Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Stratos

 

Αυτό το 2 λεπτά δεν μου κάθεται καλά. Δηλαδή για να πάρω τηλέφωνο από την άλλη γραμμή θα κάνω 2 λεπτά; Θα ξεχάσω τι θέλω να πω... :p. Η υπηρεσία αρχικά θα παρέχεται μόνο για συμβόλαιο-συμβόλαιο; (ποιοι συνδιασμοί θα παρέχονται αρχικά και ποιοι αργότερα;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (15 Δεκ. 2004 , 20:35)

 

@Stratos

 

Αυτό το 2 λεπτά δεν μου κάθεται καλά. Δηλαδή για να πάρω τηλέφωνο από την άλλη γραμμή θα κάνω 2 λεπτά; Θα ξεχάσω τι θέλω να πω... :p. Η υπηρεσία αρχικά θα παρέχεται μόνο για συμβόλαιο-συμβόλαιο; (ποιοι συνδιασμοί θα παρέχονται αρχικά και ποιοι αργότερα;)

 

θα προσπαθησω να το πω πιο απλα...

εχεις ενεργη (κύρια) την γραμμη 694000000 και θες να την βαλεις ως δευτερευσουσα και να κανεις κύρια την αλλη που ειναι η 694000001 για να κανεις απο αυτην τις κλησεις σου ή για να δεις τα μηνυματα σου...

 

πηγαινεις στο vodafone menu επιλεγεις το vodafone 2gether και δινεις εντολη να γινει η αλλαγη...

η διαρκεια λοιπον αυτης της αλλαγης μπορει να διαρκεσει ΜΕΧΡΙ δυο λεπτα...

ο χρονος δεν ειναι στανταρ αλλα ειναι ο μεγιστος που μπορει να χρειαστει για να ολοκληρωθει η διαδικασια...

 

 

η φιλοσοφια αυτης της υπηρεσιας ειναι πολυ απλη...

ουσιαστικα γινετε προωθηση (δωρεαν) της εισερχομενης κλησης απο την δευτερευουσα στην κυρια γραμμη...

σαφεστατα δεν μπορουν να προωθηθουν γραπτα μηνυματα ή mms...

περισσοτερες λεπτομερειες θα γινουν γνωστες συντομα...

η υπηρεσια θα παρεχετε αρχικα μονο για συμβολαια...

για τους αλλους δυο συνδυασμους (συμβολαιο-καρτοκινητο, καρτοκινητο-καρτοκινητο) δεν γνωριζω κατι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πότε ακριβώς έρχεται? Και κάτι ακόμα. Κλήσεις μπορείς ή όχι να κάνεις ΚΑΙ από τις 2 γραμμές??? (ανάλογα σε ποια βρίσκεσαι εκείνη την στιγμή)...

Αν είμαι στην 1 , θα μπορώ να κάνω κλήση από την 1

και αν είμαι στην 2 θα μπορώ να κάνω κλήση από την 2.

Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hharis (16 Δεκ. 2004 , 19:32)

 

Παιδιά, πότε ακριβώς έρχεται? Και κάτι ακόμα. Κλήσεις μπορείς ή όχι να κάνεις ΚΑΙ από τις 2 γραμμές??? (ανάλογα σε ποια βρίσκεσαι εκείνη την στιγμή)...

Αν είμαι στην 1 , θα μπορώ να κάνω κλήση από την 1

και αν είμαι στην 2 θα μπορώ να κάνω κλήση από την 2.

Σωστά?

 

Ισχύει αυτό που λες. Η υπηρεσία θα ανακοινωθεί πολύ σύντομα όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα posts. :)
Link to comment
Share on other sites

θα γνωριζω σε ποιον αριθμο θα με παιρνουν πριν το σηκωσω???

Γιατι στην διαφημιση της τιμ ο τυπος δειχνει οτι δεν ξερει..

Δλδ αν με παιρνουν στον 2ο και εγω εχω τον 1ο ενεργο θα ξερω οτι εχει προωθηθει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Freddie (17 Δεκ. 2004 , 17:46)

 

θα γνωριζω σε ποιον αριθμο θα με παιρνουν πριν το σηκωσω???

Γιατι στην διαφημιση της τιμ ο τυπος δειχνει οτι δεν ξερει..

Δλδ αν με παιρνουν στον 2ο και εγω εχω τον 1ο ενεργο θα ξερω οτι εχει προωθηθει??

