Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Η προσωπική μου διαπίστωση δειχνει λίγο ισοπεδωτική στην αρχη και δειχνει να βγαζει "λάδι" τον developer αλλά ας ειμαστε επιφυλακτικοί και με τα τμήματα marketing των ετερειών που πατουν και επι πτωμάτων για τα dollars.Eνας φτωχός developer σίγουρα πρέπει να αποδείξει 1000 φορές περισσότερο οτι ειναι τίμιος με την εφαρμογή του σε σχέση με αναν κολοσσό που η "τιμιότητά" του ισχύει εξ ορισμού και οριζεται απο χιλιες δυο πιστοποιήσεις των προϊόντων του...

Η αμφιβολία όμως του καταναλωτη είναι πάντα δικαίωμά του και δεν οφείλεται ετσι απλά στους "ψεκασμούς" που τοσο εύκολα αναφερες στο αρχικό σου ποστ...

που ανεφερα εγω ψεκασμους και συνομωσιες? εσυ τα λες αυτα για κατι που περνα απο ελεγχους και που δε θα το αφηναν ετσι οι ανταγωνιστες, οταν εγω απλα σου λεω οτι θεωρω αναξιοπιστη μια εφαρμογη, εστω επειδη απλα δεν μπορει να πετυχει σωστη μετρηση, καλοπροαιρετα αν το δουμε, και επιμενεις σε ψεκασμους και φαντασματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή δεν είναι αξιόπιστη τουλάχιστον όσον αφορά το Capacity. Έχω αλλάξει μπαταρία τόσο σε δικό μου αλλά και σε καινούρια τηλέφωνα και έχω δει ότι μετά τισ 10-15 φορτίσεις δείχνει σταθερά 92-94% capacity. Αντιθέτως οι κύκλοι φόρτισης φαίνονται σωστοί

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

ποση συνομωσιολογια? μετα λεμε ποιος πιστευει στους ψεκασμους..

ρε παιδες, καθεστε και εμπιστευεστε εφαρμογες που μετρανε με λογισμικο τη μπαταρια?? ΟΤαν για να τη μετρησεις θες μηχανημα..και οταν ολοι ξερουμε οτι το 101% των εφαρμογων φτιαχνονται για κερδοσκοπικους λογους, αρα για να κερδισουν κατι απο την προσβαση που αποκτουν...και εσεις αντι να μην ασχολειστε, λετε οτι βαζουν μικροτερη μπαταρια απο αυτο που γραφουν. οκ

Εσυ τα έγραψες αυτά,θελεις να σου τα θυμήσω?

Βασικά το υφάκι σου με ενόχλησε και προσπάθησα όσο πιο κομψα μπορούσα να σου απαντήσω...Αλλά δυστυχώς το ύφος σου δεν διορθώνεται και παραμένει λίγο προκλητικό έτσι όπως μου απευθύνεσαι...και θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις αυτό λίγο.

Φιλική απάντηση σου δινω έτσι για να τελειώσει εδω το πράγμα!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τα έγραψες αυτά,θελεις να σου τα θυμήσω?

Βασικά το υφάκι σου με ενόχλησε και προσπάθησα όσο πιο κομψα μπορούσα να σου απαντήσω...Αλλά δυστυχώς το ύφος σου δεν διορθώνεται και παραμένει λίγο προκλητικό έτσι όπως μου απευθύνεσαι...και θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις αυτό λίγο.

Φιλική απάντηση σου δινω έτσι για να τελειώσει εδω το πράγμα!

