Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

anmakaiTsakal_83, καλώς μας ήρθες! :)

 

Το 2ο τραγούδι που ψάχνεις είναι το «Ti Sento» από Matia Bazar. :)

 

ευχαριστω πολυ τελικα ti sento ελεγε κι οχι τα οτι να ναι που ακουγα εγω! τεσπα ευχαριστω και παλι:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά...

εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω ένα τραγούδι που έλεγε στο είσαι το ταίρι μου η "ψιλή" με τον Γρηγόρη και λέγεται "Ψυχή της καρδιάς μου" . Μήπως ξέρει κανείς που θα το βρώ??

Αυτοί είναι οι στίχοι.......

 

Ψυχή της καρδιάς μου

 

Χαραγμένη βαθιά η ενοχή

λες και έγκλημα έχεις διαπράξει

κι οι καθρέφτες,που είναι οι φταίχτες

σε δικάζουνε κάθε στιγμή...

 

Όμως δεν είμαι εγώ δικαστής

και δεν ξέρω το γράμμα του νόμου

σε κοιτάζω,και θαυμάζω

την ομορφιά της ψυχής...

 

Και προχωράω εκεί…εκεί

μέσα βαθιά εκεί…εκεί

 

που της ζωής οι θησαυροί

με περιμένουν εκεί

Και προχωράω εκεί…εκεί

μέσα βαθιά εκεί…εκεί

που η ωραιότερη είσαι εσύ

ψυχή της καρδιάς μου...

 

Τ' αγαπάω αυτό που μισείς

η κοινή γνώμη δεν μ’ ενδιαφέρει

σε λατρεύω, και πιστεύω

στην ομορφιά της ψυχής...

 

Και προχωράω εκεί…εκεί

μέσα βαθιά εκεί…εκεί

που της ζωής οι θησαυροί

με περιμένουν εκεί

Και προχωράω εκεί…εκεί

μέσα βαθιά εκεί…εκεί

που η ωραιότερη είσαι εσύ

ψυχή της καρδιάς μου...

 

Μουσική: Στέφανος Κορκολής

Στίχοι: Πασχάλης Αρβανιτίδης

από το cd single: ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ 2002

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

thanks file :)

 

re paidia kai kati allo to tragoudi, apo ti foni mallon placebo prepi na einai apo ti 10 entoli pou prepei na leei ap' oti katalava between you and me, poios einai o titlos tou?

 

Δεν βλέπω 10η Εντολή [ξέρω, ξέρω, διαπράττω το όγδωο θανάσιμο αμάρτημα! :lol: ] αλλά απο το στοίχο εικάζω ότι ψάχνεις το Post Blue απο το τελευταιο άλμπουμ Meds.Γ@μ@το κομματάκι... I'd break the back of Love for you... :whip:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

KALOI moy filoi mipos γνωριζεται τιτλο και καλλιτεχνη που ερμηνευει το τραγουδι

εναρξεως της καταπλικτικης σειρας ΤΗΕ 4400 που προβαλεται και στην ελλαδα απο το καναλι του ΣΚΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

KALOI moy filoi mipos γνωριζεται τιτλο και καλλιτεχνη που ερμηνευει το τραγουδι

εναρξεως της καταπλικτικης σειρας ΤΗΕ 4400 που προβαλεται και στην ελλαδα απο το καναλι του ΣΚΑΙ?

Amanda Azbid - A place in time

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά PLEASE θέλω μεγάλη βοήθεια! Για όσους έβλεπαν τη σειρά "Δυο Ξένοι"

 

Σε πολλές σκηνές (κυρίως όταν ήταν οι Σεργιανόπουλος, Παπούλια μαζί) έβαζε ένα παλιό κλασσικό κομμάτι πολύ ήρεμο και συγκινητικό με πολύ φλογέρα. πρέπει να είναι απο παλιά ξένη αισθηματική ταινία. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Πες κανα επεισόδιο που να το έχει...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να σε πω...

 

Έχεις τα επεισόδια?

