Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλαράκι έχει αγορασμένο απο skroutz το εξής μοντέλο: https://prnt.sc/py70yy και είναι κολλημένο σε android 8 .. Δεν βρίσκει κανένα update, έκανε και factory reset... αλλά τιποτα

 

Να δοκιμάσει αυτών το τρόπο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491 ?

Το ότι έκανε factory reset δεν σημαίνει και ούτε έκανε κάτι.

Αν είναι να πάρει το νεότερο system update θα το πάρει κάνεις, δεν κάνεις factory reset στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έκανε factory reset δεν σημαίνει και ούτε έκανε κάτι.

Αν είναι να πάρει το νεότερο system update θα το πάρει κάνεις, δεν κάνεις factory reset στο κινητό.

 

Σωστος ο τροπος που λες να κατεβασει .

Πρεπει να κοιταξει τα 3 τελευταια γραμματα και να τα βαλει στην αναζητηση για κατεβασμα.

 

Ετσι αφου τα βαλει θα του βγαλει αυτοματα να κατεβασει την τελευταια Pie9.

 

 

Ήταν η έσχατη κίνηση που έκανε γιατί είχε απαυδήσει, τελικά εχθές το επιχειρήσαμε και όλα έγιναν όπως έπρεπε :)

A6bgLH.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση(1η Νοεμβρίου), έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο δικό είναι αυτό το συμπέρασμα;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση(1η Νοεμβρίου), έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο δικό είναι αυτό το συμπέρασμα;

 

Ναι, παιζει σε πολλους αυτο... Σε αλλους πολυ, σε αλλους λιγο.... αλλα σε ενα μεγαλο ποσοστο στα ξενα φορουμ παιζει....

Στην αρχη ειχα μεγαλη καταναλωση...

Εβαλα αλλη εκδοση google Services που έδωσε ο Ακης, κ σε ενα μεγαλο ποσοστο εφτιαξε... Οχι στο 100%, αλλα σε ενα 80% ηρθε στα συγκαλα του!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αλλη εκδοση google Services που έδωσε ο Ακης, κ σε ενα μεγαλο ποσοστο εφτιαξε... Οχι στο 100%, αλλα σε ενα 80% ηρθε στα συγκαλα του!
Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν θα ασχοληθώ, αρκεί που επιβεβαιώθηκε το συμπέρασμά μου. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση μήπως το διορθώσουν. Στο κάτω-κάτω έχω πάντα μαζί μου powerbank μήπως και χρειαστεί.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλό ξημέρωμα σε όλους... Λοιπόν το public προσφέρει απόσυρση κινητού για να πάρεις το s10+ πχ. Αξίζει λέτε ή να γυρεύω τη δουλειά μου? Το κινητό είναι αψεγάδιαστο εκτός μπαταρίας... Το σκέφτομαι αλλά αν έδιναν 200€ με τίποτα. Όλα καινούρια στο κουτί τους, στη θέση τους και αν αφαιρέσω το whitestone θα είναι στην πένα. Αξίζει η αναβάθμιση?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξημέρωμα σε όλους... Λοιπόν το public προσφέρει απόσυρση κινητού για να πάρεις το s10+ πχ. Αξίζει λέτε ή να γυρεύω τη δουλειά μου? Το κινητό είναι αψεγάδιαστο εκτός μπαταρίας... Το σκέφτομαι αλλά αν έδιναν 200€ με τίποτα. Όλα καινούρια στο κουτί τους, στη θέση τους και αν αφαιρέσω το whitestone θα είναι στην πένα. Αξίζει η αναβάθμιση?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Δικιά μου αποψη οχι δεν αξιζει καθολου. Δεν υστερεί πουθενά τo 9αρι αντιθετος θα έλεγα ειδικά στο design front and back. Εγω λίγο πριν την 2ετια έκανα χρήση εγγύησης για ψιλοπραματα κ μου άλλαξαν μπαταρια κ οθονη. Δεν το αλλαζω με κανενα προς το παρόν αν και τρωγωμαι συνεχως. 1η φορα συμβιωνω τοσο πολυ καιρο με μια συσκευη. Λεω να περιμενεις οπως κ εγω να δουμε το 11+ τι λεει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ το νήμα, από αύριο ετοιμάζομαι να ζήσω την εμπειρία του note 10 plus.

 

Με το καλό! :D

 

Κάνε μια σύγκριση όταν μπορέσεις, από άποψη ευκολίας χρήσης. Δυσανασχετώ σχεδόν καθημερινά με τις μεγάλες διαστάσεις του s9+ που είναι σαφώς μικρότερο από το note 10+ και όταν θα τα έχεις δουλέψει και τα δύο, θέλω μια άποψη. Πως σου φαίνεται εσένα :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παιζει σε πολλους αυτο... Σε αλλους πολυ, σε αλλους λιγο.... αλλα σε ενα μεγαλο ποσοστο στα ξενα φορουμ παιζει....

Στην αρχη ειχα μεγαλη καταναλωση...

Εβαλα αλλη εκδοση google Services που έδωσε ο Ακης, κ σε ενα μεγαλο ποσοστο εφτιαξε... Οχι στο 100%, αλλα σε ενα 80% ηρθε στα συγκαλα του!

 

Να ρωτήσω σε τι αναφέρεσαι που λες άλλη έκδοση; Έψαξα το θέμα, τις τελευταίες σελίδες δηλαδή, αλλά δε βρήκα κάτι. Πήρα αναβάθμιση του Νοεμβρίου χθες και έχει αρκετή κατανάλωση μόνο που κάθεται!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε τι αναφέρεσαι που λες άλλη έκδοση; Έψαξα το θέμα, τις τελευταίες σελίδες δηλαδή, αλλά δε βρήκα κάτι. Πήρα αναβάθμιση του Νοεμβρίου χθες και έχει αρκετή κατανάλωση μόνο που κάθεται!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665&page=42

 

Ποστ 616 ... Πρωτο πρωτο.

