Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο λογικα θα ειναι δυσκολο :shifty:

 

στη διαφημιση του αρωματος into the blue της escada πως λεγεται το τραγουδι που παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ εκ μέρους μου... Κάπου σε μια διαφήμιση άκουσα ένα τραγούδι το οποίο παίζει κ στο ραδιόφωνο αρκετά κ έχει αυτούς τους στίχους (περίπου):

It's deep in my eyes

It's deep in my soul

No need to look,try

See how I love u

Wanna find out

Why I let you feel

Look in the miror

see what I see

 

Thanks...

 

Αυτό είναι See What I See, του Dima Bilan (αυτός που εκπροσώπησε την Ρωσία στην Eurovision).

Βρήκα κι εγώ ένα! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αυτο λογικα θα ειναι δυσκολο :shifty:

 

στη διαφημιση του αρωματος into the blue της escada πως λεγεται το τραγουδι που παιζει?

 

Δυσκολο? Μουαχαχαχαχα...:ninja:

 

"Cocorosie - Not for sale" ή "Cocorosie - Good friday" :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε όλους

 

Στο προτελευταίο επεισόδιο των singles υπάρχει ένα πολύ ωραίο κομμάτι, την ώρα που ο Σερβετάλης παίρνει τηλέφωνο τη... Μιμίκα (φίλη της δικιάς του της Μαρίας), και δείχνει διάφορες φάσεις, όπου κάθε 5-10 δευτερόλεπτα μιλάει η Ράνια (Μ.Σολωμού). Έκανα ένα σχετικό google-search αλλά τπτ...

 

Ανέβασα και το σχετικό sample

[s1ngles - sample.mp3 / Size: 708KB]

http://www.sendspace.com/file/iohs2c

 

γνωρίζετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

@ Veco: Thanx man...

Είναι από τα καλύτερα της εποχής...Έχω το ράδιο ανοιχτό συνέχεια μήπως κ πετύχω να το λένε...

Ακούστε το!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Poio itan to tragoudi pou epaikse xtes sto Duo Meres Mono tin wra pou efevge i ersi??

Basika akousa 3 kala tragoudia xtes sti seira alla den thimame se poies skines paizane...

U2 - All I Want Is You
Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι που έπαιζε στο παραπέντε της δευτέρας, στη σκηνή που η Ντάλια είχε πάει στο σπιτι του ΔΠ και επλαθε στο μυαλό της το παλιό σκηνικό, το ξέρει κάποιος;

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι!!Ψαχνω να βρω ενα τραγουδι που παιζει στη διαφημιση της SKODA OCTAVIA,στην οποια ειναι ενα ζευγαρι και πηγαινει στο χωριο της κοπελας και καθονται οι γεροντοι του χωριου και κουτσομπολευουν.Εκανα search να δω αν υπαρχει τιποτα αλλα δεν ειδα απαντηση.Το post αυτο εχει γινει και απο αλλον.Αν κανω λαθος ζητω συγνωμη.

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

 

ψάχνω ένα κομμάτι από τον πρώτο (...ναι τον πρώτο) κύκλο του "παρά πέντε".

έκανα μια αναζήτηση στο θέμα αλλά δεν το βρήκα...:(

 

Λοιπόν, το κομμάτι αυτό είναι ορχηστρικό και ακούγεται στο επεισόδιο που έχει απαχθεί η Θεοπούλα και στο σημείο (προσς το τέλος του επεισοδίου) που η γιαγιά του Σπύρου του λέει την ιστορία του πώς έγιναν φίλες.

 

Γενικότερα είναι γνωστό κομμάτι το οποίο ακούγεται και στις σειρές του Παπακαλιάτη.

 

όποιος έχει ιδέα για το ποιό μπορεί να είναι θα μου κάνει τεράστια χάρη....!

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νέο Βιτάμ:

 

«Dead Can Dance - Saltarello» :)

keywords: neo νεο βιταμ vitam bitam

 

 

peite mou pio einai to tragoudi apo tin diafimisi tou mars

Μερικά posts πιο πάνω... :)


Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα κομμάτι από τον πρώτο (...ναι τον πρώτο) κύκλο του "παρά πέντε".

