαγωγίας (tell me now)

 

συμφερει το make your plan η εχει μεγαλο παγιο?

Link to comment
Share on other sites

συμφερει το make your plan η εχει μεγαλο παγιο?

 

Μη τα περιμενεις ολα στο πιατο, μια επισκεψη στο http://www.vodafone.gr θα σου λυσει τις αποριες σου.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αντιγράψω SIM της Vodafone? Αν ναι, πού? Γνωρίζετε το κόστος?

Στο 9volto μου είπαν ότι αντιγράφουν μόνο της cosmote και της tim. :cry:

Ευχαριστώ!!

 

σωστα σου ειπαν... Για να αντιγραψεις μια καρτα χρειαζεται να διαβασεις δυο αριθμους (λεγονται KI και ΙΜSI) τους οποιους γνωριζει μονο η εταιρεια κινητης της καρτας. Και μετα να τους γραψεις σε μια νεα καρτα. Δηλαδη χρειαζεται καταλληλο software, hardware και ειδικη εγγραψιμη καρτα sim. Η αποκρυπτογραφηση αυτη μπορει να γινει μονο σε παλαιου τυπου καρτες που ειναι αυτες των COSMOTE και TIM ενω οι αλλες δυο εχουν νεας τεχνολογιας.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αναρρωτιέμαι μετά και τις πρόσφατες κινήσεις της ΤΙΜ στην καρτοκινητή (free weeknights & weekends) και στην συνδρομητική (δωρεάν 400 λεπτά προς ΤΙΜ) μήπως ήρθε η ώρα οι εταιρείες να εκμεταλλευτούν τις ενδοδικτυακές κλήσεις με προσφορές όπως αυτές που ήδη υπάρχουν στις ΗΠΑ και σε μερικές χώρες της Ευρώπης.

 

Δηλαδή μήπως με ένα μικρό πάγιο ή δωρεάν, τα δίκτυα αρχίσουν να προσφέρουν δωρεάν κλήσεις προς άλλους συνδρομητές του ίδιου δικτύου όλη την ημέρα ή τα βράδια ή τα Σαββατοκύριακα.

 

Πιστεύω προσωπικά ότι και θα είναι μία πολύ καλή κίνηση με μικρό κόστος για τις εταιρείες αλλά και θα τις βοηθήσει να περάσουν πλέον στην λογική της ώριμης αγοράς (και να ξεφύγουν από τις χαζομάρες του παρελθόντος με "προσφορές για νέους-ένας θεός να τους κάνει νέους- συνδρομητές")!

 

Άλλωστε και η ΕΕΤΤ προτίθεται σε λίγο καιρό να εκδώσει τον νέο κανονισμό για την φορητότητα και οι εταιρείες θα αναγκαστούν πλέον να καταλάβουν ότι η αγορά ωρίμασε και ότι πλέον θα πρέπει να προσπαθήσουν να κρατήσουν τους πελάτες τους!

 

Είδομεν!

 

Παραπέμπω εδώ και σε παλαιότερο thread του surfer που αναφέρεται σε μία παρόμοια υπηρεσία που είχε εμφανιστεί σε vodafone του εξωτερικού και όπου προφητικά ο surfer τους καλούσε να την εισάγουν ενόψει, τότε, της φορητότητας! Μάλλον όμως η φορητότητα με την παρούσα μορφή δεν δούλεψε καλά και τώρα που η ΕΕΤΤ θα υποχρεώσει τις εταιρείες να μην κάνουν διακρίσεις στους νέους χρήστες από φορητότητα μάλλον το θέμα ξαναγίνεται επίκαιρό!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=25131&highlight=weekend

Link to comment
Share on other sites

ή καποιος σου κανει πλακα η εχεις nokia. ξερω περιπτωση που το κινητο επερνε μονο του τηλεφωνα αλλα απο την μνημη οχι οτι του κατεβει. οποτε μαλλον καποιος σε δουλευει ή κανει τηλεφωνα απο το κινητο σου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...