 

προφανως αστιευομουν εκει, γιατι δεν περιμενα να αποδεχεσαι τοσο ευκολα μια εφαρμογη, δεν ειχα σκοπο να σε θιξω, αλλα να δειξω οτι ειναι λιγο αστειο οπως οι ψεκασμοι, να λεμε οτι ισχυει κατι τετοιο τοσο ευκολα, το υφος δεν ειναι ειρωνικο αν το βλεπεις ετσι σου ζητω συγγνωμη, αλλα καμια σχεση, απλα εμεινα εκπληκτος με την ευκολια που απορριπτουμε κατι επισημο και θεωρητικα ελεγμενο, για κατι μπακαλιστικο και με αγνωστα συμφεροντα απο πισω, καθως το δωρεαν παντα κατι κρυβει ειδικα σε εφαρμογες τετοιες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προφανως αστιευομουν εκει, γιατι δεν περιμενα να αποδεχεσαι τοσο ευκολα μια εφαρμογη, δεν ειχα σκοπο να σε θιξω, αλλα να δειξω οτι ειναι λιγο αστειο οπως οι ψεκασμοι, να λεμε οτι ισχυει κατι τετοιο τοσο ευκολα, το υφος δεν ειναι ειρωνικο αν το βλεπεις ετσι σου ζητω συγγνωμη, αλλα καμια σχεση, απλα εμεινα εκπληκτος με την ευκολια που απορριπτουμε κατι επισημο και θεωρητικα ελεγμενο, για κατι μπακαλιστικο και με αγνωστα συμφεροντα απο πισω, καθως το δωρεαν παντα κατι κρυβει ειδικα σε εφαρμογες τετοιες.

Όπως σου είπα το πράγμα μένει εδώ και αποδέχομαι τη συγγνώμη. Πίσω από τα πληκτρολόγια μπορεί να δείξουμε έναν πιο απότομο χαρακτήρα και να αδικήσουμε έναν άνθρωπο που δεν προσέχει τόσο τις εκφράσεις του οδηγώντας τα πράγματα στα άκρα χωρίς αρχική πρόθεση.

:)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα το πράγμα μένει εδώ και αποδέχομαι τη συγγνώμη. Πίσω από τα πληκτρολόγια μπορεί να δείξουμε έναν πιο απότομο χαρακτήρα και να αδικήσουμε έναν άνθρωπο που δεν προσέχει τόσο τις εκφράσεις του οδηγώντας τα πράγματα στα άκρα χωρίς αρχική πρόθεση.

:)

νασαι καλα φιλε μου. ολη η ουσια ειναι οτι καλο ειναι να κραταμε επιφυλαξη για τους παντες, ειτε για τις εταιρειες ειτε για τις εφαρμογες στην συγκεκριμενη περιπτωση, εγω αυτο κανω.

Πχ το V30 μου ειχε σχεδον διπλασια αυτονομια απο Note 8 Και καλυτερη απο Mate 10 pro..

Δεν εκατσα να το αναλυσω, ουτε να μετρησω. ΘΕς η λιγοτερη φωτεινη οθονη, θες η καλυτερη διαχειριση? παντως δε νομιζω να φοραει 4000Mha μπαταρια και να λενε 3300, εκει ηθελα να καταληξω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από 2 εβδομαδες χρήση του τηελφωνου S9 (3000m) η μπαταρία είναι απαραδεκτη, λίγο να το πιέσεις αμέσως της ρουφαέι.

Βλέπω τη σύζυγο που έχει το j2017 και είναι σκύλος, έτσι μου έρχεται να πάρω ένα τεέτοιο!!

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από 2 εβδομαδες χρήση του τηελφωνου S9 (3000m) η μπαταρία είναι απαραδεκτη, λίγο να το πιέσεις αμέσως της ρουφαέι.

Βλέπω τη σύζυγο που έχει το j2017 και είναι σκύλος, έτσι μου έρχεται να πάρω ένα τεέτοιο!!

 

Η μπαταρία είναι μια χαρά.

Σου απάντησα και στο άλλο thread με screenshots. Πήγαινε δες τα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά.

Σου απάντησα και στο άλλο thread με screenshots. Πήγαινε δες τα.

 

οκ το είδα, σου απάντησα και εγώ

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από 2 εβδομαδες χρήση του τηελφωνου S9 (3000m) η μπαταρία είναι απαραδεκτη, λίγο να το πιέσεις αμέσως της ρουφαέι.

Βλέπω τη σύζυγο που έχει το j2017 και είναι σκύλος, έτσι μου έρχεται να πάρω ένα τεέτοιο!!

