Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

tis mars ehei anaferthei to kommati?:O

 

Όποια σελίδα και να γυρίσεις θα το δεις. Σε αυτήν είναι λίγο πιο πάνω.

Δεν μπορώ να καταλάβω! Είναι πιο εύκολο να γράψεις καινούργια απάντηση απο το να πας με το ποντικάκι σου πιο πάνω?????:ninja: :devil:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Kalispera!

 

Paidia mipws xerei kaneis poio song eixe stin diafimisi tou 50/50 autis tis ebdomadas ekei pou o nikiforos xwreue?.. D tin thimamai poli kala tin diafimisi alla borei kapoios allos na tin thimatai :P

 

Thanks,

BL

Link to comment
Share on other sites

«The Unisex - Pigs & Their Farms»

 

Υπάρχει και σε μια live εκτέλεση, «Live @ Best Radio» η οποία βρίσκεται στη συλλογή του Δ. Παπασπυρόπουλου, «Blessed and Cursed».

Και αυτή και του album (White Days) είναι τέλειες και οι δύο...

 

Από τα πιο ωραία τραγούδια που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια...

καλά Χριστίνα, σου χρωστάω κέρασμα! Είσαι απίθανη! Thanks!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Νέο Βιτάμ:

 

«Dead Can Dance - Saltarello» :)

keywords: neo νεο βιταμ vitam bitam

 

Δεν ασχολούμαι πολύ με διαφημίσεις, δεν την έχω δει, δεν ξέρω αν ταιριάζει κ πολύ αμφιβάλλω αν οι "Dead Can Dance" θα έδιναν τη συγκατάθεσή τους για το θέμα ΑΛΛΑ είναι από τα πολύ όμορφα ορχηστρικά κομμάτια, γενικά...

(Τουλάχιστον είναι ένας τρόπος να το γνωρίσουν κι άλλοι)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι πολύ με διαφημίσεις, δεν την έχω δει, δεν ξέρω αν ταιριάζει κ πολύ αμφιβάλλω αν οι "Dead Can Dance" θα έδιναν τη συγκατάθεσή τους για το θέμα ΑΛΛΑ είναι από τα πολύ όμορφα ορχηστρικά κομμάτια, γενικά...

(Τουλάχιστον είναι ένας τρόπος να το γνωρίσουν κι άλλοι)

 

hahaha :p

Δεν ξέρω αν θα την έδιναν τη συγκατάθεσή τους, αλλά προσωπικά δεν μου ταιριάζει αυτό το κομμάτι σε διαφήμιση του Βιτάμ και μάλλον γενικότερα σε κάποια από τις συνηθισμένες διαφημίσεις. :)


Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πιο θέμα ακούγεται στην διαφήμιση του NOKIA N95 ή ΝΟΚΙΑ N93??Είναι μια καινούρια που παίζεται τώρα στην τηλεόραση.

 

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω αλλο ενα κομματι απο την διαφημιση της Sprite η 7 up,δεν θυμαμαι πολυ καλα,η οποια δειχνει τον FIDO DIDO αν θυμαστε το τυπακι που εκανε θραυση πριν καποια χρονια.Αν δεν κανω λαθος το τραγουδι ειναι καπως παλιο και το εχουν remixari.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia... stin diafhmisn tou Attrativo (me ta rouxa) akougetai mia mousikn me tselo. Xereis kaneis pws legetai to kommati???
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει ποιό ήταν το τραγουδάκι που έπαιξε στους τίτλους τέλους του Πάλι από την αρχή?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μερικές παρατηρήσεις:

1. Η διαφήμιση πριν πολλά χρόνια με το "Enigma" της Amanda Lear, ήταν της Amstel 100%, με την μπαργούμαν που έβγαζε το ανοιχτήρι από το στήθος της

 

2. Το προηγούμενο (δεν ξέρω αν είναι το ακριβώς προηγούμενο ή κάποιο παλιότερο) κομμάτι της TIM: Ivy - Thinking about you

 

3. Το κομμάτι της Attartivo είναι του Μιχάλη Ζέη και υπάρχει στο σχετικό site της attrativo (δυστυχώς δεν θυμάμαι το url)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia... stin diafhmisn tou Attrativo (me ta rouxa) akougetai mia mousikn me tselo. Xereis kaneis pws legetai to kommati???

