Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλεφωνησα στο helpdesk και μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια ενημερωση για δηλωση στοιχειων για prepaid vmc χρηστες. Ελπιζω να ειναι ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που διάβασα στα γρήγορα όλα τα σχόλια τελικά δεν βρηκα την απάντηση που ήθελα, οπότε θα ρωτήσω και εγω με την σειρά μου.

Υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος ξεκλειδώματος του Ε172 καθώς τελειώνει το συμβόλιαό μου και μάλλον θα αλλάξω παροχέα, και θέλω να κρατήσω το στικάκι αυτό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα καποιο σχετικο γενικο θεμα...Sorry αν υπαρχει.

 

Στις 23/8 πηγαμε στην Voda στο Themall το κινητο της κορης μου ενα 16αρι Iphone 3G που εχανε το δικτυο και οταν εκανε χειροκινητη αναζητηση αλλοτε το εβρισκε στα διαθεσιμα , αλλοτε οχι και αλλες φορες ενω το ειχε βρει συνεχιζε το ψαξιμο.

 

Σημερα πηρα τηλ στο service και μου ειπαν οτι χθες ελεγχτηκε και ειναι για αντικατασταση αλλα με κοστος 195 ευρω λογω σπασμενου εξαρτηματος !!!! Οντως το κινητο εχει σπασμενο λιγο το καλυμα κατω εκει που μπαινει ο φορτιστης αλλα φυσικα αυτο δεν εχει να κανει με την λειτουργια του. Απο το service αφου εκανα αιτημα να με καλεσει ο υπευθυνος (εντος 24 ωρων μου ειπαν) πηρα το τμημα εξυπηρετησης πελατων και αυτοι μου ειπαν οτι το συνδεουν με λογισμικο της apple και δεν εχουν δικαιωμα να το ανοιξουν...Επισης οτι το σπασμενο εξαρτημα δεν αφορα το καπακι !!!Αφου δεν ανοιξαν το κινητο πως ειδαν το σπασμενο εσωτερικα εξαρτημα ??????

 

Εχω σκοπο να το τραβηξω ακομα και να στειλω Αμερικη το κινητο ζητωντας βεβαια εγγραφη αναφορα απο το service που θα επισυναψω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέουν με ειδική εφαρμογή της Apple η οποία ελέγχει το hardware και τους εμφανίζει τα αποτελέσματα. Δηλαδή δεν το ανοίγουν αλλά μπορεί να γίνει έλεγχος. Βέβαια από εκεί και πέρα το να σπάσει εσψ=ωτερικό εξάρτημα που έχει να κάνει με τη κεραία της συσκευής είναι δύσκολο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα το παλαιψω.....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που διάβασα στα γρήγορα όλα τα σχόλια τελικά δεν βρηκα την απάντηση που ήθελα, οπότε θα ρωτήσω και εγω με την σειρά μου.

Υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος ξεκλειδώματος του Ε172 καθώς τελειώνει το συμβόλιαό μου και μάλλον θα αλλάξω παροχέα, και θέλω να κρατήσω το στικάκι αυτό.

Ευχαριστώ

Δεν είναι κλειδωμένο, δουλεύει με οποιονδήποτε πάροχο. Απλά πρέπει να περάσεις μέσα τις ρυθμίσεις (apn κλπ)

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα το παλαιψω.....

 

Τελικά σε κάλεσαν?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Ναι ..Με καλεσαν , μου ειπαν οτι βρηκαν ραγισμενο εξαρτημα και το εβγαλαν εκτος εγγυηησης!!!!

 

Τους ειπα οτι δεν επηρεαζουν την λειτουργια τα δυο ραγισματακια αλλα τιποτα...

 

Προτειναν 195 ευρω κοστος και αντικατασταση!!!

 

Εχω στειλει επιστολη διαμαρτυριας σε ΙΝΚΑ κλπ

 

Αλλαγη καλυματος σε Ελλαδα θα μου στοιχισει 100-120 ευρω και θα εχω ενα κινητο χωρις εγγυηση.Οποτε συμφερει με 195 να εχω ενα καινουργιο με εγγυηση ενα χρονο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φτασαμε τελη Σεπτεμβρη...

Ακομη δεν εβαλαν στην ιστοσελιδα τους πληροφοριες για prepaid users???