 

Συγκρίνεις το j17 με αυτό ??

Συγγνώμη αλλά να μου έλεγες με τo v30 που έχει 3300 και βγάζει πολύ παραπάνω να το καταλάβω μιας και είναι μια καλή ναυαρχίδα..αλλά το j είναι αστείο. Τουλάχιστον εγώ που έχω δουλέψει λίγο τη σειρά αυτή είναι πραγματικά low end. Εκτός αν οι απαιτήσεις σου είναι μόνο μπαταρία οπότε κακώς πήρες ναυαρχίδα και αυτή τη ναυαρχίδα.

Παρόλα αυτά δες v30 ίσως σε καλύψει πολύ περισσότερο από j2017

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις το j17 με αυτό ??

Συγγνώμη αλλά να μου έλεγες με τo v30 που έχει 3300 και βγάζει πολύ παραπάνω να το καταλάβω μιας και είναι μια καλή ναυαρχίδα..αλλά το j είναι αστείο. Τουλάχιστον εγώ που έχω δουλέψει λίγο τη σειρά αυτή είναι πραγματικά low end. Εκτός αν οι απαιτήσεις σου είναι μόνο μπαταρία οπότε κακώς πήρες ναυαρχίδα και αυτή τη ναυαρχίδα.

Παρόλα αυτά δες v30 ίσως σε καλύψει πολύ περισσότερο από j2017

 

Δεν συγκρίνω το j7 με το s9 αλλά στον τομέα της μπαταρίας υπάρχει ξεκάθαρος νικητής και είναι ένα θέμα που πονάει πολύ κόσμο.

Πέρα από αυτό όμως αλήθεια πες μου πόσα πολλά παραπάνω κάνεις με το s9 σε σχέση με ένα j7.

Σίγουρα δεν είναι συγκρίσιμα αλλά αν σου έλεγαν ότι για μιa εβδομάδα πάρε ένα j17 γιατί πχ το δικό σου s9 το έχεις στο service νομίζεις ότι θα υστερούσε τόσο πολύ σε σε σχέση με το s9 στα καθημερινά σου?

Στο φινάλε για μένα αν θες να λέγεσαι ναυαρχίδα πρέπει σε όλα να είσαι ναυαρχίδα...

Edited by xroikon_46
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να σου στρώσει, διότι κατά τ'άλλα πιστσυω ότι είναι Αξιόλογη συσκευή και ναυαρχίδα! Ένας απ τους λόγους που δεν έκανα μετάβαση από το s8 plus στο s9 plus είναι σίγουρα η μπαταρία, με καλύπτει πλήρως στα θέλω μου και με την oreo είναι εξαιρετικό σε όλα... του χρόνου με κάνα 7nm (κατά πάσα πιθανότητα) επεξεργαστή κ λόγω "επετειακής" έκδοσης βλέπουμε για πιθανή μετάβαση... μακάρι να βάλει και μεγαλύτερο σε μέγεθος αισθητήρα κάμερας από 1/2.5" σε 1/1.7" όπως στα Χαβάη p20 pro :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνω το j7 με το s9 αλλά στον τομέα της μπαταρίας υπάρχει ξεκάθαρος νικητής και είναι ένα θέμα που πονάει πολύ κόσμο.

Πέρα από αυτό όμως αλήθεια πες μου πόσα πολλά παραπάνω κάνεις με το s9 σε σχέση με ένα j7.

Σίγουρα δεν είναι συγκρίσιμα αλλά αν σου έλεγαν ότι για μιa εβδομάδα πάρε ένα j17 γιατί πχ το δικό σου s9 το έχεις στο service νομίζεις ότι θα υστερούσε τόσο πολύ σε σε σχέση με το s9 στα καθημερινά σου?

Στο φινάλε για μένα αν θες να λέγεσαι ναυαρχίδα πρέπει σε όλα να είσαι ναυαρχίδα...

 

γιαυτο πριν το παρεις, καλο ειναι να κοιτας το συνολο και εφοσον εισαι και μελος εδω, να ακους καμια γνωμη, που αν εισαι λιγο εμπειρος μπορεις να καταλαβεις απο τα specs Που θα παιζει.

