Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως χωρίς να θελω να διαφημισω το site της vickmall αλλα ειναι το μόνο που δεν "πειραζει" το λογισμικο της asus και δεν εχουμε θεματα μετα..το μονο που με παραξενευει ειναι γιατί δεν παιρνουμε ota αναβαθμισεις ενώ ειμαστε με ww;βεβαια πολύ που το έχουν πάρει και στο εξωτερικο το ίδιο παθαινουν πλην απο εκδοσεις tw, cn..αλλα και παλι μια χαρα ειμαστε!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μία είναι η ww (με multilanguage και google playstore) και η άλλη είναι η cn (αν θυμάμαι καλά δεν έχει google playstore).

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και στο Vickmall, από όπου το πήραμε με ww, και όλα ήταν εντάξει (το τηλεφωνάκι πετάει, και αναβαθμίζεται μια χαρά).

Στην περίπτωση της cn διορθώνεται εύκολα αναφέρεται ο τρόπος στα πρώτα ποστ (αλλά δεν είναι ανάγκη να σκαλίζεις το κινητό).

Τα λέμε...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ρε μαν... Το θέμα είναι πως πρέπει να παραγγείλω από το to2c λόγω μίας έκπτωσης από άλλο προβληματικό τηλέφωνο... Άρα να επιλέξω το with google playstore & remove chinese apps?

 

Αν πάρω από το to2c δε θα μπορώ να του βάλω την ww?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

πάντως χωρίς να θελω να διαφημισω το site της vickmall αλλα ειναι το μόνο που δεν "πειραζει" το λογισμικο της asus και δεν εχουμε θεματα μετα..το μονο που με παραξενευει ειναι γιατί δεν παιρνουμε ota αναβαθμισεις ενώ ειμαστε με ww;βεβαια πολύ που το έχουν πάρει και στο εξωτερικο το ίδιο παθαινουν πλην απο εκδοσεις tw, cn..αλλα και παλι μια χαρα ειμαστε!

 

Και εγώ χωρίς να θέλω να διαφημίσω το site της to2c γιατί άραγε τα 2 πρώτα τηλέφωνα που πήρα από το to2c ήταν κανονικά με ww και το τρίτο που πήρα από vickmall ήταν CUCC με την WW 1.98.40 η οποία δεν υφίσταται? Ρε πλάκα μας κάνετε εδώ μέσα όλοι? Από που και εως που τα άλλα site πειράζουν το λογισμικό της ASUS και το vickmall είναι το μόνο που δεν το πειράζει?

Link to comment
Share on other sites

Μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά γιατί θα το κάψεις. Και εγώ από Vickmall το πήρα αλλά ήταν cn με έκδοση WW 1,98,40 πράγμα που δεν υφίσταται και δεν ξέρω πως το κάνανε και είχε Play store...

 

Φίλε IliasPe, το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω για κανένα κατ/μα, εταιρεία, έμπορο, λειτουργικό, εφαρμογη, κ.α.

Έγραψα μόνο για τη συσκευή που προμηθεύτηκα.

Καλές Γιορτές παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση..μου βγάζει συνέχεια 2 μηνύματα που δεν ξέρω πως να τα λύσω..help pls..βγάζει κάθε φορα που πάω να μπω fb, viber, skype..σε εφαρμογές που έχουν σχέση με τις επαφές μου δηλαδη...Facebook tries to read Contacts. Ενώ το έχω βάλει να συγχρονίζει επαφές..πάλι μου πετάνε τα μυνήματα κάθε φορα και είναι πολύ σπαστικό. Μήπως κάνω κάτι λάθος και είναι αλλη ρυθμιση; αν το εχει συναντήσει και κάποιος άλλος παρακαλώ τα φώτα σας. Και το ίδιο μνμ βγάζει επίσης για το location στις ίδιες εφαρμογές πάλι. Επίσης έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω τον συγχρονισμό για να δω αν φταιει αυτό αλλα πάλι τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χωρίς να θέλω να διαφημίσω το site της to2c γιατί άραγε τα 2 πρώτα τηλέφωνα που πήρα από το to2c ήταν κανονικά με ww και το τρίτο που πήρα από vickmall ήταν CUCC με την WW 1.98.40 η οποία δεν υφίσταται? Ρε πλάκα μας κάνετε εδώ μέσα όλοι? Από που και εως που τα άλλα site πειράζουν το λογισμικό της ASUS και το vickmall είναι το μόνο που δεν το πειράζει?

