Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες ψαχνοντας το θεμα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το ασους και συγκριτικα με το galaxy s4 ...σαν χαρακτηριστικα ειδα το galaxy ανωτερο περαν του dual sim...ειδα καμερα,μπαταρια πιο μεγαλες....εσεις που ειστε πιο ειδικοι τι μου προτεινετε.γτ τα βρηκα κστα ιδια λεφτα και τα 2....

εγω θα πηγαινα σε s4 για την καλυτερη μπαταρια του τα μικροτερα bezels και το ποιο σημαντικο τα 2 χρονια εγγύησης απο την samsung για τα ευρωπαικα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειπα να ασχοληθω και σημερα με την αναβαθμηση

 

ειχα ψαξει παλιοτερα στο xda αλλα δεν βρηκα ή τουλαχιστον οσο εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικα με το σφαλμα που μου βγαζει στην τελευται ενημερωση

 

και με αντιγραφη το αρχειο αλλα και με adb βγαζει το ιδιο σφαλμα "status 8 , return cod 403 "

γνωριζεται τι μπορει να ειναι??

Κ εγώ αυτό ψάχνω ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα το ιδιο..γενικα απο οτι εχω καταλαβει καλητερο perfomance!τωρα κανω και ενα antutu..αν και στην 5 θα το εχουμε στανταρ..

 

εδω οι διαφορες ART και Dalvik http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556

 

Σε tablet που έχω ART η διαφορά στην απόδοση είναι παραπάνω από εμφανής...

Στο zenfone δεν το δοκιμάζω γιατί χρειάζομαι το xposed... και προς το παρών xposed & ART δεν πάνε μαζί....

Αν δε χρειάζεστε το xposed τότε ναι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις παρήγγειλα και εγω το κινητο απο το vcikmaii κάι θέλω να ρωτήσω πόσες μέρες θα κάνει και δεύτερον τίκαρα δώρα κάι πολυγλωσσικό, δεν θα είναι root ετσί? διότι δεν ξέρω τι ειναί το root καί πιστέυω ότι δεν το χρειάζομαι, δεν θα έχω καποιό πρόβλημα π.χ. ελληνικά κ.τ.λ. ? ευχαρηστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Έχω θέμα με το κινητό !!!! Το έχω 3-4 μήνες και ξαφνικά χθες μου έμφάνισε ένα θέμα !!! Δεξιά και αριστερά μες την οθόνη μου βγάζει ροζ - μοβ , σαν να παραμορφώνεται η οθόνη , ή να έχουν πειραχθεί τα pixels ... Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει γτ είναι καινούριο και δεν με έχει πέσει κάτω για να πω ναι χάλασε !!!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως το πιεσες δυνατα;η μηπως το εβλεπε ο ηλιος εντονα; μαλλον σήμερα ειναι η μερα γιατί και εμένα το ακουστικο μαλλον αρχιζει και χαλαει (με την βοηθεια του νερού) και θελω να παραγγειλω ενα να το αλλαξω παω στο site της asus parts και λέει dynamic receiver αλλα δεν έχει εικονα.. ειναι αυτό ακουστικό;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Όχι , τίποτα από τα δύο και χθες το βράδυ μου έβγαλε το ίδιο πρόβλημα και το άφησα στην άκρη . Μόλις ξύπνησα ήταν όλα κομπλέ !!! Πριν λίγο ξανά το ίδιο πρόβλημα το έκανα μια επαναφορά μήπως έφταιγε αυτό αλλά τίποτα !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια ερώτηση αν ξέρετε.

Οι αναβαθμήσεις είναι οι ίδιες για το 5 και το 6??

Έχω το 5 και τις έχω κάνει όλες και ένας φίλος με το 6 θέλει να τις κάνει κι αυτός.Ρωτάω για να μην τις ξανακατεβάζω.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημά μου ;;; Συνεχίζει να μου εμφανίζει σα δεξιά - αριστερά της οθόνης χρωματισμένες αντιθέσεις ( pixels ) τι μπορώ να κάνω ;;; Και κάποιος άλλος με ρώτησε αν το πίεσα δυνατά η το πάτησα αλλά δεν θυμάμαι να το έκανα κάτι !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια ερώτηση αν ξέρετε.

