Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Περίμενα μια συνηθισμένη μέρα,

για να γράψω άλλη μια φορά για την μπαταρία μετά από κάνα δεκαριά φορτησεις...

 

Το λίγο παραπάνω πάλι θα το ήθελα,

Αλλά νομίζω είναι καλύτερο από το Note 8.

Για το s8 plus πάει καιρός και δεν θα μπορούσα να πω με βεβαιότητα,

αλλά από όσο θυμάμαι θα έλεγα πάνω κάτω ίδια.

13 ώρες 4g, 2 ώρες wifi.

Φωτεινότητα αυτόματο.

FHD ανάλυση.

Κλειστά Aod, Bluetooth, τοποθεσία.

Συγχρονισμός ανοιχτός 2 Gmail.

 

Πως σας φαίνεται?

 

https://www.dropbox.com/s/jef2kkr2ytd8ved/Screenshot_20180411-212115_Settings.jpg?dl=0

 

νομιζω πως εισαι στα νουμερα του s8+ ! δεν εχω δουλεψει μια μερα ολοκληρη με δεδομενα αλλα πιστευω καπου εκει βγαζει και το 8+ που εχω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μέρα μου κλείνει έτσι πριν μπει στο ρεύμα.

https://www.dropbox.com/s/jvzqlddopp41lvy/Screenshot_20180412-005236_Settings.jpg?dl=0

Με 12 ώρες 4g και σχεδόν 7 wifi.

Μια χαρά για τα κυβικά της συσκευής όπως είπε και ο αλεξ..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στρωσαμε.

da6c46cc062761d549e819cdeeb64b23.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς και με μένα.. 7 ώρες οθόνη με εξοικονόμηση όμως κ τις περισσότερες ώρες με WiFi εμένα με καλύπτει 18 με 22 ώρες χωρίς φόρτιση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ μόνο θετικά μπορώ να γράψω για την μπαταρία. Πλέον μετά από 12 φορτίσεις πάει πάρα πολύ καλά βγάζω τη μέρα άνετα με 35% τουλάχιστον υπόλοιπο. Αν πάρει λίγο ακόμα θα την χαρακτηρίσω εξαιρετική! Και χωρίς καμία τσιγκουνιά από μένα με μαύρα background η εξοικονόμηση ενέργειας. Όπως δούλευα το mate. Πλέον η διαφορά τους είναι ένα 15% υπέρ του mate.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ μόνο θετικά μπορώ να γράψω για την μπαταρία. Πλέον μετά από 12 φορτίσεις πάει πάρα πολύ καλά βγάζω τη μέρα άνετα με 35% τουλάχιστον υπόλοιπο. Αν πάρει λίγο ακόμα θα την χαρακτηρίσω εξαιρετική! Και χωρίς καμία τσιγκουνιά από μένα με μαύρα background η εξοικονόμηση ενέργειας. Όπως δούλευα το mate. Πλέον η διαφορά τους είναι ένα 15% υπέρ του mate.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

συμφωνω απολυτα. Πλεον λειτουργω οπως κι οταν ειχα το Μate. Και ολη μερα 4g ανοιχτο μεχρι να παω σπιτι και να μπει wifi. Ελπιζω μονο να μη το χαλασει ολο αυτο με καμια "αναβαθμιση" η κυρα σαμσουνγκ. :lol:

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα. Πλεον λειτουργω οπως κι οταν ειχα το Μate. Και ολη μερα 4g ανοιχτο μεχρι να παω σπιτι και να μπει wifi. Ελπιζω μονο να μη το χαλασει ολο αυτο με καμια "αναβαθμιση" η κυρα σαμσουνγκ. :lol:
Αν το χαλάσει πρόβλημα της. Δίπλα είναι η Huawei. Το ίδιο ισχύει και αν αρχίσει τα lagarismata. Αν και μέχρι στιγμής βλέπω ότι διορθώνει τα λάθη του παρελθόντος.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία χαίρομαι για όλους.... Είχα αρχίσει να αισθάνομαι σαν τον τρελό του χωριού!!!