 

Καλημερα!!Καλα iliasPe_1 χαλαρωσε!το λεμε γιατι στην πλειοψηφια εδω μεσα ολοι απο εκει το πηραμε και ειναι ολα μια χαρα!!τωρα αμα ξεκινησαν και αυτοι τα κολπα τι να σου πω,εγω 5 εχω παρει γενικα και ειναι ολα οπως το πρωτο(δικο μου)..απο το to2c οσοι φιλοι μου εχουν παρει γενικα κινητα απο εκει εχουν θεμα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Καλα iliasPe_1 χαλαρωσε!το λεμε γιατι στην πλειοψηφια εδω μεσα ολοι απο εκει το πηραμε και ειναι ολα μια χαρα!!τωρα αμα ξεκινησαν και αυτοι τα κολπα τι να σου πω,εγω 5 εχω παρει γενικα και ειναι ολα οπως το πρωτο(δικο μου)..απο το to2c οσοι φιλοι μου εχουν παρει γενικα κινητα απο εκει εχουν θεμα!

 

Εδώ φίλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679 λέει άλλα από αυτό που ισχυρίζεσαι 77% + σε σύνολο 214 σελίδων με ποστ σε αντίθεση με το vickmall που δεν έχει μπει στον κόπο κανείς να ενημερώσει σε σύνολο μόλις 24 σελίδων.

Δυστυχώς και εγώ παρασυρόμενος από σχόλια σαν τα δικά σου και του τύπου " τώρα τελευταία το to2c έχει θέματα" " ο φίλος μου πήρε από το to2c και έχει προβλήματα" κλπ, πήρα το 4ο (ξέχασα το inew) τηλέφωνο από το vickmall και μου ήρθε με άλλα αντί άλλων όπως μπορείς να δεις σε προηγούμενα ποστ μου. Λάθος μου.

Αυτός είναι και ο λόγος που αντιδρώ όταν διαβάζω σχόλια του τύπου " το vickmail είναι το μόνο που δεν πειράζει το λογισμικό της της ASUS και άλλες τέτοιες "αερολογίες...".

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679 λέει άλλα από αυτό που ισχυρίζεσαι 77% + σε σύνολο 214 σελίδων με ποστ σε αντίθεση με το vickmall που δεν έχει μπει στον κόπο κανείς να ενημερώσει σε σύνολο μόλις 24 σελίδων.

Δυστυχώς και εγώ παρασυρόμενος από σχόλια σαν τα δικά σου και του τύπου " τώρα τελευταία το to2c έχει θέματα" " ο φίλος μου πήρε από το to2c και έχει προβλήματα" κλπ, πήρα το 4ο (ξέχασα το inew) τηλέφωνο από το vickmall και μου ήρθε με άλλα αντί άλλων όπως μπορείς να δεις σε προηγούμενα ποστ μου. Λάθος μου.

Αυτός είναι και ο λόγος που αντιδρώ όταν διαβάζω σχόλια του τύπου " το vickmail είναι το μόνο που δεν πειράζει το λογισμικό της της ASUS και άλλες τέτοιες "αερολογίες...".