Οι αναβαθμήσεις είναι οι ίδιες για το 5 και το 6??

Έχω το 5 και τις έχω κάνει όλες και ένας φίλος με το 6 θέλει να τις κάνει κι αυτός.Ρωτάω για να μην τις ξανακατεβάζω.

Ευχαριστώ!

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

 

Παίδες βρήκαμε καμία λύση για τον χαμηλό ήχο κατά την απαραγωγή πολυμέσων? Το viper δεν κάνει καλή δουλειά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρήγγειλα καί εγώ το κινητό από το vickmall. και εχω κάποιες απορίες πρώτον πόσες μέρες κάνει? καί επίσης τίκαρα το πολυγλωσσικό καί δώρα, δεν θα είναι root? που δεν με ενδιαφέρει και δεν ξέρω τι κάνει κιόλας καί τελός δεν θα εχώ καποιό πρόβλημα με το ελληνικό μενού κ.τ.λ. ευχαρηστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κανέναν οδηγό να περάσω κιτ κατ στο asus t00j.δεν είναι δικό μου και είναι λίγο δύσκολο να ψάχνω στις 141 σελίδες. Τώρα φοράει ww 4.3 ww . έτσι μου το στείλανε.

 

Το πρόβλημα μου είναι πως βγάζει συνεχεία ενα μήνυμα "Browser tris to read contacts" ενώ πατάω allow ξανά βγαίνει .όταν πάω να εγκαταστήσω το viber συνεχεία βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν γίνετε τίποτα .έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω το τελευταίο update με adb, και χωρίς να καταφέρω να συνδεθώ (δεν εμφάνιζε την συσκευή στο adb devices) τώρα ξεφνικά έβγαλε ένα σήμα USB και δεν κάνει boot.

 

Δεν έκανα κάτι για να κολλήσει. Δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Τι κάνουμε;

 

Δεν είναι και δικό μου το κινητό και θα με φάνε! :blink:

 

SOOS

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπάθησα να περάσω το τελευταίο update με adb, και χωρίς να καταφέρω να συνδεθώ (δεν εμφάνιζε την συσκευή στο adb devices) τώρα ξεφνικά έβγαλε ένα σήμα USB και δεν κάνει boot.

 

Δεν έκανα κάτι για να κολλήσει. Δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Τι κάνουμε;

 

Δεν είναι και δικό μου το κινητό και θα με φάνε! :blink:

 

SOOS

Το άφησα λίγο στην άκρη και ξεμπλόκαρε. Οτι να ναι! :rolleyes:

 

Παιδιά θέλω βοήθεια να περάσω την V2.20.40.13-WW. Αν δεν την περάσω θα σκάσω. :lol:

Τα κατάφερε κανείς και αν ναι ΠΩΣ;;;

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω το τελευταίο update με adb, και χωρίς να καταφέρω να συνδεθώ (δεν εμφάνιζε την συσκευή στο adb devices) τώρα ξεφνικά έβγαλε ένα σήμα USB και δεν κάνει boot.

 

Δεν έκανα κάτι για να κολλήσει. Δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Τι κάνουμε;

 

Δεν είναι και δικό μου το κινητό και θα με φάνε! :blink:

 

SOOS

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το άφησα λίγο στην άκρη και ξεμπλόκαρε. Οτι να ναι! :rolleyes:

 

Παιδιά θέλω βοήθεια να περάσω την V2.20.40.13-WW. Αν δεν την περάσω θα σκάσω. :lol:

Τα κατάφερε κανείς και αν ναι ΠΩΣ;;;

 

2 φορες προσπαθησα να την περασω και δεν το καταφερα .