Οσο για το j7, οχι δε με καλυπτει ουτε για 1 μερα, γιατι μετα απο 6 μηνες θα εχει φαει τετοιο μπουκωμα που καθε μερα θα θελω να το σουταρω, οπως παθαινουν τα περισσοτερα οπως αυτο μετα απο λιγη χρηση. Επισης σε καμερα δε θα με καλυπτε ουτε για αστειο, καθως την κορη μου με το ζορι την προλαβαινω με τη σ9..

Κατα τα αλλα, εννοειται οτι ολοι θελαμε παραπανω, αλλα ποτε δεν υπηρχε υπερπληρης συσκευη. Αντε το s7 edge να ηταν το πιο πληρες που τα ειχε ολα στο μεγιστο για την εποχη και τον ανταγωνισμο του..

Κατα τα αλλα, ο καθε ενας επιλεγει με βαση τις αναγκες του. Εγω πριν κανω την κορη μου εκανα μεγαλες εκδρομες, πολλες ποδηλατικες βολτες ωρων κλπ και ηθελα συνεχεια μεγαλη αυτονομια. Πλεον μου χρειαζεται σπανια οποτε το s9+ μου βγαζεη τη μερα ανετα, τη 2η οχι, αλλα δε με πειραζει. Τωρα θα τυχει και 2 φορες το χρονο να μη με βγαζει τη μερα, δε χαθηκε ο κοσμος, το ξερω και γιαυτο προσεχω απο πριν να μην ξεμεινω, αν το χρειαζομαι ή ξεμενω να ησυχασω λιγο..

 

Παντως σου λεω, πιο πριν ειχα το v30, για μενα το πιο πληρες κινητο αν δεν εχεις θεμα να ειναι το πιο ακαριαιο.μπαταρια τουλαχιστον 20% πανω απο s9+

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο πριν το παρεις, καλο ειναι να κοιτας το συνολο και εφοσον εισαι και μελος εδω, να ακους καμια γνωμη, που αν εισαι λιγο εμπειρος μπορεις να καταλαβεις απο τα specs Που θα παιζει.

Οσο για το j7, οχι δε με καλυπτει ουτε για 1 μερα, γιατι μετα απο 6 μηνες θα εχει φαει τετοιο μπουκωμα που καθε μερα θα θελω να το σουταρω, οπως παθαινουν τα περισσοτερα οπως αυτο μετα απο λιγη χρηση. Επισης σε καμερα δε θα με καλυπτε ουτε για αστειο, καθως την κορη μου με το ζορι την προλαβαινω με τη σ9..

Κατα τα αλλα, εννοειται οτι ολοι θελαμε παραπανω, αλλα ποτε δεν υπηρχε υπερπληρης συσκευη. Αντε το s7 edge να ηταν το πιο πληρες που τα ειχε ολα στο μεγιστο για την εποχη και τον ανταγωνισμο του..

Κατα τα αλλα, ο καθε ενας επιλεγει με βαση τις αναγκες του. Εγω πριν κανω την κορη μου εκανα μεγαλες εκδρομες, πολλες ποδηλατικες βολτες ωρων κλπ και ηθελα συνεχεια μεγαλη αυτονομια. Πλεον μου χρειαζεται σπανια οποτε το s9+ μου βγαζεη τη μερα ανετα, τη 2η οχι, αλλα δε με πειραζει. Τωρα θα τυχει και 2 φορες το χρονο να μη με βγαζει τη μερα, δε χαθηκε ο κοσμος, το ξερω και γιαυτο προσεχω απο πριν να μην ξεμεινω, αν το χρειαζομαι ή ξεμενω να ησυχασω λιγο..