 

Όταν προωθείται μια κλήση το κινητό σου εμφανίζει κάποιο ανάλογο σύμβολο στην οθόνη (δες στο manual του κινητού σου για περισσότερες λεπτομέρειες) ;)
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που είχε γράψει κάποιος ότι θα μπορείς να κάνεις κλήση μόνο από την μία γραμμή είχα πανικοβληθεί αλλά τελικά θα μπορείς να κάνεις κλήση από οποιαδήποτε γραμμή θέλεις αρκεί να την ενεργοποιήσεις από το μενού. σωστά? Ξέρει κανείς ακριβώς το μενού πως θα είναι κλπ? (την δομή του δηλαδή)... στο μενού θα φένεται και ο 2ος αριθμός ή όχι (απλά θα λέει εναλλαγή γραμμής?)

Κάτι τελευταίο. Οι 2 γραμμές θα χρησιμοποιηούν τις ίδιες επαφές (τηλέφωνα και ονόματα - ευρετήριο) ή θα έχουν διαφορετικό??΄

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hharis (17 Δεκ. 2004 , 19:06)

 

Στην αρχή που είχε γράψει κάποιος ότι θα μπορείς να κάνεις κλήση μόνο από την μία γραμμή είχα πανικοβληθεί αλλά τελικά θα μπορείς να κάνεις κλήση από οποιαδήποτε γραμμή θέλεις αρκεί να την ενεργοποιήσεις από το μενού. σωστά? Ξέρει κανείς ακριβώς το μενού πως θα είναι κλπ? (την δομή του δηλαδή)... στο μενού θα φένεται και ο 2ος αριθμός ή όχι (απλά θα λέει εναλλαγή γραμμής?)

Κάτι τελευταίο. Οι 2 γραμμές θα χρησιμοποιηούν τις ίδιες επαφές (τηλέφωνα και ονόματα - ευρετήριο) ή θα έχουν διαφορετικό??΄

 

Σου απάντησα στο άλλο θέμα :)
Link to comment
Share on other sites

esteila e-mail sthn etairia gia thn antistoixh yphresia poy exei h TIM (TWINS CARD) oxi thn (2inONE) kai na ti apanthsane....

 

σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι

η υπηρεσία <Δύο κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό> δεν διατείθεται από τη

VODAFONE ,τουλάχιστον πρός το παρόν.

Πρωταρχικός σκοπός της VODAFONE είναι να βρίσκεται πάντα κοντά σας και

να ικανοποιεί τις ανάγκες σας προσφέροντας υπηρεσίες και εξυπηρέτηση υψηλής ποιότητας.

 

Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratos (15 Δεκ. 2004 , 17:52)

 

vodafone 2gether ;) εχουμε και λεμε...

2 αριθμοι σε μια καρτα sim, 1 κυρια γραμμη απο την οποια θα πραγματοποιουνται οι εξερχομενες κλησεις και μια δευτερευουσα η οποια θα μπορει κανεις να την εχει ειτε ανοιχτη ειτε κλειστη...

με ανοιχτη την δευτερευουσα οι εισερχομενες προς αυτην κλησεις προωθουνται στην κυρια γραμμη...

με κλειστη την δευτερη γραμμη οι εισερχομενες πηγαινουν στον τηλεφωνητη...

οσοι επιλεξουν την υπηρεσια θα χρειαστουν νεα καρτα sim στην οποια θα υπαρχει εγκατεστημενη η εφαρμογη για την διαχειριση των 2 γραμμων....

 

οι εξερχομενες κλησεις πραγματοποιουνται παντα απο την κυρια γραμμη..

η διαδικασια μεταφορας απο την μια γραμμη στην αλλη μπορει να διαρκεσει μεχρι 2 λεπτα...

η προωθηση των κλησεων απο την δευτερευουσα στην κυρια γραμμη θα ειναι δωρεαν...

και τελος θα υπαρξει κοστος εγγραφης οπως και μηνιαιο παγιο τα οποια δεν ειναι ακομα ανακοινωσιμα... :p

 

 

Όπως τα λες μου ακούγεται πολύ αργόστροφη υπηρεσία.

Προτιμώ όπως το έχει η ΤΙΜ που έχεις 2 πλήρεις γραμμές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για ελατε να κανουμε κανενα chat απο τα κινητα μας. Τωρα που ειναι και δωρεαν ας το χαρουμε λιγαααακι :p ;)

 

Nickname: georgio1979

 

 

 

Για να δω και αλλες εγγραφουλες.... :cool: ;)

Σας περιμενω ολους στο Vodafone Messenger...