ναι δεν καταλαβα το λινκ για ποιο λογο το εβαλες και να σου πω την αλήθεια εγω προσπωπικα μονο απο minideal η merimobiles ψωνιζα τα πάντα!!μονο τα Asus απο vickmall,και να δεις απο το πρωτα ποστ και αν διαβασεις οι ποιο πολυ απ τους πρωτους μαλλον απο εκει τα πηραμε,βέβαια το θέμα ειναι οτι εδω ρωταμε και μας απανταει καποιος/οι και απο εκεί πέρα εμείς περνουμε την απόφαση,αερολογιες αν ειναι αυτα ειναι δικιά σου κριση..και καλο είναι να μην παρασυρεσαι.. τέλος το offtopic

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν καταλαβα το λινκ για ποιο λογο το εβαλες και να σου πω την αλήθεια εγω προσπωπικα μονο απο minideal η merimobiles ψωνιζα τα πάντα!!μονο τα Asus απο vickmall,και να δεις απο το πρωτα ποστ και αν διαβασεις οι ποιο πολυ απ τους πρωτους μαλλον απο εκει τα πηραμε,βέβαια το θέμα ειναι οτι εδω ρωταμε και μας απανταει καποιος/οι και απο εκεί πέρα εμείς περνουμε την απόφαση,αερολογιες αν ειναι αυτα ειναι δικιά σου κριση..και καλο είναι να μην παρασυρεσαι.. τέλος το offtopic

 

Πλάκα μου κάνεις ε?

 

Shinig

Σήμερα 00:34

"""""πάντως χωρίς να θελω να διαφημισω το site της vickmall αλλα ειναι το μόνο που δεν "πειραζει" το λογισμικο της asus και δεν εχουμε θεματα μετα..""""

 

Τέλος συζήτησης (Συγνώμη για τα off topic).

 

Υ.Σ

Επίσης λες '''και καλο είναι να μην παρασυρεσαι."" Δηλαδή αυτά που γράφεις τα γράφεις έτσι για την πλάκα και να μην σε παίρνουμε στα σοβαρά γιατί γράφεις """αερολογίες""".... καλό είναι φίλε μου που το διευκρίνισες με τον τρόπο σου.

Edited by IliasPe_1
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνεις ε?

 

Shinig

Σήμερα 00:34

"""""πάντως χωρίς να θελω να διαφημισω το site της vickmall αλλα ειναι το μόνο που δεν "πειραζει" το λογισμικο της asus και δεν εχουμε θεματα μετα..""""

 

Τέλος συζήτησης (Συγνώμη για τα off topic).

 

Υ.Σ

Επίσης λες '''και καλο είναι να μην παρασυρεσαι."" Δηλαδή αυτά που γράφεις τα γράφεις έτσι για την πλάκα και να μην σε παίρνουμε στα σοβαρά γιατί γράφεις """αερολογίες""".... καλό είναι φίλε μου που το διευκρίνισες με τον τρόπο σου.

 

ναι εχεις δικιο!! :lol::D ...τελος παντων,υπαρχει τροπος να βγαλουμε καποια gapps χωρις να εχει θεμα η ρομ?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο!! :lol::D ...τελος παντων,υπαρχει τροπος να βγαλουμε καποια gapps χωρις να εχει θεμα η ρομ?

 

Αυτό είναι ένα θέμα αν και πιστεύω ότι θα γίνει και αυτό . Πάντως αυτό που έχω να πω στους επίδοξους αγοραστές είναι ότι κατά καιρούς (τα τελευταία 2 χρόνια) έχω αγοράσει διάφορα κινητά στην κατηγορία τιμής του zenfone 5 (inew,ioccean (δεν έχω αφήσει i για i:rolleyes: )) και το μόνο που δούλεψε σε εμένα απροβλημάτιστα ήταν αυτό. Βασικά έχω πάρει 3 Asus Zenfone 5 με 2gb Ram & 16gb Rom και όλα δουλεύουν καλά χωρίς προβλήματα κλπ. Έχει βέβαια τα θεματάκια του όπως πχ την φωτεινότητα της οθόνης αλλά αυτά έχουν να κάνουν με το τι ζητάει ο κάθε ένας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού από vickmall......ήθελα να ρωτήσω για μπαταρία αν είναι επαρκής τα 2110mAh που έχει κ αν παίρνει ota το update της kitkat

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία pixelmaster της κάμερας του κάνει δουλειά;Υπάρχει κάνα δείγμα από βραδυνή φωτογραφία;

 

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα ....

