Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!!Εχει εγκαταστησει καποιος τους HERE maps?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω , αλλα δεν τους δουλεψα στο δρομο

 

απο playstore?γιατι εμενα λεει δεν ειναι συμβατεη η συσκευη σας!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

απο playstore?γιατι εμενα λεει δεν ειναι συμβατεη η συσκευη σας!

Ούτε εμένα είναι συμβατή από το playstore, κάπου διάβαζα ότι ακόμα δεν υποστηρίζει x86 intel συσκευές, λένε ότι θα φτιάξουν κάποια στιγμή την συμβατότητα. Μέχρι τότε χρησιμοποιώ το apk που έδινε από το site.

Link to comment
Share on other sites

απο εδω στο myphone το ειχα κατεβασει και το περασα και νομιζω οτι εκανε και update απο το play store.

αν σας στελνω το apk και μεσα απο το προγραμμα κατεβαζετε δωρεαν τους χαρτες

Link to comment
Share on other sites

απο εδω στο myphone το ειχα κατεβασει και το περασα και νομιζω οτι εκανε και update απο το play store.

αν σας στελνω το apk και μεσα απο το προγραμμα κατεβαζετε δωρεαν τους χαρτες

 

ναι αμε!!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα από τότε που πέρασα Kit Kat δεν την παλεύει το κινητό. Με Wi-fi χρήση πάει κανά 3ωρο. Αλλά εκτός από αυτό κολλάει τουλάχιστον 6-7 φορές την ημέρα και θέλει restart. Αυτό που έχω παρατηρήσει και το έγραψα και παλαιότερα είναι ότι αν κολλήσει, κυρίως κολλάει στο facebook messanger και μένει εκεί η οθόνη ότι και να πατήσω. Και η διαχείριση μνήμης δεν είναι τόσο καλή όπως πριν. Σκέφτομαι το κάνω downgrade αλλά φαντάζομαι ότι είναι στην εσωτερική μνήμη το χάνω.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]54104[/ATTACH]

Αυτη είναι η αυτονομία εδω και μέρες.

 

Οπως ειπα μετα απο ενημερώσεις απο το play store.

 

 

Εχει πέσει πολλες φορές και απο επιδόσεις τα ιδια οπως στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν είναι χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά πως κάνω update στο android 5 στο asus ???

Καλημέρα!ακομα δεν εχει βγεί οπότε μην ανχωνεσαι! γύρω στον απριλη να περιμενεις περίπου αλλα λογικά ο τροπος θα ειναι οπως σε όλα τα updates!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το ποτέ θα γίνει το update το αποφασίζει η ASUS (η ο κάθε κατασκευαστής) και όχι το android ?

 

Εννοειται!το android βγαζει τις εκδοσεις και η καθε εταιρια αποφασιζει ποτε και αν θα το υλοποιηση,βεβαια η εμεις ειμασται απο τους τυχερους!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μόλις το πείρα και προσπαθώ να του πάρω τον αέρα αλλά μέχρι τώρα με νικάει :(

μην γελάσετε αλλά που είναι το GPS ?? δεν το βρίσκω στα apps

 

και κάτι άλλο αν και δεν ξέρω αν εγώ είναι το σωστό τοπικ για αυτό , ενώ παρήγγειλα το μοντέλο με CPU Intel Z2580 από το vickmall μου εστειλαν με Intel Ζ2560

 

γιατί είμαστε τυχεροί ?

στο tablet που έχω έγινε το update στο 5

 

PS. το κινητό έχει android 4.4.2

και την επίσημη multilanguage rom

Edited by chris2014
Link to comment
Share on other sites

μόλις το πείρα και προσπαθώ να του πάρω τον αέρα αλλά μέχρι τώρα με νικάει :(

μην γελάσετε αλλά που είναι το GPS ?? δεν το βρίσκω στα apps

 

και κάτι άλλο αν και δεν ξέρω αν εγώ είναι το σωστό τοπικ για αυτό , ενώ παρήγγειλα το μοντέλο με CPU Intel Z2580 από το vickmall μου εστειλαν με Intel Ζ2560

 

γιατί είμαστε τυχεροί ?

στο tablet που έχω έγινε το update στο 5

 

PS. το κινητό έχει android 4.4.2

και την επίσημη multilanguage rom

 

για το θεμα επεξεργαστη και τι παρηγγειλες αυτο το βλεπεις με το μαγαζι..αν εννοεις τα ταμπλετ(nexus) που εφτιαξε η asus για την google αυτα ειναι συσκευες της google.εδω εχεις να κανεις με την asus,οσο για το χρονο λογικα θα θελουν να προσαρμοσουν το κινητο το zenui και γενικα πολλα!!οποτε για αυτο κανει λιγο παραπανω(η πολυ το χερι μου στην φωτια δεν το βαζω!).το gps ειναι η τοποθεσια,κατεβασε την μπαρα ειδοποιησεων και εκει που εχει τα κουμπια του wifi bluetooth θα το δεις!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μόλις το πείρα και προσπαθώ να του πάρω τον αέρα αλλά μέχρι τώρα με νικάει :(

μην γελάσετε αλλά που είναι το GPS ?? δεν το βρίσκω στα apps

 

και κάτι άλλο αν και δεν ξέρω αν εγώ είναι το σωστό τοπικ για αυτό , ενώ παρήγγειλα το μοντέλο με CPU Intel Z2580 από το vickmall μου εστειλαν με Intel Ζ2560

 

γιατί είμαστε τυχεροί ?