Θα φτιάξει αρκετά....

Απλα σε μενα διορθωσε ενα μεγαλο μερος τοη προβληματος, αλλα παλι δεν φτανω τα νουμερα του Οκτωβρίου

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ενημέρωση Δεκεμβρίου σε ελληνικό. Μόνο ενημέρωση ασφαλείας έγραφε ότι έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικά μεγάλη για να έχει μόνο ενημέρωση ασφαλείας. Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665&page=42

 

Ποστ 616 ... Πρωτο πρωτο.

Θα φτιάξει αρκετά....

Απλα σε μενα διορθωσε ενα μεγαλο μερος τοη προβληματος, αλλα παλι δεν φτανω τα νουμερα του Οκτωβρίου

 

Ααα ήταν σε άλλο θέμα, γι'αυτό. Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω γιατί ποτέ δε χρειάστηκε να το φορτίσω μέσα στη μέρα μέχρι που ήρθε του Νοεμβρίου! Που να φανταστώ :worry:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ααα ήταν σε άλλο θέμα, γι'αυτό. Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω γιατί ποτέ δε χρειάστηκε να το φορτίσω μέσα στη μέρα μέχρι που ήρθε του Νοεμβρίου! Που να φανταστώ :worry:

 

Ναι επιβεβαιώνω και εγώ, από την τελευταία ενημέρωση, αυξήθηκε πολύ η κατανάλωση. (Και έκανα και το κόλπο που είπε ο φίλος Άκης αλλά με τίποτα δεν επανήλθε στα προηγούμενα).

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας στηνει την συσκευη κατα το δοκουν δεν γινεται να εχουμε ολοι την ιδια συμπεριφορα.

80306915_2373432566254136_6228837386869014528_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=O5xy9RaRix4AQnjJONF_rLsFsR8aYTNmK9kfD3lK4FSSjnvju7uABo6Og&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=58a831ef4e7f57db1f5b1b252f025359&oe=5E8B571D

Link to comment
Share on other sites

https://i.imgur.com/UvvgVQL.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://i.imgur.com/xXbWzUr.jpg

Μερικές δοκιμές με την κάμερα του κινητού μας. Πιστεύω τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Με σπασμένη πλέον οθόνη εκτός ασφάλειας και το θέμα είναι το εξής: Υπάρχει κάποιο μαγαζί Ελλάδα που να αλλάζει μόνο το γυαλί αντί για ολόκληρη την οθόνη; Από video στο youtube βλέπω πως πάιζει αρκετά αυτό. Αν δεν υπάρχει κάποιο σκεφτόμουν τη παρακάτω λύση που έχει το ρίσκο της αλλά τουλάχιστον κοστίζει περίπου 30 ευρώ με καλές κριτικές

https://expertcelldiy.com/. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά ή έχει δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στα ξαφνικά, κάνοντας εναλλαγή από 2g σε 4g και ανοίγοντας δεδομένα, δεν ανοίγει ποτέ τα δεδομένα.

 

Μια φορά πέταξε κι ένα floating που ανέφερε κάτι για την κάρτα sim.

 

Παρόλο που κατέβασα την τελευταία ενημέρωση από sammobile (την πέρασα και οτα μεσοβδόμαδα) για clean flash, δεν έχω χρόνο για hard reset...

 

Καμία ιδέα;;

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να περάσω χειροκίνητα άλλη rom γιατί του Νοεμβρίου μου ρουφάει την μπαταρία σε dt?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στα ξαφνικά, κάνοντας εναλλαγή από 2g σε 4g και ανοίγοντας δεδομένα, δεν ανοίγει ποτέ τα δεδομένα.

 

Μια φορά πέταξε κι ένα floating που ανέφερε κάτι για την κάρτα sim.

 

Παρόλο που κατέβασα την τελευταία ενημέρωση από sammobile (την πέρασα και οτα μεσοβδόμαδα) για clean flash, δεν έχω χρόνο για hard reset...

 

Καμία ιδέα;;

Αν έχεις κοσμοτε,ειναι πρόβλημα της κοσμοτε που επανήλθε...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα . φιλος εριξε το σ9+ απο τα 10 εκατοστα κ επειδη επεσε με γωνια εσπασε το τζαμακι μονο της οθονης , παιδια ξερετε καποιον που να αλλαζει ΜΟΝΟ γυαλι ? γτ h samsung λεει δεν αλλαζει μονο γυαλι παει πακετο με οθονη :mad:κ τ τιμες παιζουν ?
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα . φιλος εριξε το σ9+ απο τα 10 εκατοστα κ επειδη επεσε με γωνια εσπασε το τζαμακι μονο της οθονης , παιδια ξερετε καποιον που να αλλαζει ΜΟΝΟ γυαλι ? γτ h samsung λεει δεν αλλαζει μονο γυαλι παει πακετο με οθονη :mad:κ τ τιμες παιζουν ?

 

Δεν ξερω να σου προτεινω καποιον να πας μονο για γυαλι,αλλα να ξερεις αν το πας καπου εκτος επισημου σερβις ,ξεχνας αδιαβροχοποιηση.Ακομα κι αν σου πουνε οτι ειναι στεγανοποιημενο.

Επισης προσεξε πολυ που θα πας γιατι δεν βαζουν ολοι καλες κολλες.Με τον καιρο μη σου ξεκολλησει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...