 

Παντως σου λεω, πιο πριν ειχα το v30, για μενα το πιο πληρες κινητο αν δεν εχεις θεμα να ειναι το πιο ακαριαιο.μπαταρια τουλαχιστον 20% πανω απο s9+

 

Επειδή είμαι ήδη μέλος και παλιό και τυο έψαξα και διάβασα βρήκα ποικίλες απαντήσεις και είπα να ρισκάρω, πάντως η κουβεντα που κάνουμε αφορά το S9 και όχι το S9+ οπου εκεί ενδεχομένως οι χρόνοι να είναι καλύτεροι παρα την διαφορά της οθόνης.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ήδη μέλος και παλιό και τυο έψαξα και διάβασα βρήκα ποικίλες απαντήσεις και είπα να ρισκάρω, πάντως η κουβεντα που κάνουμε αφορά το S9 και όχι το S9+ οπου εκεί ενδεχομένως οι χρόνοι να είναι καλύτεροι παρα την διαφορά της οθόνης.

 

Αγορίνα, μετά από την χρήση που κάνεις, βάλε μας κανα σκρινσοτ να δουμε τι σου ξεσκίζει έτσι την μπαταρία μπας και βρούμε λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα, μετά από την χρήση που κάνεις, βάλε μας κανα σκρινσοτ να δουμε τι σου ξεσκίζει έτσι την μπαταρία μπας και βρούμε λύση.

 

οκ λογικά θα βάλω σήμερα όταν φτάσει στο 15%

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ήδη μέλος και παλιό και τυο έψαξα και διάβασα βρήκα ποικίλες απαντήσεις και είπα να ρισκάρω, πάντως η κουβεντα που κάνουμε αφορά το S9 και όχι το S9+ οπου εκεί ενδεχομένως οι χρόνοι να είναι καλύτεροι παρα την διαφορά της οθόνης.

 

ακριβως επειδη εισαι παλιος, θα επρεπε να ξερεις οτι τα mah κανουν τη διαφορα. Και τι εννοω: Οταν εχεις μικροτερη μπαταρια, και μικροτερη οθονη, τοτε σε χρηση οθονης πχ ισως δε δεις διαφορα στην αυτονομια, αλλα σε κλησεις ή σε αναμονη, το κινητο με μικροτερη μπαταρια εχει σαφες μειονεκτημα, καθως η καταναλωση ειναι ιδια. Πχ αν συγκρινεις τα 2 s9, χωρις χρηση οθονης, τοτε δε γινεται να βγαλουν ιδιες ωρες κλησεων, ενω η διαφορα ειναι μονο η μπαταρια και η ραμ.

Αντιστοιχα λοιπον, οταν ακους παραπανω και για το μεγαλο, θα επρεπε για το μικρο να εισαι σιγουρος οτι η αυτονομια δε θα ηταν το φορτε του..

Εγω γιαυτο σου προτεινα να τσεκαρεις το LG μιας και εκει ειναι πολυ δυνατο και δεν υστερει καπου.

Κατα τα αλλα, ουτε εσυ θα αντεχες με j7 πολλες μερες, αλλιως δε θα ειχες σ9.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οκ λογικά θα βάλω σήμερα όταν φτάσει στο 15%

 

Βάλε να δούμε τα πάντα όμως. Όχι απλά το SOT.

Βάλε και το betterbatterystats xda version

Link to comment
Share on other sites

Βάλε να δούμε τα πάντα όμως. Όχι απλά το SOT.

Βάλε και το betterbatterystats xda version

 

οκ ναι πλήρη εικόνα

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

οκ ναι πλήρη εικόνα

 

Επίσης, σε τι ανάλυση το λειτουργείς το κινητό;

Στην max;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε τι ανάλυση το λειτουργείς το κινητό;

Στην max;

 

Γενικά το παίζω χωρίς εξοικονόμηση πλέον, χωρίς AOD αν και μου αρέσει πολύ, με 4g ανοιχτό όλη μέρα και wifi επίσης ανάλογα που βρίσκομαι, fb, viber αρκετό, 2 ώρες ομλία σίγουρα, λίγο gaming (30 λεπτά) και ανάλυση οθόνης HD.