στο tablet που έχω έγινε το update στο 5

 

PS. το κινητό έχει android 4.4.2

και την επίσημη multilanguage rom

 

Άλλη τιμή και άλλη συχνότητα λειτουργίας για το 2580 και άλλη το 2560.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος να βαλει flash player στο μαμα browser?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενθουσιαστεί. Επιτέλους χρησιμοποιώ το τηλέφωνο χωρις να φοβάμαι αν θα αντέξει η Μπαταρία. Μπραβο στην ασους
Link to comment
Share on other sites

δεν κρατησε πολλη η χαρα μου . εσβησα το asus calling screen και απο τοτε τα επαιξε.

αντε τωρα επαναφορα και ευκαιρια για την αναβαθμηση . παντως η μπαταρια πλεον κραταει αρκετα και δεν βλεπεις τον μετρητη να κατεβαινει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζεται ο μονολογος και ο ενθουσιασμος. Η πρωτη εκπληξη με το κινητο ηταν οταν εβγαλε το usb στην οθονη και δεν εκανε τιποτα αλλο αλλα αφου το αφησα συνδεδεμενο με τον υπολογιστη εφτιαξε μονο του. Η δευτερη παρομοια εκπληξη ειναι τωρα με αυτο που ανεφερα πριν. ξανα εβγαλα το asus dialling screen και το εκανα αναβαθμηση απο play store και ολα καλα πλεον πηγαινει και πλαι σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

συνεχιζεται ο μονολογος και ο ενθουσιασμος. Η πρωτη εκπληξη με το κινητο ηταν οταν εβγαλε το usb στην οθονη και δεν εκανε τιποτα αλλο αλλα αφου το αφησα συνδεδεμενο με τον υπολογιστη εφτιαξε μονο του. Η δευτερη παρομοια εκπληξη ειναι τωρα με αυτο που ανεφερα πριν. ξανα εβγαλα το asus dialling screen και το εκανα αναβαθμηση απο play store και ολα καλα πλεον πηγαινει και πλαι σφαιρα

βγήκε ota ενημερωση(στο εξωτερικο) και βελτιώνει gps και γενικά εφαρμογες και κάμερα!! το asus calling screen γιατι το βγαζεις;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει σε προηγουμενο ποστ πως μπορω να αλλαξω τον προεπιλεγμενο Dialer . ειχα λιγο χρονο και δοκιμασα μηπως γινεται με αυτο μιας και σαν εικονίδιο εχει το ιδιο με τον dialer της asus,

 

 

οταν θελω να καλεσω καποιον θελω να με ρωταει με τι θελω να ολοκληρωσει την κληση , τηλεφωνο , skype , viber , cyta4u, whatsapp κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει σε προηγουμενο ποστ πως μπορω να αλλαξω τον προεπιλεγμενο Dialer . ειχα λιγο χρονο και δοκιμασα μηπως γινεται με αυτο μιας και σαν εικονίδιο εχει το ιδιο με τον dialer της asus,

 

 

οταν θελω να καλεσω καποιον θελω να με ρωταει με τι θελω να ολοκληρωσει την κληση , τηλεφωνο , skype , viber , cyta4u, whatsapp κτλ.

 

πατα με το τηλεφωνο..η δεν λιετουργει?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ρωτουσε μεχρι που του ειπα να εκτελει την κληση παντα με τηλεφωνο (βασικα εχω την εντυπωση πως ρωτουσε , δεν ειμαι σιγουρος) οπως σε ολα τα αντροιντ. Τωρα δεν μπορω να το αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ρωτουσε μεχρι που του ειπα να εκτελει την κληση παντα με τηλεφωνο (βασικα εχω την εντυπωση πως ρωτουσε , δεν ειμαι σιγουρος) οπως σε ολα τα αντροιντ. Τωρα δεν μπορω να το αλλαξω

 

πηγαινε εφαρμογες και κανε εκαθαριση προεπιλογων στον τηλεφωνο

για δες το.//

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

σε καμια απο τις εφαρμογες της ασους δεν αφηνει να κανω εκαθαριση προεπιλογων. ασε που δεν βρισκω τον dialer σαν ξεχωριστη εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...