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία pixelmaster της κάμερας του κάνει δουλειά;Υπάρχει κάνα δείγμα από βραδυνή φωτογραφία;

 

Στο LTE που εχω, η εφαρμογή της κάμερας δέχεται συχνά ενημερώσεις και έχει φτάσει να έχει καλύτερη απόδοση και ποιότητα από το Intel μοντέλο. (το συγκρινα με φιλου)

Link to comment
Share on other sites

Στο LTE που εχω, η εφαρμογή της κάμερας δέχεται συχνά ενημερώσεις και έχει φτάσει να έχει καλύτερη απόδοση και ποιότητα από το Intel μοντέλο. (το συγκρινα με φιλου)

 

Δηλαδη?μπορεις να μας δειξεις καποιες φωτο?και απο intel και απο snapdragon,εχεις κανει καποιες ρυθμισεις?γιατι παραξενο μου φαινεται να εχει διαφορα λογο cpu!αλλα αμα μπορεις κανε το καλο να δουμε και να στειλουμε ενα feedback στην asus!απο θεμα μπαταριας και καθημερινη χρηση πως τα παει το 4g?θελω να πω εχει καποιο θεμα?μπορεις να ποσταρεις και gps αμα μπορεις τι αποκληση εχει?σου ζηταω πολλα αλλα καλο ειναι να ξερουμε τι γινεται και με τα 2 μοντελα.:)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την φωνητική πληκτρολόγηση στο google search με τα ελληνικά ;
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει ART mode εδω http://www.asus-zenfone.com/2014/12/open-art-mode-on-zenfone-6-and-zenfone-5.html

το δοκιμαζω τωρα

ο καθενας το δοκιμαζει με δικη του ευθυνη(μην εχουμε τα ποιο πανω παλι) :D

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα ανοιξε αμεσως και δεν εκανε 20 λεπτα οπως λεει στο μπλογκ.

 

θα δουμε καποια διαφορα με αυτο??

 

ναι και εμενα το ιδιο..γενικα απο οτι εχω καταλαβει καλητερο perfomance!τωρα κανω και ενα antutu..αν και στην 5 θα το εχουμε στανταρ..

 

εδω οι διαφορες ART και Dalvik http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα , για την χρηση που το κανω , δεν θα δω καμια διαφορα

 

ξανα γυριζω σε dalvik να δω την διαφορα...και εχουν κανει και λαθος το αρχικο αρχειο που αλλαζεις εχει ενα "d" αναμεσα στο b και vm.so

 

η αληθεια ειναι οτι με ART ανοιγε ποιο γρηγορα..

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδες ψαχνοντας το θεμα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το ασους και συγκριτικα με το galaxy s4 ...σαν χαρακτηριστικα ειδα το galaxy ανωτερο περαν του dual sim...ειδα καμερα,μπαταρια πιο μεγαλες....εσεις που ειστε πιο ειδικοι τι μου προτεινετε.γτ τα βρηκα κστα ιδια λεφτα και τα 2....
Link to comment
Share on other sites

ειπα να ασχοληθω και σημερα με την αναβαθμηση

 

ειχα ψαξει παλιοτερα στο xda αλλα δεν βρηκα ή τουλαχιστον οσο εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικα με το σφαλμα που μου βγαζει στην τελευται ενημερωση

 

και με αντιγραφη το αρχειο αλλα και με adb βγαζει το ιδιο σφαλμα "status 8 , return cod 403 "

γνωριζεται τι μπορει να ειναι??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...