Επίσης πάιζω μόνο volte

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το παίζω χωρίς εξοικονόμηση πλέον, χωρίς AOD αν και μου αρέσει πολύ, με 4g ανοιχτό όλη μέρα και wifi επίσης ανάλογα που βρίσκομαι, fb, viber αρκετό, 2 ώρες ομλία σίγουρα, λίγο gaming (30 λεπτά) και ανάλυση οθόνης HD.

Επίσης πάιζω μόνο volte

 

Ε μ αυτή τη χρήση πρέπει να βγάζεις τουλάχιστον 4 ώρες και κανα 30λεπτο.

Δεν ξέρω στο gaming πως τα πάει μιας και δεν έχω παίξει ούτε ένα(γενικά δεν παίζω games στο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Ε μ αυτή τη χρήση πρέπει να βγάζεις τουλάχιστον 4 ώρες και κανα 30λεπτο.

Δεν ξέρω στο gaming πως τα πάει μιας και δεν έχω παίξει ούτε ένα(γενικά δεν παίζω games στο κινητό)

 

Επίσης ξέχασα να σου πω ότι έχω μόνιμα ανοιχτό bluetooth λόγω ακουστικού και ρολογιού και επίσης τοποθεσία ανοιχτή πάντα.

Κοίτα γενικά νομίζω είναι 2 κατηγορίες users, αυτή που δουλέυει το κινητό απλά σαν τηλέφωνο με λίγη παραπάνω χρηση στα social media και η κατηγορία που το δουλέυει φουλ (fb, viber, linkedin ομιλί,α gaming, aod ανοιχτό και γενικά το σκαλίζει το κινητό καθώς θέλει νa το χάιρεται σαν εργαλέιο που έιναι (λόγω δυνατοτήτων του κινητού σε προδιαθέτει να παίζεις παχνιδάκια που πραγματικά εντυπωσιάζεσαι, εν τω μεταξύ αν προσθέσεις και τα dolby atmos ηχεία νομλίζεις ότι είσαι σε cinema)

Εγώ ανήκω στην 2η κατηγορία δλδ με φουλ χρήση

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να σου πω ότι έχω μόνιμα ανοιχτό bluetooth λόγω ακουστικού και ρολογιού και επίσης τοποθεσία ανοιχτή πάντα.

Κοίτα γενικά νομίζω είναι 2 κατηγορίες users, αυτή που δουλέυει το κινητό απλά σαν τηλέφωνο με λίγη παραπάνω χρηση στα social media και η κατηγορία που το δουλέυει φουλ (fb, viber, linkedin ομιλί,α gaming, aod ανοιχτό και γενικά το σκαλίζει το κινητό καθώς θέλει νa το χάιρεται σαν εργαλέιο που έιναι (λόγω δυνατοτήτων του κινητού σε προδιαθέτει να παίζεις παχνιδάκια που πραγματικά εντυπωσιάζεσαι, εν τω μεταξύ αν προσθέσεις και τα dolby atmos ηχεία νομλίζεις ότι είσαι σε cinema)

Εγώ ανήκω στην 2η κατηγορία δλδ με φουλ χρήση

 

χωρις παρεξηγηση αλλα αν ειχες εξοικονομηση και με αναλυση στο HD, τι power user εισαι?

απο εκει και περα, και εμεις οι soft που λογω δουλειας μιλαμε 3 ωρες και δουλευουμε οθονη αλλες 3, power ειμαστε εν τελει, απλα πρωτα το δουλευουμε γιαυτο που φτιαχτηκε, τηλεφωνο-Mail-επικοινωνια...

Αντιθετα το gaming ειναι κατι που θεωρω οτι οποιος θελει να λεγεται gamer, το λιγοτερο που μπορει να κανει ειναι να εχει κονσολα, φορητη ή κανονικη, καθως στα κινητα ειναι ο,τι πιο αβολο και ασχημο εχω δει ποτε.

Παιζω ελαχιστα,εχω μεινει στα παλια aoe κλπ αλλα ακομα και ραλακι δε θα εβαζα σε κινητο.Κατα τα αλλα προφανως κατι απο ολα οσα κανεις δουλευει στο backround και τρωει μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...