Ακομη και για καταργηση αν το εχουν για prepay, επρεπε να εχουν ανηρτημενα τα τιμολογια για τους υπαρχοντες χρηστες. Τι κατασταση ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο το τελευταίο καιρό.

Έχω το iPhone και πριν απο 3 μερες έκανα ανανέωση του χρόνου ομιλίας απο την σελίδα της vodafone (10euro) αλλά μέσα σε μια μέρα και χωρίς να κάνω κάποια κλήση ή να στείλω γραπτό μήμυμα το υπόλοιπό μου έγινε μηδενικό.

 

Σκέφτηκα πως ίσως να φταίει το ιντερνετ αλλά η μόνη χρήση που του έκανα ήταν απο το weather app για να δώ τον καιρό. Οπότε δεν φταίει αυτό.

 

Σήμερα κατα τις 20:50 πήγα στο περίπτερο για 3ευρώ ανανέωση.

Στην ενημέρωσή προστέθηκαν 3 ευρώ οπότε δεν υπήρχε θέμα να έκανα κάτι λάθος.

 

Γύρω στα μεσάνυχτα όμως το υπόλοιπό μου πάλι έγινε μηδενικό χωρίς να κάνω χρήση του κινητού. Ίσα ισα που άκουγα τραγούδια καθώς πήγαινα στο γυμναστήριο, κι αυτό ήταν η χρήση που του έκανα.

 

Push notification το έχω απενεργοποιημένο

Και το email κάνει check ανα μία ώρα αλλα δεν νομίζω να φταίει αυτό για την κατανάλωση τόσο των 10 ευρω όσο και των 3 ευρώ. Και στο παρελθόν ήταν έτσι αλλά δεν μου εξαφανίζονταν το υπόλοιπο.

 

Τι στο καλό γίνεται;

Το παρατήρησε και κανένας άλλος αυτό;

Είμαι ένα βήμα απο το να επιστρέψω στην cosmote.

Δεν έχω πρόβλημα να τα σκάσω όταν κάνω χρήση υπηρεσιών αλλα εδω πέρα νιώθω οτι η εταιρία μ'έχει πιάσει κορόιδο!

Απο cosmote πήγα με φορητότητα στην vodafone αλλά αν η εταιρία είναι τόσο λαμόγιο καλύτερα να κάνω φορητότητα πάλι σε cosmote. Τουλάχιστον εκεί δεν είχα τέτοια τερτίπια! Ήμουν με το κεφάλι ήσυχο!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς χρήση δε γίνεται να είναι μηδενικό το υπόλοιπο. Μήπως έλαβες μηνύματα από 54xxx? Συνήθως με αυτά γίνεται η ζημιά. Αν ούτε αυτό είναι να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που έχω το κινητό είναι για να με βρίσκουν όσοι θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί μου ή αν χρειαστεί ποτέ να στείλω κανένα sms. Και τώρα με το iphone αν θα κάνω χρήση ίντερνετ στο facebook, msn,skype αλλά πάντα ήμουν εντός του ορίου των 30MB που δίνει το cu land!

 

Δεν του έκανα καμία χρήση σ'αυτό το διάστημα, ούτε κλήσεις, sms αλλά και το ίντερνετ ζήτημα αν θα ήταν 1 MB.

 

Ποιό είναι το κέντρο εξυπηρέτησης;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Στα Γιαννενα τα μοιραζουν σε καφετεριες , πολλοι περιπτεραδες κανουνε λεφτα με αυτα τα πακετα.

 

η vodafone θελει νεους πελατες οποτε καπιος θα ανανεωσει την καρτα.

ξερω αρκετους που την χρησημοποιησαν.

για αυτους δεν ειναι τιποτα να μην πουλησουν 5 ευρώ.

γιαυτο και δινει 1ευρώ / μήνα.

 

δεν νομιζω πως η vodafone εχει προβλημα απλα θελει να ριξει και λιγο το what's up.

LG KP 500 Cookie = Life is Good :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θα τελειώσουν αυτά όμως μόλις γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Θα τελειώσουν αυτά όμως μόλις γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά...

 

Μακάρι.

Ο μόνος λόγος που θέλω να γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά είναι αυτός.