Φανταστείτε τώρα αυτή την συσκευη με 6,4" και 3850 με 4000mAb μπαταρία.... NOTE 9

Θα γίνει χαμός κάπου εκεί κοντά στον Αύγουστο.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βγάζω μέρα με 12 ώρες 4g και 5-6 wifi.

Πραγματικά δεν το περίμενα.

 

Την οθόνη την έχετε fhd? Η 2κ?

 

Πρώτη φορά αφήνω fhd όπως έχει προεπιλογή από την Samsung.

Λέτε να παίζει τόσο ρόλο αυτό?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βγάζω μέρα με 12 ώρες 4g και 5-6 wifi.

Πραγματικά δεν το περίμενα.

 

Την οθόνη την έχετε fhd? Η 2κ?

 

Πρώτη φορά αφήνω fhd όπως έχει προεπιλογή από την Samsung.

Λέτε να παίζει τόσο ρόλο αυτό?

 

Την εχω στη προεπιλογη fullhd+. Απο περιεργεια θα το αλλαξω σε full αναλυση να δω την διαφορα στη μπαταρια.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Βγάζω μέρα με 12 ώρες 4g και 5-6 wifi.

Πραγματικά δεν το περίμενα.

 

Την οθόνη την έχετε fhd? Η 2κ?

 

Πρώτη φορά αφήνω fhd όπως έχει προεπιλογή από την Samsung.

Λέτε να παίζει τόσο ρόλο αυτό?

 

Η διαφορά είναι ελάχιστη... Εγώ όλες μου τις συσκευές τις είχα και έχω 2Κ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ελάχιστη... Εγώ όλες μου τις συσκευές τις είχα και έχω 2Κ...

 

Το γύρισα και εγώ σε 2Κ.

Η πρώτη εμφανές διαφορά είναι στο SwiftKey στην γραμματοσειρά.

Θα το αφήσω έτσι, να δω πάλι αν βγάζει μέρα δεν έχω πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται 2K ανέκαθεν λειτουργούσα τα Sammy και τελευταία 2 έτη πρωτη κίνηση στο σεταρισμα να την ανεβάσω στο maximum την ανάλυση.

 

Και με 2K ανάλυση ευχαριστημενος ήμουν με αυτονομία και έτσι δεν έχω λόγο να κατέβω στα 1080.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται 2K ανέκαθεν λειτουργούσα τα Sammy και τελευταία 2 έτη πρωτη κίνηση στο σεταρισμα να την ανεβάσω στο maximum την ανάλυση.

 

Και με 2K ανάλυση ευχαριστημενος ήμουν με αυτονομία και έτσι δεν έχω λόγο να κατέβω στα 1080.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Χαχα εγώ τέρμα κάτω αλλιος δεν βγάζω μέρα
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα δικά μου στατιστικά με την 5η πλήρη φόρτιση όπου η χρήση είναι 70-30 WiFi-Data με φωτεινότητα στο αυτόματο με BT-AOD always on με μπόλικο σερφάρισμα με dolphin,YouTube παρακολούθηση ταινίας 1.5 ώρας με stock video player και κανα 3ωρο μουσική με Player Pro έστω δεν φαίνεται στα στατιστικά.

 

Συγχρονισμός με 2 email account στο push(gmail και outlook) με Bluetooth ακουστικά πάντα συνδεδεμένα και φυσικά 500firepaper να τρέχει και κάθε ώρα να αλλάζει αυτόματα image background.

 

Βέβαια να τονίσω ότι έχω απενεργοποιήσει πολύ μεγάλο αριθμό εφαρμογών/υπηρεσιών είτε Samsung είτε Google είτε MS και τρέχω πάντα Nova Prime και φυσικά έχω αντικαταστήσει πολλές stock εφαρμογες με τρίτες από play store.

 

Σε γενικές γραμμές ευχαριστημενος από την απόδοση βάση της χρήσης μου του στησίματος και των εφαρμογών που δουλεύω και ανάλογα αποτελέσματα είχα και με s8 plus.