 

αυτο με το usb μου , το εκανε πολλες φορες. Το αφησα συνδεμενο με το usb στο λαπτοπ και εστρωσε μονο

Link to comment
Share on other sites

2 φορες προσπαθησα να την περασω και δεν το καταφερα .

 

αυτο με το usb μου , το εκανε πολλες φορες. Το αφησα συνδεμενο με το usb στο λαπτοπ και εστρωσε μονο

 

Τα κατάφερα με αυτόν τον οδηγό: http://www.asus-zenfone.com/2014/09/easiest-way-downgrade-upgrade-change-rom-to-ww-zenfone.html :w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Χρειάζεται πρώτα να περάσεις όπως θα δεις το τελευταίο recovery. Για να μην ψάχνεις το ανέβασα στο dropbox μου: https://www.dropbox.com/s/p97p5wjfrb08pcc/2.20.40.13_ww_recovery.img?dl=0

 

Διάβαζε πολύ προσεκτικά τα βήματα γιατί αλλιώς δεν θα τα καταφέρεις. Αν κάτι δεν γίνεται είναι γιατί το κάνεις λάθος. Έτσι την πάτησα και εγώ.. ;)

 

ΥΓ. Εγώ έκανα και unroot πρώτα για καλό και για κακό.

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα με αυτόν τον οδηγό: http://www.asus-zenfone.com/2014/09/easiest-way-downgrade-upgrade-change-rom-to-ww-zenfone.html :w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Χρειάζεται πρώτα να περάσεις όπως θα δεις το τελευταίο recovery. Για να μην ψάχνεις το ανέβασα στο dropbox μου: https://www.dropbox.com/s/p97p5wjfrb08pcc/2.20.40.13_ww_recovery.img?dl=0

 

Διάβαζε πολύ προσεκτικά τα βήματα γιατί αλλιώς δεν θα τα καταφέρεις. Αν κάτι δεν γίνεται είναι γιατί το κάνεις λάθος. Έτσι την πάτησα και εγώ.. ;)

 

ΥΓ. Εγώ έκανα και unroot πρώτα για καλό και για κακό.

 

Φιλε μου με αυτον τον οδηγο περνας οποια ρομ θες? Εγω εχω asus T00J cn και του εχουν περάσει ww οι κινεζοι πριν μου το στείλουν και επειδή μου κανει κατι κολπα λεω να του περάσω τη ρομ παλι

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με αυτον τον οδηγο περνας οποια ρομ θες? Εγω εχω asus T00J cn και του εχουν περάσει ww οι κινεζοι πριν μου το στείλουν και επειδή μου κανει κατι κολπα λεω να του περάσω τη ρομ παλι

Ναι με τον αντίστοιχο recovery.. Δηλαδή θες να περάσεις πχ την 2.20.40.13-WW; βάζεις (ακολουθώντας τα βήματα του οδηγού) το 2.20.40-13-ww-recovery πρώτα

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

θέλω να παραγγείλω το asus με τον Z2580 2/16G απο το vickmall. να επιλέξω την original multilanguage rom ή add google play and remove all chinesse app? αν επιλέξω την original δεν θα εχει google play?
Link to comment
Share on other sites

φίλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ . Με έσωσες λεμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι με τον αντίστοιχο recovery.. Δηλαδή θες να περάσεις πχ την 2.20.40.13-WW; βάζεις (ακολουθώντας τα βήματα του οδηγού) το 2.20.40-13-ww-recovery πρώτα

Φίλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Με έσωσες λέμε

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι εγινε και έχει βελτιωθεί παρα πολυ η Μπαταρία. Με τη συνηθισμένη χρήση που του κανω μου βγαζει πλεον μιάμιση μερα

 

Αυτό συνέβει και σε εμένα, μετά από κάποιες αναβαθμίσεις των εφαρμογών της ASUS απο το Play store

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβει και σε εμένα, μετά από κάποιες αναβαθμίσεις των εφαρμογών της ASUS απο το Play store

 

ακριβως , ενω δεν εχω περασει την τελευταια αναβαθμηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...