Για να δούμε επιτέλους πόσα απίδια βάζει ο σάκος της κάθε εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά, είμαι νέος στο forum και πρόσφατα αγόρασα το usb stic HUAWEI K3715 με vodafone mobile connect στο πρόγραμμα V100h. Θα ήθελα να σας ρωτήσω 3 πράγματα: 1.γιατί πιάνω μόνο 2γραμμές σήμα 3G+ ενώ στο κινητό μου το σήμα 3G είναι φούλ...,μήπως είναι προβληματικό το stick...? 2. έχω το πρόγραμμα για 100 ώρες δωρεάν το μήνα. Αυτό σημαίνει οτι κατεβάζω όσο όγκο θέλω ή υπάρχει κάποιος περιορισμός..? 3. Μετράω την ταχύτητα μου με speed test και το μέγιστο που πιάνω είναι 2,8mbps... με 3G+ δεν θα έπρεπε να πιάνω τουλαχιστον 7.2mbps απο τα 21,6mbps που ανακοινώνει η Voda...? Aν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη που μου είχε δώσει κάρτα σιμ δωρεάν ήταν η wind

Το 2005 στα Καλάβρυτα

Μου φάνηκε πολύ περίεργο αλλά μετά κατάλαβα …..

Στην Αθηνά έχω αγοράσει πακέτα με 25 λεπτά όταν ήμουν φαντάρος

5 ευρώ καθαρό κέρδος για τους περιπτεράδες

Αλλά ότι και να κάνει η Vodafone η cosmote είναι πολύ μπροστά πλέον όλοι έχουν w up

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλαζεις το apn, το iphone συνεεται στο ιντερνετ.

 

Mε καρτοκινητό συνδέεσαι στο internet με το προκαθορισμένο APN του iPhone (webonly)?

Link to comment
Share on other sites

οι χρεώσεις καρτοκινητού για το ίντερνετ ειναι τρελές,αλλά τόσο πολύ δε νομίζω κ γω..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

η μητερα μιας φιλη; εχει περιπτερο,μου έδωσε λοιπον του κοσμου τις καρτες,τις χαρισα γιατι δε τις χρησιμοποιώ,αλλά σκεφτείτε οτι αν πάω να αγοράσω απο το περίπτερο,τις πληρώνω 5 ευρώ ενω τις δινουν τσαμπα στον περιπτερα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Mε καρτοκινητό συνδέεσαι στο internet με το προκαθορισμένο APN του iPhone (webonly)?

 

με το webonly δεν συνδέεται καν στο ιντερνετ. το άλλαξα σε webkarta

αλλα τις ρυθμίσεις αυτές τις εχω εδώ και 7 μήνες, δεν άλλαξα κάτι.

 

@virginia285: είναι τρελές οι χρεώσεις αλλά σπάνια να ξεφύγω απο τα MB του CU land και όσες φορές είχα ξεφύγει ποτέ δεν πλήρωνα πανω απο 3 ευρώ για το ιντερνετ, αλλά τουλάχιστον ήξερα οτι ήταν απο την χρήση αυτή. Τώρα εξαφανίστηκαν χωρίς να κάνω τίποτα!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

με το webonly δεν συνδέεται καν στο ιντερνετ. το άλλαξα σε webkarta

αλλα τις ρυθμίσεις αυτές τις εχω εδώ και 7 μήνες, δεν άλλαξα κάτι.

 

@virginia285: είναι τρελές οι χρεώσεις αλλά σπάνια να ξεφύγω απο τα MB του CU land και όσες φορές είχα ξεφύγει ποτέ δεν πλήρωνα πανω απο 3 ευρώ για το ιντερνετ, αλλά τουλάχιστον ήξερα οτι ήταν απο την χρήση αυτή. Τώρα εξαφανίστηκαν χωρίς να κάνω τίποτα!

 

Σίγουρα κάτι παίζει με τη συσκευή και το internet. Δεν γίνεται ξαφνικά να εξαφανίστηκαν οι μονάδες, δεν έχει ξαναγίνει ποτέ κάτι τέτοιο σε καμία από τις τρεις εταιρείες. Πάρε στο 13830 και εξήγησε το περιστατικό ώστε να ελεγχθεί από το αρμόδιο τμήμα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...