 

Νομίζω το έχει στο επεισόδιο που είναι σε ένα ανοιχτό θέατρο και είναι αγκαλιά μαζι και η Παπούλια κάνει πρόβα την Αντιγόνη, μετα τους ορμάνε κατι μαστούρια και μαχαιρώνουν το Σεργιανόπουλο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά PLEASE θέλω μεγάλη βοήθεια! Για όσους έβλεπαν τη σειρά "Δυο Ξένοι"

 

Σε πολλές σκηνές (κυρίως όταν ήταν οι Σεργιανόπουλος, Παπούλια μαζί) έβαζε ένα παλιό κλασσικό κομμάτι πολύ ήρεμο και συγκινητικό με πολύ φλογέρα. πρέπει να είναι απο παλιά ξένη αισθηματική ταινία. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?

 

Sweetheart υποψιάζομαι ότι ίσως να εννοείς το εκπληκτικό Love Theme from Romeo & Juliet, απο τον Nino Rota, απο την παλια ταινία, εννοείται, του Franco Zeffirelli...Εδώ σου έχω ένα sample άν και είμαι 1000% σίγουρος ότι είναι αυτό που ζητάς... ;) Κι εγώ το έψαχνα πολύ καιρό!Πιό πρόσφατα το είχα ακούσει στις Σαββατογεννημένες, στη σκηνή που αφηγούνται στο Σάββα πως [και καλά] έγιναν τα πράγματα ότα η Καίτη τον έπιασε με τη Μπία στο νεροχύτη!! :lol:

 

http://rapidshare.com/files/5999092/17_-_Nino_Rota_-_Love_Theme_From_Romeo___Juliet.mp3.html

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να σε πω...

 

Έχεις τα επεισόδια?

 

Νομίζω το έχει στο επεισόδιο που είναι σε ένα ανοιχτό θέατρο και είναι αγκαλιά μαζι και η Παπούλια κάνει πρόβα την Αντιγόνη, μετα τους ορμάνε κατι μαστούρια και μαχαιρώνουν το Σεργιανόπουλο...

 

ΟΚ!Αυτό ήταν!Σίγουρα αυτό θές! ;)

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ! ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΕΙΣΤΕ ΦΟΒΕΡΟΙ!! ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ!!!

 

Τώρα έχω κι ένα άλλο αλλά είναι τραγικά δύσκολο να το βρει άνθρωπος επι γης!! Πάλι από σειρά είναι. Από το "Dolce Vita". Το άκουσα ξανά φέτος και το θυμήθηκα. Για όσους έχουν τα επεισόδια βέβαια μπορούν να το ακούσουν αλλά αποκλείεται να το βρουν.

 

Είναι στο επεισόδιο που ο Ευθυμιάδης (Αντώνης) βγαίνει για φαγητο με την γκόμενα που του προξενεύει η γιαγιά (Όλγα- Μαρία Φωκά) και στο εστιατόριο έχουν στήσει επιχείρηση οι υπόλοιπες (Χριστίνα-Σάσα-Ασπασία) για να τον κάνουν ρεζίλι (κάνουν τις σερβιτόρες που τους βρίζουν κ.λ.π.). Ε, σε εκείνο το εστιατόριο ακούγεται μια θαυμάσια ρυθμική μουσικούλα ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ (και μάλλον δεν πρόκειται να τη βρω ποτέ!)

 

 

Υ.Γ. Είναι και στο επεισόδιο που βγαίνει για φαγητό με τη λοχαγό του από το στρατο. Πάλι στο ίδιο εστιατόριο η ίδια μουσική...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ! ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΕΙΣΤΕ ΦΟΒΕΡΟΙ!! ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ!!!

 

Τώρα έχω κι ένα άλλο αλλά είναι τραγικά δύσκολο να το βρει άνθρωπος επι γης!! Πάλι από σειρά είναι. Από το "Dolce Vita". Το άκουσα ξανά φέτος και το θυμήθηκα. Για όσους έχουν τα επεισόδια βέβαια μπορούν να το ακούσουν αλλά αποκλείεται να το βρουν.

 

Είναι στο επεισόδιο που ο Ευθυμιάδης (Αντώνης) βγαίνει για φαγητο με την γκόμενα που του προξενεύει η γιαγιά (Όλγα- Μαρία Φωκά) και στο εστιατόριο έχουν στήσει επιχείρηση οι υπόλοιπες (Χριστίνα-Σάσα-Ασπασία) για να τον κάνουν ρεζίλι (κάνουν τις σερβιτόρες που τους βρίζουν κ.λ.π.). Ε, σε εκείνο το εστιατόριο ακούγεται μια θαυμάσια ρυθμική μουσικούλα ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ (και μάλλον δεν πρόκειται να τη βρω ποτέ!)