 

Η κομματάρα που ψάχνεις... :)

 

«Μιχάλης Ζέης - Attrattivo»

 

 

Αφού σου αρέσει αυτό, βρες και το μουσικό θέμα από την ταινία «Zhest», του Igor Vdovin.

Μου θυμίζει πολύ το ένα το άλλο και νομίζω πως θα σου αρέσει. :)

 


Link to comment
Share on other sites

Vrike N95? :/ Tespa :P

 

Kati allo.. Mipws xerei kaneis poio song einai stin ad tou Skoda Roomster?? xD

 

Cya,

BL

 

Αυτο ακριβως ψαχνω και γω!Ρε παιδια κανεις που να μπορει να απαντησει??

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...

psaxnw ena tragoudi apo to prwto epeisodio ths 2hs sezon ths seiras 2 meres mono.einai background se mia erwtikh skhnh pros to telos tou epeisodiou sto 40 lepto peripou kserei kanenas pws legetai?

 

an den exete dei to epeisodio sas para8etw link ... apla valte to cursor sto 40 lepto kai pathste play wste na mhn perimenete na fortwsei olh h tainia...

euxaristw ek twn proterwn :)

 

http://video.google.com/videoplay?docid=871909560736458994

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...

psaxnw ena tragoudi apo to prwto epeisodio ths 2hs sezon ths seiras 2 meres mono.einai background se mia erwtikh skhnh pros to telos tou epeisodiou sto 40 lepto peripou kserei kanenas pws legetai?

 

an den exete dei to epeisodio sas para8etw link ... apla valte to cursor sto 40 lepto kai pathste play wste na mhn perimenete na fortwsei olh h tainia...

euxaristw ek twn proterwn :)

 

http://video.google.com/videoplay?docid=871909560736458994

 

«John Powell - Assassin's Tango» :)


Link to comment
Share on other sites

christinaki thank youuuuuuuuuuuuuuuuu

:D:D:D:D: :*************************************************************************************

EISAI THEA!!!!

btw uparxei kapoio site pou mporei kapoios na ta vrei?

h epeidh ta exei akousei kapou kapote?:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παιδια μηπως ξερει κανεις τον τιτλο του κομματιου που "ντυνει" στο Φωτη και τη Μαρια (TV Τιγκλον) το ενθετο "Της Τιβιολας"??? Προσφατα το ακουσα και στο ραδιοφωνο.... Αν πετυχει κανεις την εκπομπη αποψε...σωθηκα!!!:rolleyes:
The Coke Side Of Life
Link to comment
Share on other sites

christinaki thank youuuuuuuuuuuuuuuuu

:D:D:D:D: :*************************************************************************************

EISAI THEA!!!!

btw uparxei kapoio site pou mporei kapoios na ta vrei?

h epeidh ta exei akousei kapou kapote?:)

Ssshhh... :O :happy:

 

Δεν έχω υπ' όψιν κάποιο άλλο site που να έχει συγκεντρωμένα τα τραγούδια της σειράς εκτός από αυτό εδώ το forum που αναφέρουμε όσα τραγούδια ξέρουμε, μετά την προβολή κάθε επισοδείου, όποιος από εμάς το έχει δει, όχι μόνο για το «2 μέρες μόνο», αλλά και για άλλες σειρές. :)

 

Αν πας μερικές σελίδες πίσω, θα βρεις σχεδόν όλα τα τραγούδια που έχουν ακουστεί στη σειρά.

Κάνε ένα search σε αυτό το thread με string «μέρες μόνο» και θα τα βρεις. :)


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...