 

 

:) :o :D ;) :p :cool:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς είναι δωρεάν? Πως γραφόμαστε? δώσε πληροφορίες... :)

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crazy_4 (25 Δεκ. 2004 , 01:29)

 

τι εννοείς είναι δωρεάν? Πως γραφόμαστε? δώσε πληροφορίες... :)

 

 

 

Μπαινεις voda live πας κατω κατω "Δειτε περισσοτερα" μετα "μηνύματα και Chat" και μετα "vodafone messenger" και κανεις εγγραφη.

Περιμενω να ποσταρεις το nick σου.

Ειναι δωρεαν γιατι η πλοηγηση στο Vodafone live ειναι free μεχρι 31-3-05 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (25 Δεκ. 2004 , 03:24)

 

Μπαινεις voda live πας κατω κατω "Δειτε περισσοτερα" μετα "μηνύματα και Chat" και μετα "vodafone messenger" και κανεις εγγραφη.

Περιμενω να ποσταρεις το nick σου.

Ειναι δωρεαν γιατι η πλοηγηση στο Vodafone live ειναι free μεχρι 31-3-05 ;)

 

για όσους έχουν 3G κινητό....εμείς έχουμε ακόμα τα απλά.... :blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή ιδέα να δοκιμάσουμε το voda messenger, όμως σε μη symbian κινητά, όπως το Ζ1010 μου, που δεν μπορούν να κάνουν switch μεταξύ των ενεργών εφαρμογών (σαν το alt-tab σε PC), για να μιλάω με το voda messenger πρέπει να έχω ανοιχτό το browser και κατά συνέπεια δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο ταυτόχρονα με τη συσκευή μου. Αλλιώς θα συμμετείχα ευχαρίστως! Αν έχετε κάποια ιδέα για μη symbian κινητά που να λύνει αυτό το πρόβλημα (χλωμό), την περιμένω..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonZ1010/R1A SEMC-Browser/4.0 Profile/MIDP-1.0 MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Den ksero an to exei idi anaferei kapoios allos alla pleon ginetai enimerosi ypoloipou kai ananeosi xronou omilias se cu kai a la carte me sms sto 1252 xoris xreosi! Steilte keno minima sto 1252 gia info :) ante kai kali xronia

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και από εξωτερικό!

Για ανανέωση: Α+κενό+κωδικός της κάρτας ανανέωσης+αποστολή στο 1252

Για ενημέρωση υπολοίπου: Υ+αποστολή στο 1252

 

Τώρα που δοκίμασα να μάθω το υπόλοιπό μου όμως έλαβα την απάντηση ότι η λειτουργία της υπηρεσίας δεν είναι εφικτή λόγω τεχνικού προβλήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο με χρεωση η χωρις;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο Vodafone και ως πρόγραμμα χρήσης το παλιό Vodafone 500. Έχω έναν πάρα πολύ καλό φίλο στην Αγγλία και ορισμένες φορές που είμαι έξω θέλω να τον παίρνω στο κινητό να μιλάμε. Όμως η "αγαπητή" μας Vodafone χρεώνει τις κλήσεις προς Αγγλία (κινητά και σταθερά) με 0,6018 ευρώ το λεπτό !!!!!!! Όπως καταλαβαίνετε είναι πανάκριβα και αν μιλήσω έστω και 3 λεπτά (που συνήθως από το σταθερό ή μέσω internet από την dialpad.com μιλάω το λιγότερο 20 λεπτά κάθε φορά) θα με ξεσκίσουν στην χρέωση. Φυσικά δεν λέω να μιλάω τόσο από το κινητό... Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω φθηνές κλήσεις από το κινητό μου σε κινητό στην Αγγλία; Αν υπάρχει κάτι και για Tim είναι ευπρόσδεκτο γιατί έχω και εκεί σύνδεση.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε μηπως βρεις στο site της ελληνικης ή της αγγλικης κατι για το Vodafone Europartner ή καπως ετσι. Αυτο βεβαια μονο στην περιπτωση που ο φιλος σου εχει βονταφον αγγλικη. Βεβαια αν μιλαμε για δεκα-εικοσι λεπτα τον μηνα ομιλιας δεν συμφερει.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον απλα νομιζει πως τα κινητα με τα χρωματα της / μενου της ειναι πιο μουρικα και πιο καλα απο τα αντιστοιχα un-branded. Για μενα μεγα λαθος της, δεν ειμαστε αγγλακια ουτε αμερικανακια ασχετως αν μερικοι αρεσκονται απο αυτα σαν να τους κανουν σπουδαιους! (ελεορ)!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...