 

Λοιπόν, το κομμάτι αυτό είναι ορχηστρικό και ακούγεται στο επεισόδιο που έχει απαχθεί η Θεοπούλα και στο σημείο (προς το τέλος του επεισοδίου) που η γιαγιά του Σπύρου του λέει την ιστορία του πώς έγιναν φίλες.

 

 

Η μελωδία είναι από το soundtrack του Forrest Gump. Συγκεκριμένα πρέπει να είναι το κομμάτι 'Forrest Meets Forrest' αλλά επειδή δεν το έχω το CD για να σου πω με σιγουριά μπορείς να ακούσεις αποσπάσματα στο amazon

http://www.amazon.com/Forrest-Gump-Original-Motion-Picture/dp/samples/B000002AS1/ref=dp_tracks_all_1/102-6248314-0898504#disc_1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε ποιο είναι το τραγούδι παιζόταν στις διαφημισεις τιμ?

οχι αυτο με το θελω τα ωπα μου,το προηγουμενο που ειχαν

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ψαχνω πολύ καιρό τώρα ένα τραγούδι που είδα σε μια ιστορική αναδρομή από μια παλιά (80's) διαφήμιση της heineken.

Οι στίχοι είναι περίπου:

 

"give a little mmmmmmm to me...

and I'll give a little mmmmmmm to you..."

 

Θυμίζει τπτ σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Amanda Lear - Give A Bit Of Hmm To Me

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν σπάσει τα νεύρα μου με αυτό το κομμάτι θα ρωτήσω ξανά:

 

Μήπως ξέρει κάποιος ένα τραγούδι ποπ/μπαλάντα με κιθάρα που μοιάζει ΠΑΡΑ πολύ σαν να είναι Keane (αν και δυστυχώς δεν είναι) που σε κάποια φάση λέει

 

"Happy fellas...go on, go on (ή go home, go home)...";; (ή κάτι τέτοιο περίπου!)

 

Έχει χρησιμοποιηθεί πολύ τελευταία σε trailers για το Star (για τις ξένες ταινίες του καναλιού) αλλά και σε διάφορες άλλες εκπομπές! Στο ράδιο δεν το έχω ακούσει (αλλά δεν ακούω και πολύ ράδιο οπότε δεν ξέρω! :p)

 

Καμία πρόταση

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν σπάσει τα νεύρα μου με αυτό το κομμάτι θα ρωτήσω ξανά:

 

Μήπως ξέρει κάποιος ένα τραγούδι ποπ/μπαλάντα με κιθάρα που μοιάζει ΠΑΡΑ πολύ σαν να είναι Keane (αν και δυστυχώς δεν είναι) που σε κάποια φάση λέει

 

"Happy fellas...go on, go on (ή go home, go home)...";; (ή κάτι τέτοιο περίπου!)

 

Έχει χρησιμοποιηθεί πολύ τελευταία σε trailers για το Star (για τις ξένες ταινίες του καναλιού) αλλά και σε διάφορες άλλες εκπομπές! Στο ράδιο δεν το έχω ακούσει (αλλά δεν ακούω και πολύ ράδιο οπότε δεν ξέρω! :p)

 

Καμία πρόταση

 

«The Unisex - Pigs & Their Farms»

 

Υπάρχει και σε μια live εκτέλεση, «Live @ Best Radio» η οποία βρίσκεται στη συλλογή του Δ. Παπασπυρόπουλου, «Blessed and Cursed».

Και αυτή και του album (White Days) είναι τέλειες και οι δύο...

 

Από τα πιο ωραία τραγούδια που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια...


Link to comment
Share on other sites

Η μελωδία είναι από το soundtrack του Forrest Gump. Συγκεκριμένα πρέπει να είναι το κομμάτι 'Forrest Meets Forrest' αλλά επειδή δεν το έχω το CD για να σου πω με σιγουριά μπορείς να ακούσεις αποσπάσματα στο amazon

http://www.amazon.com/Forrest-Gump-Original-Motion-Picture/dp/samples/B000002AS1/ref=dp_tracks_all_1/102-6248314-0898504#disc_1

 

...χίλια ευχαριστώ!!!:D Είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...