 

Δηλαδή όπως περίμενα να είναι η αυτόνομια πριν το πάρω έτσι είναι και στην πράξη χωρίς κανένα παράπονο.

 

9c390bfdf660af16e796a62a996581d8.jpg

 

f991f8cadf60607d7723fa7fc0e5b883.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

WQHD+, 4 ώρες 4g+ με sync ανοιχτά, 3.5 ώρες μουσική από spotify, v-radio και Samsung Music (1 ώρα από στα ακουστικά), browsing, YouTube, λευκό θέμα, power saving off κτλ κτλ...

Εκτιμώ ότι μέχρι το 1% θα έχει +1 ώρα SOT.

 

Χάλια η μπαταρία του όντως... :pd94b2aaa4911566896ff14f1c135dd96.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του με διαψεύδει καθημερινά. Η αλήθεια είναι ότι την περίμενα πολύ χειρότερη και έχει βγει "σκύλος". Τι να πω μπράβο.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψή μου για την μπαταρία μετά από 10 μέρες χρήσης του τηλεφώνου Όσο χρησιμοποιούσα Aod η μπαταρία του ήταν χειρότερη σε σχέση με με το S8 Plus με το που το απενεργοποίησα βρήκα τους ίδιους καλούς χρόνους που είχα στο S8 Plus .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψή μου για την μπαταρία μετά από 10 μέρες χρήσης του τηλεφώνου Όσο χρησιμοποιούσα Aod η μπαταρία του ήταν χειρότερη σε σχέση με με το S8 Plus με το που το απενεργοποίησα βρήκα τους ίδιους καλούς χρόνους που είχα στο S8 Plus .

 

Θα φτιάξει κιαλλο τις επόμενες μέρες θα δεις όλοι αυτό έχουμε δει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξει κιαλλο τις επόμενες μέρες θα δεις όλοι αυτό έχουμε δει

Όντως έτσι δείχνει.....

Να προσθέσω επίσης ότι φωτεινότητα είναι στο αυτόματο και δεν κλείνω τίποτα Όλα ανοιχτά

και μία ώρα κλήσεις είμαι στις 5 ώρες οθόνη αυτή την στιγμή .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψή μου για την μπαταρία μετά από 10 μέρες χρήσης του τηλεφώνου Όσο χρησιμοποιούσα Aod η μπαταρία του ήταν χειρότερη σε σχέση με με το S8 Plus με το που το απενεργοποίησα βρήκα τους ίδιους καλούς χρόνους που είχα στο S8 Plus .

 

Τι είναι το Aod;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Aod;

 

Αν κατεβάσεις την κουρτίνα πάνω που έχει τα εικονίδια είναι το always on display αφήνει ανοιχτό το ρολόι όταν κλειδώνει η συσκευή τρώει μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια φορα μου πεταει ενα παραθυρο και μου βγαζει αυτο το μηνυμα :

 

 

<< Η εισαγωγη αφης αποκλειστηκε

Για να μην ξανασυμβει, ελεγξτε αν ο

αισθητητρας εγγυτητας ειναι μπολκαρισμενος

Πατηστε ΟΚ για να συνεχισετε να χρησιμοποιειτε το τηλεφωνο σας.

 

ΟΚ >>

Edited by Echepolus
CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια φορα μου πεταει ενα παραθυρο και μου βγαζει αυτο το μηνυμα :

 

 

<< Η εισαγωγη αφης αποκλειστηκε

Για να μην ξανασυμβει, ελεγξτε αν ο

αισθητητρας εγγυτητας ειναι μπολκαρισμενος

Πατηστε ΟΚ για να συνεχισετε να χρησιμοποιειτε το τηλεφωνο σας.

 

ΟΚ >>

Έχεις βάλει τη ρύθμιση ναμην ανοίγει η οθόνη σε τσέπη η σε τσάντα γιαυτό στο γράφει αυτό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...