 

 

Υ.Γ. Είναι και στο επεισόδιο που βγαίνει για φαγητό με τη λοχαγό του από το στρατο. Πάλι στο ίδιο εστιατόριο η ίδια μουσική...

 

Άν μπορούσες να κάνεις μία ηχογράφηση και να την ανεβάσεις θα ήταν ό,τι καλύτερο...

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πουθενά!

 

Αμα σου πω οτι περιμένω το mega κάθε χρόνο να βάζει ξανά τη σειρά μόνο και μόνο για το τραγούδι θα με πιστέψεις? και ο μαλ@#$% φέτος την ώρα που τα έβαζε δεν είχα το μαγνητόφωνο κοντά μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πουθενά!

 

Αμα σου πω οτι περιμένω το mega κάθε χρόνο να βάζει ξανά τη σειρά μόνο και μόνο για το τραγούδι θα με πιστέψεις? και ο μαλ@#$% φέτος την ώρα που τα έβαζε δεν είχα το μαγνητόφωνο κοντά μου...

 

Οκ, ίσως ποιό επεισόδιο είναι;Ποιά μέρα ΑΚΡΙΒΩΣ το έδειξε φέτος;

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Sweetheart υποψιάζομαι ότι ίσως να εννοείς το εκπληκτικό Love Theme from Romeo & Juliet, απο τον Nino Rota, απο την παλια ταινία, εννοείται, του Franco Zeffirelli...Εδώ σου έχω ένα sample άν και είμαι 1000% σίγουρος ότι είναι αυτό που ζητάς... ;) Κι εγώ το έψαχνα πολύ καιρό!Πιό πρόσφατα το είχα ακούσει στις Σαββατογεννημένες, στη σκηνή που αφηγούνται στο Σάββα πως [και καλά] έγιναν τα πράγματα ότα η Καίτη τον έπιασε με τη Μπία στο νεροχύτη!! :lol:

 

http://rapidshare.com/files/5999092/17_-_Nino_Rota_-_Love_Theme_From_Romeo___Juliet.mp3.html

 

Καλησπερα!επειδη ψαχνω κ εγω καιρο το συγκεκριμμενο κομματι,μηπως ξερεις ακριβως τον τιτλο του;επειδη μεσα στο cd του soundtrack υπαρχουν πανω απο ενα με τιτλο love theme!!Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ίσως ποιό επεισόδιο είναι;Ποιά μέρα ΑΚΡΙΒΩΣ το έδειξε φέτος;

 

Δυστυχώς δεν θυμάμαι... έχει 2-3 βδομάδες...

 

ευχαριστώ θερμά πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ψάχνω κιεγώ και πρέπει να είναι κάποιο από τα remixes του Fedde Le Grand - Put Your Hands Up For Detroit.

Θα επιβεβαιώσω πιο είναι κιόλας και θα πω στα σίγουρα.

 

edit: με πρόλαβες *Dimis* :D...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ρεμιξ το κανονικο ειναι ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

 

Το άλλο το καλό το ξέρεις;Πήγαινε στη σελίδα, αστη να φορτώσει και μετά άνοιξε το Temporary Internet Files [C:\Documents and Settings\*το account username σου*\Local Settings\Temporary Internet Files].Θα το βρείς μέσα το κομμάτι με τίτλο MUSIC_WHATS_UP[1].mp3 και έτοιμο κωδικοποιημένο με LAME 3.96...Τί άλλο θές δλδ;;; :lol:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous!!!

 

mipws xerei kaneis poio einai to tragoudi pou epaixe xthes stin seira 'Pali apo tin Arxi' stous titlous telous???? (einai grigoro kai kapou leei corazon)

 

Sa efxaristw paaaara poly...!!!!!!

kalhmeraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως ξέρει κάποιος απο πού είναι αυτή η μουσικούλα που παίζει εδώ:

Μοιάζει κινηματογραφική και ψιλο-80's ταινία του Carpenter!Έχει κάποια τέτοια στοιχεία μέσα ο ήχος... :shifty:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...